Slováci proti favoritovi v každom sete viedli, trénera mrzí veľké množstvo chýb

Matej Paták (vľavo) a Dražen Luburič v zápase B-skupiny na ME vo volejbale mužov 2019 Srbsko - Slovensko. (Autor: Martin Baumann TASR)
SITA|16. sep 2019 o 10:03

Šancu dostali aj hráči z lavičky.

BRATISLAVA. Slovenskí volejbaloví reprezentanti majú za sebou úvodný trojzápasový blok v rámci základnej B-skupiny majstrovstiev Európy.

V troch dueloch v priebehu troch dní zvládli víťazne dôležité súboje so Španielmi aj Rakúšanmi, ale v nedeľu večer v obmenenej zostave nestačili na favorizovaných Srbov.

Napriek tomu sa stále držia na pozícii zaručujúcej postup do osemfinále kontinentálneho šampionátu.

Sľubný náskok v treťom sete neudržali

Po úvodných dvoch náročných stretnutiach slovenský tréner Andrej Kravárik výrazne pozmenil úvodnú šestku a nechal úplne odpočívať kapitána Tomáša Kriška.

ME vo volejbale 2019: Momentky zo zápasu Slovensko - Srbsko: fotogaléria

16.9.2019

Jeho zverenci sa však nezľakli šance zahrať si na vrcholnom podujatí a vo všetkých troch setoch mali šancu uspieť. V prvom dejstve viedli do stavu 13:13, v druhom sa držali vo vedení iba v úvodných výmenách, no v treťom sete mali k dobru aj päť bodov (12:7). Ani v jednom prípade si však náskok neudržali.

"Chváliť po prehratom zápase nie je opodstatnené, ale chalani z lavičky, ktorí dostali príležitosť, sa vyrovnali s ťažkou situáciou a veľmi dobre zareagovali. Mrzí ma len, že robíme veľa chýb a chyby v sériách, na to si musíme dať pozor.

V treťom sete sme to mali dobre rozbehnuté, ale zopár chýb nás stálo lepší výsledok," zhodnotil Kravárik pre oficiálny web Slovenskej volejbalovej federácie.

Debut mladého blokára

V dueli proti Srbsku dostali príležitosť viacerí hráči z lavičky, ktorí si užili väčší priestor na palubovke. Jedným z nich bol debutant na európskom šampionáte Jakub Kováč.

"Bolo pozitívne, že sme sa dokázali so Srbmi držať, škoda koncoviek a sérií bodov. Odohrali sme celkom vyrovnanú partiu. Srbi na servise tlačili, často sme išli do plných. Nehrali sme veľa prvým sledom, keďže sme nemali tak dobre ´prihraté´, ale vedeli sme, že Srbi majú veľmi kvalitný servis," povedal mladý blokár.

V priebežnej tabuľke B-skupiny figurujú Slováci na tretej priečke s dvoma víťazstvami a piatimi bodmi. V šesťčlennej základnej skupine ich ešte čakajú dve vystúpenia, v utorok o 20.30 h nastúpia proti domácim Belgičanom a v stredu od 17.30 h si zmerajú sily s Nemcami. Do osemfinále postúpia štyri najlepšie tímy z každej skupiny.

Domov»Halové športy»Volejbal»Slováci proti favoritovi v každom sete viedli, trénera mrzí veľké množstvo chýb