SME
Piatok, 18. október, 2019 | Meniny má Lukáš

Sagan skončil na pretekoch v Québecu druhý, víťazstvo obhájil Matthews

Na treťom mieste skončil van Avermaet.

Grand Prix Cycliste de Québec 2019

Québec City - Québec City, 201,6 km:

1.Michael MatthewsAustráliaSunweb5:13:01 h
2.Peter SaganSlovenskoBora-Hansgrohe+0 s
3.Greg Van AvermaetBelgickoCCC+0 s
4.Diego UlissiTalianskoUAE Team Emirates+0 s
5.Jasper StuyvenBelgickoTrek-Segafredo+0 s
6.Tom-Jelte SlagterHolandskoDimension Data+0 s

QUÉBEC. Slovenský cyklista Peter Sagan skončil druhý na pretekoch Grand Prix Cycliste de Quebec.

Jazdec stajne Bora-Hansgrohe nestačil v záverečnom špurte do kopca na obhajcu trofeje Michaela Matthewsa.

Austrálčan v drese Sunwebu preťal cieľ v čase 5:13:01 h. Tretí finišoval Belgičan Greg van Avermaet z tímu CCC. Sagan sa na podujatí tešil z triumfov v rokoch 2016 a 2017.

Článok pokračuje pod video reklamou

So Saganom nechceli spolupracovať

Niekoľko kilometrov po štarte sa od pelotónu oddelila pätica pretekárov, ktorí si čoskoro vypracovali dobrý náskok. Hlavný balík im doprial takmer sedem minút, ale ďalej ich nepustil.

Od tretieho kola sa na čele pelotónu striedali najmä tímy Bora, CCC a Sunweb, ktoré mali favoritov na triumf a chceli kontrolovať priebeh pretekov. Mali čo robiť, keďže v posledných piatich zo 16 kôl na 12,6 km dlhom okruhu so štyrmi menšími stúpaniami sa čoraz viac útočilo z balíka.

Súvisiaci článok V Kanade sa opäť zíde cyklistická elita. Preteky patria medzi moje obľúbené, vraví Sagan Čítajte 

Nikomu sa však nepodarilo vytvoriť si dostatočný náskok, "zhasol" aj pôvodný pokus o únik a tak sa išlo do predposledného kola pokope.

Ani v ďalších momentoch sa nikomu nepodarilo balík roztrhať. Takmer to vyšlo Julianovi Alaphilippeovi, ktorý zaútočil dva kilometre pred páskou.

Na jeho pokus zareagovali Sagan aj Greg van Avermaet, s ďalšími dvomi pretekármi si vypracovali náskok, no keďže nechceli medzi sebou spolupracovať, tak sa necelý kilometer pred koncom opäť všetko spojilo. Trojica ašpirantov na triumf si však minula veľa síl, z čoho vo finiši vyťažil Matthews.

Sagan: Tím pracoval skvele

"Tím dnes pracoval skvele, mal preteky pod kontrolou, držal ma v bezpečí a v dobrej pozícii na posledné kilometre. Alaphilippe zaútočil približne dva kilometre pred cieľom, na čo som zareagoval a vytvorila sa skupinka so štyrmi či piatimi jazdcami, ktorí si vpredu vybudovali náskok.

Bol som v nej spoločne s Alaphilippeom, Van Avermaetom a Ulissim, no hlavný balík nás na cieľovej rovinke dostihol. Keď sa začal šprint, vyrazil som dopredu, no nemal som dostatok priestoru, aby som zvíťazil.

Cítil som sa dnes dobre, uvidíme, čo sa stane v nedeľu, i keď preteky v Montreale sú náročnejšie," uviedol Sagan pre webstránku svojho tímu.

Online prenos: Peter Sagan na Grand Prix Cycliste de Québec 2019 (cyklistika, LIVE, NAŽIVO)

Cyklistika

13. September 2019 o 20:30
Grand Prix Cycliste de Québec 2019
Prenos
To je odo mňa z týchto pretekov všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.
Podľa predpokladov sa o všetkom podstatnom rozhodlo v poslednom okruhu na záverečných stúpaniach. Ako prvý nastúpil Julian Alaphilippe, ktorý roztrhal pelotón a za ním zostala len skupinka jazdcov v čele s Petrom Saganom, Gregom van Avermaetom či Michaelom Matthewsom. Alaphilippe sa snažil nastupovať naďalej, pred cieľovým kopcom sa ale pred neho dostali Sagan s van Avermaetom. Dlho to vypadalo, že práve oni dvaja si to rozdajú o víťazstvo, najsilnejšie nohy v závere ale ukázal Michael Matthews, ktorý ich v závere pomerne výrazne prešprintoval a obhájil svoj triumf z minulého roka. O druhom mieste pre Petra Sagana rozhodla v tesnom finiši s van Avermaetom cieľová fotografia. Na štvrtom mieste prešiel cieľom Diego Ulissi a na piatom Jasper Stuyven. Alaphilippe, ktorý zaútočil ako prvý, napokon skončil až na siedmom mieste.
Celkové poradie:

