Slovenskí volejbalisti nezvládli zápas proti Srbom a pripísali si prvú prehru

Na snímke vpravo Peter Ondrovič (Slovensko) a vľavo Petar Krsmanovič (Srbsko) v zápase B-skupiny na majstrovstvách Európy vo volejbale mužov Srbsko - Slovensko. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME, SITA|15. sep 2019 o 18:30

Slováci nezískali ani jeden set.

Srbsko - Slovensko 3:0 na sety (19, 20, 21)

75 minút

Rozhodovali: Mezöffy (Maď.) a Guillet (Fr.)

Zostava a body SR: Paták 12, J. Kováč 5, Gavenda 5, Lux 7, Ondrovič 3, Zaťko 1, liberá Vitko a Ihnát (Michalovič 8, Kriško, Mačuha, Palgut, Krajčovič 1, Firkaľ)

BRUSEL. Slovenskí volejbaloví reprezentanti si pripísali prvú prehru na 31. majstrovstvách Európy.

V nedeľňajšom večerom súboji B-skupiny v belgických Antverpách prehrali s hráčmi Srbska hladko 0:3 na sety.

Zverenci Andreja Kravárika našli premožiteľa až v treťom vystúpení na kontinentálnom šampionáte a stále majú dobré vyhliadky na postup do osemfinále. Najbližšie nastúpia v utorok o 20.30 h proti domácemu Belgicku.

ME vo volejbale 2019: Momentky zo zápasu Slovensko - Srbsko: fotogaléria

16.9.2019

Slováci začali proti favoritovi aktívne a dlho si udržiavali tesný náskok. Od stavu 14:14 však prebrali iniciatívu Srbi a získali na svoje konto dôležité body. V koncovke si postrážili vedenie a triumfovali 25:19.

Podobný scenár sa odohral aj v druhom dejstve. Slovenskí volejbalisti v úvode odskočili na rozdiel dvoch bodov, no neudržali nastolený trend a bronzoví medailisti z uplynulého európskeho šampionátu otočili skóre z 2:4 na 11:4.

Srbi sa rýchlo dostali na koňa, nerobili zbytočné chyby a prostredný set získali pomerom 25:20.

V treťom dejstve sa Slováci chytili, vypracovali si dokonca päťbodový náskok, no v rozhodujúcich výmenách mali opäť navrch srbskí hráči. Bez väčších ťažkostí otočili nepriaznivý stav a vyhrali aj do tretice 25:21.

Hlasy

Andrej Kravárik, tréner SR: "Chváliť po prehranom zápase nie je opodstatnené. Chalani sa však vyrovnali s ťažkou situáciou a podali výkon, aký som si predstavoval. Ale bohužiaľ, stále robíme veľa chýb a to je zlá vizitka. Darovať body takému súperovi akým je Srbsko, to je voda na ich mlyn. Ale nebolo to až také hrozné, vo viacerých častiach zápasu sme boli na úrovni súpera."

Filip Gavenda, univerzál SR: "Tréner nám povedal, aby sme Srbov odtláčali od siete riskantným podaním. V prvom sete sa nám to veľmi nedarilo, potom sme hrali vyrovnanú partiu. Ale Srbi v koncovkách lepším podaním získali zápas pre seba."

Marcel Lux, smečiar SR: "Tréner chcel nechať odpočinúť chalanov zo základnej zostavy, snažil som sa chytiť šance. V každom sete nám však dobrým podaním odskočili a to sa ťažko doháňa. Na podaní nám Srbi ubližovali oveľa viac, ako my im."

Matej Paták, smečiar SR: "Škoda, v každom sete sme sa držalo, ale potom prišli momenty, kedy nám odskočili. Ale hrali sme dobrý volejbal, Srbi museli ísť na maximum, nedovolili si ani striedať. Určite sme im výhru nedali lacno."

6.Rakúsko2021:60

Online prenos: Slovensko - Srbsko (ME vo volejbale 2019, muži, LIVE, NAŽIVO, skupina B)

Majstrovstvá Európy muži Skupina B 2019/2020
15.09.2019 o 18:30
Srbsko
3:0
(25:19, 25:20, 25:21)
Slovensko
Tak aj v treťom sete sme získali o jeden bod viac, ako v tom predchádzajúcom, čo nám teda na získanie aspoň jedného setu nestačilo a Srbsko poľahky naplnilo úlohu favorita, keď zdolalo našu reprezentáciu 3:0 na sety po hrách 25:19, 25:20 a 25:21.

