Slovenskí volejbalisti jasne prehrali s favorizovaným Belgickom

Juraj Zaťko (vľavo), Sam Deroo a Simon Van De Voorde v zápase B-skupiny na ME vo volejbale mužov Slovensko - Belgicko. (Autor: Martin Baumann TASR)
Športové prenosy SME|17. sep 2019 o 20:30

Slováci prehrali 0:3.

Slovensko - Belgicko 0:3 (23, 20, 15)

Zápas trval 77 minút.

Rozhodovali: Dobrev (Bul.) a Akinci (Tur.).

Belgicko: Tuerlinckx, Deroo, D'Hulst, Van de Velde, Rousseaux, Van de Voorde, libero Stuer (libero Ribbens, Coolman, Valkiers, Baetens, Van den Dries)

Slovensko: Michalovič, Ondrovič, Paták, Krajčovič, Kriško, Zaťko, libero Vitko (libero Ihnát, Gavenda, Kováč, Palgut, Mačuha)

ANTVERPY. Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v utorok na 31. ME v Antverpách s Belgickom 0:3.

Zverencom Andreja Kravárika patrí po štyroch odohraných dueloch v tabuľke B-skupiny tretia priečka s piatimi bodmi.

Do osemfinále postúpia zo šesťčlennej skupiny štyri mužstvá, istý postup už majú vedúci Belgičania a druhí Srbi.

Slováci si môžu zabezpečiť postup v poslednom zápase v skupine v stredu, o 17.30 h sa však v Lotto Aréne stretnú so strieborným tímom z uplynulých ME Nemeckom.

Nahrávač Juraj Zaťko si v zápase s Belgickom pripísal 242. štart v národnom tíme, čím prekonal bývalého kapitána reprezentácie Emanuela Kohúta.

Zaťko si na prebiehajúcom kontinentálnom šampionáte pripísal už druhý rekord, predtým sa stal prvým Slovákom v histórii so šiestimi účasťami na ME.

ME vo volejbale 2019: Momenty zo zápasu Slovensko - Belgicko: fotogaléria

17.9.2019

Od úvodu sa obe mužstvá naťahovali o každú loptu, za stavu 5:4 si po podaní Ondroviča vypracovali Slováci po prvý raz v zápase dvojbodový náskok.

Belgičania neskôr viedli po smeči Michaloviča do autu 11:10 a následne si výborným blokom vypracovali dvojbodový náskok. Náskok favorita rástol, ale v závere Slováci zdramatizovali priebeh. Koncovku však zvládli lepšie domáci a za 37 minút získali prvý set 25:23.

Druhý set patril od úvodu Belgičanom. Vďaka presnému servisu a dobrej hre v útoku si postupne vypracovali dostatočný náskok. Ten síce v závere Slováci skresali, ale za 29 minút podľahli 20:25.

V treťom sete sa už naplno prejavila kvalita Belgičanov, ktorí boli lepší vo všetkých činnostiach a za 21 minút ho získali v pomere 25:17.

Hlasy po zápase

Andrej Kravárik, tréner SR: "Domácim sme darovali prvý set, pretože sme v ňom boli lepší. Ale pár situácií nás stálo víťazstvo. Veľmi veľa síl nás stoja chyby, doplácame na to. Chýbalo málo, aby sme vyhrávali, to je potom úplne iný zápas. Som preto sklamaný. Ale chýbajú nám takéto zápasy, je to o skúsenostiach."

Juraj Zaťko, nahrávač SR: "Nie som spokojný s mojim výkonom. Vedeli sme, že hráme proti skvelému súperovi, ktorý si navyše doma nedovolí stratiť čo i len set. Je veľká škoda koncovky prvého setu."