1. Michael Matthews (Austrália, Sunweb) 5:13:01
2. Peter Sagan (Slovensko, Bora – Hansgrohe) +0 s
3. Greg van Avermaet (Belgicko, CCC Team) +0 s
4. Diego Ulissi (Taliansko, UAE – Team Emirates) + 0 s
5. Jasper Stuyven (Belgicko, Trek-Segafredo) +0 s
6. Tom-Jelte Slagter (Holandsko, Dimension Data) +0 s
7. Julian Alaphilippe (Francúzsko, Deceuninck – Quick-Step) +0 s
8. Timo Rossen (Holandsko, Jumbo-Visma) +0 s
9. Tim Wellens (Belgicko, Lotto Soudal) +0 s
10. Benoît Cosnefroy (Francúzsko, AG2R La Mondiale) +0 s
CieľPeter Sagan končí na druhom mieste a Greg van Avermaet na treťom! Rozdiel medzi nimi bol veľmi tesný a druhé miesto Sagana musela definitívne potvrdiť až cieľová fotografia.
CieľMichael Matthews dokázal prešprintovať dvojicu Greg van Avermaet a Peter Sagan a stáva sa víťazom Grand Prix Cycliste de Québec 2019! Austrálčan obhajuje svoje vlaňajšie víťazstvo.
200 mAlaphilippe vyrazil do šprintu ako prvý, van Avermaet so Saganom ho ale obišli. Šprint ale začali zrejme priskoro a po pravej strane sa pretlačil okolo nich bleskurýchlo dopredu Michael Matthews.
400 mSagan prichádza na posledné stovky metrov ako prvý, tesne za ním sa ale držia van Avermaet, Alaphilippe i Matthews.
1 kmPosledný kilometer. Boj na víťazstvo sa zmenšil na skupinu s Alaphilippeom, Saganom, van Avermaetom či Matthewsom, ktorá však nespolupracuje. Tesne za nimi je zvyšok pelotónu, ktorý ale už nemá dostatočnú rýchlosť na to, aby mohol bojovať s nimi o triumf v pretekoch.
1,5 kmAlaphilippe po tom, čo jeho únik so Saganom dotiahla skupinka van Avermaeta, sa pokúsil o ďalší únik. Ten ale zachytil Sagan, ktorý ho obišiel a teraz je sám na čele.
2 kmAlaphilippe znovu nastupuje a za ním sa dotiahol v stúpaní na Côte de la Potasse Peter Sagan.
3 kmAlaphilippeovi sa napokon nepodarilo utiecť čelu pelotónu, podarilo sa mu ho ale roztrhať.
3,5 kmAlaphilippe na úpätí Côte de la Montagne okamžite vyrazil dopredu. Za ním sa držia Stuyven, Asgren a Peter Sagan.
4 kmZačína stúpanie na Côte de la Montagne. Jediným jazdcom Deceuninck – Quick-Step, ktorý nie je na čele, je Evenepoel.
5 kmPosledných 5 km je pred nami! Na čele je šesť jazdcov Deceuninck – Quick-Stepu, za nimi Peter Sagan a v jeho tesnej blízkosti i van Avermaet či Matthews. Hlavní favoriti sú tak pripravení na boj o víťazstvo.
6 kmJazdci Deceuninck – Quick-Step sa zoradili na ľavej strane pelotónu v klasickom šprintérskom vláčiku. Okrem nich sú na čele jazdci z niekoľkých tímov.
7 kmNathan Earle z Israel Cycling Academy sa dokázal odtrhnúť do pelotónu, ten ale trochu šetrí sily na záverečné stúpanie. Jeho únik kontroluje a drží si ho na dohľad.
8 kmPeter Sagan sa nachádza v prednej časti pelotónu, tesne za Michaelom Matthewsom. Víťazi posledných troch ročníkov tak zrejme budú mať reálnu možnosť vyhrať dnešné preteky.
8,5 kmVšetko zatiaľ smeruje k tomu, že sa zrejme dočkáme šprintu v záverečnom stúpaní.
9 kmEvenepoel je na úplnom konci pelotónu a je tak zrejme bez šance na úspech v dnešných pretekoch. Na opačnom konci zachytávajú jazdci na čele pelotónu jeden pokus o únik za druhým.
10 kmAni Nibali neuspel. Pelotón si už v tejto chvíli dáva veľký pozor na únik a zlikvidoval i únik Ivána Garcíu Cortinu.
11 kmEnric Mas z Deceuninck – Quick-Step zaútočil. Neuspel, ale hneď potom zaútočil Nibali.
11,5kmPelotón dostihol Bassa, na rovinatý úsek posledného okruhu teda vstupuje pelotón ako jedna veľká skupina.
12,5kmBasso stále ostáva na čele. Medzi ním a pelotónom je medzera veľká niekoľko desiatok metrov, ktorú zrejme taliansky pretekár Ineosu neudrží do ciele.
13 kmTesne pred cieľovou čiarou sa pokúsil o únik Leonardo Basso, ktorý zrejme vstúpi do posledného okruhu na prvom mieste.
13,5kmPelotón začína posledný km predposledného okruhu. Dewulfa pelotón dostihol a na čele je teraz jazdec tímu Deceuninck – Quick-Step. Všetci hlavní favoriti sa zatiaľ držia bez väčších problémov v pelotóne.
14 kmMovistar Dewulfa nedostihol, zvýšil však tempo pelotónu natoľko, že už má Belgičana na dohľad.
14,5kmZa ním nastupuje z balíku niekoľko jazdcov tímu Movistar, ktorí sa približujú k Dewulfovi.
15 kmPelotón niekoľko pokusov o únik dokázal zachytiť, uspieť sa tak podarilo až Stanovi Dewulfovi z tímu Lotto Soudal, ktorý je v zjazde z tohto kopca na čele úplne osamotený.
16 kmHneď na úpätí Côte de la Montagne začali útoky. Naopak z pelotónu odpadáva Kwiatkowski a zrejme definitívne i de Plus.
17 kmDo čela sa začína tlačiť i tím Bahrain Merida, konkrétne Agnoli, ktorý má za sebou svojho kolegu Sonnyho Colbrelliho.
18 kmPelotón sa približuje k Côte de la Montagne veľkou rýchlosťou, uvidíme teda, koľko jazdcov toto tempo v stúpaní vydrží.
19 kmDo čela pelotónu sa tlačí tím Ineos, predovšetkým Michal Kwiatkowski, ktorý znovu zvyšuje tempo. Na rovinatom úseku sa ale balík stále drží pohromade.
20 kmJulian Alaphilippe, naopak, je takmer na konci pelotónu a bude už mať pri tomto tempe zrejme veľký problém zaútočiť na víťazstvo.
21 kmNa rovine sa pelotón výrazne naťahuje, Peter Sagan sa ale drží zhruba v prvej štvrtine pelotónu. Neďaleko pred ním sú Nibali, Wellens i Matthews.
23 kmGreg van Avermaet sa nachádza až úplne na konci pelotónu, spolu s jazdcami ale je Evenepoel, Castroviejo, Basso či de Plus.
24 kmSunweb naďalej diktuje tempo balíku, ktoré je dostatočné vysoké na to, aby nedokázal nikto útočiť. Súčasne ale nie je dostatočné vysoké na to, aby sa pelotón na rovinatom úseku okruhu začal rozpadávať.
