Slovenskí tenisti zdolali Švajčiarov, rozhodujúci bod jasne získal Gombos

Radosť Slovákov po výhre nad Švajčiarskom v Davisovom pohári 2019.
Radosť Slovákov po výhre nad Švajčiarskom v Davisovom pohári 2019. (Autor: Jaroslav Novák - TASR)
Športové prenosy SME|14. sep 2019 o 18:15

Gombos stratil iba dva gemy.

Davis Cup 2019 - 1. skupina euro-africkej zóny

SLOVENSKO - Švajčiarsko 3:1

Martin Kližan - Sandro Ehrat 2:6, 6:7 (7)

Andrej Martin - Henri Laaksonen 6:2, 4:6, 7:5

Filip Polášek, Igor Zelenay - Henri Laaksonen, Jerome Kym 6:3, 6:3

Norbert Gombos - Henri Laaksonen 6:1, 6:1

BRATISLAVA. Slovenskí tenisti sa prebojovali do marcovej kvalifikácie o postup na budúcoročný finálový turnaj Davisovho pohára v Madride. V zápase 1. skupiny euro-africkej zóny vedú na antuke v bratislavskom NTC nad Švajčiarskom už 3:1.

O rozhodujúci tretí bod sa postaral Norbert Gombos, ktorý deklasoval švajčiarsku jednotku Henriho Laaksonena za 50 minút 6:1, 6:1. Gombos nahradil v úvodnom sobotňajšom singli pôvodne nominovaného Martina Kližana.

Davis Cup: Momenty zo zápasu Norbert Gombos - Henri Laaksonen: fotogaléria

14.9.2019

Gombos od začiatku duelu s Laaksonenom, ktorý mal v nohách štvorhru, na dvorci dominoval. Hneď v úvodnom geme prelomil podanie Švajčiara a po potvrdení brejku sa ujal vedenia 2:0.

Gombos výborne podával i returnoval, mal navrch vo výmenách, jeho údery mali správnu dĺžku. Laaksonen pôsobil na kurte unaveným dojmom, mal problémy s pohybom a kopil nevynútené chyby. V prvom sete uhral iba jediný gem a v druhom rýchlo prehrával 0:5.

Namotivovaný Gombos zápas s prehľadom dotiahol do víťazného konca, keď v siedmom geme premenil po skvelom obhodení pri vlastnom servise hneď prvý mečbal.

Online prenos: Norbert Gombos - Henri Laaksonen (tenis, Davis Cup 2019, Slovensko - Švajčiarsko, LIVE, NAŽIVO)

Davis Cup  2019
14.09.2019 o 18:15
Gombos
2:0
(6:1, 6:1)
Laaksonen
Záverečné stretnutie, ktoré ešte bolo na programe sa už neodohrá, Slovensko tak zvíťazilo nad Švajčiarskom 3:1! Ďakujem vám za vašu pozornosť, programom medzi Slovenskom a Švajčiarskom vás prevádzal Miroslav Revaj.

Prajem ešte pekný zvyšok sobotného večera, dovidenia a dočítania pri ďalších športových prenosoch!
Norbert Gombos si tak zároveň aj napravil chuť v reprezentácii, po dlhšej dobe zvíťazil v daviscupovom stretnutí a rozhodol o našom postupue do marcovej kvalifikácii do finálovej skupiny v Madride!

