Slovnaft Cup prišiel o fortunaligistu, senzačne prehral so štvrtoligistom

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce na ilustračnej fotografii.
Futbalisti MFK Zemplín Michalovce na ilustračnej fotografii. (Autor: SITA)
Sportnet|10. sep 2019 o 18:53

O víťazovi rozhodli penalty.

BRATISLAVA. Slovenský pohár vo futbale (Slovnaft Cup) prišiel v sezóne 2019/2020 o prvého fortunaligistu.

Hráči MFK Zemplín Michalovce nezvládli utorňajší zápas tretieho kola na pôde Slávie TU Košice, so štvrtoligistom len remizovali 1:1 a napokon padli v penaltovom rozstrele.

Futbalisti FC Nitra a FK Senica bez väčších problémov postúpili do štvrtého kola. Tím spod Zobora zvíťazil na pôde TJ Veľké Lovce hladko 7:0, už pred obrátkou mal fortunaligista päťgólový náskok.

Seničania nepripustili drámu v Pezinku a domáci PŠC zdolali 6:0. Problémy nemal ani AS Trenčín, ktorý už pred prestávkou nasúkal domácemu FK Šalková tri góly a napokon triumfoval 5:1.

Náročnejšiu cestu za postupom mali hráči MFK Ružomberok, ktorí na pôde MŠK Fomat Martin dali v oboch polčasoch po jednom góle.

Slovnaft Cup 2019/2020 - 3. kolo:

• Veľké Lovce - Nitra 0:7 (0:5)

Góly: 12. Guláš, 24. Gatarič, 28. a 87. Fábry, 43. a 45. Faško (prvý z 11m), 76. Tancík

• Šalková - Trenčín 1:5 (0:3)

Góly: 74. Dobrota - 5. Depetris, 17. Roguljič, 32. Corryn, 47. Gnida (vl.), 90.+1 van Kessel

• Predmier - Liptovský Mikuláš 1:2 (0:2)

Góly: 58. Pistovčák - 9. a 41. Bobček

Domov»Futbalnet»Slovnaft Cup prišiel o fortunaligistu, senzačne prehral so štvrtoligistom