Slovenskí volejbalisti vo svojom prvom zápase na ME porazili Španielov

Radosť slovenských volejbalistov z víťazstva 3:2 na sety v zápase B-skupiny na ME vo volejbale mužov Slovensko - Španielsko. (Autor: Martin Baumann TASR)
Športové prenosy SME|13. sep 2019 o 17:30

Slováci vyhrali 3:2 na sety.

Slovensko - Španielsko 3:2 (23, 23, -20, -16, 16)

Zápas trval 134 minút.

Rozhodovali: Mezöffy (Maď.) a Twardowski (Poľ.).

Slovensko: Michalovič, Kriško, Ondrovič, Paták, Krajčovič, Zaťko, libero Vitko (libero Ihnát, Palgut, Firkaľ, Gavenda)

Španielsko: Trinidad, Rodriguez, Vigil, J. Fernandez, Villena, Gonzalez, libero Piris (libero Gamiz, Ferrera, Colito, Ramon, Fornes, De Amo)

BRUSEL. Slovenskí volejbaloví reprezentanti zvíťazili vo svojom prvom zápase na 31. ME v Bruseli nad Španielskom 3:2.

Zverenci Andreja Kravárika viedli na sety už 2:0, o víťazovi napokon rozhodol tajbrejk. Slováci zdolali súpera za 134 minút a do tabuľky si pripísali prvé dva body.

Vo svojom ďalšom zápase sa Slovensko stretne v sobotu o 20.30 v bruselskej Aréne Palais 12 s Rakúskom.

Do zápasu vstúpili lepšie Španieli, získali prvú loptu a po ďalších zakončeniach viedli 3:1 a neskôr aj 4:2.

ME vo volejbale mužov 2019: Najlepšie momenty zo zápasu Slovensko - Španielsko: fotogaléria

14.9.2019

Slovenským reprezentantom sa nedarilo na dobre pripravené útoky súpera nájsť recept, náskok Španielov narástol na rozdiel päť bodov. Tréner Kravárik musel zvýšiť hlas a od tej chvíle sa hra jeho zverencov zlepšila.

Slováci naštartovali obrat a po smeči Michaloviča viedli 17:16. V dramatickej a vyrovnanej koncovke mali napokon viac síl a prvý set získali v pomere 25:23.

Druhý bol od úvodu vyrovnaný, obe mužstvá sa ťahali o každý bod. Po smeči Kriška bol stav 19:19 a opäť sa schyľovalo k dramatickej koncovke. Opäť ju lepšie zvládli slovenskí reprezentanti a v druhom sete triumfovali rovnako ako v úvodnom - 25:23.

Aj v treťom dejstve sa hrala vyrovnaná partia, do stavu 10:10 to bol boj o každú loptu. Španieli však potom išli do trháku 16:12 a po ďalších dvoch úspešných útokoch viedli už 18:12. Slováci však opäť dokázali reagovať a postupne začali ukrajovať z náskoku. Španieli však záver zvládli a za 27 minút získali tretí set v pomere 25:20.

Španieli išli do dvojbodového vedenia aj v úvode tretieho setu, neskôr po smeči Ondroviča, ktorý skončil v aute, viedli už 4:1. Náskok si zverenci Fernanda Muňoza Beniteza udržiavali, po najkrajšej výmene zápasu a vytlčených blokoch Slovákov viedli 10:6. Keď Gonzalez esom zvýšil na 17:12, tréner Kravárik si vzal oddychový čas. Ani to však nezastavilo rozbehnutého súpera a rozhodnúť musel tajbrejk.

Ten začali Slováci dobre, viedli 1:0 aj 2:1, Španieli však držali krok. V dramatickej koncovke napokon mali viac síl reprezentanti Slovenska a za 21 minút triumfovali 18:16.

Hlasy po zápase:

Andrej Kravárik, tréner SR: "V prvých dvoch setoch sme hrali trpezlivo. Potom prišla situácia, keď sme urobili pár chýb v sériách a to sa ťažko doťahuje. Španieli nás dostali pod tlak, v ďalších zápasoch si musíme dať pozor na to, aby sme nestratili veľa lôpt v sérii. Pre nás to bolo dôležité víťazstvo, pretože šanca na postup by inak bola v nedohľadne."