25,2kmŠtrnásty okruh je minulosťou a pred jazdcami ostávajú posledné dva okruhy. Na jeho čele je tím Sunweb, medzi ktorými je Michal Kwiatkowski z Ineosu.
26 kmTempo pelotónu po dostihnutí úniku trochu kleslo, dá sa však očakávať, že sa znovu zvýši. V pelotóne je v tejto chvíli zhruba stovka jazdcov. Peter Sagan sa zosunul zhruba do polovice pelotónu.
27 kmEvenepoel i de Plus sa dokázali vrátiť do pelotónu, sú však na jeho úplnom konci. Jazdci Sunwebu sa prehnali okolo Manniona, ktorý ešte pozdravil divákov a potom sa stratil v stále pomerne veľkom balíku.
28 kmCôte de la Potasse je miestom, kde sa končí únik dňa. Mannion je už len pár desiatok metrov pred jazdcami Sunwebu, ktorí sa nachádzajú na čele pelotónu.
29 kmMasa už dostihol pelotón a o chvíľu sa to isté stane i Mannionovi, ktorého má balík už skutočne na dohľad. Američan napriek tomu stále bojuje.
30 kmGavin Mannion sa v stúpaní na Côte de la Montagne utrhol Masovi a ďalej pokračuje už len ako osamotený jazdec.
31 kmPelotón už pohltil trojicu Burtnik – Bernard – Sagiv z úniku a naďalej jeho tempo diktujú jazdci Sunwebu. Tí na čele ešte pridali a stratu na vedúcu dvojicu stiahli už len na 20 sekúnd.
33 kmVedúca dvojica Mas – Mannion predvádza skutočne vzornú spoluprácu a napriek vysokému tempu Sunwebu na čele pelotónu ich náskok neklesá. Stále sa pohybuje tesne nad polminútou.
34 kmPeter Sagan sa takticky vysunul v pelotóne dopredu, aby sa nestalo, že by sa mohol ocitnúť v skupine odpadlíkov. V tejto chvíli je na 4.-5. mieste balíku.
35 kmPelotón sa začína trhať! Z pelotónu už odpadol Belgičan Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick-Step), naopak skvelú stíhaciu jazdu predviedol po svojom páde Lucas Hamilton, ktorý sa do pelotónu dokázal dostať.
36 kmSunweb na čele pelotónu sa snaží roztrhať balík, tempo pelotónu tak výrazne narástlo. Súčasne klesá i náskok vedúcich pretekárov, ktorý je už len tesne nad polminútou.
37 kmZo štvorice prenasledovateľov vyrazil za Masom Gavin Mannion, ktorý sa doťahuje na vedúceho Španiela.
38 kmStrata štvorice Bernard, Burtnik, Mannion a Sagiv na vedúceho Masa je zhruba 20 sekúnd, strata pelotónu zhruba 45 sekúnd. Peter Sagan sa stále nachádza v zadnej polovice pelotónu, stále sa ale drží bez väčších problémov v balíku.
38 kmMas sa už blíži k záveru trinásteho okruhu a narozdiel od predošlých okruhov tentokrát pretne cieľovú čiaru osamotený.
39 kmPelotón ale opäť zrýchľuje a Masov náskok je už len zhruba 45 sekúnd pred pelotónom. Medzi Španielom a balíkom sa pohybuje štvorica jazdcov z úniku.
40 kmVo vedúcej skupinke začínajú útoky. Najčerstvejším je Mas, ktorý si vypracoval pred svojimi kolegami z úniku už pomerne slušný náskok.
42 kmVedúca skupinka začína stúpať na prvé stúpanie okruhu na Côte de la Montagne. Jej náskok sa v tejto chvíli pohybuje okolo minúty a štvrť.
43 kmHamilton okrem zodraného lakťa našťastie nemá vážnejšie zranenia a po výmene bicykla sa snaží dotiahnuť naspäť do pelotónu.
43,4kmLucas Hamilton (Mitchelton- Scott) uprostred pelotónu spadol, našťastie bolo tempo pelotónu veľmi pomalé a tak jeho protivníci dokázali zabrzdiť pri ležiacom Hamiltonovi.
45 kmStrata pelotónu znovu narástla o ďalších 10 sekúnd na minútu a 10 sekúnd. Skupina na čele i pelotón sa blížia ku kopcom v závere okruhu.
47 kmPelotón trochu spomalil a náskok vedúcej skupinky okamžite narástol na zhruba minútu.
49 kmVedúca skupinka je už na dohľad pelotónu a náskok naďalej klesá. Už nie je ani 50 sekúnd.
50,6kmPelotón dokončil dvanásty okruh so stratou 56 sekúnd na vedúcu päťčlennú skupinu.
50,6kmSkupinka piatich jazdcov na čele práve dokončila svoj dvanásty okruh. Do cieľa im chýbajú ešte štyri okruhy, ich náskok je už ale nižší než jednu minútu a dá sa tak očakávať, že v tomto alebo ďalšom kole ich pelotón doženie.
51 kmPeter Sagan sa stále nachádza v zadnej časti pelotónu, zdá sa však, že sa pomerne v pohode drží v hlavnej skupine. Tá stiahla hlavne vďaka tempu Kaťuše na čele stratu na vedúcu skupinku už len na zhruba minútu.
52 kmĎalší pokus o nástup pelotónu! Daniel Martin vyrazil pri stúpaní do čela a postupne sa medzi ním a zvyšku balíku začína vytvárať medzera.
53 kmKaťuša diktuje tempo na čele pelotónu pri stúpaní na jeden z kopcov a tomuto tempu prestáva niekoľko jazdcov stačiť. Jedným z nich je Laurens de Plus, ktorý stráca kontakt.
54 kmStrata pelotónu, v ktorom sa zatiaľ drží Peter Sagan, naďalej postupne sťahuje stratu na vedúcu skupinku. Tá dosahuje 1 minútu a 46 sekúnd.
55 kmNa čele je päťčlenná skupina v tomto zložení:
- Lluís Mas (Španielsko, Movistar)
- Julien Bernard (Francúzsko, Trek – Segafredo)
- Evan Burtnik (Kanada, Team Canada)
- Gavin Mannion (USA, Rally UHC Cycling)
- Guy Sagiv (Izrael, Israel Cycling Academy).
56 kmNáskok skupinky na čele naďalej klesá, aktuálne dosahuje už len zhruba 1 minútu a 50 sekúnd.
57 kmNibali útočí! Pri stúpaní na prvý kopec okruhu Côte de la Montagne sa pokúsil o odtrhnutie od pelotónu, jeho nástup ale zachytil Kwiatkowski, za ktorým nasledoval zvyšok pelotónu.
59 kmJeho útok dokázal pelotón zachytiť, pelotón ale zvyšuje svoje tempo a stratu na päticu lídrov stiahol už len tesne nad dve minúty.
60 kmZ pelotónu sa odtrhol kanadský jazdec Zhukowsky, ktorý si vypracoval už pomerne slušný náskok.
62 kmPelotón práve vystúpal na koniec 11. okruhu a v tejto chvíli je Sagan až v zhruba poslednej tretine pelotónu. Do cieľa ostáva päť okruhov.
64,3kmDo cieľa nám v tejto chvíli ostáva 64,3 km. Na čele je skupina, ktorá má pred pelotónom náskok už viac ako dve a pol minúty.
Hlavní favoriti

