Slovan v úvodnom šlágri novej sezóny vyhral na ľade Košíc

Radosť hráčov Slovana po góle v predohrávke 1. kola Tipsport ligy 2019/2020 HC Košice – HC Slovan Bratislava. (Autor: František Iván TASR)
Športové prenosy SME|12. sep 2019 o 18:00

Bratislavský klub vyhral 2:1.

Tipsport liga 2019/2020 - 1. kolo:

HC Košice - HC Slovan Bratislava 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 56. Chovan (Slovák) - 11. Štajnoch (Meszároš, Abdul), 30. Bondra (Petráš, Urbánek). Rozhodovali: Staňo, Snášel - Gegáň, Stanzel, vylúčení: 7:8 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 8340 divákov.

HC Košice: Košarišťan - Slovák, Koch, Čížek, Repe, Růžička, Zeleňák, Bučko - Majdan, Chovan, Haščák - Klhůfek, Skokan, Bezúch - Rapáč, Bortňák, Belluš - Milý, Suja, Jokeľ

HC Slovan Bratislava: Habal - Bačík, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Šedivý, Podlipnik, Hudec - Vandas, Zigo, Abdul - Puliš, Kytnár, Sloboda - Miklík, Kukumberg, Matoušek - Petráš, Urbánek, Bondra

KOŠICE. Hokejisti Slovana Bratislava zaznamenali víťazný návrat do Tipsport ligy po siedmich sezónach v KHL.

V štvrtkovej predohrávke 1. kola triumfovali na ľade HC Košice 2:1.

O góly víťazného tímu sa postarali Martin Štajnoch a Radovan Bondra, za Košičanov znížil na konečných Michal Chovan 1:2.

Slovan pôsobil naposledy v najvyššej slovenskej lige v sezóne 2011/12, keď získali titul po finálovej výhre 4:3 na zápasy práve nad Košicami.

Tipsport liga 2019/2020: Momenty zo zápasu HC Košice - HC Slovan Bratislava: fotogaléria

29.9.2019

Zaplnená Steel aréna sledovala od začiatku rýchly hokej s vysokým nasadením a množstvom osobných súbojov. Úvodné minúty patrili herne domácim, tí však nevyužili svoju prvú presilovku a iniciatívu postupne prevzal Slovan.

Vylúčenie Rapáča potrestal v 11. minúte Štajnoch, ktorý sa stal prvým ligovým strelcom v sezóne. Košičania sa v prvej tretine ťažko dostávali cez prehustené stredné pásmo a Habala ohrozovali najmä strelami z väčšej vzdialenosti.

Druhá časť bola najmä o snahe domácich o vyrovnanie. Hostia sa prezentovali rýchlym korčuľovaním a Košičanom naďalej nedávali veľa priestoru. V 30. minúte hosťujúci Petráš vybojoval puk pri mantineli, obrana Košíc mu venovala priveľa pozornosti a medzi kruhmi upravil osamotený Bondra na 0:2.

Domáci mali v druhej časti viacero presiloviek, no neskórovali ani v 35. minúte, keď mali 84-sekundovú početnú výhodu o dvoch hráčov. Nielen v nej hostí viackrát podržal brankár Habal.

O vylúčenia nebola núdza ani v tretej časti, naďalej však dominovali defenzívy. V 48. minúte boli domáci blízko kontaktnému gólu, Habalovi však pomohla žŕdka a brankár hostí si následne poradil aj s nebezpečnými pokusmi Chovana a Haščáka.

V 56. minúte dostal zápas nový náboj, keď Chovan strelou spoza obrancu prekvapil Habala - 1:2. Košičania sa v závere snažili o vyrovnanie, skúsili aj hru so šiestimi korčuliarmi, ale obrana hostí im už nedovolila skórovať.

Hlasy po zápase:

Peter Draisaitl (tréner HC Košice): "Myslím si, že Slovan dnes hral veľmi skúsene. My sme veľa hrali okolo ich nebezpečného územia, ale nemali sme plán B. Brankár Habal videl každú strelu, často sme nemali pred bránkoviskom žiadneho hráča. S tímom som spokojný. Takéto zápasy ako proti Slovanu sú to, čo potrebujeme, aby sme sa mohli posunúť ďalej."