6.Rakúsko4043:121

Online prenos: Slovensko - Belgicko (ME vo volejbale 2019, muži, LIVE, NAŽIVO, skupina B)

Majstrovstvá Európy muži Skupina B 2019/2020
17.09.2019 o 20:40
Slovensko
0:3
(23:25, 20:25, 15:25)
Belgicko
Tretí set už bol v jasnej réžii Belgicka, ku koncu sa nám už len podarilo trocha upraviť konečný výsledok. Takže ani proti druhému favoritovi v skupine sme nezískali ani set, pri tom prvom sme však k tomu mali veľmi blízko. Zajtra nás čaká súboj proti Nemecku, kde sa očakáva o čosi vyrovnanejší súboj, ale znova v ňom bude favoritom náš súper.

To je už z toho prenosu všetko, ďakujem vám za pozornosť a prajem dobrú noc. Dovidenia a dočítania pri ďalších športových prenosoch.
Koniec zápasu
15:25
importantNa druhý pokus je už Belgicko úspešné a tak vyhráva tretí set pomerom 25:20 a tak vyhráva aj celé toto stretnutie!
15:24
Ten sa nám vďaka Gavendovi podarilo odvrátiť.
14:24
importantPrvý mečbal v tomto zápase pre Belgicko!
14:23
Presný blok Slovenska na sieti.
13:23
Naša chyba na podaní a tak sme tento bod Belgicku darovali.
13:22
Druhý bod Slovenska v rade.
12:22
Bod získává Slovensko.
11:22
Dve lopty delia Belgicko od získania mečbalu.
11:21
Druhý bod v rade pre Slovensko.
10:21
Získavame náš deisaty bod v treťom sete.
9:21
Súper znova úspešný na príjme.
9:20
8:20
Dvadsiaty bod Belgicka v treťom sete.
8:19
Belgicko úspešné na príjme a pomaly sa tento zápas stane minulosťou.
8:18
7:18
Súper pretlačil loptu cez pásku na našu stranu a vyhráva o jedenásť bodov.
7:17
Bod získává Belgicko.
7:16
Po dlhšej dobe bodujeme aj my po zásluhe Pataka.
6:16
Po našom oddychovom čase prišiel skvelý útok Belgicka a tak aj jeho ďalší bod.
6:15
Oddychový čas Slovensko.
6:15
Páska teraz pomohla pri servise Belgicku, zrodil sa tak jeho ďalší bod.
6:14
Belgicko sa ihneď vracia späť do vedenia o osem bodov.
6:13
5:13
O osem, na sieti sa nám opäť nedarilo a nič nám nevychádza tak, ako by sme chceli.
5:12
Po našom oddychovom čase prichádza náskok Belgicka o sedem bodov.
5:11
5:11
Pokračuje bodová šnúra súpera a zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že tretí set bude ten posledný v tomto zápase.
5:10
Do vedenia o päť bodov ide Belgicko, keď na sieti Tuerlinckx vytiahol presný blok.
5:9
No a už to je o štyri, Belgicko si pomohlo dobre pripraveným servisom.
5:8
Belgicko vyhráva v treťom sete o tri body.
5:7
Rýchlo však presným smečom odpovdá Kováč, Rousseaux schytal od neho nepríjemný zásah do tváre.
4:7
Je tu však naša technická chyba, do bodovej šnúry v tomto prípade nepôjdeme.
4:6
Znížené na rozdiel dvoch bodov z našej strany.
3:6
3:5
Toto bola dobrá lopta z našej strany, potvrdil to aj challenge!
2:5
Ďalší náš smeč do autu, opäť druhý bod v rade pre nášho súpera.
2:4
Belgicko znova odskakuje na rozdiel dvoch bodov.
2:3
Kriško úspešný na smeči, znižuje na rozdiel jedného bodu.
1:3
Druhý bod pre Belgicko v rade, čím prehrávame o dva body.
1:2
1:1
Patak sa po presnom smeči postaral o náš prvý bod v treťom sete.
0:1
Belgicko vstupuje úspešne do tretieho setu, keď na sieti pretlačilo loptu na našu stranu.
0:0
Začal sa tretí set.
V druhom sete už bolo Belgicko lepšie a k ničomu výraznému nás nepustilo. Miestami však bolo určite vidieť, že sa s Belgickom dá hrať a my teda verme, že tretí set nebude tým posledným v tomto zápase.
20:25
importantHneď pri prvom pokuse je Belgicko úspešné, druhý set sme zakončili našou chybou a súper v ňom vyhráva 25:20!