Tieto preteky sú ako stvorené pre špecialistov na krátke stúpania a nedá sa vylúčiť ani záverečný šprint skupinky jazdcov. Za hlavných favoritov tak môžeme zaradiť víťaza posledného ročníka Michaela Matthewsa (Austrália, Sunweb), Petra Sagana (Slovensko, Bora – Hansgrohe), Grega van Avermaeta (Belgicko, CCC Team), Jaspera Stuyvena (Belgicko, Trek – Segafredo), Magnusa Corta (Dánsko, Astana Pro Team), Sonnyho Colbrelliho (Taliansko, Bahrain Merida) a Olivera Naesena (Belgicko, AG2R La Mondiale). Zaskočiť favoritov by mohli napr. Michal Kwiatkowski (Poľsko, Ineos), Tim Wellens (Belgicko, Lotto Soudal), Julian Alaphilippe (Francúzsko, Deceuninck – Quick-Step) či Diego Ulissi (Taliansko, UAE-Team Emirates).
Prehľad predošlých víťazov

2010 – Thomas Voeckler (Francúzsko)
2011 – Philippe Gilbert (Belgicko)
2012 – Simon Gerrans (Austrália)
2013 – Robert Gesink (Holandsko)
2014 – Simon Gerrans (Austrália)
2015 – Rigoberto Urán (Kolumbia)
2016 – Peter Sagan (Slovensko)
2017 – Peter Sagan (Slovensko)

