Andrej Martin porazil Laaksonena a vyrovnal stav série so Švajčiarskom

Športové prenosy SME|13. sep 2019 o 19:10

Slovák vyhral po trojsetovej bitke.

Davis Cup 2019 - 1. skupina euro-africkej zóny

SLOVENSKO - Švajčiarsko 1:1 po prvom dni

Andrej Martin - Henri Laaksonen 6:2, 4:6, 7:5

BRATISLAVA. Slovenskí tenisti hrajú po úvodnom dni zápasu 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára so Švajčiarskom 1:1.

O vyrovnávajúci bod pre slovenské farby sa na antuke v bratislavskom NTC zaslúžil Andrej Martin, ktorý zdolal švajčiarsku jednotku Henriho Laaksonena 6:2, 4:6, 7:5.

Sobotňajší program otvorí o 16.00 h štvorhra v ktorej by mali nastúpiť Filip Polášek s Igorom Zelenayom proti páru Marc-Andrea Hüsler, Laaksonen.

Senzačný prvý set

Martin mal proti Laaksonenovi, ktorého dobré pozná z challengerových turnajov i zo švajčiarskej ligy, raketový štart. Dvakrát prelomil podanie súpera a v prvom sete si vybudoval rozhodujúci náskok 4:0.

Martin kvalitne servoval, umne menil rytmus hry, čo na Laaksonena platilo. Pri dlhších výmenách dokázal Švajčiara rozbehať a donútiť ho k chybám.

Davis Cup: Momenty zo zápasu Andrej Martin - Henri Laaksonen: fotogaléria

14.9.2019

V druhom dejstve Laaksonen zlepšil servis, returny i medzihru a držal s Martinom krok. Za stavu 3:2 viedol pri podaní slovenskej dvojky 40:0.

Nevyužil síce ani jeden z troch brejkbalov, no v koncovke setu slávil úspech, keď za stavu 5:4 zobral Martinovi podanie.

Slovenský reprezentant sa rýchlo otriasol, na začiatku tretieho setu odskočil súperovi na 3:1 a za stavu 5:3 mal pri podaní Švajčiara k dispozícii mečbal.

Laaksonen ho odvrátil esom a v ďalších minútach vyrovnal na 5:5, no v jedenástom geme opäť stratil servis a Martin už druhú šancu na zisk vyrovnávajúceho bodu využil. Za stavu 6:5 premenil aj s pomocou pásky v poradí druhý mečbal.

Hrbatý by výsledok 1:1 bral aj pred zápasom

"Podmienky pod otvorenou strechou NTC boli moje najobľúbenejšie a na kurte som si to užíval. Vždy je pre mňa veľká česť reprezentovať Slovensko v Davisovom pohári, je to splnený sen. Teší ma, že sa mi podarilo vybojovať vyrovnávajúci bod. Úvod zápasu mi vyšiel nad očakávanie.

Martinovi Kližanovi duel proti Ehratovi nevyšiel. Robil príliš veľa nevynútených chýb, zbytočne sa ponáhľal. Snažil sa zakončiť výmeny po nepripravených útokoch. Andrej Martin splnil taktický zámer.

Dominik Hrbatý, kapitán slovenského tímu

Laaksonen hral na riziko a spravil veľa ľahkých chýb. Vedel som však, že sa postupne zlepší a dostane sa do rytmu, čo sa aj stalo. Škoda, že som v druhom sete nevyužil niekoľko brejkbalov a smoliarsky som ho prehral. V dramatickej koncovke tretieho setu som však mal našťastie navrch," uviedol Martin v prvej reakcii pre RTVS.

Kapitán slovenského tímu Dominik Hrbatý by pred zápasom výsledok 1:1 po prvom dni bral. "Možno sa čakalo, že to bude v opačnom garde, no v športe nie je núdza o prekvapenia. Martinovi Kližanovi duel proti Ehratovi nevyšiel.

Počítali sme s tým, že jeho variabilná hra by mohla na Laaksonena platiť, čo sa aj potvrdilo. V treťom sete mu Laaksonen za stavu 5:5 pomohol dvomi nevynútenými chybami a daroval mu brejk."

Online prenos: Andrej Martin - Henri Laaksonen (tenis, Davis Cup 2019, Slovensko - Švajčiarsko, LIVE, NAŽIVO)

Prenos
Dnes to bol teda pre Slovensko náročný deň, napokon zrejme aj môžme byť radi, že po prvom dni tu je nerozhodný stav. Zajtra sa od 16:00 hod. začína štvorhrou a potom sú na programe ešte dve dvojhry. Nominácie sa však ešte môžu meniť.

