Dunajská Streda pokračuje v kvalitných výkonoch, Žilina ostáva bez prehry

FK Senica - FC DAC 1904 Dunajská Streda v 8. kole Fortuna ligy 2019/2020.
FK Senica - FC DAC 1904 Dunajská Streda v 8. kole Fortuna ligy 2019/2020. (Autor: Martin Palkovič - TASR)
Sportnet|14. sep 2019 o 21:23

Nitra vyhrala prvý zápas na ihrisku súpera.

BRATISLAVA. Hráči FC Nitra ukončili negatívnu sériu troch zápasov bez víťazstva v najvyššej slovenskej súťaži. V úvodnom zápase sobotňajšieho programu 8. kola uspeli na pôde nováčika FK Pohronie, ktorého zdolali jednoznačne 3:0.

O osude zápasu rozhodli už v prvom polčase. V 12. minúte skóroval Samuel Šefčík a na konci polhodiny hry využil zaváhanie domáceho brankára Ondrej Vrábel.

Po zmene strán hostia ešte zvýraznili svoj náskok, keď brejkovú situáciu chladnokrvne zakončil Milan Ristovski.

Macedónsky reprezentant do 21 rokov zaznamenal už päť ligových gólov. Nitra dosiahla vonku prvé víťazstvo v sezóne.

Futbalisti MŠK Žilina zostávajú v tejto sezóne naďalej neporazení. V sobotňajšom zápase 8. kola však prvýkrát neskórovali, a tak na ihrisku Zlatých Moraviec iba remizovali 0:0.

Naopak, aj po reprezentačnej prestávke pokračujú v dobrých výkonoch hráči Dunajskej Stredy.

Zverenci nemeckého kormidelníka Petra Hyballu uspeli na Záhorí, keď zdolali Senicu najtesnejším rozdielom 1:0.

Fortuna liga 2019/2020: Momenty zo zápasu FK Senica - FC DAC 1904 Dunajská Streda: fotogaléria

14.9.2019

O jediný presný zásah sa postaral v 53. minúte utešenou strelou spoza šestnástky Kristopher Vida.

V piatich sobotňajších dueloch zvíťazili z domácich tímov iba Michalovce, ktoré si proti oslabenému Trenčínu poradili výsledkom 2:1.

Fortuna liga 2019/2020 - 8. kolo

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - FC Nitra 0:3 (0:2)

Góly: 12. Šefčík, 30. Vrábel, 66. Ristovski

Rozhodovali: Očenáš - Ádám, Žákech. ŽK: D. Hrnčár, Sedláček - Vrábel

Divákov: 1510

Pohronie: Vantruba - D. Hrnčár, Jacko, M. K. Bartoš, Tesák - Mészáros (46. P. Mazan), Sedláček, Klec, Blahút (65. Kondrlík) - Zachara (46. Pellegrini), Abrahám

Nitra: Šípoš - Kuník, Podhorin, P. Farkaš, Magda - Vrábel (55. Šimončič), M. Faško - Šefčík (79. Fabiš), Gatarić, Chobot (89. Štefanec) - Ristovski

Hlasy po zápase

Ján Rosinský, hlavný tréner Pohronia: "Do zápasu sme išli s myšlienkou podať čo najlepší a najobetavejší výkon, ale hráčom sa to nepodarilo. Nitra nás predčila vo všetkých herných ukazovateľoch, či už po hernej ale i pohybovej stránke. Súper vyhral úplne zaslúžene. Góly však padli po našich veľkých individuálnych chybách.

Pokiaľ sa ich nevyvarujeme, tak vždy nimi posadíme súpera na koňa a my sa dostaneme pod tlak. Pod týmto tlakom už hráči s menšími skúsenosťami nedokážu dobre futbalovo myslieť. To sa podpísalo i pod túto našu prehru."

