Real Madrid prehral v Paríži, Juventus stratil dvojgólový náskok

Ángel Di María sa raduje v zápase PSG - Real Madrid.
Ángel Di María sa raduje v zápase PSG - Real Madrid. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME|18. sep 2019 o 18:55

Bayern a City boli suverénni.

BRATISLAVA. Futbalisti Paríža Saint-Germain zvíťazili v stredajšom zápase A-skupiny Ligy majstrov nad Realom Madrid 3:0.

Úvodné dva góly domácich strelil bývalý hráč madridského tímu Angel Di María.

V ďalšom šlágri prvého kola remizovalo Atlético Madrid s Juventusom Turín 2:2. Hostia neudržali dvojgólový náskok, deľbu bodov zariadil v 90. minúte Hector Herrera.

PSG uspelo aj bez opôr

Francúzsky majster išiel za troma bodmi od úvodu, hoci mu chýbali viaceré opory. Kylian Mbappé a Edinson Cavani sú zranení, Neymar si odpykáva trest za urážky videorozhodcu.

Zastúpil ich skúsený Argentínčan Di María. V 14. minúte skóroval po prihrávke Juana Bernata zvnútra šestnástky a v 33. minúte pridal druhý gól, keď jeho povestnou ľavačkou zamieril presne k žrdi.

Tretí zásah pridal až v úplnom závere obranca Thomas Meunier.

Ešte do prestávky strelil gól hosťujúci Gareth Bale, no zásah neplatil pre ruku. V bránke PSG si udržal čisté konto ďalší bývalý hráč Realu Keylor Navas.

Liga majstrov: Momentky zo zápasu PSG - Real Madrid: fotogaléria

19.9.2019

Juventus vyhrával o dva góly

Nečakané je víťazstvo Lokomotivu Moskva 2:1 v Leverkusene v stretnutí D-skupiny. Všetky góly padli v prvom polčase.

V šlágri D-skupiny remizoval Juventus v Madride s Atléticom 2:2. V tomto zápase padali góly iba v druhej časti hry.

Turínčania udreli po dvoch rýchlych protiútokoch. Prvý premenil v 48. minúte Cuadrado a druhý v 65. minúte Matuidi.

Lenže domáci sa nezlomili, už o päť minút po druhom zásahu znížil obranca Stefan Savič po priamom kope a v úplnom závere vyrovnal Herrera.

Liga majstrov: Momentky zo zápasu Atl. Madrid - Juventus: fotogaléria

19.9.2019

Vlaňajší finalista zaváhal

Dinamo Záhreb si v zápase C-skupiny suverénne počínalo proti nováčikovi súťaže Atalante Bergamo. Pri triumfe 4:0 sa hetrikom prezentoval Mislav Oršič.

Aj druhý duel tejto skupiny mal jednoznačný priebeh, Manchester City zvíťazil 3:0 v Charkove nad Šachtarom Doneck.

Futbalisti Tottenhamu Hotspur remizovali na ihrisku gréckeho vicemajstra Olympiakosu Pireus 2:2.

Finalisti z uplynulej sezóny prestížnej súťaže viedli 2:0, no náskok neudržali.

Liga majstrov: Momentky zo zápasu Olympiakos Pireus - Tottenham: fotogaléria

18.9.2019

Úvodný gól zápasu B-skupiny strelil v 26. minúte z pokutového kopu Harry Kane. O štyri minúty neskôr pridal druhý zásah Lucas Moura, ktorý zužitkoval prácu Bena Davisa.

Reprezentant Walesu narušil rozohrávku gréckeho družstva a Brazílčanovi poslal ideálnu prihrávku pred hranicu šestnástky. Tesne pred prestávkou znížil Portugalčan v službách domácich Daniel Podence.

V úvode druhej časti hry rozvlnil sieť domácich Delle Alli, no z jasného ofsajdu. Onedlho dostal Pireus príležitosť zahrávať pokutový kop a francúzsky veterán v jeho službách Mathieu Valbuena nezaváhal.

Druhé kolo skupinovej časti Ligy majstrov je na programe 1. a 2. októbra.