Prvý set sme začali veľmi dobre, dlho sme boli vo vedení, ale Srbsko to napokon dokázalo otočiť. Ostatné dva sety sa už niesli v prevahe nášho dnešného súpera, ktorý si tak pripisuje do tabuľky ďalšie tri body, my dnes z tohto stretnutia odchádzame bez bodového zápisu.

Zajtra majú naši chlapci deň voľna, v utorok sa už môžme tešiť na súboj proti domácemu Belgicku. V tejto chvíli vám už ďakujem za vašu pozornosť, dovidenia a dočítania pri ďalších športových prenosoch!
Koniec zápasu
25:21
importantBod je napokon Srbsku udelený a tak vyhráva tretí set pomerom 25:21!
24:21
Challenge si berie náš tréner!
24:21
importantSrbsko získava tri mečbaly!
23:21
Presný smeč Ivovića, súper znova vedie o dva body a len jeden ho delí od mečbalu.
22:21
A doťahujeme náskok súpera, znižujeme na rozdiel jedného bodu.
22:20
Po oddychovom čase súpera získavame náš dvadsiaty bod v treťom sete.
22:19
Oddychový čas Srbsko.
22:19
Bod získává Srbsko.
21:19
Challenge pomohol Srbsko a je mu prisúdený tento bod.
20:19
Srbsko si dobre pripravilo tento útok a ide do vedenia o jeden bod.
19:19
18:19
Ihnat sa postaral o náš presný útok a tak ideme do jednobodového vedenia.
18:18
Srbsko znova vyrovnáva.
17:18
Lux zahral presné podanie a ideme do vedenia.
17:17
Toto je však tesný aut súpera, opäť tu je vyrovnaný stav a ešte to tak môže byť zaujímavý tretí set.
17:16
Presne zahratý smeč od súpera, ktorý vedie o jeden bod.
16:16
Dva body v rade pre Slovensko, vyrovnávame tak stav v treťom sete na 16:16!
16:15
Bod získává Slovensko.
16:14
Oddychový čas Slovensko.
16:14
Pokračuje bodová šnúra Srbka, ktoré ide do vedenia o dva body a to v chvíli, keď sa zrejme láme celý tretí set a teda už možno aj zápas.
15:14
Súper nezahral presný smeč, ale náš blok putoval do autu a Srbsko je tak po veľmi dlhej dobe vo vedení o jeden bod.
14:14
Stratili sme náš náskok, Srbsko vyrovnáva stavv treťom sete na 14:14!
13:14
To už neplatí, Kovačević to znova znížil na rozdiel jedného bodu.
12:14
Presne sme zapracovali na sieti a vyhrávame tak o dva body v treťom sete.
12:13
Srbské eso a tak už vyhrávame len o jeden bod.
11:13
Súper sa doťahuje bod po bode, na bloku sa terza našim chlapcom nedarilo.
10:13
Desiaty srbský bod v treťom sete.
9:13
Michalovič vytiahol na sieti presný blok.
9:12
8:12
Tento blok našim chlapcom nevyšiel a je tu ôsmy bod Srbska v treťom sete.
7:12
7:11
Srbsko teraz zastavilo našu bodovú šnúru.
6:11
Zaťko výborne prešiel do bloku a po oddychovom čase súpera pokračujeme v našej bodovej šnúre.
6:10
6:10
Výborny blok Slovenska, je tu náš desiaty bod v treťom sete, vyhráme o štyri body nad Srbskom!
6:9
Deviaty bod pre Slovensko v treťom sete, ideme do lepšieho náskoku a tak verme, že nám vedenie vydrží.
6:8
Dobre sme si pripravili tento útok a opäť sa vraciame späť do vedenia o dva body.
6:7
5:7
Lux sa postaral o presné podanie, potom sme úspešne blokovali na sieti a ideme do vedenia o dva body.
5:6
Luburić síce smečoval, ale náš blok bol úspešný a znova vedieme o jeden bod.
5:5
Ivović správne čítal hru a postaral sa o vyrovnanie na 5:5 v treťom sete!
4:5
Znova vyhrávame o jeden bod, zatiaľ našim najlepším hráčom v treťom sete je Patak, ktorý opäť dokázal bodovať.
4:4
Opäť tu je vyrovnaný stav, keď Srbsko lepšie zvládlo dlhšiu výmenu.
3:4
Michalovič úspešne reagoval na náš útok a vybojoval štvrtý slovenský bod v treťom sete.
3:3
2:3
Ivović zahral loptu do autu a tak opäť vedieme o jeden bod.
2:2
Srbsko vyrovnáva na 2:2 v treťom sete.
1:2
A opäť sa o slovenský bod postaral Paták, tentokrát to je po úspešnom bloku.
1:1
Paták úspešne zakončil útok Slovenska a postaral sa o náš prvý bod v treťom sete.
1:0
Luburić odštartoval svojim servisom tretí set a je to napokon bod pre Srbsko.
0:0
Začal sa tretí set.
O jeden bod viac sa nám podarilo získať v druhom sete a to je veľmi málo. Úvod druhého servisu bol vyrovnanejší, ale opäť nám potom neskôr súper odskočil a už sme len uberali z jeho náskoku. Pred nami je tretí set a my veríme, že to nebude posledné dejstvo tohto stretnutia.