2018 – Michael Matthews (Austrália)
Všeobecné informácie

Preteky sa konajú v Quebec City vo frankofónnej časti Kanady od roku 2010. Dnes nás teda čaká desiaty ročník týchto jednorazových pretekov, ktoré sú jednými z posledných v kalendári tohtoročnej UCI World Tour. Narozdiel od tradičných jednorazových pretekov sú Grand Prix Cycliste de Québec pretekmi založenými na mestských okruhoch. Cyklisti prejdú 16 kôl na okruhu dlhom 12,6 km, čo znamená celkovú dĺžku trate 201,6 km a počas jedného kola musia zdolať v rýchlom slede štyri stúpania:
- Côte de la Montagne (dĺžka 375 m, priemerný sklon 10 %, úsek stúpania dlhý 165 m má sklon 13 %)
- Côte de la Potasse (dĺžka 420 m, priemerný sklon 9 %)
- Montée de la Fabrique (dĺžka 190 m, priemerný sklon 7 %)
- Montée du Fort (dĺžka 1 km, priemerný sklon 4 %).
Štart, konce jednotlivých kôl a cieľ je tesne pred vrcholom stúpania na posledný kopec Montée du Fort.
Vítame Vás pri on-line prenose z cyklistických pretekov Grand Prix Cycliste de Québec 2019. Udalosť sa začne o 20:30.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