Juraj Zaťko, nahrávač SR: "Prvé dva sety boli extrémne vyrovnané, tretí sa nevyvíjal podľa našich predstáv. Ale podľa mňa sme sa za stavu 2:0 uspokojili. Začali sme totiž hrať horšie, ako Španieli. Dostali sme sa pod tlak, je to naša chyba, mali sme vyhrať 3:0."

Peter Ondrovič, blokár SR: "Podarilo sa nám to, čo sme celý čas trénovali, teda koncovky setov. V poslednom čase nám trvá, kým sa dostaneme do tempa, ale od polovice nám to ide dosť dobre."

6.Nemecko1010:30

Online prenos: Slovensko - Španielsko (ME vo volejbale 2019 muži, LIVE, NAŽIVO)

Majstrovstvá Európy muži  2019/2020
13.09.2019 o 17:30
Slovensko
3:2
(25:23, 25:23, 20:25, 16:25, 18:16)
Španielsko
To je odo mňa na dnes všetko, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera. Dočítania priatelia.
Fantázia, lopta bola za čiarou, nad Španielskom napokon víťazíme v náročnom zápase 3:2!
Koniec zápasu
18:16
importantSmeč Španielov končí za čiarou, tréner súpera si však ešte berie challenge!
17:16
importantMáme štvrtý mečbol vďaka tvrdému smeču Kriška.
16:16
Michalovičov smeč končí za čiarou!
16:15
importantServis Španielov bol príliš dlhý a máme tretí mečbol!
15:15
Útok na sieti tentoraz Michalovičovi nevyšiel podľa predstáv.
15:14
importantSkvelý smeč Michaloviča, máme druhý mečbol!
14:14
Veľká škoda, Španielom vyšiel útok na sieti.
14:13
importantVýborný servis Ondroviča, máme mečbol!
13:13
Chyba Španielov, Colito smečuje za čiaru.
12:13
Je to nedobré, Śpanieli znovu bodujú a otáčajú priebeh tajbrejku.
12:12
Tak toto je nepríjemné! Patákov smeč končí vonku z poľa. Andrej Kravárik si však berie challenge.
12:11
Kriško zvládol ťažkú situáciu, následne sa však Španieli presadili cez náš blok.
12:10
Oddychový čas domácich.
12:10
Bod získává Španielsko.
12:9
Skvelé bloky nášho tímu, sme blízko k zisku tretieho setu!
11:9
Oddychový čas hostí.
11:9
V tomto momente nám Španieli vlastnou chybou darovali bod.
10:9
Španieli sa v tomto momente presadili cez náš dvojblok.
10:8
Konečne sa našim chlapcom darí. Zaťko skvele zabojoval o loptu a náš následný smeč končí v poli.
9:8
Útočiť ale nezabudli ani Španieli, výborný smeč predviedol Villena.
9:7
Výborne! Skvelý útok Kriška a je to bod pre náš tím!
8:7
8:6
Nasleduje výmena strán.
8:6
Znovu Michalovič bravúrne, v dôležitom momente berie zodpovednosť na seba a vedieme 8:6!
7:6
Skvelé! Výborný smeč Michaloviča značí bod pre náš tím!
6:6
6:5
Krajčoviča obrana Španielska zablokovala, na Patáka však už bola prikrátka.
5:5
Skvelá ulievka Zaťka na sieti a je to 5:5!
4:5
Výborný útok Španielov stredom siete.
4:4
Séria pokazených servisov pokračuje, tentoraz chybujú Španieli.
3:4
Vzápätí opäť nedobré podanie Slovenska.
3:3
Následne však aj podanie španielského hráča končí v sieti.
2:3
Vitko akrobaticky dostal loptu na polovicu Španielov, napokon je to bod pre nášho súpera.
2:2
Bod získava Španielsko po pokazenom podaní Michaloviča.
2:1
Peter Michalovič sa presadil cez španielsky dvojblok a je to bod pre náš tím!
1:1
Kriška s Krajčovičom si vôbec nerozumeli, výsledkom je bod pre Španielov.
1:0
Začíname výborne, smeč Kriška je v poli!
