Romelu Lukaku. (Autor: Luca Bruno TASR/AP)
TASR|16. sep 2019 o 12:07

Terčom nenávistných prejavov sa stal aj Franck Kessie.

MILÁNO. Futbalisti Franck Kessie a Romelo Lukaku sa v Taliansku stali terčami ďalších rasistických prejavov.

Fanúšikovia Hellasu Verona v nedeľnom súboji Serie A na domácej pôde proti milánskemu AC spievali najmä v úvodnom dejstve Kessiemu rasistické chorály.

Stredopoliarovi Pobrežia Slonoviny adresovali aj ďalšie extrémne prejavy počas druhého polčasu súboja, ktorý domáci prehrali 0:1. Podľa talianskych médií rasistické útoky pretrvávali aj cez polčasovú prestávku.

Dvadsaťdvaročný hráč čelil rasistickým urážkam už počas uplynulej sezóny zo strany fanúšikov Interu Miláno a Lazia Rím.

Suspendáciu za rasistické poznámky v priamom prenose obdržal aj športový komentátor miestnej televízie Luciano Passirani, ktorý sa tak vyjadril na adresu útočníka Interu Miláno Romelua Lukakua. V naživo vysielanej relácii uviedol:

"V súčasnosti nevidím v Taliansku žiadneho hráča podobného Lukakuovi. Naozaj ho mám rád, ale jediný spôsob, ako ho môžete zastaviť je, že mu dáte 10 banánov, aby ich zjedol."

Lukaku sa stal začiatkom septembra terčom rasistických útokov fanúšikov Cagliari pri výhre hosťujúceho Interu 2:1. Lukaku vtedy z pokutového kopu rozhodol o víťazstve Interu. Informáciu priniesla agentúra AP.

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Komentátor v priamom prenose urazil Lukakua, suspendovali ho