Dortmund remizoval s Barcelonou, Neapol doma porazil Liverpool

Arthur (vľavo) a Marco Reus v zápase F skupiny Ligy majstrov 2019/2020 Borussia Dortmund a FC Barcelona. (Autor: Michael Probst TASR/AP)
Športové prenosy SME|17. sep 2019 o 19:00

Salzburg vysoko zdolal Genk.

BRATISLAVA. Futbalisti úradujúceho šampióna z Liverpoolu odštartovali obhajobu titulu prehrou v utorňajšom zápase E-skupiny Ligy majstrov 2019/2020 na ihrisku SSC Neapol 0:2.

Bez gólov sa skončil duel v F-skupine medzi Borussiou Dortmund a FC Barcelona. Jeden bod vydolovala aj Slavia Praha na ihrisku Interu Miláno po remíze 1:1.

Slavia mohla získať cenný skalp

Favorizovaný Inter, v základnej zostave so Slovákom Milanom Škriniarom, si v úvode duelu nevypracoval očakávaný tlak, naopak, prvú šancu mala Slavia, keď Handanoviča preveril zakrútený priamy kop Stanciua.

V 12. minúte sa dostal k hlavičke na hranici päťky De Vrij, ale jeho pokus smeroval vysoko nad. Neujala sa ani Martinezova strela a v 23. minúte prišla ďalšia nebezpečná hlavička po priamom kope, ale Kolář si so šancou D'Ambrosia poradil.

V ďalších minútach už vyložené príležitosti neprišli a tak sa išlo do šatní za stavu 0:0. Inter nevyužil ani tutovku Lukakua v 46. minúte, keď sa dvakrát zaskvel brankár Kolář.

Liga majstrov 2019/2020 - Momenty zo zápasu Inter Miláno - Slavia Praha: fotogaléria

18.9.2019

V 56. minúte fauloval Asamoah hosťujúceho Traoreho a rozhodca musel skontrolovať situáciu pomocou VAR. Nakoniec hráčovi Interu udelil žltú kartu, pre Traoreho sa zápas skončil. V 63. minúte Slavia nečakane udrela, Handanovič ešte Zeleného strelu vyrazil, ale na dorážku Olayinku už nestačil - 0:1.

Že nešlo o ofsajd, potvrdilo aj video. O osem minút neskôr mohlo byť už 2:0, ale Masopust vo veľkej šanci minul. Slavia prišla o senzačné víťazstvo až v nadstavenom čase, keď sa presadil po tečovanej strele Barella - 1:1.

V Dortmunde sa diváci gólu nedočkali

V druhom zápase F-skupiny bola najprv bližšie ku gólu Borussia Dortmund, keď dostal Marco Reus loptu až na hranicu päťky, ale Ter Stegen výborne zasiahol. V 49. minúte sa predral Suarez do šestnástky, no z uhla brankára neprekvapil.

Najväčšiu šancu zápasu mal v 55. minúte Dortmund, keď Semedo fauloval v šestnástke Sancha, no Reus pokutový kop nepremenil. Dortmund mohol rozhodnúť aj v záverečných minútach, ale Barcelonu zachránilo brvno a najmä ter Stegen.

Liga majstrov 2019/2020 - Momenty zo zápasu Borussia Dortmund - FC Barcelona: fotogaléria

17.9.2019

Premiérový gól nového ročníka Ligy majstrov zaznamenal iránsky útočník Sardar Azmoun zo Zenitu Petrohrad, ktorý sa dostal za obranu Olympique Lyon po prihrávke pätičkou od Arťoma Dzjubu a v 41. minúte poslal svoj tím do vedenia.

Domáci Lyon udrel hneď po zmene strán. Depay si chcel v pokutovom území obhodiť Ozdojeva, ten ho však fauloval a rozhodca nariadil pokutový kop. Ten premenil sám faulovaný hráč - 1:1. V 60. minúte mal tutovku domáci Adélaide, ale minul.

V ďalších minútach už gólových šancí ubudlo a tak sa tímy rozdelili po bode. Na súpiske Zenitu nefiguroval slovenský reprezentačný stredopoliar Róbert Mak. V druhom zápase G-skupiny vyhralo Lipsko na pôde Benfica Lisabon 2:1.