Slovensko tak vyhráva nad Švajčiarskom 3:1 a my uvidíme, či sa tento stav ešte nebude náhodou meniť. Na programe by malo byť ešte jedno stretnutie, v ktorom by proti sebe mali nastúpiť tímové dvojky Andrej Martin a Sandro Ehrat. Je to však na dohode kapitánov, či sa ešte to posledné stretnutie uskutoční. Budeme vás o všetkom informovať.
Koniec zápasu
6:1
importantGEM, SET, ZÁPAS Norbert Gombos a už aj SLOVENSKO! Noro to zvládol celé vo veľkom štýle, absolútne zmietol švajčiarsku jednotku z kurtu a po dvoch zhodných hrách 6:1 vybojoval pre Slovensko tretí bod, ktorý znamená definitívne rozhodnutie o celkovom víťazstve nad Švajčiarskom!
40-30
importantMečbal pre Slovensko!
30-30
Po 30 na oboch stranách. Tak, príde mečbal, či brejkbal?
30-15
Laaksonen zahral presný ritern, čím znížil na rozdiel jednej loptičky.
30-0
Druhý fiftín v rade pre slovenského reprezentanta.
15-0
Loptu získava Gombos.
5:1
importantKanár to napokon nebude, Henri Laaksonen získava prvú hru v druhom sete a tak sa ešte udržal v tomto zápase. Norbert Gombos za stavu 5:1 ale môže toto celé stretnutie ukončiť svojim víťazstvom.
30-40
Henri Laaksonen to celé napravil esom a tak získava gembal na udržanie sa v zápase.
30-30
Ale je tu dvojchyba od švajčiarskej jednotky, po 30 na oboch stranách.
15-30
Ďalší priamy bod od Švajčiara.
15-15
Po 15 na oboch stranách.
0-15
Henri Laaksonen zahájil veľmi dôležité podanie priamym bodom.
5:0
Koniec prestávky, podávať bude Henri Laaksonen.
5:0
Nasleduje prestávka a výmena strán.
5:0
importantVíťazným úderom ukončil Norbert Gombos tento gem, úspešne potvrdil brejk, čím sa v druhom sete dostáva do vedenia 5:0! Henri Laaksonen tak ide podávať na udržanie Švajčiarska v tomto zápolení a na odvrátenie kanára v tomto jeho stretnutí.
A-40
Tretí gembal na potvrdenie brejku pre Norberta Gombosa.
40-40
Henri Laaksonen vytiahol výborný ritern a je tu teda zhoda! Žeby to ešte Švajčiar nezabalil?
40-30
Ešte tento gem slovenský reprezentant neukončil.
40-15
Norbert Gombos si počkal na dopad loptičky a týmto úder získava dva gembaly na potvrdenie brejku.
30-15
Aut z rakety slovenského reprezentanta, stále to však má v tejto hre Gomby rozohraté veľmi dobre.
30-0
15-0
Priamym bodom zahájol Gombos cestu za potvrdením brejku.
4:0
importantHenri Laaksonen ukončil tento gem nevynútenou chybou, stratil tak aj toto podanie a Norbert Gombos vyhráva v druhom sete 4:0! Slovensko je už len kúsok od celkového víťazstva nad Švajčiarskom.
40-30
importantJe z toho brejkbal pre Gombosa!
30-30
Po 30 na oboch stranách, Laaksonenov úder zastavuje páska. Uvidíme teda, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Loptu získava Laaksonen.
15-15
Aut z rakety podávajúceho tenistu, po 15 na oboch stranách.
0-15
Henri Laaksonen musel cez druhý servis, ktorý však úspešne zvládol.
3:0
3:0
3:0
importantNorbert Gombos zahral eso na záver, úspešne potvrdil brejk a v druhom sete vyhráva 3:0! Henri Laaksonen je už zralý na uterák.
40-0
Tretí fiftín v rade pre Gombosa, sú tu teda aj tri gembaly na potvrdenie brejku.
30-0
Tretie eso pribudlo na konto slovenského reprezentanta.
15-0
Noro odštartoval cestu za potvrdením brejku úspešne.
2:0
importantŠvajčarov úder končí v aute, Norbert Gombos získava prvý brejk v druhom sete a v ňom vyhráva 2:0! Vyzerá to, žeby slovenský reprezentant mal dotiahnuť už v druhom sete tento zápas do úspešného konca, ale radšej ešte nepredbiehajme.
40-15
To už neplatí, Laaksonen zapojil úspešný druhý servis. Stále je to však hrozba dvoch brejkbalov.
40-0
importantA prichádzajú tri brejkbaly! Henri Laaksonen už fiftín nezískal poriadne dlhú dobu.
30-0
Druhý fiftín v rade pre Nora pri servise súpera, ktorý teraz vyzerá, ako keby bol na kurte len z povinnosti.
15-0
Aut z rakety podávajúceho tenistu, Henri Laaksonen teraz pôsobí dosť odmeraným dojmom.
1:0
importantAj sa tak stáva! Norbert Gombos opäť zaznamenáva čistú hru, Henri Laaksonen už dlhšiu dobu nezískal fiftín a tak slovenský reprezentnat dobre vstupuje do druhého dejstva.
40-0
Tretí fiftín v rade pre Gombosa, ktorý tak získava šancu na čistú hru.
30-0
15-0
Norbert Gombos musel na úvod druhého setu cez druhý servis, ktorý však zvládol a na svoje konto si pripisuje fiftín.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Norbert Gombos.
0:0
Henri Laaksonen odišiel do šatne, takže prestávka bude trvať o niečo dlhšie.
0:0
6:1
importantVýborne! Norbert Gombos zaznamenal čistú hru aj pri podaní súpera, čím len podčiarkol svoju dominanciu v prvom sete, ktorý získava pomerom 6:1! My verme, že Noro rovnako úspešne zvládne aj druhý set a rozhodne o triumfe Slovenska v stretnutí so Švajčiarskom.
40-0
importantSkvelá hra Nora Gombosa pokračuje, sú tu tri setbaly!
30-0
Dlhšiu výmenu zvládol lepšie slovenský reprezentnat, ktorý vyhráva pri servise súpera o dva fiftíny!