Roman Stantien (tréner HC Slovan Bratislava): "Vstup do súťaže je vždy ťažký. Zápas bol od začiatku do konca vyrovnaný, fantastický výkon predviedol náš brankár a podali sme výborný kolektívny výkon. Chalani perfektne blokovali strely, pomáhali si, čo je veľmi pozitívne."

Online prenos: HC Košice - HC Slovan Bratislava (hokej, Tipsport liga 2019/2020, 1. kolo, LIVE, NAŽIVO)

Tipsport Liga (SR)  2019/2020
12.09.2019 o 18:00
Košice
1:2
(0:1, 0:1, 1:0)
60' minúta
Slovan
Góly a asistencie: 56. Chovan (Slovák) – 11. Štajnoch (Meszároš, Abdul), 30. Bondra (Petráš, Urbánek). Rozhodca: Stano, Snášel — Gegáň, Stanzel.
Skončil sa zápas predohrávaného 1. kola Tipsport ligy v sezóne 2019/2020, v ktorom si sily merali odvekí rivali — HC Košice a HC Slovan Bratislava. Po výsledku 1:2 môžu byť spokojnejší hostia, ktorí si do tabuľky pripisujú prvé tri body.

Pomer striel v dnešnom zápase: 33:29

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok večera. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák.
59:47
importantOddychový čas domácich.
59:47
importantToto bol pravdepodobne najdôležitejší zákrok zápasu. Nie som si istý, či pálil z bezprostrednej blízkosti Růžička, alebo to bolo Belluš, každopádne, Habal mu vystavil parádny semafór.
59:06
importantKošický tlak. Habal dvakrát vykopával, prakticky reflexívne. Puk je teraz už ďaleko od bratislavskej bránky.
58:46
Marcel Haščák si zanadával, po ofsajdovom verdikte totiž nemohol pokračovať v útočení. Posledné dve minúty prinášajú ešte pomerne časté prerušenia hry.
58:41
Sersen vystrelil, puk je v strednom pásme.
58:23
importantSlovan sa previnil zakázaným uvoľnením, Košarišťan smeruje na košickú striedačku. Domáci to ešte skúsia hrou bez brankára.
58:01
Posledné dve minúty riadnej hracej doby.
57:16
Michal Sersen s kapitánskym "Céčkom" štartoval spoza bránky Vladislava Habala. Vymyslel napokon peknú akciu, ale Košice sa znova oslobodzujú.
56:40
Slovan zatvoril súpera v obrannom pásme a chce rozhodnúť, no chýba tomu početnejšia streľba. Hostia sa zatiaľ do vyložených streleckých pozícií nedostávajú.
55:46
Vylúčenie v tíme HC Košice (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).
Vedeli ste?

V historických rebríčkoch patrí Košiciam viacero zaujímavých prvenstiev. Medzi inými platí tiež fakt, že sa Oceliari prebojovali do semifinále najvyššej hokejovej súťaže Slovenska 20-krát, čo je najviac spomedzi všetkých ligových tímov. Patrí im tiež najvyšší počet účastí vo finále — 15.
55:37
Steel Aréna si pýta "ešte jeden", Bratislavčania sú proti. Nasleduje komerčná prestávka, tímy to využijú a rozdajú si najnutnejšie pokyny.
55:01
goalKošice dali gól!
Tak kontaktný gól napokon predsa len prichádza — a rovnako prekvapivo, ako ten druhý bratislavský. MICHAL CHOVAN zaviezol puk do pásma a nenápadnou strelou prepálil VIadislava Habala. Asistencia: Tomáš Slovák.
53:36
Nepresností je v ostatných minútach viac než dosť. Potvrdili to aj Bratislavčania, ktorí si sami zamotali hlavy a nedostali sa cez útočnú modrú čiaru.
52:57
Nešťastne to teraz zahral domáci celok priamo na hokejku Štajnocha, ktorý puk po ľade vyviezol do stredného pásma. Oba tímy následne prestriedali počas hry.
51:58
Oceliari ešte dohrávali presilovú hru. Snahu im uprieť nemožno, no chýbala tomu koncepčnejšia práca. Ďalšia minútka k dobru pre bratislavský Slovan.
50:23
Skrytá strela Bortňáka. Ten to skúšal k bližšej žrdi a hľadal štrbinku medzi Habalovym telom a rukou. Nenašiel ju, stopercentný gólman Bratislavy je naďalej neprekonaný.
50:00
Posledných desať minút do konca riadnej hracej doby. Už to budú mať Košičania len veľmi ťažké, navyše, vhadzovať sa bude pred ich brankárom. Najlepšie karty majú v rukách Slovanisti.
49:57
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Milan Kytnár – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
48:36
Vylúčenie v tíme HC Košice (Dalibor Bortňák – 2 min., držanie).
48:03
importantA Košice pridali aj následný tlak. Domáci to ešte nevzdávajú.
47:30
importantObrovská šanca Košíc! Slovanu zrejme pri prvej strele pomohla konštrukcia jeho bránky, následne neuspel dorážkou z uhla ani Pavel Klhůfek.
47:09
Puk vyletel na ochrannú sieť, hra je prerušená.
Vedeli ste?

