Utorok, 4. august, 2020 | Meniny má Dominik, DominikaKrížovkyKrížovky

Michalovciam vyšiel debut v najvyššej súťaži, na úvod vysoko zdolali Liptovský Mikuláš

Bystrica aj Trenčín museli otáčať.

Aki Juusela (uprostred) a jeho šanca pred brankárom Alexandrom Zalivinom v zápase 1. kola Tipsport Ligy 2019/2020.Aki Juusela (uprostred) a jeho šanca pred brankárom Alexandrom Zalivinom v zápase 1. kola Tipsport Ligy 2019/2020. (Zdroj: Roman Hanc TASR)

BRATISLAVA. Hokejisti Michaloviec zažili úspešnú premiéru v slovenskej najvyššej súťaži Tipsport lige.

Tri góly v druhej tretine

V piatkovom dueli prvého kola základnej časti na domácom ľade zdolali MHk 32 Liptovský Mikuláš hladko 5:1. Zemplínčania rozhodli o svojom triumfe vydarenou druhou tretinou, v ktorej trikrát skórovali.

V presilovke otvoril skóre fínsky legionár Aki Juusela, o minútu neskôr sa presadil Matej Giľák a v početnej výhode uspel aj holandský bek Mike Dalhuisen.

V záverečnej časti hry pridali domáci dva presné zásahy z hokejok Christopha Lalancetta so Samuelom Chalupom a hostia zaznamenali len čestný gól vďaka Radoslavovi Macíkovi.

Bystrica aj Trenčín museli otáčať

Majstrovská Banská Bystrica zvládla náročný štart na ľade ambiciózneho Popradu. Bystričania pod Tatrami rýchlo viedli zásluhou Dávida Šoltésa, ale následne dvakrát inkasovali od Guillauma Leclerca s Lukášom Paukovčekom a ešte desať minút pred koncom tretej tretiny prehrávali.

Súvisiaci článok Ikona Slovana: Klub z hlavného mesta je vždy tŕňom v oku Čítajte

Potom však strhli víťazstvo na svoju stranu gólmi Michala Kabáča a Joonu Jääskeläinena. Podobný obrat sa podaril aj Trenčanom, ktorí triumfovali v Detve 2:1 po presných zásahoch mladíkov Mareka Valacha s Martinom Chromiakom v záverečnom dejstve.

Striedavo sa darilo slovenským tímom v konfrontácii s maďarskými protivníkmi. Nitrania na domácom ľade zdolali MAC Budapešť najtesnejším rozdielom 3:2, keď v poslednej tretine gólmi Kala Kerbashiana a Judda Blackwatera otočili nepriaznivý stav.

Naopak, nedarilo sa Zvolenčanom na ľade Miškovca. Zverenci trénera Andreja Podkonického prehrali 1:2, keď inkasovali od bývalého spoluhráča Davisa Vandana a maďarského útočníka Jánosa Vasa.

Tipsport liga 2019/2020 - 1. kolo - piatok:

HK Dukla Ingema Michalovce - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)

Góly: 25. Juusela (Dalhuisen, Lalancette), 26. Giľák (Safaralejev, Linet), 36. Dalhuisen (Mašlonka, Zekucia), 41. Lalancette (Juusela, Mašlonka), 55. Chalupa (Hamráček, Toma) - 47. Macík (K. Ozolinš, Stehlík)

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan - Dalhuisen, Mesikämmen, Ventelä, Vorobjov, Kolba, Bdžoch, Zekucia - Mašlonka, Lalancette, Juusela - Hričina, Galamboš, Hvila - Giľák, Linet, Safaralejev - Hamráček, Toma, Chalupa - Borov

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Zalivin - Petran, Nemec, Mezovský, Cebák, Stehlík, Kurali, S. Droppa, Smutný - Rich. Huna, Rób. Huna, Kriška - Rud. Huna, Sukeľ, Macík - Oško, Ozolinš, Vybíral - Lištiak, Piatka, Michalík

HK Poprad - HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Góly: 19. Leclerc, 24. Paukovček (P. Svitana) - 9. Šoltés (Tamáši, Bartánus), 51. Kabáč (Róth), 58. Jääskeläinen (Hrnka)

Poprad: Vošvrda - Ulrych, Kozák, Kramár, Magovac, Erving, Ťavoda, Hodorovič - Štrauch, Paukovček, Svitana - Takáč, Zagrapan, Matúš Paločko - Karterud, Mlynarovič, Leclerc - Kundrik, Bjalončík, Matej Paločko - Králik

Banská Bystrica: Beskorowany - Southorn, J. Brejčák, Mihálik, Biro, Nemčík, Ďatelinka, Kobolka, L. Lunter - Šoltés, Wahl, Hickmott - Jääskeläinen, Hrnka, Lamper - Bartánus, Tamáši, Fafrák - Kabáč, Gabor, Róth

HC 07 WPC Koliba Detva - HK Dukla Trenčín 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Góly: 21. Sčurko (Martin Chovan) - 43. M. Valach (Bartovič, Radjenovic), 50. Chromiak

Detva: Šimko - Chovan, Golian, Andersons, F. Fekiač, Jendroľ, Gachulinec, Kuklev, Pač - Zuzin, P. Valent, Ščurko - Žilka, Gašpar, J. Sýkora - Král, Podešva, M. Surový - Török, V. Fekiač, Čenka

Trenčín: M. Valent - Štach, Bokroš, Starosta, Rajnoha, Kajínek, Sládok, Stacha, Ďurina - Lapšanský, Mikyska, Alderson - Valach, Radjenovic, Bartovič - Sojčík, Coughler, Chromiak - Michal Hlinka, Švec, Sádecký

DVTK Jegesmedvék Miškovec - HKM Zvolen 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 10. Vandane (Beauviller, Vas), 37. Vas (Beauviller, Dudás) - 33. Kelemen (Corrin)

DVTK: Rajna - Dudás, Ross, Vandane, Göz, Vojtkó, Láda, Lövei, D. Kiss - Beach, Tousignant, Rodman - Magosi, Vas, Beauviller - Harrison, Galanisz, Miskolczi - P. Kiss, Reszegh, Ritó

Zvolen: Tomek - Švarný, Lowney, Corrin, Roman, Maier, Drgoň, Fatul, Chlepčok - Thompson, Špirko, Hansen - Handlovský, Trotter, McPherson - Mráz, Preisinger, Bonis - Kelemen, Halama, Marcinek

HK Nitra - MAC Budapešť 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Góly: 19. Gabrielle (Scheidl, Olsen), 42. Kerbashian (A. Sloboda), 55. Blackwater (Rác) - 14. Langkow (Bodó, Orban), 32. Langkow (Orban)

Nitra: Šimboch - Mezei, Rais, Pupák, Olsen, A. Sloboda, M. Versteeg, Š. Nemec - Blackwater, Kollár, Rác - Scheidl, Kerbashian, Gabrielle - Šimun, Fetkovič, Lušňák - Pätoprstý, Čaládi, Csányi - Hrušík

MAC: Bálizs - McNally, Carlisle, Pozsgai, Macaulay, Garát, Blake Orban, Fejes, Schlekmann - Brance Orban, Langkow, Bodó - Nagy, Strech, Sofron - Klempa, Pitt, Terbócs - Kreisz, Majoross, Szigeti