20:24
importantŠtyri setbaly pre Belgicko v druhom sete!
20:23
Dvadsiaty bod Slovenska v druhom sete.
19:23
Druhý bod v rade pre Belgicko.
19:22
Súper úspešne zahral na sieti a je blízko ku ukončeniu druhého setu.
19:21
18:21
Oddychový čas Belgicko.
18:21
Druhý bod v rade pre Slovensko, žeby sme ešte druhý set zdramatizovali?
17:21
16:21
Momentálne sledujeme na palubovke pekný výmeny, toto je však bod pre súpera.
16:20
Ďalšia dlhšia výmena, po chybe súpera získavame tento bod.
15:20
Dvadsiaty bod Belgicka v druhom polčase, jeho dianie sa pomaly blíži k záveru.
15:19
Tak toto bola veľmi dlhá výmena, bod napokon získava Slovensko a znížili sme na rozdiel štyroch bodov.
14:19
13:19
Tesný aut po našom bloku, bod pre súpera, ktorý už ovládla druhý set.
13:18
Je tu náš trinásty bod v druhom sete po zakončení Gavendu.
12:18
A dobre urobili, bod im bude napokon prisúdený!
12:17
Challenge si berie Belgicko!
12:17
Úspešný prechod Slovenska do útoku, súper je však stále v dostatočnom vedení.
11:17
11:16
11:16
Na sieti úspešnejší súper, ktorý je znova vo vedení o päť bodov!
11:15
Škoda, smeč súpera išiel do autu po našom tesnom bloku.
11:14
Kováš stál na konci nášho úspešného útoku.
10:14
Desiaty bod Slovenska v druhom sete.
9:14
Tuerlinckx sa postaral o presnú smeč a nedovolil nám tak ísť do bodovej šnúry.
9:13
Konečne sme zastavili bodovú šnúru súpera a znižujeme na rozdiel štyroch bodov v druhom sete.
8:13
Po našom oddychovom čase pokračuje bodová šnúra súpera.
8:12
8:12
Dovoľujeme súperovi ísť do bodového trháku a Belgicko navyšuje svoje vedenie ďalej.
8:11
Šťastný blok Belgicka na sieti, prehrávame o tri body.
8:10
Desiaty bod Belgicka v druhom sete, čím znova odskakuje na rozdiel dvoch bodov.
8:9
Znova znižujeme na rozdiel jedného bodu.
7:9
A toto je presný smeč súpera po pripravenom útoku.
7:8
Ondrovič odpovedá rovnakým spôsobom, znížené na rozdiel jedného bodu.
6:8
Ďalší skvelý blok súpera na sieti, Belgicko tak vyhráva v druhom sete o dva body.
6:7
Druhý bod v rade pre Slovensko, znižujeme na rozdiel jedného bodu.
5:7
4:7
Skvelý blok súpera na sieti, súper nám odskakuje na tri body.
4:6
Ale znova ide Belgicko do vedenia o dva body.
4:5
A dobre spravil! Bod je prisúdený nám.
3:5
Challeng si berie slovenský tréner!
3:5
Prehrávam o dva body, súper ťažil z dobrého servisu.
3:4
Druhý bod v rade pre domácich, ktorí sa postarali na sieti o presný blok.
3:3
3:2
Výborný blok Slovenska, ideme druhýkrát v druhom sete do vedenia o jeden bod.
2:2
Dotyk na sieti nášho dnešného súpera, 2:2 v druhom sete.
1:2
Krajčovičov smeč bol úspešne zablokovaný, súper získava druhý bod v rade.
1:1
Prvý bod Belgicka v druhom polčase.
1:0
Deroo zahájil servisom druhý polčas, ale pokazil a tak to je bod pre Slovensko.
0:0
Začal sa druhý set.
Škoda prvého setu pre naše farby. Predviedli sme skvelý záver, spravili sme šnúru piatich bodov a razom celé skóre otočilo a boli sme aj blízko k setbalu. Ten však napokon získalo Belgicko a ihneď ho aj využilo. Ukázali sme ale, že favorita vieme potrápiť a ešte sme dnes určite nepovedali posledné slovo.
23:25
importantBelgicko esom ukončilo prvý set, ktorý vyhráva pomerom 25:23!
23:24
importantPrvý setbal v zápase tak získava Belgicko, náš blok na sieti nebol úspešný.
23:23
Znova sme však pokazili svoj servis, 23:23 v prvom sete!
23:22