Genk s Hrošovským dostal lekciu

V úvode prvého polčasu mal v Neapole viac šancí domáci SSC. Už v siedmej minúte sa mu podarilo dostať loptu až do siete, no Lozano stál v jasnom ofsajde a gól neplatil.

Na druhej strane preveril Mereta z uhla Mane a v závere polčasu išla Firminova hlavička tesne vedľa pravej tyčky. Po zmene strán vytiahol Adrian parádny zákrok pri tutovke Mertensa a v 65. minúte ho napodobnil náprotivok Meret, ktorý zachránil po strele Salaha.

Z triumfu sa nakoniec tešili domáci, keď Mertens premenil v 82. minúte pokutový kop. Na 2:0 zvýšil v nadstavenom čase Llorente.

V základnej zostave belgického KRC Genk nechýbal slovenský reprezentant Patrik Hrošovský, no jeho tímu sa vôbec nedarilo, keďže už po prvom polčase prehrával na pôde RB Salzburg v E-skupine vysoko 1:5. Len devätnásťročný nórsky útočník Erling Braut Haland zaznamenal v prvej časti hetrik. Salzburg nakoniec vyhral 6:2.

V H-skupine si semifinalista vlaňajšej sezóny Ajax Amsterdam poradil s OSC Lille 3:0. V druhom stretnutí nestačila Chelsea Londýn na domácej pôde s FC Valenciou, keď prehrala 0:1 gólom Rodriga zo 74. minúty.

V závere duelu nepremenil pokutový kop domáci Barkley, ktorý trafil brvno.

Liga majstrov 2019/2020 - 17. september - výsledky:

E-skupina

• SSC Neapol - FC Liverpool 2:0 (0:0)

Góly: 82. D. Mertens (pen.), 90+2. F. Llorente

• RB Salzburg - KRC Genk 6:2 (5:1)

Góly: 2. Häland, 34. Häland, 36. Hwang Hi-čchan, 45. Häland, 45+2. Szoboszlai, 66. Ulmer – 40. Lucumi, 52. Samatta

Góly: 84. Seferovič - 69. a 79. Werner

• Olympique Lyon - Zenit Petrohrad 1:1 (0:1)

H-skupina

• Chelsea Londýn - FC Valencia 0:1 (0:0)

Gól: 74. Rodrigo. Rozhodoval: Çakir (Tur.)

• Ajax Amsterdam - OSC Lille 3:0 (1:0)

Góly: 18. Promes (Tagliafico), 50. E. Álvarez (Neres), 63. Tagliafico (Zijach)

Tabuľka H-skupiny:

1.Ajax Amsterdam11003:03
2.FC Valencia11001:03
3.Chelsea Londýn10010:10
4.OSC Lille10010:30

Online prenos: Dortmund - FC Barcelona (futbal, Liga majstrov 2019/2020, F-skupina, NAŽIVO, LIVE)