25:20
importantTeraz je však už Srbsko úspešné, v druhom sete zvíťazilo 25:20!
24:20
Pokračujeme v našej bodovej šnúre, zrodil sa náš dvadsiaty bod v druhom sete.
24:19
Odvraciame aj druhý setbal súpera po presnom smeči.
24:18
Ešte sa nám podarilo predĺžiť druhý set.
24:17
importantPrvé setbaly pre Srbsko v druhom sete!
23:17
23:17
A už len jeden bod ho delí od setbalu.
22:17
Nedostávame sa do bodovej šnúry, Srbsko chce čo najskôr ukončiť aj druhý set.
21:17
21:16
Po dlhšej výmene to je bod pre súpera, postaral sa oň Lisinac.
20:16
Nepresný smeč súpera do autu.
20:15
Dvadsiaty bod Srbska v druhom sete, tento útok sa nám nevydaril.
19:15
Presná obrana Slovenska na sieti.
19:14
19:13
Aut z našej strany, Srbsko si v závere druhého polčasu už vypracováva slušný náskok.
18:13
Michalovič rýchlo odpovedá presným blokom na servis súpera.
18:12
Bod získává Srbsko po našom chybnom podaní.
17:12
Pretlačili sme loptu na sieti na druhú stranu vďaka Palgutovi a Kováčovi.
17:11
Patak však úspešný na servise nebol, bod pre súpera.
16:11
Rýchlo však odpovedáme, blok súpera na sieti putoval do autu.
16:10
Dobrá defenzíva Srbska a po našej chybe tu je bod pre súpera.
15:10
Ale na sieti teraz úspešne zahralo aj Slovensko, je tu náš desiaty bod v druhom sete.
15:9
Krsmanović zahral presný blok na sieti.
14:9
13:9
Michalovič sa správne prezentoval na sieti a postaral sa o náš deviaty bod v druhom sete.
13:8
Tento útok si Srbi pripravili správne a nepustili nás k tretiemu bodu v rade.
12:8
Správny blok Slovenska.
12:7
Pekná spolupráca našich chlapcov, o bod sa presným smečom postaral Ondrovič.
12:6
Kovačević si poradil veľmi skúsene a z tejto situácie dokázal bodovať.
11:6
Teraz si zaslúšia naši chlapci pochvalu, zvládli náročnú situáciu a výmenu ukončil úspešne Lux.
11:5
Konečne sa nám podarilo prerušiť bodovú sériu Srbska a nasledovať bude striedanie v našom tíme.
11:4
Krsmanović úspešný na podaní a prehrávame o sedem bodov v druhom sete.
10:4
Zrodil sa siedmy bod v rade nášho súpera, rýchlo potrebujeme sa vrátiť späť do diania.
9:4
9:4
Bodová séria Srbska pokračuje ďalej.
8:4
Nevyužili sme dobrú príležitosť na smeč, prehrávame o štyri body a Srbsko sa nám v druhom sete začína pomaličky vzďalovať.
7:4
Lopta bola dnu, čo potvrdil aj challenge a tak Srbsko vyhráva v druhom sete o tri body.
6:4
No a o dva body teraz vyhráva Srbsko po sérii našich chýb.
5:4
Dotyk na sieti v podaní Luxa, takže bod získava náš dnešný súper.
4:4
Po dlhšej dobe tu je znova vyrovnaný stav v druhomsete, Srbsko kontrovalo rýchlym útokom.
3:4
Toto bol ukážkový útok a presný smeč od Ivovicá.
2:4
Ale tento smeč Slovenska bol úspešný a tak opäť vedieme o dva body vďaka Kováčovi.
2:3
Aut z našej strany, súper znižuje na rozdiel jedného bodu – 2:3!
1:3
Na sieti boli naši chlapci úspešní a ideme do vedenia o dva body.
1:2
Udržali sme ťažkú výmenu, ktorú potom súper pokazil a získavame náš druhý bod v rade.
1:1
Slovensko zahralo presný blok a vyrovnávame na 1:1 v druhom sete.
1:0
Zaťko otvoril servisom druhý set, úspešnejší sú však v jeho úvode Srbi.
0:0
Začal sa druhý set.
Slovensko začalo veľmi dobre prvý set a donútilo súpera dosť dlho priebežný stav len doťahovať. Potom nám však Srbsko rýchlo odskočilo a už sme s tým nedokázali nič spraviť, takže z nádejdného úvodu napokon nič nebolo, ale pred nami sú minimálne ďalšie dva sety, v ktorých ešte môžme viacej potrápiť súpera.
25:19
importantMichalovič chyboval na servise a tak Srbsko vyhráva prvý set pomerom 25:19!
24:19
Úspešný dvojblok, ešte teda prvý set predlžujeme.
24:18
importantSrbsko získava svoje prvé setbaly!
23:18
Aj so šťastím to Srbsko pretlačilo na našu stranu, prvý set sa blíži k záveru.
22:18
22:17
Správny smeč súpera, ktorého tri body delia od získania prvého setu.
21:17
Teraz sa nám po oddychovom čase podarilo bodovať.
21:16
21:16
Srbsko si pomáha esom a všetko nasvedčuje tomu, že súper prvý set vyhrá, ale ešte to netreba vzdávať.