To je už teda dnes z mojej strany všetko, ďakujem za vašu pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera.
importantAndrej Martin získava pre Slovensko prvý bod a tak je po prvom hracom dni stav medzi Slovenskom a Švajčiarskom vyrovnaný 1:1! Po prekvapujúcej prehre Martina Kližana tak zabrala naša tímová dvojka, Andrej predviedol výborný výkon a v zápase, ktorý nemal jasného favorita, napokon získava bod a všetko je to pred zajtrajším programom otvorené.
Koniec zápasu
7:5
importantGEM, SET, ZÁPAS Andrej Martin! Naša tímová dvojka to napokon zvládla, po náročnej trojsetovej dráme zviťazila v tomto stretnutí nad švajčiarskou jednotkou Henri Laaksonenom a určite je tu úľava v našom tíme po tomto dramatickom stretnutí, ktoré ponúklo výborný tenis.
40-15
importantJe tomu naozaj tak, dva mečbaly pre Slováka!
30-15
Slovák teraz netrafil základnú čiaru, stále je však blízko k ďalšiemu mečbalu.
30-0
Loptu získava Martin.
15-0
Dôležité podanie teraz Andrej odštartoval úspešne.
6:5
Koniec prestávky, podávať bude Andrej Martin.
6:5
Nasleduje prestávka a výmena strán.
6:5
importantHneď ten prvý aj využíva a tak sa zrodil ribrejk! Andrej Martin vyhráva v treťom sete 6:5 a získava druhú šancu ukončiť toto stretnutie vo svoj prospech!
40-15
importantSlovenská tímová dvojka získava dva brejkbaly!
30-15
Andrej Martin znova vedie pri servise súpera o jeden fiftín.
15-15
Po 15 na oboch stranách.
15-0
5:5
importantHenri Laaksonen sa udržal v tomto zápase! Pri svojom podaní sa Andrej Martin k mečbalu nedostal, svoje podanei tak stratil a ešte si tak dnes AXA Aréna môže užiť veľkú tenisovú drámu.
40-A
Pokazený úder od slovenského tenistu, druhý brejkbal pre Laaksonena.
40-40
Ale nevyuživa ho! Dráma pokračuje.
30-40
importantŠvajčiar zahral presné obhodenie, takže získava brejkbal na udržanie sa v tomto zápase!
30-30
Situácia sa zopakovala, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Laaksonen zahral dlhú výmenu do pásky.
0-30
Dlhý úder z rakety slovenského tenistu končí v aute, Henri Laaksonen ešte dramatizuje tento zápas.
0-15
Loptu získava Laaksonen.
5:4
5:4
5:4
importantHenri Laaksonen úspešne odvrátil mečbal, potom využil gembal a znížil stav v treťom sete na 4:5 z jeho pohľadu! Po krátkej prestávke bude Andrej Martin podávať na víťazstvo v tomto zápase.
40-A
40-40
Dlhý úder slovenského tenistu končí v aute, zhoda.
40-30
importantMečbal pre Andreja Martina!
30-30
Švajčiar zahral presný lob, po 30 na oboch stranách. Tak, príde gembal či mečbal?
30-15
Druhý fiftín v rade pre Andreja Martina.
15-15
Toto je však chyba od Švajčiara, po 15 na oboch stranách.
0-15
Henri Laaksonen začína veľmi dôležité podanie víťazným bekhendom.
5:3
importantCez druhé podanie, ale predsa! Andrej Martin zvládol tento gem, ujíma sa vedenia 5:3 v treťom sete a jeho dnešný súper Henri Laaksonen bude podávať na udržanie sa v tomto stretnutí!
40-15
Eso od Andreja Martina, takže získava dva gembaly. Táto pomoc prichádza v správny čas.
30-15
Henri Laaksonen dostal nášho tenistu pod tlak a tak nižuje na rozdiel jedného fiftínu.
30-0
15-0
Andrej Martin musel cez druhé podanie, čo však zvládol a pripisuje si tak fiftín na svoje konto.
4:3
4:3
4:3
importantHenri Laaksonen čistou hrou znižuje na 3:4 z jeho pohľadu v treťom sete!
0-40
0-30
Peknú výmenu teraz zakončil Henri Laaksonen úderom do voľného priestoru.
0-15
Švajčiar uspel na druhom podaní.
4:2
importantLoptička v aute od Švajčiara, takže Andrej Martin je na druhý pokus úspešný a ujíma sa vedenia 4:2 v treťom a rozhodujúcom sete!
A-40
Druhý gembal pre Andreja Martina.
40-40
Gembal Slovák nevyužíva, Laaksonen dobre čítal servis nášho tenistu.
40-30
30-30
Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Druhý fiftín v rade pre Švajčiara pri podaní nášho tenistu.
15-15
15-0
Aj šťastie hralo teraz s naším tenistom, napokon však presným forhendom odštartoval tento gem.
3:2
3:2
3:2
importantDvojka švajčarského celku zaznamenáva čistú hru, čím znižuje na 3:2 z pohľadu nášho tenistu! Stále je tu teda výhoda brejku pre Andreja Martina.