Štyria hráči zo súčasného kádra Slovana obliekali v uplynulom ročníku dres ich odvekého súpera — Košíc. Ide o gólmana Vladislava Habala, obrancu Eduarda Šedivého a útočníkov Romana Žitného a Šimona Petráša.
45:54
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Patrik Bačik – 2 min., nedovolené bránenie).
45:49
Martin Štajnoch vie, že sa nemá kam ponáhľať. Puk preto skúsene podržal za Habalom a počkal na rozostavenie svojich spoluhráčov. Až následne rozohrával smerom dopredu.
44:36
Ani teraz to Košiciam nevyšlo. Teč pred bránou nebol myslený zle, ale puk po ňom len ostal stáť pred bránkoviskom. Tam už chýbal jeden z domácich, ktorý by ho dokázal doklepnúť do siete.
43:30
Oba tímy hrajú v plnom počte — a oba tímy pokračujú v najstatickejšej hre, akú sme počas tohto zápasu videli. Neporovnateľne viac to vyhovuje bratislavskému celku.
42:49
Snažil sa o to Repe, no Habal pred nim puk dobre prikryl. Gólman Slovana, ešte v minulej sezóne brankár Košíc, dnes podáva skvelý výkon.
42:20
Tretia tretina má zatiaľ najpomalší štart. Ani jeden z celkov si nedokáže vypracovať súvislejšiu útočnú akciu, ktorou by sa presunul pred súperovu bránku.
41:16
Vylúčenie v tíme HC Košice (Branislav Rapáč – 2 min., nedovolené bránenie).
40:12
Posledná časť riadnej hracej doby je tu. Budeme zvedaví, či sa ešte dočkáme nejakej výraznejšej dramatizácie, alebo sa už toho na ľade veľa neudeje.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Siréna v Steel Aréne hlasno zatrúbila a ohlásila koniec druhej tretiny. 40 minút zo zápasu je už minulosťou, do tretej tretiny sa bude vstupovať za stavu 2:0 v prospech Slovana.

Pomer striel po 2. tretine: 20:21

Druhá tretina sa začne približne o 19:55.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:21
Košičanom sa v tejto presilovke nedarí, Slovan sa oslobodzuje.
38:49
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Tomáš Zigo – 2 min., nedovolené bránenie).
38:20
Už to neplatí. Posledné dve minúty druhej tretiny.
37:53
Zakončenie od modrej schytal do chrbta Vojtech Zeleňák. Ten puk zblokoval na ochrannú sieť, čo znamená, že Košice sa zo zovretia Bratislavy zatiaľ nedostanú.
37:40
Košičania sa rýchlo oslobodili a puk poslali cez všetky čiary. Slovan tak bude musieť začínať spoza Vladislava Habala.
36:52
Vylúčenie v tíme HC Košice (Oliver Jokeľ – 2 min., napadnutie).
36:52
Emócie lomcujú hráčmi. Rozhodcovia toto tolerovať nebudú. Všetko ale nasvedčuje tomu, že sa dnes dočkáme aj zhodenia rukavíc.
Vedeli ste?