Liga majstrov 2019/2020 - skupinová fáza

A-skupina

• Paríž Saint-Germain - Real Madrid 3:0 (2:0)

B-skupina

• Bayern Mníchov - CZ Belehrad 3:0 (1:0)

Gól: 34. Coman, 80. Lewandowski, 90.+ Müller

• Olympiakos Pireus - Tottenham 2:2 (1:2)

Góly: 44. Podence, 54. Valbuena (11 m) - 26. Kane (11 m), 30. Lucas Moura

1.Bayern Mníchov11003:03 b
2.Tottenham10102:21 b
3.Olympiakos Pireus10102:21 b
4.CZ Belehrad10010:30 b

C-skupina

• Šachtar Doneck - Manchester City 0:3 (0:2)

Góly: 24. Mahrez, 38. Gündogan, 76. Gabriel Jesus

• Dinamo Záhreb - Atalanta Bergamo 4:0 (3:0)

Góly: 31., 42. a 68. Oršič, 10. Leovac

1.Dinamo Záhreb11004:03 b
2.Manchester City11003:03 b
3.Šachtar Doneck10010:30 b
4.Atalanta Bergamo10010:40 b

D-skupina

• Leverkusen - Lokomotiv Moskva 1:2 (1:2)

Góly: 25. Howedes (vlastný) - 16. Krychowiak, 37. Barinov

• Atlético Madrid - Juventus Turín 2:2 (0:0)

Gól: 70. Savič, 90. Herrera - 48. Cuadrado, 65. Matuidi

1.Lokomotiv Moskva11002:13 b
2.Juventus Turín10102:21 b
3.Atlético Madrid10102:21 b
4.Leverkusen10011:20 b

Online prenos: Paríž Saint-Germain (PSG) - Real Madrid (futbal, Liga majstrov 2019/2020, LIVE, NAŽIVO, skupina A)