15-0
Dôležité podanie v prvom sete neodštartoval Švajčiar úspešne.
5:1
importantNorbert Gombos čistou hrou potvrdil brejk, ujíma sa teda vedenia 5:1 v prvom sete a Henri Laaksonen bude musieť podávať na udržanie sa v prvom sete!
40-0
No a po ese získava tri gembaly na potvrdenie brejku.
30-0
Aut z rakety švajčiarskej jednotky, Gombos získava druhý fiftín v rade.
15-0
Norbert Gombos odštartoval cestu za potvrdením brejku úspešne.
4:1
4:1
4:1
importantNa druhý pokus bol slovenský tenista úspešný, keď súper zahral úder do pásky a Norbert Gombos tak získava druhý brejk v prvom sete! Za stavu 4:1 teda bude podávať na potvrdenie brejku, prvé dejstvo má náš reprezentant rozohraté veľmi dobre.
40-30
Prvý brejkbal Laaksonen odvrátil.
40-15
importantTeraz už prichádzajú dva brejkbaly pre Gombosa! Laaksonen vyhodil loptičku von z dvorca.
30-15
30-0
Výborne zahratý úder od Gombosa, súper reaguje len poslaním loptičky do siete a tak vyhráva o dva fiftíny.
15-0
Prvý servis švajčiarska jednotka v tomto prípade pokazila, fiftín pre slovenského reprezentanta.
3:1
importantVíťazný úder z rakety Nora Gombosa, takže druhý gembal sa mu v tejto hre už podarilo využiť a ujíma sa tak vedenia 3:1 v prvom sete!
A-40
Švajčiar to prehnal s razanciou svojho údere, po nevynútenej chybe je tu druhý gembal pre Gombosa.
40-40
Norbert Gombos ho však nevyužíva, Henri Laaksonen vytiahol presný ritern, ktorý presne dopadol na čiaru a tak prvýkrát v tomto zápase pôjdeme cez zhodu.
40-30
Gembal pre slovenského tenisu.
30-30
Páska hrala v prospech Laaksonena, po 30 na oboch stranách.
30-15
Slovenský tenista zvládol lepšie prechod na sieť a znova tak vedie o jeden fiftín.
15-15
Nevynútená chyba z rakety nášho tenistu, po 15 na oboch stranách.
15-0
2:1
2:1
2:1
importantKtorý napokon aj využíva, teraz stopball od Gombosa nebol úspešný. Henri Laaksonen znižuje stav prvého setu na 1:2 zo svojho pohľadu!
30-40
Brejkbal neprichádza, Gombosov úder zastavila páska a tak Laaksonen získava svoj prvý gembal v tomto zápase.
30-30
Krásne! Gombos zahral správny stopball a je to po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
To už neplatí, Norbert Gombos lepšie zvládol túto prestrelku, ktorú Laaksonen zakončil úderom do pásky.
0-30
Švajčiar aj túto dlhšiu výmenu zakončil víťazným úderom a pri svojom podaní vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Toto bola pekná výmena z oboch strán, napokon to je fiftín po víťaznom údere pre Laaksonena.
2:0
importantÁno! Norbert Gombos odvrátil nepriaznvý stav 0:30, zaznamenal štyri fiftíny v rade, čím potvrdil brejk a v prvom sete tak vyhráva 2:0!
40-30
Po ese je tu aj priamy bod, takže Norbert Gombos tretím fiftínom v rade získava gembal na potvrdenie brejku.
30-30
Norbert Gombos vyťahuje eso, po 30 na oboch stranách!
15-30
Pomohla mu však teraz páska, stále to má ale Laaksonen lepšie rozohraté.
0-30
Znova nevynútená chyba z rakety Gombosa, takže Laaksonen vedie o dva fiftíny a to je náročná situácia pre slovenského reprezentanta.
0-15
Po dlhšej dobe tu bola dlhšia výmena, po tlakom Noro chyboval a tak cestu za potvrdením brejku nezačal úspešne.
1:0
importantVýborne! Henri Laaksonen znova chyboval, opäť poslal úder len do pásky a tak Norbert Gombos získava prvý brejk v tomto zápase, ktorým sa dostáva do vedenia 1:0 v prvom sete!
40-30
importantHneď na úvod tohto zápasu tu je brejkbal pre Norberta Gombosa!
30-30
Ale znova je to len loptička do siete od Laaksonena, po 30 na oboch stranách a tak uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Švajčiarska jednotka musela cez druhý servis, pri ktorom zaznamenala priamy bod.
15-15
Dlhšiu výmenu však potom Švajčiar zakončil len úderom do siete, po 15 na oboch stranách.
0-15
Henri Laaksonen začal v tomto zápase na servise ako prvý a počínal si úspešne.
0:0
Obaja tenisti sú už prítomní na kurte a venujú sa svojej rozcvičke. AXA Aréna v Bratislave má už otvorenú strechu a čoskoro sa odohrá veľmi dôležité stretnutie. Norbert Gombos môže rozhodnúť cele toto zápolenie, Henri Laaksonen musí vyhrať, aby vyrovnal celkový stav. My teda veríme, že Noro to zvládne, tento súboj nemá jasného favorita.
importantTak je tu zmena v našom obsadení! Neuvidíme napokon súboj tímových jednotiek, pretože Norbert Gombos nahradí Martina Kližana, za Švajčiarov nastúpi podľa plánu Henri Laaksonen.
importantFilip Polášek a Igor Zelenay získali vo štvorhre druhý bod pre Slovensko a tak nad Švajčiarskom vyhrávame 2:1! Podľa nominácie je na programe súboj tímových jednotiek: Martin Kližan vs. Henri Laaksonen. Je však otázne, či sa to ešte nebude aj meniť.
Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu! V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Martin Kližan a Henri Laaksonen. Predbežný začiatok je naplánovaný na 17:30.

