Slovan s čistým kontom proti Trenčínu, Košice uspeli na ľade majstra

Zápas Slovana Bratislava a Dukly Trenčín.
Zápas Slovana Bratislava a Dukly Trenčín. (Autor: SITA/Tomáš Somr)
Sportnet|20. sep 2019 o 20:35

Liptovský Mikuláš sa dočkal výhry.

BRATISLAVA. Ani v treťom domácom zápase Tipsport ligy 2019/2020 nenašiel nováčik súťaže HK Dukla Ingema Michalovce premožiteľa.

Po triumfoch nad Liptovským Mikulášom a Nitrou si Zemplínčania v piatkovom 4. kole poradili doma aj s Popradčanmi, zdolali ich 4:3 po samostatných nájazdoch. Poprad si do tabuľky pripísal tretí bod v tomto ročníku, zo štyroch zápasov ešte ani raz nezvíťazili v riadnom hracom čase.

V šlágri kola úradujúci majster HC '05 Banská Bystrica nezískal ani bod, keď pred vlastnými fanúšikmi podľahol Košiciam 2:3.

Košičania síce prehrávali gólom Dávida Šoltésa, ale potom otočili na 3:1 gólmi Juraja Majdana, Marcela Haščáka a Branislava Rapáča. Za domácich v tretej tretine už len skorigoval Tomáš Hrnka.

Hráči Liptovského Mikuláša v piatok dosiahli prvý triumf v aktuálnej sezóne hokejovej Tipsport ligy.

Liptáci v prvých troch dueloch najvyššej domácej súťaže nebodovali, v piatkovom súboji 4. kola pred vlastnými fanúšikmi zdolali hokejistov Nových Zámkov tesne 2:1.

Víťazný gól domáceho kolektívu zaznamenal v prvej minúte tretej tretiny Martin Kriška v presilovke o dvoch korčuliarov.

Jediný gól Novozámčanov v piatok dosiahol Kristián Kováčik pri debute v novom drese, tento 19-ročný v predchádzajúcej sezóne hral v zámorí v juniorskej QMJHL.

Hokejisti MAC Újbuda zvíťazili nad Detvou 4:2 a nazbierali sedem bodov do tabuľky. Naopak, hostia sú v novej sezóne stále bez bodu.

Tipsport liga 2019/2020 - 4. kolo - piatok:

Liptovský Mikuláš - Nové Zámky 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 10. Stehlík (Ru. Huna, Ró. Huna), 41. Kriška (Ozolinš, Kurali) - 30. Kováčik (Pospíšil)

Rozhodovali: Novák, Kókai - Krajčík, Soltész, vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 950 divákov.

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Zalivin - Stehlík, Kurali, Smutný, Cebák, Petran, Droppa, Burzík, Nemec - Vybíral, Ozolinš, Kriška - J. Sukeľ, Oško, Piatka - Ri. Huna, Ro. Huna, Ru. Huna - Lištiak, Uhrík, Kalousek

HC Mikron Nové Zámky: Kristín - Drtina, Hain, Dlugoš, Mikuš, Hatala, Ordzovenský, Šmach - Pospíšil, Vešutkin, Stupka - Bajtek, Urban, Jurík - Rogoň, Fábry, Mikula - Andrisík, Bečka, Števuliak - Kováčik

Banská Bystrica - Košice 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Góly: 4. Šoltés (M. Bartánus, Ďatelinka), 47. Hrnka (Hickmott) - 8. Majdan (Marcel Haščák, Michal Chovan), 23. Marcel Haščák (Majdan, Michal Chovan), 39. B. Rapáč (Belluš, T. Slovák)

Banská Bystrica: Beskorowany - Biro, Mihálik, J. Brejčák, Southorn, Ďatelinka, Nemčík, Petrinec - Lamper, Hrnka, Jääskeläinen - Hickmott, Wahl, Šoltés - Róth, Gabor, Kabáč - Fafrák, Tamáši, Bartánus