Na košickom ľade sa dnes stretávajú dva najúspešnejšie hokejové celky našej krajiny. Aboslútne prvenstvo patrí s 18 medailami Košiciam, ktoré sa zo zlata tešili 8-krát, zo striebra 7-krát a pridali aj tri bronzové úspechy. Slovan bol majstrom rovnako často, na svojom konte má však len dve strieborné a päť bronzových medailí. Celkovo ich tak Bratislavčania získali 15.
36:30
Hovorí sa, že tím, ktorý nedokáže využiť presilovku o dvoch mužov, si nezaslúži vyhrať. A Košice to nedokázali. A čo viac, neskórovali ani počas hry piatich proti štyrom.
35:47
Navyše, Slovan sa oslobodzuje.
35:40
importantTrestuhodne teraz Košičania zahadzujú šance počas svojej presilovky piatich proti trom. Bolo tam viacero pokusov — z krídla, od modrej aj z medzikružia, ale nič z toho do bratislavskej bránky nepadlo.
34:29
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Patrik Bačik – 2 min., krosček).
34:04
importantKošice dnes zrejme dokážu zahodiť aj nemožné. Vladislav Habal bol vysoko z bránky, Oceliari pri puku. Napriek tomu ho do siete neprepasírovali.
33:52
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).
32:48
Pavel Klhůfek bol teraz najvýraznejším mužom na ľade. Najskôr zastavil slovanistický útok, následne sa presunul pred Habala a skúsil to strelou zápästím. Neúspešne.
31:47
Košická snaha niečo vymyslieť v pásme stroskotala. Zverenci trénera Draisaitla následne puk ešte udržali v pásme, ale už ho nedokorčuľovali.
30:57
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Marek Sloboda – 2 min., hrubosť).
30:57
Vylúčenie v tíme HC Košice (Jurij Repe – 2 min., hrubosť).
30:57
importantA ďalšia šarvátka. Nebude to bez trestov.
30:26
Majdan rozohrával do strany, jeho spoluhráčom následne chýbala rýchlosť. Košičania potrebujú nutne niečo vymyslieť, v opačnom prípade to veru na body nebude.
29:58
goalSlovan Bratislava dal gól!
Aké je to jednoduché. Vyzeralo to na stratený puk zavezený pred bránku. To by sa však k nemu nemohol dostať — paradoxne — košický odchovanec RADOVAN BONDRA, ktorý pohotovým švihom prepálil Košarišťana. 2:0 pre Slovan Bratislava. Asistencie Šimon Petráš, Jakub Urbánek.
29:50
Nepresnosti na oboch stranách, hra sa presťahovala do obranného pásma Bratislavy.
28:40
importantTo bolo nebezpečné! Košarišťan vyrážal puk s dobrým úmyslom, avšak len na voľného Michaela Vandasa. Našťastie pre Košice to slovanistický útočník nemal na zakončenie z prvej.
Vedeli ste?

