Volejbalistka Andrea Štrbová počas finálového turnaja majstrovstiev Slovenska mužov a žien v plážovom volejbale. (Autor: SITA/Diana Černáková)
SITA|5. sep 2019 o 13:01

Zverenky Lenky Háječkovej sa ocitli v náročnej situácii.

BRATISLAVA. Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Andrea Štrbová s Natáliou Dubovcovou vo štvrtok prehrali vo svojom úvodnom vystúpení na podujatí World Tour Finals v talianskom Ríme s kanadským párom Heather Bansleyová, Brandie Wilkersonová 0:2 na sety.

Zverenky Lenky Háječkovej sa ocitli v náročnej situácii, keďže v nasledujúcom stretnutí budú bojovať o postup do vyraďovacej fázy. Ich súperkami budú domáce reprezentantky Agata Zuccarelliová a Gaia Traballiová.

Prvý set bol jednoznačnou záležitosťou kanadských hráčok. Od začiatku viedli, súperky za stavu 10:6 donútili zobrať si oddychový čas, v ďalšom priebehu svoj náskok ešte zvýšili.

Slovenkám sa nedarilo v útoku, horšie blokovali a po nevydarenom príjme podania Natálie Dubovcovej sa skóre úvodného setu "zastavilo" na 21:11 z pohľadu 15. nasadeného páru turnaja.

V druhom sete bolo spočiatku skóre vyrovnané, ale Kanaďanky sa pri vedení 8:7 sériou štyroch bodov odpútali od slovenských súperiek. Dvojica spod Tatier v závere setu zabojovala, výrazne skresala manko, ale napokon duo Heather Bansleyová, Brandie Wilkersonová triumfovalo 21:19.

V druhom zápase B-skupiny nepripustili prekvapenie na svoj účet April Rossová a Alexandra Klinemanová. Druhý nasadený americký pár bez väčších problémov zdolal Talianky Agata Zuccarelliová, Gaia Traballiová 2:0 na sety (16, 17).

Američanky si zabezpečili postup do vyraďovacej časti a v ďalšom stretnutí proti spomenutému kanadskému páru zabojujú o osemfinálovú miestenku.

World Tour Finals v plážovom volejbale - Rím - B-skupina:

Heather Bansleyová, Brandie Wilkersonová (Kan.-15) - Andrea Štrbová, Natália Dubovcová (SR-18) 2:0 (11, 19)

April Rossová, Alexandra Klinemanová (USA-2) - Agata Zuccarelliová, Gaia Traballiová (Tal.-31) 2:0 (16, 17)

Domov»Halové športy»Volejbal»Štrbová s Dubovcovou nezvládli vstup do turnaja v Ríme, Kanaďankám podľahli v dvoch setoch