Liga majstrov Skupina A 2019/2020
18.09.2019 o 21:00
Paríž
3:0
(2:0, 1:0)
90+4 minúta
Real Madrid
Góly: 14. Di María, 33. Di María, 90+1. Meunier. ŽK: 82. Di María (PSG), 90+3. Bernat (PSG) – 32. Carvajal (REA), 82. Vinícius Júnior (REA), 89. Varane (REA). Rozhodca: Taylor – Beswick, Nunn (všetci Anglicko). Diváci: 46 361.
To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.
Držanie lopty: 52 % : 48 %.
Strely na bránu: 5:0.
Strely mimo: 2:7.
Rohy: 3:1.
Ofsajdy: 1:2.
Fauly: 14:14.
Parížania predviedli výborný výkon a zaslúžene zvíťazili rozdielom triedy. Až na ojedinelé momenty nepustili Real v útoku takmer k ničomu, naopak sami neustále držali obranu madridského veľkoklubu v pozore. Real mal v druhom polčase len Benzemovu gólovú príležitosť a veľmi sporne neuznaný gól, ktorý bude zrejme ešte veľmi diskutovaný. Pravdou ale je, že Real dnes predviedol veľmi mdlý výkon a Hazarda či Jamesa Rodrígueza PSG skvelým taktickým výkonom úplne vygumovalo.
90+4
90+4
Kroos prihral po zemi za šestnástku na Vázqueza, ktorý svojou strelou minul Navasovu bránu.
90+3
yellowCardŽltú kartu za zásah nohy Carvajala ostrým sklzom dostáva Juan Bernat (Paríž Saint-Germain). Priamy kop pre Real z pravej strany.
90+1
goalParíž dal gól!
Hotovo, PSG dnes zvíťazí! THOMAS MEUNIER obral o loptu ešte na vlastnej polovici Viníciusa Júniora, narazil si ju s Di Maríom, ktorý mu ju vrátil priamo do behu a spolu s Bernatom sa dostal do prečíslenia 2 proti 1. Na hranici šestnástky posunul hrací predmet Bernatovi, ktorý mu ho elegantným oblúčikom tesne pred vybiehajúcim brankárom Courtoisom vrátil a Meunier s prehľadom trafil k ľavej tyči brány Realu. Krásna akcia!
90
Nadstavený čas sú tri minúty.
89
changeStriedanie v tíme Paríž Saint-Germain: z ihriska odchádza Pablo Sarabia, prichádza Abdou Diallo.
89
yellowCardŽltú kartu za podrazenie Sarabiu dostáva Raphaël Varane (Real Madrid CF).
87
Držanie lopty: 51 % : 49 %
Strely: 9:8
Strely na bránu: 4:0
86
Domáci znovu vystihli rozohrávku obrancov Realu a Sarabia sa dral cez Militaa do šestnástky. Obranca Realu mu loptu vypichol, Sarabia ale cez neho spadol. Hra pokračuje ďalej.
84
Choupo-Moting dostal skvelú prihrávku medzi stopérov Realu a po spracovaní lopty vo výške z voleja vypálil. Jeho pokus končí vysoko nad Courtoisovou bránou.
83
Kroos skočil na pravej strane vlastnej polovice na nohu Sarabiovi. Ten sa len veľmi ťažko dvíha zo zeme, nakoniec sa to ale zrejme obíde bez ošetrovania.
82
yellowCardŽltú kartu dostáva Ángel Di María (Paríž Saint-Germain).
82
yellowCardŽltú kartu za zásah nohy Bernata sklzom zboku dostáva Vinícius Júnior (Real Madrid CF). Po jeho zákroku sa okamžite rozpútala veľká šarvátka medzi hráčmi oboch tímov, ktorú rieši hlavný rozhodca.
81
O loptu ale prichádzajú po tom, čo Militao obral Sarabiu o loptu a útočník domácich potom obrancu Realu fauloval.
80
Parížania sa po predošlých hektickejších minútach pred vlastnou bránou snažia upokojiť svoju hru kombináciou na polovici Realu.
79
changeStriedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Gareth Bale, prichádza Vinícius Júnior.
79
importantBenzema si výborne nabehol na center z pravej strany a hlavou sa snažil poslať loptu k vzdialenejšej tyči. Jeho hlavičku ešte tečoval obranca PSG Kimpembe a po jeho teči sa lopta odrazila veľmi tesne mimo domácej brány.
77
Držanie lopty: 46 % : 54 %
76
76
importantJović nezasiahol dobre center z pravej strany a odrazená lopta smerovala na Vázqueza, ktorý vybiehal z ofsajdu. Ten sa jej ale nedotkol a nechal ju prejsť na Benzemu, ktorý z pravej strany prekonal Navasa. Gól však nebude uznaný, pretože Realu bol odmávaný ofsajd. Táto situácia je veľmi diskutabilná, pretože Vázquez sa do hry nezapojil a od brankára Navasa bol zhruba tri metre ďaleko.
75
Ten rozohrali len prihrávkou po zemi do strany a na konci tejto akcie sa snažil Sarabia vysunúť kolmou prihrávkou za obranu Realu do šestnástky Di Maríu. Neúspešne, lopta končí u brankára „Bieleho baletu“ Cortouisa.
74
