Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Dunajská Streda pokračuje v kvalitných výkonoch, Žilina ostáva bez prehry

Nitra vyhrala prvýkrát u súpera.

FK Senica - FC DAC 1904 Dunajská Streda v 8. kole Fortuna ligy 2019/2020.FK Senica - FC DAC 1904 Dunajská Streda v 8. kole Fortuna ligy 2019/2020.(Zdroj: Martin Palkovič - TASR)

BRATISLAVA. Hráči FC Nitra ukončili negatívnu sériu troch zápasov bez víťazstva v najvyššej slovenskej súťaži. V úvodnom zápase sobotňajšieho programu 8. kola uspeli na pôde nováčika FK Pohronie, ktorého zdolali jednoznačne 3:0.

Súvisiaci článok Pozrite si rebríček najlepších strelcov vo Fortuna lige 2019/2020 Čítajte

O osude zápasu rozhodli už v prvom polčase. V 12. minúte skóroval Samuel Šefčík a na konci polhodiny hry využil zaváhanie domáceho brankára Ondrej Vrábel.

Po zmene strán hostia ešte zvýraznili svoj náskok, keď brejkovú situáciu chladnokrvne zakončil Milan Ristovski.

Macedónsky reprezentant do 21 rokov zaznamenal už päť ligových gólov. Nitra dosiahla vonku prvé víťazstvo v sezóne.

Futbalisti MŠK Žilina zostávajú v tejto sezóne naďalej neporazení. V sobotňajšom zápase 8. kola však prvýkrát neskórovali, a tak na ihrisku Zlatých Moraviec iba remizovali 0:0.

Naopak, aj po reprezentačnej prestávke pokračujú v dobrých výkonoch hráči Dunajskej Stredy.

Zverenci nemeckého kormidelníka Petra Hyballu uspeli na Záhorí, keď zdolali Senicu najtesnejším rozdielom 1:0.

O jediný presný zásah sa postaral v 53. minúte utešenou strelou spoza šestnástky Kristopher Vida.

V piatich sobotňajších dueloch zvíťazili z domácich tímov iba Michalovce, ktoré si proti oslabenému Trenčínu poradili výsledkom 2:1.

Fortuna liga 2019/2020 - 8. kolo

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - FC Nitra 0:3 (0:2)

Góly: 12. Šefčík, 30. Vrábel, 66. Ristovski

Rozhodovali: Očenáš - Ádám, Žákech. ŽK: D. Hrnčár, Sedláček - Vrábel

Divákov: 1510

Pohronie: Vantruba - D. Hrnčár, Jacko, M. K. Bartoš, Tesák - Mészáros (46. P. Mazan), Sedláček, Klec, Blahút (65. Kondrlík) - Zachara (46. Pellegrini), Abrahám

Nitra: Šípoš - Kuník, Podhorin, P. Farkaš, Magda - Vrábel (55. Šimončič), M. Faško - Šefčík (79. Fabiš), Gatarić, Chobot (89. Štefanec) - Ristovski

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MŠK Žilina 0:0

Rozhodovali: Gemzický - Weiss, Perát, ŽK: Sloboda, Duga - Demiri, Boženík

Divákov: 2380

Zlaté Moravce-Vráble: Pindroch - Čögley, Asanovič, Pintér, Brašeň - Švec (82. De Souza), Sloboda, Duga (79. Richtárech), Koval - Ďubek (90. Grozdanovski) - Jarovič

Žilina: Holec - Tomič, Kaša, Králik, Kiwior - Demiri - Káčer, Diaz (86. Myslovič)- Jánošík (70. Ďuriš), Boženík (78. Balaj), Sluka

FK Senica - DAC 1904 Dunajská Streda 0:1 (0:0)

Gól: 53. K. Vida

Rozhodovali: Kráľovič - Bednár, Bobko. ŽK: Beskorovajnyj (DAC)

Divákov: 823

Senica: Vorel - Favaro Amaral, Dias, Didiba - de Assis, Klapan, L. Ramirez (46. Baumgartner), El Moudane, Totka - Castaňeda, Sulley (77. Akinyoola)

Dunajská Streda: Jedlička - Koštrna, Kružliak, Beskorovajnyj, Davis - Oravec - Rodolfo (62. Divkovič), A. Fábry (86. Taiwo) , M. Vida - K. Vida, Ramírez

Michalovce 14. septembra (TASR) - Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prerušili vo Fortuna lige sériu troch zápasov bez víťazstva, keď v dueli 8. kola zdolali AS Trenčín 2:1.

MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín 2:1 (2:0)

Góly: 16. Sidibé, 32. Turík - 61. van Kessel

Rozhodoval: Pavlík. ŽK: Carrillo, Kolesár.

ČK: 9. Kpekawa

Divákov: 1419

MFK Zemplín Michalovce: Kira - Rota, Carrillo, Červak, M. Kolesár - Savvidis - Kountouriotis, Turík (88. Garcia), P. Kolesár (71. Danko), Popovic - Trusa (12. Sidibé)

AS Trenčín: Šemrinec - Ligeon, Šulek, Kpekawa, Neeskens (88. Corryn) - Zubairu, Koolwijk, Roguljič (72. Comvalius) - Bukari, Depetris (12. Kleščík), van Kessel

MFK Ružomberok - ŠKF iClinic Sereď 1:1 (1:0)

Góly: 29. Qose - 75. Morong