0-40
Henri Laaksonen si pomáha servisom a získava tak tri gembaly.
0-30
Švajčar zvládol druhé podanie a ide do vedenia o dva fiftíny.
0-15
3:1
importantVýborne! Servis – volej od nášho tenistu, ktorý tak potvrdil brejk a ujíma sa vedenia 3:1 v treťom a teda rozhodujúcom sete.
A-40
Laaksonenov úder zastavila páska, druhý gembal pre Andreja Martina, ktorým môže potvrdiť brejk.
40-40
Nuž, ale nevyužíva ho, kedže chyboval a tak tento gem putuje do zhody.
40-30
Ľahká chyba z rakety Laaksonena, takže po treťom fiftíne v rade získava Andrej Martin gembal na potvrdenie brejku.
30-30
Dva fiftíny v rade teraz aj pre nášho tenistu, po 30 na oboch stranách.
15-30
0-30
Aj pod tlakom zahral Švajčiar správne, druhý fiftín v rade pri podaní súpera.
0-15
Cestu za potvrdením brejku nezačal Andrej Martin úspešne.
2:1
2:1
2:1
importantSkvelé! Andrej Martin čistou hrou berie prvé podanie súpera v treťom sete a ujíma sa tak vedenia 2:1 v rozhodujúcom ste! Uvidíme, či to napokon bude kľúčový moment.
40-0
importantKrásna výmena, ktorú úspešne zakončil Andrej Martin a tak získava tri brejkbaly!
30-0
Druhý fiftín v rade pre Andreja, ktorý tak má šancu dostať sa k brejkbalom.
15-0
Laaksonen neodštartoval tento servis úspešne.
1:1
importantAndrej Martin vyrovnáva stav v treťom sete na 1:1!
40-15
30-15
Teraz však Laaksonen umiestnil loptičku presne na čiaru.
30-0
Nepresný úder švajčiarskej jednotky, druhý fiftín v rade pre Andreja.
15-0
Dlhšiu výmenu zakončil Švajčiar úderom do pásky, Andrej Martin teda získava prvý fiftín v treťom sete.
0:1
importantNo a aj sa tak stáva, čistu hrou Henri Laaksonen vstúpil to tretieho setu!
0-40
Tretí fiftín v rade pre Švajčiara, ktorý má teda šancu na čistú hru.
0-30
0-15
Laaksonen odštartoval rozhodujúci set úspešne.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Henri Laaksonen.
0:0
4:6
importantPod tlakom napokon náš tenista podlahol, vôbec prvýkrát stratil v tomto zápase svoj servis a to v dosť nešťastnú dobu! Henri Laaksonen vyhráva druhý set pomerom 6:4 a tak o osude tohto stretnutia bude musieť rozhodnúť tretí set!
30-40
Andrej Martin prvú hrozbu odvracia.
15-40
importantHenri Laaksonen napokon získava dva setbaly pri podaní nášho tenistu!
15-30
15-15
0-15
Forhend slovenského tenistu končí ďaleko v aute.
4:5
4:5
4:5
importantAké požičaj, také vráť! Henri Laaksonen rovnako zaznamenáva čistú hru a ide v druhom sete do vedenia 5:4! Andrej Martin tak bude musieť podávať na udržanie sa v druhej sade hry.
0-40
Švajčiar rovnako so šancou na čistú hru.
0-30
0-15
Henri Laaksonen predviedol úspešný prechod na sieť a tak tento servis odštartoval úspešne.
4:4
importantČistou hrou Andrej Martin vyrovnáva na 4:4 v druhom sete!
40-0
Tri gembaly pre slovenského tenistu.
30-0
15-0
Agresívna hra Švajčiara v tomto prípade úspešná nebola.
3:4
3:4
3:4
importantTen už využíva, Henri Laaksonen vyhráva v druhom sete 4:3!
40-A
Chyba z rakety nášho tenistu, druhý gembal pre Švajčiara.
40-40
Nepoarilo sa mu ho však využiť, aj v tomto geme tak pôjdeme cez zhodu.
30-40
Henri Laaksonen úspešne skrátil túto výmenu a tak získava gembal.
30-30
Druhá dvojchyba v rade, nie často tento jav nastane. Po 30 na oboch stranách, uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Je tu dvojchyba od Laaksonena.
0-30
Druhý fiftín v rade pre podávajúceho tenistu.
0-15
3:3
importantVýborne! Andrej Martin odvrátil v tomto geme tri brejkbaly a vyrovnáva stav druhého setu na 3:3, stále si tak náš tenista drží podanie v tomto zápase.
A-40
Zhoda.
40-40
Laaksonen zahral ukážkový forhend, šiesty gem druhého setu tak ešte nekončí.
A-40
Výhoda Slovensko.
40-40
Áno! Andrej Martin odvrátil aj tretí brejkbal, správne sa presunul na sieť a tak ideme v tomto geme cez zhodu.
30-40
Eso nášho tenistu, takže aj druhý brejkbal súpera je minulosťou.
15-40
Prvú hrozbu dokázal Andrej odvrátiť.
0-40
importantNuž, Henri Laaksonen teraz nádrhene ukončil peknú výmenu úspešným dropšotom a získava tak tri brejkbaly, ktoré sú jeho prvé v tomto zápase!