Posledný zápas medzi Košicami a Slovanom sa odohral 6. 8. 2014. Išlo o pripravné stretnutie, v ktorom Bratislavčania svojho súpera v Steel Aréne zdolali 3:1. Za Oceliarov sa presadil Bartánus, v drese belasých skórovali Bližňák, Mojžíš a Foster. Aj vtedy bola Steel Aréna vypredaná.
28:01
importantTlak v podaní Oceliarov, ani toto sa ale gólom nekončí. Vladislav Habal nemal puk pod kontrolou, čo sa snažili využiť azda traja domáci korčuliari. Neúspešne.
27:40
Košice neprestali útočiť. Teraz im chýbalo aj trochu šťastia, puk im odskakoval od čepelí, čím Slovanisti získavali potrebné sekundy na rozostavenie sa.
26:55
Košický tlak sa gólom nekončí. Dobre si to tam domáci posúvali, ale zvolili len minimum striel. Navyše, prvá bola nepresná a druhá zblokovaná. Až tretí puk Musel Habal prikryť. Vhadzovať sa bude po jeho ľavici.
26:13
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Martin Štajnoch – 2 min., hrubosť).
26:10
Rýchle prenesenie hry na útočnú modrú a následný pokus o krížnu prihrávku popred bránkovisko stroskotali. Košice sa napriek tomu udržali pri puku a prinútili Habala hru prerušiť.
25:03
Výborná hra telom v podaní Vojtecha Zeleňáka. Ten najskôr vytesnil súpera von z palebnej pozície a následne mu aj znemožnil rozohrať. Sledujeme obojstranne taktický výkon, ale chýba tomu väčšia aktivita.
24:20
Majdan prebral puk pristavený Košarišťanom, ale Košičania sa s ním ďaleko nedostali. Naopak, museli sa stiahnuť a gólman Oceliarov musel riešiť strelu belasého tímu.
23:55
Košice sa teraz usadili v pásme, ale defenzíva súpera ich pohyb výborne čítala. Ostalo to tak bez vážnejšieho zakončenia.
22:30
Urbánek sa pohral s pukom a oklamal Košičanov, následne sa ale sám nedokázal odlepiť od mantinelu. Slovan je zatiaľ v druhej tretine jednoznačne lepším celkom.
21:35
Repeho ruky teraz vyleteli pomerne vysoko, nie však tak vysoko, aby sa muselo vylučovať. Bratislavčania sa ešte pozerali na hlavných arbitrov, či svoje rozhodnutie nevylučovať nezmenia.
20:58
Bačík sa pri zadnom mantineli nenechal odzbrojiť, čo znamenalo útočný tlak Slovana. Nie však v tom pravom slova zmysle, prišlo tam rýchle zakončenie, ktoré Košarišťan vyriešil.
20:28
Rýchle zakázané uvoľnenie v podaní Košíc. Toto sú situácie, ktoré dnes brzdia oba celky zrejme najviac. A nutné je povedať aj to, že úplne zbytočne.
20:16
Prostredná časť riadnej hracej doby sa začala. Na ťahu sú Košice, ktoré za súperom zaostávajú o gól, čo budú chcieť napraviť. Slovan ale bude určite proti.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina zápasu medzi Košicami a Slovanom je na konci. Vypredaná Steel Aréna sledovala atraktívny hokej plný zaujímavých momentov, po 20 minútach hry platí stav 0:1.

Pomer striel po 1. tretine: 6:13

Druhá tretina sa začne približne o 18:58.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:47
Domáci ešte so snahou o gól do šatne, zastavil ich ale ofsajdový verdikt.
19:10
Posledných 50 sekúnd prvej tretiny.
18:20
Obraz hry pripomína dve minúty pred koncom začiatok stretnutia, počas ktorého dominovali Košice. Sledovali sme aktivitu Haščáka aj Majdana, ani jeden z nich sa ale do lepšej streleckej pozície nedostal.
17:02
Chýbalo tomu ale prekvapivejšie zakončenie. Všetky boli relatívne ľahko čitateľné a aj to je dôvod, prečo sa ďalej bude pokračovať v strednom pásme.
16:30
Košický bránkar bol teraz ako na strelnici. Lietalo to zo všetkých strán, belasí výborne využívajú potenciál tejto početnej výhody.
16:02
Andrej Meszároš musel rozohrať spoza Habala, kam Košice puk bleskovo poslali. Podarilo sa mu to, Slovanisti si následne vypracovali tlak pred bránkou Košarišťana.
15:28
Vylúčenie v tíme HC Košice (Vojtech Zeleňák – 2 min., držanie).
Vedeli ste?