Liga majstrov Skupina F 2019/2020
17.09.2019 o 21:00
Dortmund
0:0
(0:0, 0:0)
90+3 minúta
Barcelona
ŽK: 15. Delaney (DOR), 47. T. Hazard (DOR) – 50. Piqué (BAR), 55. N. Semedo (BAR), 70. Rakitić (BAR). Rozhodca: Haţegan – Șovre, Gheorghe (všetci Rumunsko). Diváci: 66 099.
To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.
Držanie lopty: 40 % : 60 %.
Strely na bránu: 4:1.
Strely mimo: 7:1.
Rohy: 3:8.
Ofsajdy: 2:0.
Fauly: 11:10.
Zápas končí bezgólovou remízou, s ktorou budú určite výrazne spokojnejší hostia z Barcelony. Takmer celý druhý polčas boli pod veľkým tlakom, domáci by ale dnes gól zrejme nedali, ani keby sa hralo do rána. Tí v priebehu druhého polčasu trafili brvno, výbornými zákrokmi nechali vyniknúť brankára Barcelony ter Stegena a navyše ešte zahodili aj penaltu, vlastnou nekvalitou v zakončení tak zrejme prišli o dva body.
90+3
90+2
Dortmund drží vysokým napádaním hostí na ich polovici a nedovoľuje im usadiť sa k záverečnému tlaku pred bránou Bürkiho.
90+1
Sancho nacentroval na prednú tyč, odkiaľ obrana Barcelony dokázala loptu odvrátiť. Následne pri spracovaní lopty zahral rukou Delaney.
90
Nadstavený čas sú tri minúty.
90
Guerreirov center zľava zablokoval Semedo na rohový kop Dortmundu.
89
Lenglet ostrým sklzom zostrelil Sancha. Je záhadou, prečo za tento zákrok nedostal žltú kartu.
88
Hummelsov nákop z vlastnej polovice chytil pred Reusom pripravený brankár Barcelony ter Stegen. Iniciatívu má teraz hosťujúci tím.
87
changeStriedanie v tíme Borussia Dortmund: z ihriska odchádza Paco Alcácer, prichádza Jacob Bruun Larsen.
86
Guerreiro zastavil Arthurov prienik a preniesol hru dopredu. Tam loptu podržal Alcácer a následne rozvinul útok domácich.
85
Katalánci sa ale stále nie a nie dostať do streleckej pozície. Obrana vedená Matsom Hummelsom hrá dnes skutočne výborne.
84
Brandt získal loptu, hneď ju ale i stratil. Nákop de Jonga do šestnástky Dortmundu odkopol Hakimí, znovu ale len na kopačky Barcelony.
83
Po veľmi dlhej dobe, snáď prvýkrát v druhom polčase, je pod tlakom Borussia. Všetci hráči domáceho tímu sú teraz vo vzdialenosti maximálne 30 metrov od svojej brány.
81
Držanie lopty: 43 % : 57 %
80
Barcelona sa snaží hru trochu upokojiť kombináciou v strede poľa. Po priebehu druhého polčasu môžu byť hostia skutočne radi, že skóre je stále bezgólové.
79
Ojedinelý útok Barcelony vyriešil brankár BVB Roman Bürki chytením centru Semeda. Jeho spoluhráči však loptu dlho nedokázali udržať na svojich kopačkách a rýchlo o ňu prišli.
78
78
importantBrandtovu prihrávku usmernil z hranice bránkoviska Reus len do brankára ter Stegena a dorážku taktiež napálil do nemeckého gólmana Barcelony. Neuveriteľné, aké šance Borussia zahadzuje!
77
77
importantBrandt tvrdou strelou spoza šestnástky trafil brvno barcelonskej brány!
75
importantPo rýchlej kombinácii sa dostal k strieľanej prihrávke z pravého krídla Hakimí a jeho pas našiel Reusa, ktorého strela z prvej končí vysoko nad ter Stegenou bránou.
74
Messi podrazil v súboji o loptu Witsela. Barcelona je pod veľkým tlakom a domáci predvádzajú v druhom polčase skutočne výborný výkon.
73
changeStriedanie v tíme Borussia Dortmund: z ihriska odchádza Thorgan Hazard, prichádza Julian Brandt.
72
Strely: 10:5
Strely v druhom polčase: 5:1
71
importantHazard strieľanou prihrávkou z pravej strany do bránkoviska prihral Alcácerovi, ktorý na prednej tyči usmernil loptu tesne mimo bránu hostí.
70
yellowCardŽltú kartu za hru rukou dostáva Ivan Rakitić (FC Barcelona).
68
Tlak Borussie naďalej pokračuje. Guerreiro si zasekol Roberta na pravej strane a hľadal centrom Delaneyho, ktorý však pri nábehu fauloval vybiehajúceho brankára ter Stegena.
67