0-30
0-15
Toto podanie slovenský tenista nezačal úspešne, na presný úder súpera sa mu reagovať nepodarilo.
2:3
2:3
2:3
importantŠvajčiar využíva hneď prvý gembal, takže čistou hrou sa ujíma vedenia 3:2 v druhom sete!
0-40
Henri Laaksonen so šancou na čistú hru.
0-30
0-15
2:2
importantSlovák ho využíva a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 2:2!
40-30
Gembal pre Andreja Martina.
30-30
Po 30 na oboch stranách. Švajčiar predviedol výborný prechodz defenzívy do ofenzívy a tak uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
15-15
Dlhšia výmena končí nevynútenou chybou slovenského tenistu.
15-0
Výborný prechod slovenského tenistu na sieť, na úvod tohto podania je tak úspešný.
1:2
1:2
1:2
importantHneď na prvý pokus po úspešnom voleji ukončil Laaksonen tento gem, svoj servis si opäť udržal a ide do vedenia 2:1 v druhom sete!
15-40
Henri Laaksonen si pomáha servisom a získava teda dva gembaly.
15-30
Druhý fiftín v rade pre podávajúceho tenistu po dlhšej výmene.
15-15
15-0
Andrej Martin sa výborne presunul na sieť a získava tento prvý fiftín pri podaní súpera.
1:1
importantČistá hra pre slovenského tenistu, ktorú získava esom a vyrovnáva teda stav v druhom sete na 1:1!
40-0
30-0
Na úder po čiare reagoval Andrejov súper nepresne, loptičku zahral len do autu.
15-0
Dlhšiu výmenu zakončil Laaksonen do autu, Andrej Martin tak úspešne zahájil svoje prvé podanie v druhom sete.
0:1
importantKtorý napokon aj využíva a tak sa ujíma vedenia 1:0 v druhom sete! Škoda, Andrej mohol ideálne začať druhé dejstvo, ale určite ho to zatiaľ mrzieť nemusí.
40-A
Po dvoch odvrátených brejkbaloch tak prichádza gembal pre Švajčiara.
40-40
Ani ten však nevyužíva, úvodný gem druhého setu tak ešte stále pokračuje.
A-40
importantHenri Laaksonen chyboval a tak slovenský tenista získava druhý brejkbal!
40-40
Nepodarilo sa mu ho však využiť, presúvame sa teda na zhodu.
40-30
importantAndrej Martin však už v tejto chvíli získava prvý brejkbal v druhom sete!
30-30
Dva fiftíny sú tu teraz aj pre Laaksonen po veľmi dobrom forhende.
30-15
30-0
Švajčiar potom zakončil dlhú výmenu len do autu a tak pri svojom servise prehráva o dva fiftíny.
15-0
Henri Laaksonen musel na úvod druhého setu cez druhé podanie, čo sa mu stalo osudným a tak fiftín získava náš tenista.
0:0
0:0
6:2
importantČistou hrou ukončil Andrej Martin prvý set vo svoj prospech, keď po celý čas na kurte proti švajčiarskej jednotke dominoval a ujíma sa v tomto zápase vedenia 1:0! Verme, že Andrej bude takto pokračovať aj v druhom sete a vyrovná tak stav tohto zápolenia pred zajtrajším programom.
40-0
importantTri setbaly pre slovenského tenistu!
30-0
Precízne to Andrej Martin teraz zahral na sieti, získava tak svoj druhý fiftín v rade.
15-0
5:2
5:2
5:2
importantAndrej Martin v tejto hre setbal nevyužil, Henri Laaksonen sa tak ešte po premenenom gembale udržal v prvom sete! Za stavu 5:2 však bude Andrej podávať na víťazstvo v prvom sete.
40-A
Henri Laaksonen získava gembal na udržanie sa v prvom sete.
40-40
Švajčiar musel cez druhé podanie, čo však zvládol a po aute z rakety nášho tenistu sa presúvame na zhodu.
40-30
importantLaaksonen zahral len bekhend do autu, Andrej Martin teda získava setbal!
30-30
Chyba z forhendu, po 30 na oboch stranách. Tak, príde gembal či setbal?
15-30
Tesný aut z rakety slovenského tenistu, Švajčiar opäť vedie o jeden fiftín na svojom podaní.
15-15
0-15
Dôkežité podanie zahájil úspešne a tak získava fiftín na svoje konto.
5:1
importantSlovenský tenista opäť ukázal výborný servis a ujíma sa vedenia 5:1 v prvom sete! Henri Laaksonen tak ide podávať na udržanie sa v úvodnej sade tohto zápasu.
40-15
Andrej Martin si poradil presným servisom a získava teda dva gembaly.
30-15
Laaksonen predviedol presné obhodenie, čím znižuje na rozdiel jedného fiftínu.
30-0
Druhý fiftín v rade pre Slováka.
15-0
Henri Laaksonen zakončil dlhšiu výmenu len úderom do pásky.
4:1
4:1
4:1
importantÚder slovenského tenistu končí ďaleko v aute, takže sa zrodil prvý gem v prospech Laaksonena v tomto zápase, ktorým znižuje stav v prvom sete na 4:1 z pohľadu Andreja Martina!