Sedem sezón. Toľko trvala účasť Slovana Bratislava v nadnárodnej súťaži KHL. Za toto obdobie sa darilo belasým najviac v premiérovej sezóne. V ročníku 2012/2013 im patrilo konečné 13. miesto. Slovanisti skončili následne na 21., 26., 15., 18., 24. a 25. priečke.
14:56
Košarišťan musel puk podržať vo svojej moci, vhadzovať sa bude v obrannom pásme Košíc.
14:23
Absolútne nezmyselný ťah Radovana Bondru. Príklepom to teraz posielal zo stredného pásma na spoluhráčov, toto nemal šancu zachytiť nik.
13:20
Puk teraz po aktivite Slovana pomerne často opúšta priestor hracej plochy. Hostí to stojí možnosť kombinovať, niekoľkokrát sa vhadzovalo v ich obrannom pásme.
13:03
Košičania sa teraz hnevajú na postranného arbitra, ktorý ich po zakázanom uvoľnení vykazuje pred Košarišťana. Zbytočne, správny verdikt.
12:50
Vladislav Habal potreboval za bránkou rozohrať pred dobiedzajúcim Rapáčom, podarilo sa mu to. Puk neskôr opustil hraciu plochu, vhadzovať sa bude v strednom pásme.
12:20
Dávid Skokan nezvládol osobný súboj za Habalom, v ktorom sa pošmykol a spadol. To je vodou na mlyn pre Slovan, hostia už kombinujú pred bránkou svojho súpera.
11:07
Slovan po góle ožil a znova sa tlačil pred košickú svätyňu. Tentokrát to už také vzrušenie neprinieslo, každopádne, belasí majú výhodu vhadzovania v ich útočnom pásme.
10:26
Rana pre Košice, hostia skórujú zo svojej prvej väčšej šance v zápase. Gól padol tesne po vhadzovaní, ktoré Slovan vyhral. K puku sa dostal MARTIN ŠTAJNOCH a jeho rana od modrej prepadla za Andreja Košarišťana. Asistencie: Andrej Meszároš, Jindřich Abdul.
10:14
Ďalšie košické vyhodenie. Situáciu sa snažil rýchlou prihrávkou vyriešiť Sersen, po jeho aktivite sa belasí konečne usadili vo svojom útočnom pásme.
09:40
Slovanisti nezačali svoju presilovú hru ideálne. Martin Štajnoch musí zbierať puk za Habalom, odkiaľ sa bude ponáhľať na opačnú stranu ľadovej plochy.
09:11
Vylúčenie v tíme HC Košice (Branislav Rapáč – 2 min., krosček).
09:10
importantNo ale pozor! Do šance sa tlačil aj Slovan, ktorý to skúšal aktivitou priamo pred bránkou. Všetko to prinieslo menšiu šarvátku, ktorých dnes budeme vidieť s najväčšou pravdepodobnosťou viacero.
08:50
Košičania opäť zavreli Slovan v jeho obrannom pásme. Prišlo tam viacero zakončení, ja spomeniem napríklad Klhůfkov pokus o teč. Habal bol nalepený na svojej ľavej žrdi a všetko bravúrne vyriešil.
Vedeli ste?

Košičania sa v uplynulých ročníkoch Tipsport ligy trápili. Trikrát po sebe nepostúpili zo štvrťfinále play-off, keď ich postupne vyradili Martin, Banská Bystrica a Poprad.
07:58
importantNa štadióne to len tak zhučalo. Habal teraz puk vyrážal, našťastie pre Bratislavu sa už k nemu Juraj Majdan nedostal, aj keď sa o to všemožne snažil.
06:59
Hra mierne stratila na svojom tempe. Podlipnik teraz napravil to, čo pred malou chvíľou pokazil. Dobrou prihrávkou našiel spolurháčov, tí ale nemali záujem ďalej kombinovať a išli striedať.
06:01
Štajnoch skúsene nakorčuľoval do obranného pásma Slovana a zaujímavým oblúkom odtiaľ vyviezol puk. Následne ešte chcel kombinovať so spoluhráčmi, tí ale pred Košarišťanom absentovali.
05:06
Trochu nezmyselne teraz Podlipnik ustupoval pred Haščákom, čím mu umožnil zakončiť. Síce len z veľkého uhla, no Vladislav Habal musel dobrým zákrokom hru prerušiť.
04:22
Po puku teraz výborne vyštartovali belasí, ktorí prekvapili súpera v hĺbke jeho obranného pásma. Prišla však len čitatrľná strela, ktorú košická defenzíva zblokovala.
03:40
Kytnár sa snažil s pukom obtočiť okolo Belluša, to sa mu nepodarilo. Oba celky už ale potrebovali striedať, preto Košičania pred Habalom nevymysleli nič.
02:20
A to sa im darí.
02:14
Ďalšie pokusy Košičanov už síce také presvedčivé neboli, ale Oceliari teraz zovierajú Slovan priamo pred Habalom. Hostia sa potrebujú nutne oslobodiť.
01:40
importantSkvelý teč Juraja Majdana! Slovanisti ho nechali medzi kruhmi a takmer to ľutovali. Vladislav Habal stihol vykopnúť svoj betón, to bolo ich jediné šťastie.
01:10
Hostia sa okamžite oslobodili, hrá sa za bránkou Andreja Košarišťana.
00:47
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Michael Vandas – 2 min., nedovolené bránenie).
00:37
Bačík zahral pred Bezúchom, všetko bolo v rámci pravidiel. Slovanisti sa tak pokúsia sformovať v obrannej tretine a založiť úvodnú akciu zápasu.
00:20
O puk sa napokon v strednom pásme ešte bojovalo. Pýtal si ho Štajnoch, ktorý smeroval dopredu, no Bratislavčanov zastavilo len postavenie mimo hry.
00:09
Zápas sa začal. Ako prví sa k puku dostali košickí korčuliari, ktorí tak budú chcieť čo najrýchlejšie ohroziť bránku svojho bývalého gólmana — Vladislava Habala.
00:01
Ešte zaznie štátna hymna v podaní sólistu opery Štátneho divadla Košice, majstra Jaroslava Dvorského. Po nej už nebude stáť úvodnému buly nič v ceste.
Oba celky v tejto chvíli nastupujú na ľadovú plochu. Košičania za špeciálnych ohňových efektov a cez tradičnú vysokú pec, Slovanisti sú v tme. Domáci odohrajú zápas v bielych dresoch, Slovan v tradičnej belasej farbe.
Oba celky v tejto chvíli nastupujú na ľadovú plochu. Košičania za špeciálnych ohňových efektov a cez tradičnú vysokú pec, Slovanisti sú v tme. Domáci zápas odohrajú v bielych dresoch, Slovan v tradičnej belasej farbe.
Vážení športoví priatelia, najväčší hokejový sviatok je konečne tu. Trvalo to dlhých 7 rokov, no dnes vás môžem privítať pri priamom prenose z tipsportligového stretnutia, v ktorom si budú sily merať HC Košice a HC Slovan Bratislava.

