Tomáš Marcinko.
Tomáš Marcinko. (Autor: tasr)
TASR|7. sep 2019 o 00:17

Darilo sa aj Karaffovi.

BRATISLAVA. Slovenskí hokejisti Tomáš Marcinko a Patrik Hrehorčák prispeli k víťazstvu tímu Oceláři Třinec nad Pelicans Lahti 5:3 v piatkovom zápase D-skupiny Ligy majstrov.

Účastník českej extraligy pritom prehrával v polovici duelu 0:3.

Lenže potom v 40. minúte Marcinko prihral bývalému hráčovi Slovana Bratislava Tomášovi Kundrátkovi a zahájil veľký obrat. Hrehorčák v 43. minúte znížil na 2:3 a Marcinko gólom do prázdnej bránky uzavrel skóre.

Dve asistencie zaznamenal dvadsaťročný útočník Roman Karaffa, ktorý prispel k triumfu švajčiarskeho Bielu na ľade nórskeho Frisk Asker 3:2.

Hokejová Liga majstrov - skupinová fáza

A-skupina:

• Tappara Tampere - Klagenfurt 8:3 (2:2, 2:0, 4:1)

Góly: 20., 37. a 51. Bertrand, 7. a 48. Vauhkonen, 37. Karjalainen, 45. Ojamäki, 46. Kuusela - 8. Neal, 10. Ganahl, 41. Kozek

• Frisk Asker - Biel 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Góly: 25. Lavoie, 50. Christiansen - 32. Tschantre (KARAFFA), 39. Cunti (KARAFFA), 58. Neuenschwander

C-skupina

• Augsburg - Lulea 4:5 po predĺžení (1:1, 1:3, 2:0 - 0:1)

Góly: 12. a 49. Fraser, 38. Stieler, 60. LeBlanc - 6. Gunler, 21. Ilomäki, 23. Berglund, 39. Kovacs, 64. Emanuelsson

D-skupina

• Třinec - Pelicans Lahti 5:3 (0:2, 1:1, 4:0)

Góly: 40. Kundrátek (MARCINKO), 43. HREHORĆÁK, 46. Polanský, 48. Doudera, 60. MARCINKO - 4. Tanus, 11. Lahtinen, 21. Bjorninen

• Lausanne - Junosť Minsk 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Góly: 16. Moy, 24. Frick, 35. Vermin - 25. Maľcev, 53. Kaškar

F-skupina

• Djurgarden Štokholm - Viedeň Capitals 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)

Góly: 11. Grewe, 29. Hedman, 41. Hogström - 18., 37. a 45. Loney, 22. Hartl, 50. Olden, 53. Vause

• Mannheim - Tychy 5:0 (4:0, 0:0, 1:0)

Góly: 8. Wolf, 13. Smith, 16. Lampl, 20. Akdag, 49. Jarvinen

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Třinec predviedol v Lige majstrov famózny obrat, prispeli k nemu aj dvaja Slováci