15-40
Dva gembaly pre Švajčiara.
15-30
Andrej Martin sa úspešne presunul na sieť a znižuje stav tohto gemu na jeden fiftín.
0-30
Druhý fiftín v rade pre Švajčiara.
0-15
4:0
importantTeraz však esom ukončil Andrej Martin tento gem, úspešne sa mu potvrdilo potvrdiť brejk a v prvom sete už vyhráva 4:0!
40-15
Čistá hra nášho tenistu to napokon nebude, Henri Laaksonen zahral presný úder na čiaru.
40-0
Andrej Martin získava tri gembaly na potvrdenie brejku.
30-0
Švajčiarov úder zastavuje páska, druhý fiftín v rade pre podávajúceho tenistu.
15-0
Cestu za potvrdením brejku musel Andrej odštartovať cez druhý servis, ktorý však zvládol a na svoje konto si tak pripisuje tento fiftín.
3:0
3:0
3:0
importantLaaksonen sa presunul na sieť a svoj úder totálne pokazil! Andrej Martin tak získava aj jeho druhé podanie a ujíma sa vedenia 3:0 v prvom sete.
A-40
importantSlovenský tenista získava aj druhý brejkbal!
40-40
Druhý brejk slovenského tenistu sa však teraz nezrodil, toto bol kvalitný forhend od Švajčiara z behu.
A-40
importantAndrej Martin skvelo zahral túto výmenu a tak získava brejkbal!
40-40
Zhoda.
40-A
Ritern slovenského tenistu končí v aute, druhý gembal pre Švajčiara.
40-40
Andrej Martin mu ho však premeniť nedokázal, z ťažkej pozície posiela tento gem na zhodu.
30-40
Laaksonen to trafil presne po čiare a tak získava gembal.
30-30
Teraz to však Švajčiarovi nevyšlo, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Henri Laaksonen úspešne obhodil svojho dnešného súpera a tak znova vedie o jeden fiftín pri svojom podaní.
15-15
Dlhšiu výmenu zakončil Švajčiar úderom do autu, po 15 na oboch stranách.
0-15
2:0
importantVýborne! Esom Andrej Martin napokon brejk aj potvrdil a tak slovenský tensita správne odštartoval toto stretnutie, v prvom sete sa ujíma vedenia 2:0!
40-15
Presný bekhendový slajs od Andreja Martina, takže naša dvojka získava dva gembaly na potvrdenie brejku.
30-15
30-0
Laaksonenov úder zastavuje páska a tak je tu druhý fiftín pre slovenského tenistu.
15-0
Andrej Martin odštartoval cestu za potvrdením brejku úspešne a na svoje konto si pripisuje fiftín.
1:0
importantNa druhý pokus už bol Andrej Martin úspešný a získava hneď prvé podanie súpera v tomto zápase! Slovenský tenista sa tak ujíma vedenia 1:0 a bude podávať na potvrdenie brejku.
40-30
Henri Laaksonen aktívnou hrou prvú hrozbu dokázal odvrátiť.
40-15
importantSlovenský tenista sa teraz nebál zaútočiť a získava prvé dva brejkbaly v tomto zápase!
30-15
Laaksonen zahral teraz víťazný úder a tak získava svoj prvý fiftín v tomto zápase. Stále to má však Andrej rozohraté veľmi dobre.
30-0
Švajčiarska jednotka ihneď s ťažkosťami na úvod zápasu, pri svojom podaní prehráva o dva fiftíny.
15-0
Henri Laaksonen neodštartoval svoje prvé podanie úspešne, zahral úder len do autu a tak prvý fiftín získava Andrej Martin.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Ako prvý začne na servise švajčiarsky tenista Henri Laaksonen, prajem príjemný športový zážitok!
Môžme zrejme konštatovať, že toto stretnutie nemá jasného favorita, postavenie v rebríčku je takmer vyrovnané. Verme však, že Andrej Martin nadviaže na svoju výbornú poslednú formu a podarí sa mu stav za Slovensko vyrovnať.
Andrej Martin a Henri Laaksonen sú už prítomní na kurte a prebehne tak ich krátka rozcvička. Slovenský tenista má pred sebou veľmi náročú úlohu, zdolať jednotku súpera a postaviť sa tak o vyrovnanie, kedže Martin Kližan svoje prvé vystúpenie nezvládol a prekvapivo podľahol Ehratovi.
importantSandro Ehrat sa postaral o prvé prekvapenie tohto zápolenia, keď v dvoch setoch zdolal našu tímovú jednotku Martina Kližana a získava tak pre Švajčiarsko prvý bod! O ten náš prvý teda o malú chvíľu bude museiť zabojovať Andrej Martin.
Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu! V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Andrej Martin a Henri Laaksonen. Predbežný začiatok je naplánovaný na 18:30.

