Fehérváry zažiaril v zámorí, za Washington strelil dva parádne góly

Martin Fehérváry na tréningu slovenskej reprezentácie.
Martin Fehérváry na tréningu slovenskej reprezentácie. (Autor: TASR)
Jakub Benko|8. sep 2019 o 08:38

Slovák bojuje o miesto v tíme.

BRATISLAVA. Slovenský hokejový obranca Martin Fehérváry dostal šancu ukázať sa v nováčikovskom kempe tímu Washington Capitals.

Už v prvom zápase proti Carolina Hurricanes sa dokázal slovenský zadák presadiť.

Najprv v prvej tretine predviedol parádne sólo, keď s pukom korčuľoval cez celé ihrisko a následne ho dostal do brány súpera.

Svojím gólom zvýšil vedenie Capitals na 3:0.

V záverečnej tretine dal Fehérváry o sebe opäť vedieť, keď nenápadnou strelou nachytal brankára Caroliny.

Washington zdolal svojho súpera vysoko 10:3.

Stále len devätnásťročný Fehérváry bol draftovaný Washingtonom v druhom kole minuloročného výberu NHL.

Poslednú sezónu strávil slovenský obranca v najvyššej švédskej súťaži, v tíme HV 71. Nastúpil v 54 zápasoch, v ktorých nazbieral 10 bodov za jeden gól a deväť asistencií.

Rodák z Bratislavy reprezentoval Slovensko aj na posledných dvoch seniorských MS v hokeji.

Ak sa Slovák nedostane do prvého tímu Capitals, Fehérváry by mal začať novú sezónu na farme Washingtonu v AHL, v tíme Hershey Bears.

Spomedzi Slovákov sa v noci bodovo presadil ešte Róbert Lantoši, ktorý na turnaji Prospects Challenge zaznamenal asistenciu pri prehre Bostonu 3:4 s domácim Buffalom.

Na tradičnom turnaji nádejí v Traverse City sa predstavil v bránke New Yorku Rangers Adam Húska, ktorý 24 úspešnými zásahmi pomohol "jazdcom" k výhre 7:4 nad Dallasom.

Domov»Hokej»NHL»Fehérváry zažiaril v zámorí, za Washington strelil dva parádne góly