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Slovák, Koch (A), Čížek (A), Repe, Růžička, Zeleňák, Bučko — Majdan, Chovan, Haščák — Klhůfek, Skokan (C), Bezúch — Rapáč, Bortňák, Belluš — Milý, Suja, Jokeľ

HC Slovan Bratislava: Habal (Sabo) — Bačík, Sersen (C), Štajnoch, Meszároš (A), Šedivý, Podlipnik, Hudec — Vandas, Zigo, Abdul — Puliš, Kytnár, Sloboda — Miklík, Kukumberg (A), Matoušek — Petráš, Urbánek, Bondra — Žitný

Rozhodca: Stano, Snášel — Gegáň, Stanzel.
Vážení športoví priatelia, dovoľte mi vás srdečne privítať pri priamom prenose z predohrávky prvého kola Tipsport ligy v sezóne 2019/2020. Z košickej Steel Arény sa už na vás teší Lukáš Pancurák.

Leto prinieslo v lige niekoľko zmien. Azda žiadna však nie ja tak výrazná, ako tá účastnícka. Do slovenskej najvyššej súťaže sa totiž po siedmich sezónach strávených v KHL vrátil HC Slovan Bratislava. A práve bratislavský klub budem tým, kto v predohrávke vyzve Oceliarov. Sezónu tak otvorí súboj dvoch historicky najúspešnejších slovenských hokejových klubov.

V HC Košice neostal po uplynulej sezóne kameň na kameni. Nečudo, veď Oceliari v nej nepostúpili po tretíkrát v rade zo štvrťfinále play-off, čo nie je pre najúspešnejší slovenský hokejový klub rozhodne dobrou vizitkou. Aj to bol tak dôvod, pre ktorý sa v Košiciach menilo prakticky všetko — výkonný riaditeľ, športový manažér, trénerský tím a v neposlednom rade aj hráči.

Oceliari si od tohto ťahu sľubujú predovšetkým úspešnejšiu sezónu. A zdá sa, že chémia v tíme je už teraz o čosi lepšia. Svedčia o tom výsledky z prípravných zápasov. Tých odohrali Košice celkovo osem, pričom z víťazstva sa tešili šesťkrát. Postupne zdolali účastníka KHL (Admiral Vladivostok) aj českej najvyššej súťaže (HC Dynamo Pardubice). Pridali štyri triumfy nad slovenskými tipsportligistami (DVTK Jegesmedvék Miškovec, HK Poprad a dvakrát HK Dukla Ingema Michalovce). Naopak, Košice nestačili na účastníka EBEL ligy (Orli Znojmo) a poľskej Ekstraligy (Comarch Cracovia).