Ten domáci rozohrali na krátko a Sancho sa pokúsil prekvapiť obranu Barcelony nečakanou kolmicou na Alcácera. Ako prvý sa však k lopte dostal brankár ter Stegen, ktorý vystihol tento úmysel.
66
Delaney hľadal centrom na hranicu bránkoviska nabiehajúceho Reusa, pred ním však loptu odhlavičkoval na rohový kop Piqué.
65
Center Hazarda z rohu odhlavičkoval Lenglet, lopta sa ale vrátila na kopačky žltočiernych.
64
Domáci na nič nečakali a okamžite nakopli loptu dopredu. Tá sa na konci akcie dostala k Reusovi, ktorý tečovanou strelou cez Semeda získal pre Borussiu rohový kop.
63
Loptu tak získali domáci, ktorých držia Barcelončania vysokým presingom na ich polovici. Nakoniec vďaka faulu na Delaneyho budú mať čas i priestor na rozohrávku.
62
Griezmann získal loptu v strede poľa, potiahol ju k šestnástke Dortmundu a tam mu ju vypichol čistým sklzom Hummels. Domáci stopér hrá dnes skutočne vynikajúci zápas.
61
Messi si okamžite po príchode na ihrisko prišiel po loptu do stredu poľa a zaviezol ju na polovicu domácich.
60
changeStriedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Sergio Busquets, prichádza Ivan Rakitić.
59
changeStriedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Anssumane Fati, prichádza Lionel Messi.
58
Barcelona sa prvýkrát od Suárezovej gólovej príležitosti dostala na polovicu domácich. V druhom polčase hrá veľmi pasívne.
57
57
penCatchMarco Reus kopol penaltu k pravej tyči, ter Stegen ale vystihol jeho úmysel a loptu vyrazil. Tá sa odrazila do výšky a nemecký brankár Barcelony napokon nedovolil ani dorážku, keď loptu bezpečne chytil.
55
yellowCardŽltú kartu za tento faul na Sancha dostáva Nélson Semedo (FC Barcelona).
55
55
importantSemedo skočil na nohu Sanchovi, ktorý si ho chcel už na bránkovej čiare obhodiť, a keďže to bolo v šestnástke Barcelony, tak nasleduje penalta Borussie!
54
importantGuerreiro z priameho kopu nacentroval na Hummelsa, ktorý osamotený v strede šestnástky hlavou tesne minul bránu Barcelony. Vzrušenie ale bolo napokon zbytočné, Hummelsovi bol totiž oneskorene odpískaný ofsajd.
53
Arthur podrazil Delaneyho. Ďalší priamy kop pre Borussiu z veľmi podobnej pozície ako pred tromi minútami.
52
Hazard zakrútil center do behu Alcácerovi, ktorému chýbal jeden krok na to, aby loptu usmernil na bránu. Hrací predmet napokon skončil v rukaviciach pripraveného brankára ter Stegena.
51
Alcácer trafil z priameho kopu múr z barcelonských hráčov. Lopta sa však odrazila naspäť na kopačky domácich, ktorí na vlastnej polovici pokračujú v kombinácii.
50
yellowCardŽltú kartu za podrazenie prenikajúceho Hakimího tesne pred vlastnou šestnástkou dostáva Gerard Piqué (FC Barcelona). Borussia bude mať priamy kop zo skvelej streleckej pozície.
49
Roh sa Barcelone vôbec nevydaril a doslova zadarmo dala loptu domácim. Hostia sa okamžite zoradili do obranného postavenia a čelia útoku domácich.
48
48
importantSuárez si na ľavej strane pokutového územia obhodil Akanjiho a z ostrého uhla zakončoval. Jeho strelu tečoval vybiehajúci brankár Bürki do bočnej siete.
47
yellowCardŽltú kartu za držanie Sergiho Roberta dostáva Thorgan Hazard (Borussia Dortmund).
47
Domáci sa hneď po výkope druhého polčasu usadili pred šestnástkou Barcelony a predovšetkým po pravom krídle sa snažia dostať do pokutového územia.
46
Výkop druhého polčasu mali domáci. Cez prestávku nedošlo k žiadnym striedaniam.
46
Začal sa druhý polčas.
Druhý polčas sa začne približne o 22:05.
V prvom polčase mali podľa očakávania územnú prevahu Barcelončania. Avšak, čo sa týka nebezpečných situácií pred bránou súpera, tak sú oba tímy viacmenej vyrovnané. Oba celky mali po jednej obrovskej príležitosti na skórovanie, ani Piqué za Barcelonu, ani Reus za Dortmund ich ale nepremenili, a tak je skóre po prvom polčase bez gólov. Uvidíme, ako na tento vývoj zareagujú oba tímy v druhom polčase.