Parížania majú zápas plne pod kontrolou a Real nepúšťajú v druhom polčase vôbec k ničomu. Po faule Jovića na Gueyeho budú mať navyše priamy kop na útočnej polovici.
73
Choupo-Moting dostal výbornú prihrávku za obranu na ľavé krídlo od Herreru, z pomerne ostrého uhla však prestrelil Courtoisovu bránu.
72
Striedajúci Herrera sa prvýkrát zapojil do hry, keď fauloval v strede poľa Kroosa. Realu sa rozohrávka po faule vôbec nevydarila a PSG znovu útočí.
71
Di Maríov center od rohovej zástavky predlžoval Silva za seba, v šestnástke už ale na zadnej tyči nebol nikto z hráčov PSG. Domáci sa však k lopte i tak dostali a pokračujú postupným útokom.
Rozostavenie Realu sa mení na 4-4-2. Vázquez s Baleom budú na krídlach, na hrote Benzema s Jovićom a v strede poľa zostane dvojica Kroos – Casemiro.
70
changeStriedanie v tíme Paríž Saint-Germain: z ihriska odchádza Marquinhos, prichádza Ander Herrera.
70
changeStriedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza James Rodríguez, prichádza Luka Jović.
70
changeStriedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Eden Hazard, prichádza Lucas Vázquez.
69
Marquinhos veľmi pomaly odišiel za autovú čiaru. Uvidíme o chvíľu, či uvidíme vynútené striedanie alebo Brazílčan len naťahoval čas.
68
Zdá sa, že Marquinhos sa pri obrannom zákroku proti Hazardovi zranil, zostáva totiž ležať na zemi a musí byť ošetrený.
67
Hazard potiahol loptu na útočnú polovicu, narazil si ju s Jamesom Rodríguezom a vletel po ľavej strane do šestnástky. Tam ale narazil na ďalšieho skvele hrajúceho hráča domácich Marquinhosa, ktorý ho zastavil a vracajúci sa Gueye mu napokon loptu zobral.
65
Zase ju ale nepresným nákopom daroval domácim, konkrétne brankárovi Keylorovi Navasovi. Ten guľatý nezmysel bez váhania nakopol na hrot útoku svojho tímu, kde však Sarabia vybiehal z ofsajdu.
64
S chuťou hrajúci Di María sa pokúsil o sólovú akciu po pravej strane, Varane ale jeho prienik čistým obranným zákrokom vyriešil. Real získava loptu.
63
Sarabia vystihol prihrávku Realu v strede poľa a následne hľadal kolmou prihrávkou Choupo-Motinga. Akciu na poslednú chvíľu zastavil Carvajal, loptu ale vypichol len k Parížanom.
62
Mendy si nedokázal spracovať nákop na ľavú stranu útočnej polovice a potom skúsil získať priamy kop menším divadelným predstavením po súboji s Meunierom. Hlavný rozhodca mu hneď ukazuje, aby sa zdvihol zo zeme.
60
changeStriedanie v tíme Paríž Saint-Germain: z ihriska odchádza Mauro Icardi, prichádza Eric Choupo-Moting.
59
importantDi María dostal ďalšiu výbornú kolmicu za obranu Realu a už v šestnástke sa snažil prelobovať vybiehajúceho Courtoisa. To sa mu i podarilo, jeho pokus ale skončil na hornej sieti madridskej brány.
58
Nakoniec to skúsil trochu zúfalým nákopom na Benzemu Varane, Navas ale tento úmysel prečítal a bol pri lopte ako prvý.
57
Di María sa po krátkom ošetrení vrátil do hry a už napáda rozohrávajúcich obrancov Realu. Tí si loptu posúvajú na vlastnej polovici, nikto zo spoluhráčov sa im totiž vpredu neponúka na prihrávku.
56
Mendy odkopol v sklze loptu Di Maríovi, ktorého však pri tom trafil do členku. Argentínčan zostáva ležať na zemi a musí byť ošetrený.
55
Ten rozohral James Rodríguez, jeho mizerný center na prednú žrď však bez väčších problémov odhlavičkoval Marquinhos.
54
Baleov center z pravej strany zrazil Bernat na rohový kop.
53
Nakoniec sa mu to ale podarilo výkopom. Hazardov center sprava domáca obrana dostala preč zo svojej šestnástky, Realu sa ale konečne darí zbierať odrazené lopty a zostáva tak na polovici domácich.
52
Domáci agresívnym napádaním donútili hostí až k malej domov na brankára Courtoisa. Ten nevie na koho rozohrať, pretože jeho spoluhráči sú prakticky bez pohybu.
51
Až teraz sa podarilo Realu získať loptu a Bale ju zaviezol na útočnú polovicu. Hrací predmet sa nakoniec dostal ku Kroosovi, ktorého tvrdú strelu zablokoval Marquinhos.
50
Tí prakticky bez prestávky pokračujú v postupnom útoku a hostia sú znovu zoradení pred vlastnou šestnástkou.
