Matteo Berrettini na US Open 2019. (Autor: Frank Franklin II TASR/AP)
TASR|5. sep 2019 o 11:15

Talian sa premiérovo predstaví v grandslamovom semifinále.

NEW YORK. Argentínčan Diego Schwartzman pravidelne trénuje v tenisovej akadémii Rafaela Nadala na Mallorce, no recept na svoj veľký vzor stále nenašiel.

Vo štvrťfinále dvojhry na US Open nestačil 21. nasadený hráč turnaja na druhého a podľahol mu 4:6, 5:7 a 2:6. Nadal si tak vylepšil bilanciu vzájomných duelov už na 8:0.

Tri sety, tri hodiny

Hoci sa zápas skončil v troch setoch, Schwartzman udržal Nadala na kurte tri hodiny. Trojnásobný víťaz US Open nepredviedol svoj najlepší výkon, zaznamenal 39 nevynútených chýb, o štyri viac ako víťazných úderov.

Jeho mentálne nastavenie je na hranici dokonalosti. Vždy nastúpi na duel, akoby mal vyhrať na nulu set i hru.

Matteo Berrettini

"Som šťastný z toho, ako som sa vyrovnal s týmto zápasom. Išiel som bod za bodom. Teraz som v semifinále a to pre mňa znamená všetko," povedal podľa usopen.org Nadal.

Jeho súper bude nasadený hráč číslo 24 Matteo Berrettini z Talianska, úplný nováčik v grandslamovom semifinále. "Je to hráč, ktorý urobil veľký krok vpred. Bude to veľká výzva. Skvele podáva, má silný forehand. Dobre sa pohybuje a je mimoriadne sebavedomý," povedal o svojom súperovi Španiel.

Dokonalá mentalita

Pôjde o prvé vzájomné meranie síl týchto súperov.

"Nadal je najväčší bojovník v tomto športe, aký kedy žil. Jeho mentálne nastavenie je na hranici dokonalosti. Vždy nastúpi na duel, akoby mal vyhrať na nulu set i hru," vzdal poklonu svojmu semifinálovému súperovi Berrettini.

Dvadsaťtriročný Talian mal stredajší zápas proti o desať rokov staršiemu Gaelovi Monfilsovi od druhého setu vo svojich rukách, no napokon z toho bola päťsetová dráma 3:6, 6:3, 6:2, 3:6, 7:6 (5). Už grandslamové štvrťfinále bolo pre rodáka z Ríma kariérne maximum, no dokázal ho ešte vylepšiť.

"Minulý rok som nebol plne sústredený na tenis. Určite som sa odvtedy zlepšil. Odohral som mnoho zápasov, získal som veľa skúseností," povedal podľa atptour.com Berrettini.

Domov»Tenis»US Open»Berrettini má pred Nadalom obrovský rešpekt: Je to najväčší bojovník v tomto športe, aký kedy žil