20:16
Dvadsiaty bod pre Srbsko v tomto zápase, pomaly začína súper prvý set získavať vo svoj prospech.
19:16
Veľmi dôležitý bod, ktorým znižujeme na rozdiel troch bodov v čase, keď sa prvý set presúva do záverečnej časti.
19:15
Napokon tam dotyk nebol, takže bod je správne prisúdený Srbsku.
18:15
Bod zahlásený pre Srbsko, ale Andrej Kravárik si ešte berie challenge.
18:15
18:15
Na sieti bol následne úspešnejší súper, ktorý prvýkrát v tomto stretnutí vyhráva o tri body.
17:15
Firkal rovnako pokazil svoj servis.
16:15
Súper chyboval na podaní a tak získavame tento bod zadarmo.
16:14
Srbsko sa dostáva do vedenia o dva body, budeme tak musieť prvýkrát doťahovať väčší náskok súpera.
15:14
Krsmanović sa potom na druhej strane prezentoval úspešným blokom a vrátil svoj tím do vedenia o jeden bod.
14:14
Patak sa postaral o presný smeč a tak sa nám podarilo vyrovnať.
14:13
Nuž a je tu nová skutočnosť v prvom sete, Srbsko sa prvýkrát v tomto stretnutí dostáva do vedenia o jeden bod.
13:13
Blok Slovenska smeroval do autu, 13:13 v prvom sete!
12:13
Z pravej strany sme vytiahli presný smeč a stále sme tak vo vedení my.
12:12
Strácame svoje dvojbodové vedenie, súper sa postaral o vyrovnanie.
11:12
Na sieti sa teraz lepšie prezentovalo Srbsko, Kovačević znižuje na rozdiel jedného bodu.
10:12
No a vyhrávame o dva body! Zaťko predviedol presný blok a súper potom zahral loptu len do autu.
10:11
Dlhšiu výmenu zvládlo lepšie Slovensko a na sieti sa prezentujeme presným smečom.
10:10
Srbsko sa dobre prezentovala v obrane a stav je vyrovnaný 10:10 v prvom sete!
9:10
Zatiaľ nám úvod stretnutia vychádza výborne, stále sa dokážame dostávať do vedenia a súpera sme ešte do trháku nepustili.
9:9
8:9
Teraz však súper na podaní chyboval a znova tak vedieme o jeden bod.
8:8
Srbsko si pomohlo servisom, 8:8 v prvom sete.
7:8
Takmer sa Srbsko prvýkrát v tomto zápase dostalo do vedenia, ale na sieti pokazilo smeč a lopta končí v tesnom aute.
7:7
6:7
Patak výborne zakončil tento náš útok a vraciame sa do vedenia o jeden bod.
6:6
To sa stalo aj teraz, keď sme na sieti pokazili náš útok.
5:6
Aj naďalej sa však dostávame do jednobodového vedenia, Srbsko stále musí len doťahovať naše vedenie.
5:5
Súper znova vyrovnáva, tento útok nám nevyšiel podľa predstáv.
4:5
Srbsko sme zatiaľ v prvom sete do vedenia nepustili, opäť po presnom smeči vyhrávame o jeden bod.
4:4
To už neplatí, na sieti najvyššie vyskočil Majstorović a vyrovnal na 4:4 v prvom sete.
3:4
Na sieti sme predviedli úpsešný smeč a dostávame sa do vedenia o jeden bod.
3:3
Srbsko presným smečom vyrovnáva na 3:3, prvýkrát v zápase tu je teda vyrovnaný bodový stav.
2:3
Gavenda chyboval na podaní a tak sme tento bod nášmu dnešnému súperovi darovali.
1:3
Výborne sme zvládli situáciu na sieti, zachytili sme ťažkú loptu a následne presme smečovali.
1:2
Zrodil sa úvodný srbský bod v tomto zápase po presnom útoku súpera.
0:2
Teraz sme boli svedkami dlhšie výmeny, ktorú sa podarilo našim chlapcom úspešne zakončiť smečom a vyhrávame o dva body.
0:1
Srbsko začalo toto stretnutie na servise, ale prichádza náš prvý presný blok a tak aj úvodný bod.
0:0
Oba reprezentačné celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na palubovke, prvý set sa tak čoskoro začne! Na rad ešte prídu štátne hymny oboch krajín, prajem príjemný športový zážitok.
Prajem príjemný športový večer všetkým fanúšikom volejbalu! Našu mužskú reprezentáciu čaká tretie vystúpenie v základnej skupine a našim súperom bude jeden z top európskych tímov – Srbsko. Prvé dve stretnutia sme zvládli, zo zápasu so Španielskom sme vyťažili dva body, včera proti Rakúsku všetky tri a sme teda blízko k postupu zo skupiny. Dnes nás však čaká prvá vážnejšia previerka, ale určite sa chceme pobiť o čo najlepší výsledok a favorita prekvapiť. Do začiatku stretnutia ešte nejaký ten čas ostáva, zatiaľ si prezrite zostavy oboch celkov a tesne pred prvým setom sa znova prihlásime.