49
PSG vysokým presingom zatlačilo obrancov hostí až do ich šestnástky a Militao musel pod tlakom odkopnúť loptu len na polovicu domácich.
48
Real vstúpil do druhého polčasu rovnako mdlo, ako hral v prvom dejstve. Parížania kombinujú na polovici Madridčanov.
47
Di María obral na vlastnej polovici o loptu Mendyho a potom ju potiahol až k šestnástke hostí. Tam hľadal prihrávkou pomedzi obrancov Realu svojich spoluhráčov, ani Icardi, ani Sarabia ju však nedokázali spracovať.
46
Výkop druhého polčasu mali hostia. Cez prestávku nedošlo k žiadnym striedaniam.
46
Začal sa druhý polčas.
Druhý polčas sa začne približne o 22:03.
Parížania boli v prvom polčase lepším a aktívnejším tímom a zaslúžene idú do šatne s dvojgólovým náskokom. Rozhodol o ňom dvomi gólmi bývalý hráč Realu Ángel Di María, ktorý hrá dnes skutočne fantastický zápas a bol hlavnou postavou prvého polčasu. Na opačnej strane bol jediným aktívnym strelcom Realu Bale, ktorému kvôli hre rukou nebol uznaný gól a ktorý niekoľkokrát minul domácu bránu len veľmi tesne. Uvidíme, s čím príde do druhého polčasu Real, takýto výkon mu totiž na body z Paríža rozhodne stačiť nebude.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+1
45+1
importantCarvajal si narazil loptu s Baleom na hranici veľkého vápna a Walesan potom tvrdou strelou po zemi znovu minul ľavú tyč Navasovej brány len o centimetre.
45
Nadstavený čas sú dve minúty.
44
Prvýkrát od Baleovej ďalekonosnej strely sa dostal Real na polovicu domácich. Hostia však musia útočiť do plných, pretože Parížania sa bleskurýchlo zoradili do obranného postavenia.
43
Domáci majú v závere prvého polčasu jasnú prevahu. Bieli obliehajú pokutové územie Realu a hľadajú dieru v obrane madridského klubu.
42
Center z rohu chytil Courtois. Jeho výkop potom odhlavičkoval do autu Marquinhos.
41
Di María hrá jeden zo svojich životných zápasov. Cez štyroch protihráčov potiahol loptu z ľavej strany na os ihriska, odkiaľ zakončoval Sarabia. Jeho strela bola Militaom zrazená na rohový kop.
40
Verratti si elegantne poradil s dvojicou protihráčov, čím si vyslúžil potlesk zaplneného Parku princov. Práve Verratti potom potiahol loptu k šestnástke Realu.
39
Sarabia posunul loptu z pravej strany na Icardiho, ktorého strelu v páde z otočky zrazil do náručia brankára Courtoisa Carvajal.
38
Bale to hneď po obnovení hry vyskúšal strelou takmer od stredovej čiary, lopta ale končí vysoko nad Navasovou bránou.
37
37
importantGól neplatí! Bale si pri spracovaní úplne zjavne pomohol rukou a keďže sa nejednalo o ruku pri tele, tak gól nemohol byť uznaný. Bale ani neskúša protestovať.
36
importantAnthony Taylor sa napokon ide pozrieť na videozáznam sám.
35
importantBale si prevzal kolmú prihrávku, posunul si loptu okolo Bernata a preloboval vybiehajúceho brankára Navasa. Lopta končí v bráne, domáci hráči ale okamžite reklamujú hru rukou. Hlavný rozhodca situáciu konzultuje s videoasistentom.
Ángel Di María hrá dnes svoj 100. zápas v európskych pohároch a oslávil ho v tejto chvíli už dvomi gólmi.
33
33
Domáci odskakujú už do dvojgólového náskoku! Po rýchlej kombinácii PSG na pravej strane posunul loptu pri hranici šestnástky Gueye na os ihriska na ÁNGELA DI MARÍU. Ten nádhernou strelou namieril presne k ľavej tyči Courtoisovej brány.
32
yellowCardŽltú kartu za podrazenie prenikajúceho Icardiho dostáva Daniel Carvajal (Real Madrid CF).
32
importantBale zakrútil loptu ponad múr tak, že lopta pohladila hornú sieť Navasovej brány. Spojnicu domácej brány minul len o pár centimetrov.
31
Až teraz sa Madridčania konečne dostali k hraciemu predmetu a po podrazení Balea pred šestnástkou PSG navyše získavajú priamy kop z dobrej streleckej pozície.
30
Strely: 3:3
Strely na bránu: 1:0
29
Domáci tím postupne získava prevahu a naďalej sa drží na polovici Realu. Hostia behajú za domácimi zo strany na stranu, k lopte sa im ale stále nedarí sa dostať.
27
Icardi pätičkou pripravil pozíciu Sarabiovi, ktorému strelu zablokoval James Rodríguez. Odrazenú loptu znovu získali domáci, ktorí pokračujú v útoku.