Marián Süttö, tréner Nitry: "Bol to pre nás dôležitý zápas i v kontexte toho, že sme oba tímy na chvoste tabuľky. Zodpovedne sme sa ne tento duel pripravili, v pohári cez týždeň sme sa rozstrieľali a v prvom polčase chlapci ukázali futbal, ktorý chceme hrať. V druhom polčase bola pasáž, s ktorou sme neboli spokojí, no každopádne víťazstvo je v tejto etape pre nás veľmi cenné, zrodilo sa po našom najlepšom výkone. Tri body nás veľmi tešia, zvíťazili sme zaslúžene."

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MŠK Žilina 0:0

Rozhodovali: Gemzický - Weiss, Perát, ŽK: Sloboda, Duga - Demiri, Boženík

Divákov: 2380

Zlaté Moravce-Vráble: Pindroch - Čögley, Asanovič, Pintér, Brašeň - Švec (82. De Souza), Sloboda, Duga (79. Richtárech), Koval - Ďubek (90. Grozdanovski) - Jarovič

Žilina: Holec - Tomič, Kaša, Králik, Kiwior - Demiri - Káčer, Diaz (86. Myslovič)- Jánošík (70. Ďuriš), Boženík (78. Balaj), Sluka

Krol Praženica, tréner Zlatých Moraviec: "My sme išli do stretnutia s tým, že nedovolíme hrať Žiline kombinačný futbal. To sa nám aj darilo, nesmieme však robiť také chyby, ako pri šanci Boženíka. Dnes nás podržal Pindroch, ale brankár je na to, aby aj niečo chytil. Myslím, že deľba bodov je spravodlivá."

Jaroslav Kentoš, tréner Žiliny: "Videli sme veľmi dobrý zápas, obe mužstvá predviedli dobré výkony. Na to, aby sme vyhrali, museli by sme premeniť aspoň jednu z troch čistých šancí, čo sa nám dnes nepodarilo. Napriek tomu musím chlapcov pochváliť za celozápasový bojovný výkon."

FK Senica - DAC 1904 Dunajská Streda 0:1 (0:0)

Gól: 53. K. Vida

Rozhodovali: Kráľovič - Bednár, Bobko. ŽK: Beskorovajnyj (DAC)

Divákov: 823

Senica: Vorel - Favaro Amaral, Dias, Didiba - de Assis, Klapan, L. Ramirez (46. Baumgartner), El Moudane, Totka - Castaňeda, Sulley (77. Akinyoola)

Dunajská Streda: Jedlička - Koštrna, Kružliak, Beskorovajnyj, Davis - Oravec - Rodolfo (62. Divkovič), A. Fábry (86. Taiwo) , M. Vida - K. Vida, Ramírez

Michalovce 14. septembra (TASR) - Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prerušili vo Fortuna lige sériu troch zápasov bez víťazstva, keď v dueli 8. kola zdolali AS Trenčín 2:1.

Michal Ščasný, tréner Senice: "V prvom rade chcem súperovi pogratulovať k víťazstvu. Vedeli sme, že nás v podobe DAC-u čaká obrovská kvalita, sila. Prvých 25 minút naša súhra v defenzíve nefungovala. DAC bol lepší, lepšie sa hýbal. Hra sa neskôr trochu vyrovnala, no nemáme na silu DAC-u.

Potom bola hra úplne vyrovnaná, no keď chceme s takýmto súperom pomýšľať na dobrý výsledok, tak si musíme vytvoriť lepšie gólové šance. Musíme zlepšiť protiútoky, ale aj predfinálnu fázu. Až potom sa môžeme dostať do gólových šancí."

Peter Hyballa, tréner DAC: "Chcel by som dať kompliment Senici, pretože hrala veľmi dobre v obrane s tromi, či piatimi hráčmi. My sme občas robili veľmi hlúpe chyby. Videli sme zároveň krásny gól Vidu, ktorý nám pripomenul jeho gól zo zápasu s Atromitosom.