Súpera sme do vedenia nepustili, jedna lopta nás delí od získania setbalu.
22:22
Kriško chyboval na podaní, koční sa naša bodová šnúra a v závere prvého polčasu tu je vyrovnaný stav.
22:21
Prešlap súpera, trvá naša bodová šnúra ďalej a ideme po dobrom servise do vedenia!
21:21
Ďalší presný blok Slovenska na sieti, je vyrovnané 21:21!
20:21
20:21
Parádny trojblok Slovenska, znižujeme na rozdiel jedného bodu a ešte to môže byť dráma v prvom sete.
19:21
Lopta dopadla na čiaru a tak tento bod je náš!
18:21
Challenge si berie náš tréner!
18:21
Ešte bojujeme v prvom sete a znižujeme bodový rozdiel na troch bodov.
17:21
17:21
Slovenský blok smeroval len do autu.
17:20
Dvadsiaty bod súpera v prvom sete, znova je tu rozdiel troch bodov.
17:19
Belgicko boduje po svojom oddychovom čase a snaží sa opäť navýšiť svoje vedenie.
17:18
17:18
Tento bod sme si doslova vydreli, ale na sieti sme loptu pretlačili na stranu súpera.
16:18
Po oddychovom čase bodujeme, blíži sa koncovka prvého setu.
15:18
15:18
Súper nám odskakuje na rozdiel troch bodov, je to zatiaľ najvyšší rozdiel v skóre.
15:17
15:16
Opäť však znižujeme na rozdiel jedného bodu, vyzerá to na dramatický prvý set.
14:16
Je tu dvojbodová šnúra Belgicka.
14:15
14:14
Ihneď sa nám vďaka servisu podarilo vyrovnať.
13:14
Znižujeme na rozdiel jedného bodu.
12:14
Znova sme pokazili servis a tak sme tento bod Belgicku opäť darovali.
12:13
11:13
Pokazený servis Slovenska, súper znova odskakuje na dva body.
11:12
10:12
Druhý bod v rade pre nášho súpera a tak budeme musieť doťahovať.
10:11
Jedenásty bod Belgicka v prvom sete.
10:10
Súper znova vyrovnáva po presnom smeči.
10:9
9:9
Belgicku sa opäť podarilo vyrovnať, keď výborne preplo z defenzívy do ofenzívy.
9:8
8:8
Na sieti súper pretlačil loptu na našu stranu.
8:7
Rýchla odpoveď Belgicka na príjme.
8:6
Stále si dokážeme udržať dvojbodové vedenie.
7:6
7:5
Ale znova sa vraciame do vedenia o dva body, je to vďaka našej presnej defenzíve.
6:5
Belgicko predviedlo úspešnú defenzívu a znižuje na rozdiel jedného bodu.
6:4
Získavame druhý bod v rade a tak sme vo vedení 6:4.
5:4
4:4
Teraz na sieti bolo úspešnejšie Belgicko, 4:4 v prvom sete!
4:3
Opäť sa nám darí ísť do vedenia po presnom smeči.
3:3
3:2
Súper hral na sieti a tak ideme opäť do vedenia o jeden bod.
2:2
Belgicko rýchlo odpovedá po presnom smeči.
2:1
Slovensko získava druhý bod v rade a tak sa ujímame vedenia.
1:1
Dlhšiu výmenu zvládlo lepšie Slovensko, zrodil sa náš prvý bod v tomto stretnutí.
0:1
Na úvod stretnutia sme mali servis, Patak ho však pokazil a bod získava Belgicko zadarmo.
0:0
Oba reprezentačné celky sú už s rozhodcami zápasu na palubovke, na rad ešte prídu štátne hymny oboch krajín a po nich sa už môže rozbehnúť prvý set! Prajem príjemný športový zážitok.
Začiatok zápasu sa troška posunie, keďže predchádzajúce stretnutie trvalo dlhšie.
Prajem príjemný športový večer všetkým fanúšikom volejbalu! Našu mužskú reprezentáciu čaká štvrté vystúpenie v základnej skupine a opäť nás čaká súper ťažšieho kalibru, konkrétne domáca reprezentácia Belgicka, ktorá nám má čo vracať, keďže práve posledný zápas sme dokázali vyhrať 3:1 na sety v zlatej európskej lige. My teda verme, že uvidíme zaujímavé stretnutie a že sa našim chlapcom podarí zabojovať aj o prípadné body do tabuľky. Stretnutie v Lotto Aréne sa už čoskoro začne, znova sa vám prihlásime tesne pred prvým setom!