26
Domáci ale zatiaľ hrajú vo veľkej pohode a znovu obrali rozohrávajúcich hostí o loptu. PSG kombinuje na útočnej polovici.
25
Práve Varaneov nákop odhlavičkoval pred Benzemom do autu Kimpembe. Domáci potom loptu získali a práve Kimpembe ju nakopol na rozbehnutého Sarabiu, ktorého odtlačil od lopty Mendy.
24
Real sa snažil o kombináciu na útočnej polovici, tá však skončila po nepresnej prihrávke na Hazarda. Našťastie pre „Biely balet“ nedokázali domáci rozohrať presne a loptu vrátili Varaneovi.
22
Center Balea z ľavej strany síce doletel na hlavu Benzemu, ten však bol tiesnený oboma stopérmi PSG a hlavou loptu usmernil výrazne mimo Navasovej brány.
21
Sarabia sa dostal k odrazenej lopte a z bránkovej čiary ju vracal pred bránu Realu. Courtois ju síce zasiahol, nedokázal ju ale vyboxovať a chytil ju až po menšej skrumáži vo svojej šestnástke.
20
Nakoniec domáci rýchlo rozohrali a Di María sa dral po ľavom krídle dopredu. Jeho center zastavil akrobaticky Militao, ktorý hrací predmet odkopol zo svojho pokutového územia.
19
Domáci rozohrávajú svoj ďalší postupný útok až od vlastnej šestnástky a loptu kontrolujú napriek vysokému presingu Realu.
17
Sarabia získal napádaním loptu, dobre sa ale vrátil James Rodríguez, ktorý mu čistým obranným zákrokom odkopol hrací predmet do autu.
16
16
importantReal mohol hneď odpovedať na inkasovaný gól! Benzema prihral pred šestnástkou Hazardovi, ktorý si pripravil loptu na strelu a svojim prízemným pokusom pravačkou tesne minul Navasovu bránu.
14
14
Domáci hneď z prvej nebezpečnejšej akcie otvárajú skóre! Bernat si na ľavom krídle narazil loptu s Icardim a prihrávkou cez Carvajala a Varanea posunul loptu do šestnástky na ÁNGELA DI MARÍU, ktorý ju z prvej poslal k bližšej tyči Courtoisovej brány.
13
Zápas je zatiaľ bojom o stred ihriska, kde nedokázal ani jeden z tímov získať prevahu. Vyloženú gólovú príležitosť sme ešte nevideli.
12
Center Jamesa Rodrígueza spadol na zadnej žrdi k Benzemovi, ktorý však nedokázal prepáliť pred ním stojaceho Kimpembeho. Domáci sa lopty potom zmocnili a vyviezli ju zo svojej šestnástky do stredu poľa.
11
James Rodríguez výborným pasom na ľavú stranu našiel Hazarda, pri ktorom však bol okamžite jeho reprezentačný spoluhráč Meunier. Obranca PSG mu ale nedokázal loptu čisto odkopnúť a faulom dal Realu priamy kop z ľavej strany útočnej polovice.
9
Real sa nevydarenou rozohrávkou pred vlastnou šestnástkou dostal pod veľký tlak napádajúcich hráčov parížskeho tímu, napokon ale hosťom pomohol útočným faulom na Mendyho Meunier.
8
Bale si na pravom krídle nabehol na skvelú prihrávku Kroosa, center Walesana ale skončil v náručí pripraveného brankára PSG Navasa.
7
Di María sa snažil po zisku lopty o individuálny prienik po ľavom krídle, loptu si ale v súboj s Militaom predkopol priďaleko a brankár Courtois ju bez váhania odkopol na polovicu PSG.
6
Domácim sa aktívnym pristupovaním podarilo vytlačiť Real zo svojej polovice, o loptu však hostí neobrali. Tú si tak pri stredovom kruhu posúva obranná štvorica hostí.
5
Až teraz sa Madridčania prvýkrát dostali na polovicu domácich, kde rozvíjajú svoju postupnú kombináciu.
4
Meunier zaviezol loptu na útočnú polovicu a kolmicou hľadal Sarabiu, tomu ale hrací predmet odkopol do autu Casemiro. Meunier sa po autovom vhadzovaní znovu dostal k lopte, center sa mu ale nevydaril a skončil až za Courtoisovou bránou.
3
PSG vstúpilo do zápasu veľmi aktívne a Real drží na jeho polovici. Aktívne hrajú predovšetkým krídelníci, ktorí si neustále pýtajú loptu.
2
Sarabia sklepol hlavou nákop zo stredu poľa na Icardiho, tomu ale na poslednú chvíľu odkopol loptu Kroos. Sarabiovu strelu následne Kroos zablokoval rukou, hra ale pokračuje ďalej.
1
Výkop zápasu mal domáci tím, ktorý zápas začína rozohrávkou od vlastných obrancov. Ofenzívni hráči Realu okamžite vyštartovali do agresívneho presingu.
1
Oba tímy už sú na hracej ploche. Domáci budú hrať v bielych dresoch, Real v tmavomodrých.