Srbsko: Okolić, Kovačević, Petrić, Ćirović, Peković, Krsmanović, Ivović, Jovovic, Atanasijević, Luburić, Majstorović, Podraščanin, Lisinac, Todorovic

Slovensko: Michalovič, Kriško, Mačuha, Palgut, Ondrovič, Lux, Vitko, Patak, Ihnat, Krajčovič, Zaťko, Kováč, Gavenda, Firkal

Rozhodca: Zsolt Mezöffy (Maďarsko), Olivier Guillet (Francúzsko)
Vítam všetkých priaznivcov volejbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužské reprezentácie Srbska a Slovenska. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 18:30.

Po ženskom európskom šampionáte je na programe aj ten mužský a aj toto podujatie bude s účasťou Slovenska. Naša mužská reprezentácia má za sebou v základnej skupine už dve vystúpenia a môže byť určite spokojná.

Prvé vystúpenie so Španielskom bolo veľmi kľúčové. Napokon Slovensko toto stretnutie zvládlo, aj keď z neho spravilo poriadnu drámu. Vyhrávali sme 2:0 na sety a už to len stačilo dotiahnúť úspešne do konca, ale Španielsko vyrovnalo na 2:2 a oba tímy už mali po jednom bode isté. Ten druhý napokon získalo v piatom sete Slovensko. Druhé vystúpenie proti Rakúsku sme nezačali dobre a po prvom sete prehrávali 0:1. Podarila sa nám však skvelá otočka na 3:1 a tak získali všetky tri body z toho stretnutia. Po dvoch zápasoch má tak naša reprezentácia na svojom konte päť bodov a pomaly kráča za postupom do skupiny.

Srbsko doposiaľ odohralo iba jedno stretnutie. Bez problémov si v ňom poradilo s Nemeckom 3:0 na sety a tak potvrdilo, že patrí medzi hlavných favoritov nie len skupiny, ale aj šampionáte. Pre našich to tak bude dnes veľmi náročná prekážka, ale určite sa pobijú o čo najlepší výsledok. Sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Domov»Halové športy»Volejbal»Slovenskí volejbalisti nezvládli zápas proti Srbom a pripísali si prvú prehru