Slovensko čakajú v piatok a v sobotu súboje so Švajčiarskom. Bude to v rámci zápasu 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára tenisových družstiev. Víťaz tohto zápolenia v Bratislave postúpi do marcovej kvalifikácie o postup na budúcoročný finálový turnaj Davisovho pohára v Madride. Nehrajúci kapitán Slovenska Dominik Hrbatý nominoval na toto stretnutie Martina Kližana, Andreja Martina, Norberta Gombosa a dvoch deblových špecialistov Filipa Poláška a Igora Zelenaya. Švajčiarsko pricestovalo do Bratislavy bez svojich dvoch hlavných hviezd, diváci tak naživo neuvidia Rogera Federera a Stana Wawrinku. Aj na základe tohto môžme hovoriť o tom, že sme v tomto zápolení favoritom, ale budeme to musieť dokázať aj na kurte.

PO PRVOM HRACOM DNI JE STAV VYROVNANÝ 1:1!
Podľa slôv nehrajúceho kapitána Dominika Hrbatého sme si tento stav po prvom dni aj celkom želali. O náš prvý bod sa však podľa očakávania nepostarala naša tímová jednotka Martin Kližan. Sandro Ehrat sa v tomto zápase prezentoval vynikajúcim výkonom, Martinovi tento zápas naopak vôbec nevyšiel a napokon podľahol švajčiarskej dvojke 0:2 na sety a úlohu favorita tak nenaplnil. Vyrovnanie na 1:1 však potom zaobstaral Andrej Martin, ktorý vo vyrovnanom zápase bez favorita porazil švajčiarsku jednotku Henriho Laaksonena 2:1 na sety, tento zápas trval cez dve hodiny.