Košice: Košarišťan - T. Slovák, Koch, Čížek, Repe, Růžička, Zeleňák - Majdan, Michal Chovan, Haščák - Klhůfek, Skokan, Bezúch - B. Rapáč, Bortňák, Belluš - J. Milý, Suja, Jokeľ

Hlasy po zápase:

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: "Prvá tretina bola z našej strany ešte ako tak v poriadku, ale v druhej sme upustili od toho, čo sme chceli hrať. Nehrali sme ju dostatočne fyzicky, doslova sme ju vypustili. Až v tretej tretine sme sa do našej hry dostali, no bolo to neskoro.

Možno to bolo aj tým, že po víťazstve v Lige majstrov s Mníchovom sme si mysleli, že sme lepší než v skutočnosti sme. V druhej tretine nás však Košice prevýšili vo všetkých činnostiach, aj v chcení, čo je pre nás sklamaním. Verím, že táto prehra bude pre tím budíčkom a začneme hrať lepšie."

Peter Draisaitl, tréner Košíc: "Mali sme pomalší začiatok, hrali sme hneď v troch, no po inkasovanom góle sme sa z toho nejako vymotali a hrali sme potom dobrý hokej. Posledné tretiny nám však nevychádzajú.

Už v treťom zápase sme do tretej časti išli s dvojgólovým náskokom a znovu sme sa dostali do problémov. Vyhrávame zápasy vďaka dobrému výkonu brankára, čo sa aj dnes potvrdilo."

Branislav Rapáč, autor víťazného gólu Košíc: "Odohrali sme kvalitný zápas. Myslím si, že začíname nadväzovať na prípravu, ktorá bola dobrá. Zbytočne sme však spravili na konci stretnutia fauly, ktoré vrátili domácich do zápasu.

Verili sme však v naše schopnosti, pozitívne sme mysleli, mali hlavy hore. Prišli sme do Banskej Bystrice vyhrať, nemali sme žiadnu porazeneckú náladu. Teší ma víťazný gól, mal som aj v predchádzajúcich zápasoch šance, dúfam, že som to teraz zlomil."

Michalovce - Poprad 4:3 sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 10. Hričina, 36. Lalancette (Dalhuisen, Mašlonka), 42. Hričina (Kolba, Bdžoch), rozhodujúci sam. nájazd Juusela - 11. S. Takáč (Zagrapan, Leclerc), 23. Zagrapan (Leclerc, Ulrych), 51. Leclerc

Michalovce: Trenčan - Mesikämmen, Dalhuisen, Ventelä, Vorobjov, Kolba, Bdžoch, Zekucia - Mašlonka, Lalancette, Juusela - Hričina, Galamboš, Hvila - Giľák, Linet, Safaralejev - Borov

Poprad: Vošvrda - Brejčák, Kozák, Ťavoda, Erving, Fabian, Ulrych, Hodorovič, Kramár - Svitana, Bjalončík, Karterud - Leclerc, Zagrapan, Takáč - Kundrik, Mlynarovič, Štrauch - Králik, Matej Paločko, Matúš Paločko

Budapešť - Detva 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)

Góly: 7. Pitt (Klempa, Sorfon), 20. Langkow (Carlisle, Br. Orban), 22. Sorfon (Pozsgai, Macaulay), 40. Langkow (Br. Orban, Macaulay) - 8. P. Zuzin (Ščurko, Valent), 44. P. Zuzin (Valent).

Rozhodovali: Snášel, Tvrdoň - Bogdaň, Šoltés, vylúčení: 5:6, na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 520 divákov.

Budapešť: Bálisz - Macaulay, Pozsgai, Carlisle, McNally, Bl. Orbán, Garát, Dóczi - Bodó, Langkow, Br. Orbán - Sofron, Pitt, Terbócs - K. Nagy, Strech, Klempa - Szigeti, Majoross, Kreisz

Detva: Petrík - Mar. Chovan, Golian, Andersons, F. Fekiač, Jendroľ, Gachulinec, Kuklev - Zuzin, Valent, Ščurko - Žilka, V. Fekiač, Sýkora - Král, Surový, Čenka - Török, Čacho, Ľupták - Gašpar

Trenčín - Slovan Bratislava 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 12. Abdul (Puliš), 25. Vandas (Bačik), 57. Zigo (Vandas, Bačik).