Slovensko čakajú v piatok a v sobotu súboje so Švajčiarskom. Bude to v rámci zápasu 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára tenisových družstiev. Víťaz tohto zápolenia v Bratislave postúpi do marcovej kvalifikácie o postup na budúcoročný finálový turnaj Davisovho pohára v Madride. Nehrajúci kapitán Slovenska Dominik Hrbatý nominoval na toto stretnutie Martina Kližana, Andreja Martina, Norberta Gombosa a dvoch deblových špecialistov Filipa Poláška a Igora Zelenaya.

Súboj o postup do marcovej kvalifikácie otvorí súboj slovenskej jednotky Martina Kližana a švajčiarskej dvojky Sanda Ehrata od 17:00. Potom sa na kurt dostane slovenská dvojka Andrej Martin a švajčiarska jednotka Henri Laaksonen. Do dobotňajšej štvorhry sú za Slovensko nominovaní naši debloví špecialisti Filip Polášek s Igorom Zelenayom, za súpera by tohto súboja mali nastúpiť Marc-Andrea Hüsler a Laaksonen. Potom by mal prísť na rad súboj tímových jednotiek, všetko sa to však samozrjeme bude odvíjať podľa priebežného skóre.

Švajčiarsko pricestovalo do Bratislavy bez svojich dvoch hlavných hviezd, diváci tak naživo neuvidia Rogera Federera a Stana Wawrinku. Aj na základe tohto môžme hovoriť o tom, že sme v tomto zápolení favoritom, ale budeme to musieť dokázať aj na kurte.

Určite sa budeme spoliehať tradične na výkony Martina Kližana, ktorý je však momentálne bez ideálnej formy. Verme však, že si napraví chuť práve v reprezentácii a že Slovensku pomôže zvládnúť toto stretnutie.

Z programu medzi Slovenskom a Švajčiarskom vám ponúkneme všetky zápasy formou nášho online prenosu!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Domov»Tenis»Davis Cup»Andrej Martin porazil Laaksonena a vyrovnal stav série so Švajčiarskom