0:0
Začal sa piaty set.
16:25
Parádne bloky Španielov na sieti, štvrtý set prehrávame 16:25 a ideme do rozhodujúceho setu. Oba tímy už majú istý minimálne bod.
16:24
Ďalší bod pre Španielsko – je to eso aj s prispením pásky.
16:23
16:22
Výborný smeč Kriška stredom siete.
15:22
Španieli v týchto momentoch hrajú vo veľkej pohode a zdá sa, že tento set bude ich korisťou.
15:21
Zaťko pri bloku na sieti nemal nárok na úspech.
15:20
15:20
Konečne nám vyšiel diagonálny smeč a znižujeme na 15:20.
14:20
Paták bol pri smeči v sieti, prehrávame 14:20.
14:19
14:19
Pri smeči Villenu sme v poli prakticky bezmocní, toto už je znovu krízový stav.
14:18
Smeč Španielov z ľavej strany, naši chlapci loptu do stredu poľa nedokázali zachytiť.
14:17
Konečne vyšiel útok Šimonovi Krajčovičovi!
13:17
Veľká škoda nášho podania, prehrávame 13:17.
13:16
Náš útok z ľavej strany vytĺkol španielsky blok.
12:16
Ľahká strata bodov v podaní Španielov.
11:16
Ďalšia ulievka Španielov končí v našom poli.
11:15
Paták síce výborne podával, následný útok Španielska však slávil úspech.
11:14
Michalovič výborne reagoval na blok súpera a je to bod pre náš tím.
10:14
Stále však bojujeme a znižujeme na 10:14.
9:14
Rýchly útok Slovákov, krížny smeč ale na našu smolu končí za čiarou.
9:13
Nepríjemný smeč španielskeho hráča zasiahol naše libero priamo do tváre, je to bod pre nášho súpera.
9:12
Výborná obrana na sieti a konečne máme dva body po sebe.
8:12
Španieli boli pri útoku v sieti, je to bod pre náš tím.
7:12
7:12
Tak toto je nepríjemné! Eso v podaní Španielov!
7:11
Smeč španielskeho hráča končí v priestore rovno medzi Patákom a Kračovičom, stav je 7:11.
7:10
Španieli to skúšali dvoma ulievkami, naši chlapci napokon doslova s odretými ušami uspeli a bodujú.
6:10
Dlhá výmena, smeč po čiare končí napokon v poli a je to bod pre Španielsko.
6:9
Nuž a následne Kriško poslal loptu z podania do siete.
6:8
Ale vzápätí je tu výborný diagonálny smeč v podaní Kriška!
5:8
Výborný španielsky blok na sieti značí bod pre nášho súpera.
5:7
Španieli kontrujú rovnako agresívnym útokom a znovu vedú o dva body.
5:6
Agresívny útok nášho tímu a je to 5:6!
4:6
Naši chlapci ale bojujú zo všetkých síl, smeč Kriška napokon Španieli nedokázali zachytiť.
3:6
Veľká škoda, dva útoky súpera naši chlapci zastavili, tretím útokom už Španieli výborne vytĺkli bloky.
3:5
Podanie Španielov končí mimo vonku z poľa.
2:5
Zaťko na palubovke nechtiac potkol Patáka, je to bod pre nášho súpera.
2:4
Reagujeme však najlepšie ako môžeme, skvelý útok stredom siete lopta po smeči končí na palubovke v poli súpera.
1:4
Štvrtý set nám vôbec nevychádza podľa predstáv, prehrávame už o tri body.
1:3
Španieli znovu vedú rozdielom dvoch bodov.
1:2
Skvelý útok našich chlapcov, aj so šťastím bodujeme.
0:2
0:1
Prvý bod vo štvrtom sete patrí Španielom.
0:0
Začal sa štvrtý set.
20:25
importantUlievka Španielov na sieti a tí berú tretí set vo svoj prospech!
20:24
Katastrofálne podanie Gavendu a bod pre Španielsko.
20:23
Skvelé, naši vytĺkli obranu súpera a bodujeme.
19:23