Rozhodovali: Stano, Štefík - Kacej, J. Konc ml., vylúčení: 7:6, navyše: Sládok (Trenčín) 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky a oslabenia: 0:0, 6150 divákov (vypredané).

Trenčín: Valent - T.Bokroš, Štach, Rajnoha, Starosta, Sládok, Kajínek, Stacha - Alderson, Mikyska, Lapšanský - Bartovič, Radjenovic, Valach - Chromiak, Coughler, Sojčík - Sádecký, J. Švec, Michal Hlinka - Ďurina

Slovan: Brust - Štajnoch, Meszároš, Bačik, Sersen, Šedivý, Podlipnik, Jendek, M. Hudec - Puliš, Kytnár, Abdul - Vandas, Zigo, R. Bondra - Š.Petráš, Kukumberg, Matoušek - Žitný, Urbánek, M. Sloboda

Ján Pardavý, tréner Trenčína: "Zápas sa pre nás zlomil v presilovke päť na tri. Mohli sme ísť do vedenia, ale presilovky sa nám nedaria. Jediné pozitívum je, že nám idú oslabenia. Prehrali sme s lepším, silnejším a dôraznejším súperom."

Rudolf Jendek, asistent trénera Slovana: "V zápase rozhodla ubránené oslabenie o dvoch hráčov. Brankár bol veľkou oporou pre mužstvo. Bolo cítiť, že sme mali vyššie sebavedomie a facka s Novými Zámkami nám pomohla."

Nitra - Miškovec 3:2 sn (0:2, 1:0, 1:0 0:0, 1:0)

Góly: 33. Kollár (Rais, Mezei), 56. Lušňák (Rác, Kollár), rozhodujúci nájazd Kerbashian - 1. Beach, 8. Galanisz (Miskolczi).

Rozhodovali: Fridrich, Valach - Synek, Frimmel, vylúčení: 7:9, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 2319 divákov

Nitra: Hanuljak - Mezei, Rais, Š. Nemec, Olsen, A. Sloboda, M. Versteeg, Pupák - Lušňák, Kollár, Rác - Scheidl, Kerbashian, Gabrielle - Šimun, Fetkovič, Fominych - Csányi, Minárik, Čaládi - Hrušík

Miškovec: Adrojan - Ross, J. Dudas, Goz, Vandane, D. Kiss, Lada, Vojtko - Rodman, Tousignant, Beach - F. Beauvillier, Vas, Magosi - Miskolczi, Galanisz, Harrison - Rito, Reszegh, P. Kiss - Farkas

Andrej Kmeč, tréner Nitry: "Zápas bol odohraný v dobrom tempe. Prvá tretina bola pre nás krutá, nakoľko sme si vytvorili niekoľko streleckých príležitostí a súper bol vysoko efektívny.

Celý zápas sme boli aktívni, snažili sme sa výsledok otočiť, čo sa nám podarilo. V presilových hrách nám chýbala chladnokrvnosť. V predĺžení sme ubránili presilovky a nájazdy sa nám podarilo lepšie zrealizovať."

Marcel Rodman, tréner Miškovca: "Prvá tretina bola z našej strany veľmi dobrá. Mali sme šťastie pri prvom góle. Boli sme efektívni. V druhej sme začali robiť chyby.

Nevyužili sme presilové hry a prišli oslabenia. V tretej tretine sme mali hru pod kontrolou, až po vyrovnávajúci gól. Celkovo nie sme spokojní, pretože sme mali získať viac bodov alebo aj vyhrať."

Domov»Hokej»Slovensko»Slovan s čistým kontom proti Trenčínu, Košice uspeli na ľade majstra