Neymar sa vrátil do reprezentácie vo veľkom štýle, strelil gól a asistoval

Neymar po strelenom góle v prípravnom medzištátnom zápase Brazília - Kolumbia v Miami. (Autor: Lynne Sladky - TASR/AP)
TASR|7. sep 2019 o 07:38

Brazília remizovala s Kolumbiou.

BRATISLAVA. Futbalisti Brazílie remizovali v prípravnom medzištátnom dueli s Kolumbiou 2:2. V americkom Miami sa po trojmesačnej absencii opäť na trávniku objavil Neymar a návrat oslávil gólom a asistenciou.

Neymar zachránil remízu

Neymar nastúpil na zápas prvýkrát od júna, keď si v prípravnom stretnutí proti Kataru zranil členok.

Proti Kolumbii najskôr po jeho rohovom kope otvoril v 19. minúte hlavou skóre Casemiro a hoci Kolumbia otočila ešte do prestávky skóre vďaka dvom gólom Luisa Muriela, posledné slovo mal Nemyar - po ideálnej prihrávke od Daniho Alvesa vyrovnal v 58. minúte zblízka na konečných 2:2.

Hralo sa pred 65.232 divákmi na Hard Rock Stadium, domovskom štadióne tímu NFL Miami Dolphins.

Brazília natiahla sériu bez prehry

Brazília natiahla šnúru bez prehry už na 17 zápasov, premožiteľa nenašla od prehry s Belgickom vo štvrťfinále MS 2018.

Neymar zaznamenal svoj 61. reprezentačný gól a už iba jeden mu chýba na vyrovnanie zápisu v historickej tabuľke druhého Ronalda. Na čele národných štatistík je so 77 zásahmi Pelé.

Futbalisti USA prehrali v East Rutherforde s Mexikom hladko 0:3. Uruguaj zdolal Kostariku 2:1 gólom Jonathana Javiera Rodrigueza z 90. minúty.

Prípravné medzištátne zápasy

Brazília - Kolumbia 2:2 (1:2) /Hralo sa v Miami./

Góly: 19. Casemiro, 58. Neymar - 25. a 34. Muriel (prvý z 11m)

USA - Mexiko 0:3 (0:1)

Góly: 21. Chicharito, 78. Gutierrez, 82. Antuna

Kostarika - Uruguaj 1:2 (0:1)

Góly: 48. Borges - 42. De Arrascaeta ( z 11m), 90. Rodriguez

Domov»Futbal»Reprezentácie»Neymar sa vrátil do reprezentácie vo veľkom štýle, strelil gól a asistoval