Ulievka Španielov pri sieti, tretí set majú doslova na dosah ruky.
19:22
19:21
Tentoraz Španieli chybujú pri vlastnom podaní.
18:21
Škoda, škoda, škoda! Naši chlapci na príjme neboli koncentrovaní a prehrávame o tri body.
18:20
Tak napokon je to bod pre nášho súpera, vďaka challengu bol odhalený dotyk nášho hráča!
18:19
Výborný krížny smeč Vitka a je to 18:19!
17:19
Výborne, agresívny blok nášho tímu a je to 17:19!
16:19
Rovnako výborný útok v podaní našich chlapcov, stále však prehrávame rozdielom troch bodov.
15:19
Výborne pripravený útok Španielov, Villena loptu bezpečne upratal.
15:18
Skvelé! Naši chalani bojujú zo všetkých síl a na sieti sú úspešní!
14:18
Výborne, Gavenda uspel na sieti a je to 14:18.
13:18
Konečne je to po dlhom čase aj bod pre náš tím.
12:18
Ďalšia pokazená lopta v podaní nášho tímu, v treťom sete je to už kritický stav.
12:17
Je to nepríjemné, Kriško bol pri útoku v sieti a je to 12:17.
12:16
12:16
Po nedorozumení na sieti vedú Španieli o štyri body.
12:15
Tak toto je nepríjemné! V treťom sete nám Španieli odskakujú na rozdiel troch bodov.
12:14
Nuž, naša obrana sa snažila ako mohla, futbalový zákrok Krišku končí v sieti.
12:13
Michalovič znovu skvele na sieti a jeho tvrdý útok končí bodom pre náš tím.
11:13
Španielsky smeč priamo na čiaru, Andrej Kravárik ani nemusí žiadať o challenge, keďže lopta dopadla kúsok od neho.
11:12
Skvelé! Kúsok šťastia aj na našej strane pri smeči Patáka.
10:12
Veľká škoda, smeč po čiare končí v poli a Španieli vedú o 2 body.
10:11
10:10
Výborné, smeč Patáka je ďalším bodom pre náš tím!
9:10
Taktické podanie nášho súpera, následne výborný smeč do voľného priestoru.
9:9
Zaťko pripravil pozíciu Šimonovi Krajčovičovi a jeho tvrdý smeč končí na palubovke v poli súpera!
8:9
Španieli vytĺkli naše bloky, lopta končí mimo ihriska a to je bod pre nášho súpera.
8:8
Eso a je to 8:8!
7:8
Michalovič ale bravúrne zasmečoval a jeho diagonála značí bod pre náš tím.
6:8
Opäť rovnaká situácia, Paták neuspel a Španielsko vedie o dva body.
6:7
Španieli uspeli na sieti proti Patákovi.
6:6
Veľká škoda, chybujeme pri vlastnom podaní a je to 6:6.
6:5
Trošku zmätok na sieti v podaní oboch tímov, napokon je to bod pre náš tím po smeči stredom siete.
5:5
Slovenský blok na sieti uspel, Paták však následne nedosiahol na loptu.
5:4
Skvelý smeč Kriška, obrana súpera nemala na túto loptu jednoducho nárok.
4:4
Ďalšia ulievka Španielov na sieti, je to bod pre nášho súpera.
25:23
importantSkvelé, druhý set je náš, vyhrávame 25:23!!!
24:23
Oddychový čas domácich. Náš challenge napokon nebol uznaný.
24:23
Prvý setbal v druhom sete Španieli odvrátili, Andrej Kravárik ale žiada o challenge!
24:22
importantChyba Španielov pri podaní a je to setbal pre náš tím!
23:22
Výborný útok nášho súpera, Villena to trafil parádne po sieti.
23:21
Skvelé! Dlhá výmena vďaka Michalovičovi s Krajčovičom končí bodom pre náš tím!
22:21
importantKriško podáva skvele a je to priamy bod z podania!
21:21
Neuveriteľné! Aj Španieli kazia servis a je to 21:21.
20:21
Tretie pokazené podanie za sebou, ďalší bod grátis pre Španielsko.
20:20