Tieto výsledky stačili Košiciam na to, aby si na Memoriáli Zbyňka Kusého v Pardubiciach vybojovali trofej pre víťaza a na Tatranskom pohári obsadili konečné tretie miesto. Oceliari sa v príprave presadili celkovo 35-krát, pričom sami inkasovali 19 gólov. Čisté konto si už v ich drese na svoje konto stihli pripísať obaja gólmani — Andrej Košarišťan i Stanislav Škorvánek.

Brankári: Andrej Košarišťan, Stanislav Škorvánek
Obrancovia: Jakub Cibák, Dávid Boldižár, Jurij Repe, Filip Maňák, Tomáš Slovák, Patrik Koch, Martin Bučko, Václav Čížek, Christian Michalčin, David Růžička, Vojtech Zeleňák
Útočníci: Jakub Suja, Oliver Jokeľ, Marcel Haščák, Dávid Skokan, Pavel Klhůfek, Jakub Köver, Juraj Majdan, Branislav Rapáč, Martin Belluš, Filip Vrábeľ, Dalibor Bortňák, Michal Chovan, Juraj Bezúch, Juraj Milý

Asi by bolo zbytočné rozmazávať všetko to, čo sa v súvislosti so značkou HC Slovan Bratislava udialo. Spomeniem len dva fakty — koniec Slovana v nadnárodnej KHL a jeho návrat do slovenskej Tipsport ligy. V nej tak bude bratislavský celok pokračovať ako druhý najúspešnejší slovenský hokejový tím v histórii.

A veru že sa bratislavčania na novú sezónu svedomito pripravovali, veď ich nový generálny manažér Juraj Bakoš dostal do belasých dresov skutočne zaujímavých hráčov. Tí skúsenejší, medzi ktorých sa radia Andrej Meszároš, Michal Sersen či Michel Miklík, sú popretkávaní mladou dravosťou v podaní Radovana Bondru alebo Romana Žitného. V skladbe kádra tak skutočne nič nenasvedčuje tomu, že bol prednedávnom štart Slovana v Tipsport lige stále otáznym.

Každopádne, na rad prišli prípravné zápasy a tie ukázali niekoľko slabín Slovana. Belasí prehrali šesť z celkovo ôsmich zápasov, čo rozhodne nie je vizitka celku, ktorý by mal v súťaži bojovať o popredné priečky. Bratislavčania postupne nestačili na Hradec Králové, Spartak Moskvu, Energie Karlovy Vary, Kometu Brno, HKM Zvolen a Red Bull Salzburg. Z výhier sa tešili len proti Pardubiciam a Detve.

Belasých trápi predovšetkým nízka efektivita, veď v príprave nastrieľali len 14 gólov, hoci sami ich inkasovali 27. Nutné je však povedať aj to, že tieto čísla nemusia v lige absolútne nič znamenať.

Brankári: Barry Brust, Vladislav Habal
Obrancovia: Patrik Bačík, Daniel Demo, Marek Hudec, Andrej Meszároš, Matič Podlipnik, Eduard Šedivý, Michal Sersen, Martin Štajnoch
Útočníci: Jindřich Abdul, Radovan Bondra, Roman Kukumberg, Milan Kytnár, Tomáš Matoušek, Michel Miklík, Šimon Petráš, Radovan Puliš, Marek Sloboda, Jakub Urbánek, Michael Vandas, Marek Viedenský, Tomáš Zigo, Roman Žitný
Steel Aréna bude zaplnená

Večer pred zápasom hlási košický zimný štadión posledných 73 voľných miest. Pri kapacite 8347 divákov však ide skutočne o zanedbateľnú časť, ktorá sa v priebehu noci a zajtrajška nepochybne rozpredá. Niet tak azda ani najmenších pochýb o tom, že bude šláger kola (a, nebojím sa povedať, najočakávanejší zápas mesiaca) vypredaný. Ostáva už len čakať, aká časť publika bude fandiť Košiciam a aká Slovanu.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.