Paríž Saint-Germain: Navas – Meunier, Silva (C), Kimpembe, Bernat – Marquinhos, Gueye, Verratti – Sarabia, Icardi, Di María.
Náhradníci: S. Rico – Paredes, Choupo-Moting, Kurzawa, A. Herrera, A. Diallo, Kouassi.

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Militao, Varane, F. Mendy – Kroos, Casemiro, James Rodríguez – E. Hazard, Benzema (C), Bale.
Náhradníci: Aréola – L. Vázquez, Jović, Odriozola Arzallus, Vinícius Júnior, Rodrygo, de la Fuente.

Rozhodca: Taylor – Beswick, Nunn (všetci Anglicko).
Vzájomné zápasy

V európskych pohárových súťažiach sa tieto dva kluby stretli doteraz osemkrát a výrazne úspešnejší je Real, ktorý štyrikrát vyhral, dvakrát s PSG prehral a dvakrát sa zápas skončil remízou. V tomto desaťročí sa oba celky stretli v dvoch dvojzápasoch. V sezóne 2015/2016 sa v zápasoch skupinovej fázy zrodila v Paríži remíza 0:0 a v Madride vyhral domáci Real 1:0. Zatiaľ posledná konfrontácia sa odohrala v sezóne 2017/2018, keď Real po dvoch výhrach (3:1 doma, 2:1 vonku) vyradil Parížanov v osemfinále Ligy majstrov.
Real Madrid CF

Real po mizernej minulej sezóne, ktorú zakončil na treťom mieste v LaLige, kúpil z londýnskej Chelsea Edena Hazarda, zatiaľ sa ale zdá, že by sa Madridčanom hodilo skôr posilnenie obrany. Ani v jednom zo štyroch ligových zápasov si totiž „Biely balet“ nedokázal udržať čisté konto. Ani jeden z týchto duelov však neprehral a s ôsmimi bodmi je na priebežnom treťom mieste LaLigy. Na duel v Paríži sa Madridčania naladili vydrenou výhrou 3:2 nad Levante, na ktorú budú chcieť na pôde PSG určite nadviazať.
Paríž Saint-Germain

Predsezónna príprava PSG bola poznačená "odchádzaním" Neymara, ktorému sa v Paríži prestalo páčiť. Napokon ale nikto nedokázal splniť podmienky bohatého klubu a Brazílčan tak zostal v Paríži. Zatiaľ sa však nezdá, že by táto kauza PSG nejak výrazne ublížila. Francúzsky majster už má v novej sezóne na konte prvú trofej, keď získal po výhre 2:1 nad Rennes Francúzsky superpohár. V Ligue 1 vyhral z piatich zápasov štyri a jedinú stratu utrpel na pôde Rennes, ktoré sa doma výhrou 2:1 pomstilo Parížanom za prehru v superpohári. V posledných troch zápasoch PSG neinkasovalo gól.
Vitajte pri on-line prenose zo šlágru skupiny A Ligy majstrov, v ktorom sa stretnú Paríž Saint-Germain a Real Madrid CF. Stretnutie sa začne o 21:00.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Real Madrid prehral v Paríži, Juventus stratil dvojgólový náskok