Žilina sa vytrápila v Starej Ľubovni, štvrtoligistu zdolala iba o gól

Hráči MŠK Žilina B sa v sobotu tešili z výhry. Ilustračné foto.
Hráči MŠK Žilina B sa v sobotu tešili z výhry. Ilustračné foto. (Autor: JÁN MINTÁL)
Sportnet|18. sep 2019 o 18:39

Favorit dohrával v oslabení.

STARÁ ĽUBOVŇA. Futbalisti MŠK Žilina postúpili do štvrtého kola domácej pohárovej súťaže. V stredajšom súboji tretieho kola Slovnaft Cupu zvíťazili na pôde MFK Stará Ľubovňa tesne 3:2.

Favorit viedol na pôde štvrtoligistu gólmi Lukáš Jánošíka a Miroslava Káčera po polčase 2:0, no domáci sa nevzdávali a v úvode druhej časti skorigovali zásluhou Róberta Lapoša z pokutového kopu.

Ten hlavný arbiter nariadil za faul hosťujúceho Jakuba Piotra Kiwiora na Matúša Perháča. Kiwior videl červenú kartu a hostia dohrávali desiati, duel však zvládli.

Poistku Žiliny pridal v 65. minúte Roland Gerebenits, v závere už len znížil druhým zásahom v zápase domáci Lapoš.

Žilinčania sa vo štvrtom kole predstavia na ihrisku Nového Mesta nad Váhom.

Predbežne sú súboje štvrtého kola Slovenského pohára naplánované na 25. september, tento termín sa bude zmeniť v súvislosti s možnosťami, potrebami a povinnosťami jednotlivých tímov.

Slovnaft Cup 2019/2020 - 3. kolo:

• MFK Stará Ľubovňa - MŠK Žilina 2:3 (0:2)

Góly: 55. a 87. Lapoš (prvý z pok. kopu) - 30. L. Jánošík, 45. Káčer, 65. Gerebenits

ČK: 54. Kiwior (Žilina)

• OŠK Trenčianske Stakovce - AFC Nové Mesto nad Váhom 0:2 (0:1)

Góly: 15. Rapavý, 84. Zula

ČK: 52. Šebek (AFC) po druhej ŽK

• MŠK Novohrad Lučenec - KFC Komárno 0:1 (0:1)

Gól: 40. Pipíška (vlastný)

ČK: 76. Pipíška (Lučenec) po druhej ŽK

Domov»Futbalnet»Žilina sa vytrápila v Starej Ľubovni, štvrtoligistu zdolala iba o gól