Primož Roglič.
Primož Roglič. (Autor: TASR/ap)
Miloslav Šebela|12. sep 2019 o 15:08

Quintana sa vrátil do boja o triumf.

BRATISLAVA. V rozpise to mal byť nudný deň. Etapa, akých je na trojtýždňových pretekoch mnoho a napínavý môže byť len boj o víťazstvo na cieľovej rovinke.

Niektoré preteky sú plné prekvapení. A na Vuelte sa zvyknú diať divy. Stredajšia etapa bola takmer pre každého bojom. V cieli padali pretekári polomŕtvi od únavy na zem.

Krutý deň

„Šialené. Mal to byť ľahký deň, regeneračný, ale nič také tu neexistuje. Bolo to kruté,“ vravel pre Velonews Lawson Craddock.

Etapu dlhú 220 kilometrov zvládli najrýchlejší priemernou rýchlosťou 50,6 km/h. Do cieľa prišli cyklisti o celú hodinu skôr, ako bol ich predpokladaný príchod.

Napriek tomu, že terén tomu nenasvedčoval, jazdilo sa hneď od štartu naplno. V momente, keď riaditeľ pretekov dal signál, veľká skupina jazdcov doslova šprintovala, aby sa dostala do úniku.

Medzi päťdesiatkou v úniku sa objavili aj viacerí jazdci, ktorí boli v celkovom poradí vysoko ako Nairo Quintana, James Knox, Wilco Kelderman. A všetci šliapali na plný plyn.

„Keď sme sa rozhliadli a zistili sme, že medzi nami nie je líder pretekov, tak sme šli ako šialení. Ale potom sa pýtate: To takto pôjdeme celých 220 kilometrov? A zistíte, že odpoveď je áno,“ vravel Craddock.