Bol to obrovský boj a dôležité je, že sme prvýkrát v sezóne vybojovali čisté konto. Sme zaň veľmi radi. Sme radi aj za víťazstvo, lebo proti Senici hráme vždy náročné zápasy. V tabuľke máme o jeden bod viac ako pred rokom, teda aj to chcem v rámci porovnávania a progresu zdôrazniť."

MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín 2:1 (2:0)

Góly: 16. Sidibé, 32. Turík - 61. van Kessel

Rozhodoval: Pavlík. ŽK: Carrillo, Kolesár.

ČK: 9. Kpekawa

Divákov: 1419

MFK Zemplín Michalovce: Kira - Rota, Carrillo, Červak, M. Kolesár - Savvidis - Kountouriotis, Turík (88. Garcia), P. Kolesár (71. Danko), Popovic - Trusa (12. Sidibé)

AS Trenčín: Šemrinec - Ligeon, Šulek, Kpekawa, Neeskens (88. Corryn) - Zubairu, Koolwijk, Roguljič (72. Comvalius) - Bukari, Depetris (12. Kleščík), van Kessel

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Toto víťazstvo by som vymenil za zdravie Trusu. Prišli sme o jedného hráča a s chlapcami v kabíne sme sa zhodli, že mu ho venujeme. Je to také víťazstvo cez slzy. V druhom polčase sme videli, že súper má kvalitu. Potrebovali sme vyhrať, tri body sú doma a verím, že sa od toho odrazíme aj v ďalších zápasoch a potvrdíme stúpajúcu formu."

Roman Marčok, tréner AS Trenčín: "Pre nás to bol zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom domáci využili dvomi gólmi presilovku o jedného hráča. V druhom sme ukázali správny charakter, dali sme veľkú energiu do toho, aby sme otočili skóre. Výsledok nie je pre nás dobrý, ale s výkonom v druhom polčase som spokojný."

MFK Ružomberok - ŠKF iClinic Sereď 1:1 (1:0)

Góly: 29. Qose - 75. Morong

Rozhodovali: Marhefka - Kováč, Borsányi. ŽK: Gerec, Zsigmund - Dabó, Pankariča

Divákov: 1248

Ružomberok: Krajčírik - Kojnok, J. Maslo, Twardzik, Mojžiš - Zsigmund, Qose (72. Takáč) - Kostadinov, Gerec (81. Ďungel), Regáli (56. Mário Almaský) - Novotný

Sereď: Iliev - Dabó, Djiby Ba, Hučko, Slaninka - Ventúra, Adekuoroye (46. Pankaričan) - Iván, Rorič (69. Louka), Cleber (61. Morong) - Špehar

Ján Haspra, tréner Ružomberka: "Všetko sme podriadili úspešnému výsledku. Nenachádzame sa v dobrej situácii, takže od začiatku bolo jasné, o čo nám pôjde. Poctivou a organizovanou defenzívou sme sa snažili zabrániť súperovi skórovať.

To sa nám prvý polčas darilo, dokonca sa sme sa po nekoncentrácii súpera ujali aj vedenia. Druhý polčas bola hra vyrovnaná, nič sa nedialo, bol to taký medzišestnástkový zápas. Potom sa stala chyba, ktorá nás stála víťazstvo, čo ma veľmi mrzí. Nevieme sa z ťažkej situácie vymotať."

Slavče Vojneski, tréner ŠKF: "Bol to dobrý a ťažký zápas. Celý čas sme sa pripravovali na Ružomberok, mapovali sme jeho hru. Zase sa stalo, čo sa nám stáva pravidelne, prišla chvíľková strata koncentrácie. V tomto stretnutí stačila päťsekundová, aby sme pykali a inkasovali gól. Je to aj preto, že máme veľa nových hráčov a s nimi treba ešte veľa pracovať. Remíza je podľa mňa spravodlivá. Hoci domácim sa možno máli."

Domov»Futbalnet»Dunajská Streda pokračuje v kvalitných výkonoch, Žilina ostáva bez prehry