Marcus Rashford (v strede) v zápase 5. kola Premier League Machester United - Leicester City. (Autor: Martin Rickett - TASR/AP)
TASR|14. sep 2019 o 19:59

Mladík Abraham z Chelsea zaznamenal hetrik.

LONDÝN. Futbalisti FC Liverpool sú aj po piatom kole anglickej Premier League bez straty bodu na čele tabuľky. V sobotu si doma poradili s Newcastlom United 3:1.

Už päť bodov stráca na Liverpool obhajca titulu Manchester City. Ten v sobotu senzačne prehral na ihrisku nováčika Norwich City 2:3. Kenny McLean a Todd Cantwell prekonali už v prvej polhodine brankára Edersona a hoci Sergio Agüero ešte pred prestávkou znížil na 1:2.

Mimoriadne cenné víťazstvo priniesol v 50. minúte gól fínskeho útočníka Teemuho Pukkiho. City už iba znížili tesne pred koncom po strele Rodriho spoza šestnástky.

Manchester United si po troch zaváhaniach pripísal druhý ligový triumf v sezóne, keď si doma poradil s Leicesterom 1:0. Rozhodol o tom už v 8. minúte Marcus Rashford z pokutového kopu.

Hetrikom sa v drese londýnskej Chelsea blysol mladík Tammy Abraham pri výhre svojho tímu 5:2 na ihrisku Wolverhamptonu.

Tottenham Hotspur potvrdil úlohu favorita v stretnutí s Crystal Palace a súpera zdolal hladko 4:0. Všetky góly dali domáci už v prvom polčase, o dva sa postaral Kórejčan Son Hung-min.