Gajanová prispela piatimi bodmi. Tím Európy vyhral atletický súboj proti USA

Gabriela Gajanová.
Gabriela Gajanová. (Autor: TASR/AP)
TASR|10. sep 2019 o 21:53

Slovenka skončila vo svojom behu štvrtá.

MINSK. Tím Európy vyhral v utorok dvojdňový atletický súboj s výberom USA v bieloruskom Minsku vysokým rozdielom 724,5 - 601,5 b.

Na triumfe sa piatimi bodmi za štvrté miesto v behu na 800 m (2:05,43 minúty) podieľala aj slovenská reprezentantka Gabriela Gajanová.

Súboj Európy s USA sa naposledy uskutočnil ešte v 60-tych rokoch minulého storočia. Tento rok sa ho rozhodli obnoviť a viacerým atlétom slúžil aj ako príprava pred majstrovstvami sveta v Dauhe (27. septembra - 6. októbra).

Celkovo sa bojovalo v 37 súťažiach, v každej z nich nastúpili štyria pretekári z jedného tímu. Víťaz získal okrem prémie 7000 eur deväť bodov pre tím, druhý v poradí sedem, tretí šesť až posledný ôsmy jeden. Informovala agentúra SID.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Gajanová prispela piatimi bodmi. Tím Európy vyhral atletický súboj proti USA