Dnešný program štvorhra, ktorá určite veľa napovie, ako sa ďalej toto zápolenie bude vyvíjať. Na slovenskej strane sú nominovaní podľa očakávania naši debloví špecialisti Filip Polášek a Igor Zelenay. Filip po svojich návrtoch na kurty po dlhoročnej pauze predvádza výborné výkony, na tohtoročnom Wimbledone to dotiahol až do semifinále a nedávno vyhral so svojou tenisovou dvojičkou Ivanom Dodigom prestížny turnaj v Cincinati. Momentálne sa Filip Polášek v deblovom rebríčku nachádza na 30. mieste. Jeho tímový kolega Igor Zelenay je už tradičnou oporou našej reprezentácie v posledných rokoch a pravidelne nastupuje do štvorhry. Igrovi patrí v deblovom rebríčku 66. mieste. Zatiaľ sa Filip Polášek a Igor Zelenay bok po boku predstavili práve v reprezentácii. V oboch prípadoch boli úspešní a tak verme, že túto bilanciu sa im podarí natiahnúť. Švajčiarko nemá práve deblových špecialistov ako Slovensko. Henri Laaksonen síce hráva aj štvorhru, ako také veľké výsledky v nej nedosahuje. Momentálne mu v deblovom rebríčku patrí 294. miesto. Marc-Andrea Huesler sa v tomto rebríčku nachádza na 149. mieste, takisto sa skorej špecializuje na dvojhru.V tejto štvorhre je Slovensko určite favoritom. Verme teda, že v tomto prípade sa už tie papierové prognózy naplnia a Filip s Igorom vybojujú pre naše farby veľmi dôležitý druhý bod.

Po štvorhre by mal podľa nominácie nasledovať súboj tímových jednotiek. Uvidíme, kto však do tejto dvojhry napokon za obe strany zasiahne, prípadná nominácia sa ešte môže meniť. Od približne 19:00 by sa mala ešte odohrať posledná dvojhra, ale v prípade, že sa o celom osude rozhodne už v tomto zápase, je otázne, či sa ešte bude pokračovať ďalej.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Domov»Tenis»Davis Cup»Slovenskí tenisti zdolali Švajčiarov, rozhodujúci bod jasne získal Gombos