Slovensko: Michalovič, Kriško, Mačuha, Palgut, Ondrovič, Lux, Vitko, Patak, Ihnat, Krajčovič, Zaťko, Kováč, Gavenda, Firkal

Belgicko: Van Den Dries, Tuerlinckx, Deroo, D' Hulst, Grobelny, Stuer, Van de Velde, Van de Voorde, Ribbens, Cosemans, Valkiers, Rousseaux, Baetens, Coolman

Rozhodca: Dobromir Dobrev (Bulharsko), Erdal Akinci (Turecko)
Vítam všetkých priaznivcov volejbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužské reprezentácie Slovenska a Belgicka. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 20:30.

Po ženskom európskom šampionáte je na programe aj ten mužský a aj toto podujatie bude s účasťou Slovenska. Naša mužská reprezentácia už stihla odohrať tri stretnutia a zatiaľ sa nachádza na postupovom treťom mieste.

Kľúčové z hľadiska postupu boli hlavne prvé dve vystúpenia. Na úvod sme si poradili so Španielskom, ale napokon z toho bola ešte poriadna päťsetová dráma, keď sme stratili vedenie 2:0 a tak aj jeden bod. Dôležité však bolo, že sme Španielov zdolali. Našim druhým súperom potom bol súper z kategórie tých ľahších, konkrétne Rakúsko. Prvý set ale získal náš súper a tak sme si opäť spravili menšie komplikácie v ceste za víťazstvom. Našťastie sme získali tri sety v rade a to znamenalo trojbodový zápis do tabuľky.

Posledný zápas sme odohrali proti Srbsku, ktoré patrí medzi hlavných favoritov celého šampionátu. Úvod prvého setu nám vychádzal veľmi dobre, boli sme vždy vo vedení a súper musel doťahovať. Napokon nám však Srbsko bodovo odskočilo a pohodlne dotiahlo set do víťazného konca. Zvyšné dva sety sa už niesli v réžii favorita, aj keď v závere tohto tretieho to ešte vyzeralo, žeby sme mohli o ten zisk aspoň jedného setu zabojovať.

Predposledný súper v základnej skupine bude Belgicko. Domáca reprezentácia takisto patrí k popredným európskym tímom, čo dokázala v zápasoch, keď zdolala Nemecko 3:2 a bez straty setu si poradila so Španielskom a Rakúskom.

Čo sa týka vzájomných zápasov, tak tieto dve reprezentácie sa už dostatočne poznajú. Za posledných 9 rokov sme si sily zmerali až 12-krát. No a práve posledný zápas sme dokázali vyhrať 3:1 na sety v zlatej európskej lige. Belgicko nám teda má čo vracať, my však verme, že opäť favorita prekvapíme a pripíšeme si do tabuľky ďalšie body. Sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.

Domov»Halové športy»Volejbal»Slovenskí volejbalisti jasne prehrali s favorizovaným Belgickom