Španieli však rovnako pokazili svoje podanie je to 20:20.
19:20
Bod získáva Španielsko vďaka pokazenému podaniu nášho hráča.
19:19
Náročná pozícia pre Kriška, ktorý diagonálnym smečom skóruje!
18:19
Škoda, naši hráči boli v sieti a je to ďalší zbytočný bod pre Španielsko.
18:18
Skvelé, Juraj Zaťko sa oprel do lopty a boduje!
17:18
Tak toto je nepríjemné! V závere druhého setu prehrávame znovu o jeden bod.
17:17
Výborný útok našich súperov, zaslúžene získavajú bod.
17:16
Naši chlapci ale skvele bojujú a opäť vedieme o jediný bod.
16:16
Znovu bod zadarmo pre Španielov a je vyrovnané.
16:15
Veľká škoda, podanie nášho hráča končí v sieti.
16:14
Fantastický Paták a vďaka jeho smeču vedieme o dva body!
15:14
Lopta za prispenia dotyku nášho hráča končí vonku z ihriska, bod pre Španielsko.
15:13
15:13
Smeč do siete v podaní španielskeho hráča.
14:13
Konečne sa dostávame do vedenia! Peter Michalovič parádne na sieti boduje!
13:13
Ondrovič skvele vytĺkol španielsky trojblok!
12:13
Lenže našim hráčom sa nedarí dostať do vedenia, aktuálne prehrávame rozdielom jedného bodu.
12:12
Na sieti sme výborne vytĺkli blok súpera a je vyrovnané 12:12!
11:12
Tentoraz ukázal parádny smeč aj Villena.
11:11
Famózny tvrdý smeč Kriška, Španieli s ním nedokázali poradiť.
10:11
10:10
Znovu sa v sete ťaháme so Španielmi o každý bodík.
9:10
Škoda, Valcarcel vytĺkol naše bloky na sieti.
9:9
Zaťko výborne podal, následne sme boli úspešní aj v bloku na sieti.
8:9
Výborný smeč nášho hráča, obrana Španielov nemala nárok na úspešný zákrok.
7:9
Kúsok smoly na našej strane, lopta cez sieť prepadla na našu stranu a Ondroviča to kúsok prekvapilo.
7:8
Skvelý útok Michaloviča, loptu obrana hostí zachytila, ale napokon končí mimo hracej plochy.
6:8
Tvrdé podanie nášho hráča končí vonku z ihriska.
6:7
Rovnako však reagovali našich hráči, Zaťko ulievkou získava bod pre náš tím.
5:7
Ďalší útok Gonzáleza, ktorý cez stred siete zložil loptu na palubovku.
5:6
Vzápätí výborný smeč Zaťka stredom.
4:6
Trinidad De Haro skvele prečítal obranu Slovenska, ulievkou získava bod pre svoj tím.
4:5
Skvelý útok Tomáša Krišku z ľavej strany a je to bod pre náš tím.
3:5
Peter Michalovič znovu skvele v útok, znižuje na 3:5.
2:5
Fantastické podanie Villenu, Vitka loptu trafila do hrude a je to bod pre Španielsko.
2:4
Dva útoky Španielov Paták zastavil, na ten tretí už bohužiaľ nestačil.
2:3
2:2
Prvý útok súpera naša obrana zachytila, na smeč Valcarela však už boli chlapci prikrátki.
2:1
Skvelý útok Patáka, je to 2:1!
1:1
Rodriguez Perez úspešne vytĺkol naše bloky.
1:0
Druhý set začíname bodom po úspešnom smeči Petra Ondroviča.
0:0
Začal sa druhý set.
25:23
Smeč Španielov mimo ihriska, je to prvý set pre náš tím!
24:23
Výborný útok našich hráčov, González skúšal Patákov smeč zachytiť futbalovo, nebol však úspešný.
23:23
Veľká škoda, na sieti sme v tomto momente nezvládli situáciu a je to 23:23.
23:22
Ondrovič výborne zabojoval na sieti, jeho smeč končí na palubovke a vedieme 23:22.
22:22
Paták podal aj s pomocou pásky, smeč Španielov si ale našiel cestu cez náš dvojblok.
22:21
Skvelé, vedieme 22:21!