45+4
Prvý polčas sa skončil.
45+4
Center spadol do stredu šestnsátky Dortmundu, odkiaľ loptu bez váhania odkopol do bezpečia Reus.
45+3
Tento Arthurov center domáci odvrátili zo šestnástky, Hakimí ale v súboji o loptu fauloval na ľavom krídle Arthura. Priamy kop Barcelony takmer od rohovej zástavky bude zrejme poslednou akciou prvého polčasu.
45+2
Arthurov center letel na prednú tyč na Griezmanna, ktorý ho predĺžil za seba. Hummels loptu odhlavičkoval nad svoju bránu na ďalší rohový kop.
45+1
Barcelona má v závere prvého dejstva pomerne veľký tlak. Akanji musel znovu sklzom vypichnúť loptu Suárezovi na rohový kop.
45
45
Arthurov center odhlavičkoval Reus do de Jonga, od ktorého sa odrazila loptu naspäť do šestnástky domácich. Napokon ju odkopol z nebezpečného priestoru Witsel.
44
Hakimí fauloval v hlavičkovom súboji Fatiho. Ďalší priamy kop pre Kataláncov a opäť ho bude z ľavej strany rozohrávať Arthur.
43
Držanie lopty: 39 % : 61 %
Strely: 5:4
Strely na bránu: 1:0
42
Nákop na Suáreza posunul Hummels hlavou k brankárovi Bürkimu. Domáci sa s rozohrávkou nikam neponáhľajú.
41
Barcelona znovu kombinuje na útočnej polovici. Domáci však hrajú zatiaľ veľmi dobre v obrane a nedávajú im veľa priestoru na prienik.
40
changeVynútené striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Jordi Alba, prichádza Sergi Roberto.
40
Lenglet podcenil nákop Dortmundu a pustil loptu za seba na Reusa. Kapitán domácich prihral na ľavé krídlo Alcácerovi a ten loptu posunul do druhej vlny Sanchovi, ktorý namieril na tribúnu za ter Stegenovou bránou.
39
Hakimí dostal svojou malou domov pod veľký tlak vlastného brankára Bürkiho. Rozohrávka cez napádajúceho Fatiho sa mu ale vydarila.
37
Alcácer napokon za potlesku domácich fanúšikov odchádza za autovú čiaru a uvidíme, či sa do hry ešte vráti. Medzitým domáca obrana odvrátila Arthurov center z rohového kopu.
36
Alcácer stále leží na zemi a je ošetrovaný. Vypadá značne otrasený.
35
Arthurov center nedokázal brankár Bürki vyboxovať a pri svojom zákroku navyše zostrelil Alcácera. Fati potom dorážkou trafil jedného z brániacich hráčov Dortmundu.
34
Witsel podrazil na ľavej strane Suáreza. Priamy kop pre Barcelonu.
32
Akanji odkopol po Griezmannovej prihrávke vo vlastnej šestnástke loptu pred Suárezom pätičkou. Krásny futbalový moment a súčasne obrovská odvaha domáceho obrancu!
31
Alcácer vysunul prihrávkou na pravú stranu Hakimího, ktorý si zasekol Albu a prenikol do šestnástky. Strelou po zemi cez Lengleta nakoniec minul barcelonskú bránu.
30
Arthurov center z ľavej strany odkopol zo šestnástky domácich zatiaľ bezchybný Mats Hummels. Domáci prechádzajú do rýchleho protiútoku.
29
Barcelona sa snaží po predošlých nádejných situáciách Dortmundu trochu upokojiť hru. Hostia si posúvajú loptu pred vlastnou šestnástkou.
27
Reus poslal loptu jemným oblúčikom na prednú tyč na hlavu Matsa Hummelsa, ktorý ju usmernil nad bránu ter Stegena.
26
Semedo podkopol zozadu na ľavom krídle prenikajúceho Sancha. Ten sa len veľmi ťažko dvíha zo zeme. Domáci budú mať priamy kop takmer od rohovej zástavky.
25
25
importantHazard potiahol loptu k šestnástke a nečakanou prihrávkou vysunul do šestnástky Reusa. Kapitán Borussie sa ocitol sám pred ter Stegenom, trafil však práve len vybiehajúceho brankára Barcelony.
24
Semedo sa o to pokúsil podobným spôsobom. Kolmou prihrávkou na pravé krídlo hľadal Fatiho, tomu ale čistým sklzom loptu vypichol Akanji.
23
Domáci hrajú predovšetkým na rýchle protiútoky. O jeden z nich sa teraz pokúsil Hakimí, ktorý hneď po zisku lopty hľadal kolmicou Sancha. Mladý Angličan však ani pri svojej rýchlosti nedokázal túto prihrávku dobehnúť.