 1. 5 rád Ľudmily Kolesárovej, ako napísať projekt a získať grant
 2. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)
 3. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch
 4. IBA DNES: Získajte plný prístup na SME.sk na 30 dní zadarmo
 5. Ojazdené pneumatiky odovzdajte, šetríte tak životné prostredie
 6. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope
 7. Nestarnú, ale dozrievajú
 8. Výskumný park v Rakúsku zistil, ako sa býva najzdravšie
 9. Limitovaná ponuka: balík SME.sk + DIGI GO so zľavou až 52 %
 10. Rýchlejšie doma. Už čoskoro.
 1. Ako manažovať 16 miliónov dielov denne?
 2. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch
 3. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)
 4. IBA DNES: Získajte plný prístup na SME.sk na 30 dní zadarmo
 5. Slávnostné otvorenie VIVO! Bratislava už o tri týždne
 6. Prečo Lukáš chodí po tridsiatke ešte stále na strednú školu
 7. Udržateľné úspešné podnikanie na Slovensku a v Bulharsku
 8. Slováci sú chlebovým národom
 9. Ojazdené pneumatiky odovzdajte, šetríte tak životné prostredie
 10. Kedy je správny čas nasťahovať sa do novostavby?
 1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 12 914
 2. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope 12 301
 3. Výskumný park v Rakúsku zistil, ako sa býva najzdravšie 11 649
 4. 5 rád Ľudmily Kolesárovej, ako napísať projekt a získať grant 10 052
 5. Čo na aute vymyslela žena a čo výrobca telefónov? 9 611
 6. Čo všetko dnes majú deti v mobiloch? Boli by ste prekvapení 9 059
 7. Vysokoškoláci zarobia už o 587 eur viac ako stredoškoláci 8 114
 8. Týmto trikom sa dajú v aute umiestniť tri autosedačky 7 598
 9. Vyrába koláče pre celiatikov. Najobľúbenejšie zákusky prekvapia 7 183
 10. Limitovaná ponuka: balík SME.sk + DIGI GO so zľavou až 52 % 6 252

Téma: Cyklistika


Článok je zaradený aj do ďalších tém Online prenosy, Peter Sagan

Hlavné správy zo Sme.sk

CYNICKÁ OBLUDA

Ako Fico sám seba usvedčil

Na otázku, či si vypočul nahrávku Gorily, Fico odpovedal, že nie. Pretože on si nikdy nepúšťa vlastné vystúpenia.

Rozhovor

Autor Gorily Holúbek: Flašíka viem vysvetliť, polícia sa mi neozvala

Kvalita nahrávky je podobná originálu.

Bývalý analytik SIS Peter Holúbek podľa Gorily odpočúval konšpiračný byt na Vazovej ulici.
Ústredné postavy internetového spisu Gorila: Jaroslav Haščák, partner skupiny Penta, Anna Bubeníková, bývalá šéfka Fondu národného majetku za SDKÚ a Jirko Malchárek, bývalý minister hospodárstva za ANO.
Komentár šéfredaktorky

Čo nám Gorila hovorí o Ficovi a Haščákovi

Gorila ponúkla jasnú predstavu, ako si interpretujú fungovanie štátu.

Beata Balogová, šefredaktorka denníka SME

Neprehliadnite tiež

Martin Bakoš (vľavo) a Marek Ďaloga.
Nikoleta Trníková s bronzovou medailou na Svetovom pohári v Berlíne.

Chára nastúpil proti Černákovi, zápas rozhodli až nájazdy

Montreal s Tatarom pohodlne zdolal Minnesotu.

Sean Kuraly (hore) a Nikita Kučerov v zápase základnej časti NHL 2019/2020 Boston Bruins - Tampa Bay Lightning.

Proti Wolverhamptonu zaplnia Tehelné pole deti, Slovan už neprijíma ďalšie žiadosti

Klub vystavil už viac ako 17-tisíc bezplatných vstupeniek.

Radosť hráčov Slovana po výhre v zápase play off Európskej ligy 2019/2020 ŠK Slovan Bratislava - PAOK Solún.