21:21
Je to naťahovanie o každý bod, vyrovnané 21:21.
20:21
Villena si parádne naskočil na smeč, jeho diagonálna lopta značí bod.
20:20
Následne chyba Španielov pri podaní, vyrovnané 20:20.
19:20
Podanie Krajčoviča Španieli zachytili a kapitán súpera loptu smečom upratal na bod.
19:19
Tentoraz to ale vyšlo, z ľavej strany boduje Peter Michalovič.
18:19
Paták neuspel proti dvojbloku súpera.
18:18
Škoda, naši rozohrali dobrý útok, blok Španielska ale loptu zastavil a je to bod pre nášho súpera.
18:17
Výborný útok našich chalanov, znovu vedieme o jeden bod.
17:17
17:16
Ďalší famózny útok Slovenska, diagonálny smeč značí vedenie Slovenska 17:16!
16:16
Tomáš Kriško v náročnej pozícii skvele zasmečoval a je to bod!
15:16
Veľká škoda, podanie nášho hráča končí mimo ihriska.
15:15
Skvelé podanie Petra Ondroviča, následne skvelý smeč Krajčoviča a je vyrovnané – 15:15!
14:15
Zaujímavá výmena zakončená tvrdým smečom Petra Michaloviča!
13:15
Výborný blok Slovenska na sieti, skvelú robotu odviedol Krajčovič.
12:15
Výborný smeč nášho hráča, ktorý ešte Rodriguez Perez dokázal zachytiť, ale lopta napokon končí mimo hru.
11:15
11:15
Španielska obrana tentoraz slávila úspech na sieti, smečom neuspel Peter Michalovič.
11:14
González lobom prekvapil slovenskú obranu, Španieli znovu vedú o tri body.
11:13
11:13
Naši hráči sa nadýchli k výbornému výkonu a znižujú na 11:13.
10:13
Skvelé! Ďalší bod pre našich chlapcov po prešľape španielskeho volejbalistu.
9:13
Parádny smeč z ľavej strany, bod na svoje konto si pripísal Kriško.
8:13
Michalovič nestihol zachytiť smeč Španielov.
8:12
Paták výborný na sieti a bod pre našich hráčov.
7:12
V týchto momentoch má časomiera trošku problém s aktuálnym stavom, napokon je to bod pre Slovensko a stav 7:12.
6:12
6:11
5:11
Ďalšia skvelá obrana súpera, Kriška neuspel pri útoku a je to bod pre Španielsko.
5:10
Vzápätí Španieli úspešní pri obrane na sieti, náš tréner Andrej Kravárik si však vypýtal challenge, ten je však neúspešný a Španieli teda majú bod.
5:9
Následne Michalovič pokazil podanie a je to bod pre nášho súpera.
5:8
Tentoraz naši chlapci predviedli dobrý útok, úspešný smeč si pripísal Peter Michalovič.
4:8
Tak toto je nedobrý úvod v zápase, prehrávame už rozdielom štyroch bodov.
4:7
Prvý smeč Patáka Španieli zachytili, následnej volej Kriška končí za základnou čiarou nášho súpera.
4:6
Po ďalšom výbornom voleji nášho súpera máme dvojbodové manko.
4:5
Výborná defenzíva Španielska, Peter Ondrovič ale našiel priestor na výborný volej stredom siete.
3:5
Fernandez Valcarel so skvelým zakončením, bod pre Španielsko.
3:4
Lenže naši znovu skvele vytĺkli bloky súpera.
2:4
Villena tvrdým volejom zabezpečuje ďalší bod pre Španielsko.
2:3
Paták skvele vytĺkol španielsky blok, je to 2:3!
1:3
Najdlhšia výmena v úvode zápasu, volej španielskeho hráča mal veľkú kvalitu.
1:2
1:1
Pri podaní Španielov vyrovnávame na 1:1.
0:1
Úvodný bod patrí Španielom.
0:0
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Domov»Halové športy»Volejbal»Slovenskí volejbalisti vo svojom prvom zápase na ME porazili Španielov