21
Dvadsať minút zápasu je za nami. Územnú prevahu má Barcelona, okrem jednej šance Piquého po rohovom kope sa ale k ničomu nebezpečnému nedostala.
20
Na opačnej strane odkopol nákop z polovice Barcelony pred Griezmannom na rohový kop Witsel. Arthur rozohral následnú štandardku, loptu však z pokutového územia Borussie odhlavičkoval do bezpečia Paco Alcácer.
19
Akanji napokon vystihol prihrávku hostí a okamžite hľadal nákopom dopredu Alcácera. Ten však nemohol pokračovať v útoku kvôli ofsajdu.
18
A jej postupný útok pokračuje ďalej. Aktuálne si hráči Barcelony prihrávajú na pravom krídle.
17
Griezmannov center pred Suárezom odhlavičkoval na poslednú chvíľu Hummels. Barcelona postupne získava veľkú prevahu.
15
yellowCardPrvú žltú kartu zápasu za podrazenie prenikajúceho protihráča dostáva Thomas Delaney (Borussia Dortmund).
15
Domáci vystihli prihrávku Arthura, sami si však v prechodovej fáze neporozumeli a nepresnou prihrávkou vrátili loptu hosťom. Tí tak vo svojej kombinácii pokračujú prakticky tam, kde skončili.
14
importantNa center z rohového kopu si na prednej žrdi výborne vyskočil Piqué, ktorý hlavou loptu usmernil k vzdialenejšej tyči. Ani jeden z Barcelončanov však hrací predmet nezasiahol a ten tak napokon skončil tesne mimo domácu bránu.
13
Fati našiel medzi obrancami Dortmundu Suáreza, ktorý posunul loptu na Griezmanna. Francúzova strela bola tečovaná mimo domácu bránu.
12
Arthur zablokoval prihrávku domácich v stredovom kruhu a okamžite otočil hru. Domáci sa však bleskurýchlo zoradili do obranných blokov.
11
Borussia po úvodnej aktivite Barcelony prebrala iniciatívu a teraz je to ona, kto drží súpera postupnou kombináciou na jeho polovici.
10
Center Thorgana Hazarda z pravej strany zastavil Busquets. Hostia sa hneď potom ocitli pod vysokým presingom domácich hráčov, dokázali si s ním však poradiť a loptu vyviezli na útočnú polovicu.
9
Griezmann, ktorý sa pri svojej obrannej práci dostal do vlastnej šestnástky, stratil loptu a pripravil nechtiac streleckú pozíciu Alcácera. Ten z hranice šestnástky napokon výrazne minul ter Stegenovu bránu.
8
Arthur sa pokúsil zaskočiť domácu obranu kolmicou na Suáreza, ktorého ale odtlačil od lopty Hummels. Uruguajský útočník ešte signalizuje faul, hra ale pokračuje ďalej.
7
Barcelona sa svojim tradičným spôsobom opäť prekombinovala od brankára ter Stegena na útočnú polovicu. Domáci zatiaľ držia Kataláncov v úctivej vzdialenosti od svojej šestnástky.
5
Sancho sa snažil obísť Semeda, ten ho ale čistým spôsobom od lopty odtlačil. Angličan sa potom pokúsil o center na rozbehnutého Alcácera, ktorý však nedokázal hrací predmet spracovať pred bránkovou čiarou.
4
Fati si spracoval nákop zo stredu poľa na pravom krídle, Delaney ho ale ostrým sklzom obral o loptu.
3
Hostia prechádzajú po rozohrávke od brankára ter Stegena k svojej tradičnej dlhej kombinácii na krátke prihrávky. Zatiaľ sa Barcelončania nikam neponáhľajú a posúvajú si loptu okolo stredovej čiary.
2
Prvý útok Borussie skončil dobrým obranným zákrokom de Jonga, ktorý čistým sklzom vypichol loptu prenikajúcemu Sanchovi.
1
Výkop zápasu majú hostia. Domáci okamžite vysunuli vysoko svoj presing a Thorgan Hazard sa takmer dostal k lopte. Semedo ho napokon pri rozohrávke trafil a od Belgičana sa hrací predmet odrazil za bránkovú čiaru.
1
Prvý zápas v tejto skupiny v Miláne medzi domácim Interom a Slaviou Praha sa skončil senzačnou remízou 1:1. Hostia navyše dlho viedli a o výhru prišli až v nadstavenom čase.
Domáca Borussia bude hrať v tradičnej žltočiernej kombinácii, hostia v belasých dresoch.
Oba tímy práve nastupujú na hraciu plochu, zápas sa tak o malú chvíľu po hymne Ligy majstrov začne.

Borussia Dortmund: Bürki – Hakimí, Akanji, Hummels, Guerreiro – Witsel, Delaney – Sancho, Reus (C), T. Hazard – Alcácer.
Náhradníci: Hupe – Brandt, Bruun Larsen, Weigl, M. Götze, Dahoud, Zagadou.

FC Barcelona: ter Stegen – N. Semedo, Piqué, Lenglet, Alba – F. de Jong, Busquets (C), Arthur – Fati, L. Suárez, Griezmann.
Náhradníci: Neto – Messi, Roberto, Arturo Vidal, Rakitić, C. Pérez, Todibo.

Rozhodca: Haţegan – Șovre, Gheorghe (všetci Rumunsko).
Vzájomné zápasy

V histórii európskych klubových súťaží je súboj Dortmundu a Barcelony výnimočnou záležitosťou. Oba celky sa v rámci súťaží organizovaných organizáciou UEFA stretli doteraz len raz – v Superpohári UEFA 1997. Európsky superpohár sa vtedy hral ešte na dva zápasy a z trofeje sa radovala Barcelona, ktorá doma vyhrala 2:0 a vonku remizovala 1:1.
FC Barcelona

Barcelona postúpila priamo do skupinovej fázy najprestížnejšej európskej klubovej súťaže ako víťaz posledného ročníka španielskej LaLigy. V novej sezóne zatiaľ Katalánci predvádzajú výkony ako na hojdačke. Z dvoch zápasov vonku si Barcelona priviezla domov len jeden bod, keďže prehrala v Bilbau 0:1 a remizovala na ihrisku Osasuny 2:2. Oba ligové zápasy na svojom trávniku však vyhrala zhodným výsledkom 5:2, ktorým zdolala Betis i Valenciu. Uvidíme, na ktorú z týchto tvárí nadviaže Barcelona vo svojom prvom tohtoročnom európskom zápase.
Borussia Dortmund

Borussia sa kvalifikovala priamo do skupinovej fázy Ligy majstrov ako druhý tím minulého ročníka nemeckej Bundesligy. V novej sezóne už do svojej klubovej vitríny získala i prvú trofej, keď porazila v Superpohári Bayern Mníchov 2:0. V Bundeslige je Dortmund s bilanciou 3 výhry a 1 prehra na druhom mieste priebežnej tabuľky. Jedinú prehru v tejto sezóne utrpel Dortmund na pôde nováčika Unionu Berlín (1:3), v poslednom kole najvyššej nemeckej súťaže sa ale naladil na duel s katalánskym gigantom jasnou výhrou 4:0 nad Leverkusenom.
Vitajte pri on-line prenose zo zápasu Borussia Dortmund – FC Barcelona, ktorý sa odohrá v rámci prvého kola skupiny F Ligy majstrov. Stretnutie sa začne o 21:00.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Dortmund remizoval s Barcelonou, Neapol doma porazil Liverpool