Žilina si upevnila post lídra, Ružomberok ukončil víťaznú sériu Dunajskej

Róbert Boženík po vsietení gólu zvykne prejavovať veľkú radosť.
Róbert Boženík po vsietení gólu zvykne prejavovať veľkú radosť. (Autor: DANIEL STEHLÍK/CVAK.SK)
Sportnet|21. sep 2019 o 19:30

Nováčik súťaže prehral iba o gól.

BRATISLAVA. Futbalisti MŠK Žilina si v sobotu upevnili vedenie v tabuľke Fortuna ligy. Žilinčania v domácom súboji 9. kola zdolali pred vlastnými fanúšikmi nováčika súťaže FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa tesne 2:1.

Favorit viedol zásahmi Filipa Kašu a Róberta Boženíka, za hostí potom už len skorigoval striedajúci Michal Klec.

Žilinčania majú na svojom konte 23 bodov a odstup štyroch bodov na druhý Slovan Bratislava, ktorý však má k dobru nedeľňajší zápas proti AS Trenčín, hrať sa bude v Žiline.

Víťazná séria futbalistov Dunajskej Stredy je už minulosťou. Zverenci trénera Petra Hyballu po triumfoch nad Nitrou, Slovanom Bratislava a Senicou prehrali v sobotu pred vlastnými fanúšikmi s Ružomberkom 0:1.

Autorom jediného gólu stretnutia bol v 44. minúte Alexander Mojžiš, ktorý po centri Tihomira Kostadinova hlavou usmernil loptu za brankára Martina Jedličku.

Ružomberčania v Dunajskej Strede zvíťazili po viac ako siedmich rokoch, predtým naposledy sa im to podarilo v apríli 2012.

V priebežnej tabuľke zostala Dunajská Streda so šestnástimi bodmi na treťom mieste, Ružomberčania sa posunuli na siedmu priečku.

Po minulotýždňovom domácom triumfe nad Trenčínom 2:1 zabodovali futbalisti Michaloviec aj vonku, z Nitry si odniesli všetky tri body za triumf 2:0.

ŠKF iClinic Sereď a FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble si v sobotu body rozdelili, v Myjave sa ich vzájomný zápas skončil nerozhodne 0:0.

Fortuna liga - 9. kolo:

Dunajská Streda - Ružomberok 0:1 (0:1)

Gól: 44. Mojžiš

Rozhodovali: Glova - Somoláni, Ferenc, ŽK: Koštrna - Čurma, 8389 divákov

DAC: Jedlička - Koštrna, Kružliak, Beskorovajnyj, Davis - M. Vida (76. Ronan), Oravec (60. Čmelík) - Blackman (46. Taiwo), Fábry, K. Vida - Ramirez

Ružomberok: Krajčírik - Čurma, Maslo, Twardzik, Mojžiš - Kojnok (73. Jonec), Kostadinov, Zsigmund, Qose - Ďungel (64. Novotný), Gerec (90. Bobček)

Hlasy po stretnutí:

Peter Hyballa, tréner DAC: "Gratulujem Ružomberku k trom bodom. Dnes to bol možno remízový zápas, ale hostia dali gól a my nie. Bol to náš najhorší prvý polčas, čo som tu videl. Aj súper k tomu prispel, bol výborne organizovaný, my sme hrali zle. Spravili sme veľa chýb, aj pri inkasovanom góle.

Do druhého polčasu sme išli so striedaním, prišiel Taiwo ako druhý útočník. Boli sme lepší, v záverečných 20 minútach sme mali aj vážnejšie šance, či už to boli Beskorovajnyj alebo Kružliak. Nedokázali sme skórovať, musíme sa poučiť z tejto prehry. Urobíme všetko, aby sme postúpili v stredu v pohári."

Ján Haspra, tréner Ružomberka: "Konečne sa mi hodnotí lepšie. Do zápasu sme išli s veľkým rešpektom, ale s chuťou zlomiť to, čo prežívame dva mesiace. Súper bol asi zaskočený. Nám sa podarilo dať pekný gól zo štandardnej situácie. Druhý polčas nás super zatlačil, ale ustáli sme to. Dnes sme, aj so šťastím, zápas zvládli. Sme neuveriteľne šťastní. Keby tréner DAC vedel, kde sme sa nachádzali predtým, prehru by bral trochu lepšie."

Žilina - FK Pohronie 2:1 (1:0)

Góly: 4. Kaša, 55. Boženík - 78. Klec

ŽK: Mazan, Jacko, M. K. Bartoš (všetci Pohronie), rozhodovali: Dohál - Tomčík, Bednár, 2218 divákov

Žilina: Holec - Tomič, Kaša, Králik, Sluka - Demiri - Káčer, Diaz (80. Vallo) - Ďuriš (74. Bernát), Boženík, Jánošík (84. Kiwior)

Pohronie: Vantruba - Mainge (80. Mészáros), Jacko, Tesák, M. K. Bartoš, Župa - D. Hrnčár, P. Mazan (68. Klec), Pellegrini, Blahút (86. Zachara) - Abrahám

Jaroslav Kentoš, tréner Žiliny: "Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, keď sme strelili Kašom po rohovom kope gól. Boli sme dominantní, rýchli, kombinační, mali sme ďalšie šance, ale škoda, že sme nestrelili ďalší gól.

Herná prevaha nám bola na škodu, začali sme hrať pomalšie a chlapci sa dostali do komfortnej zóny. Súper hrozil z brejkov, začali sme podceňovať niektoré herné situácie, ktoré mohli dopadnúť aj horšie, ako sa stalo. Celkovo sme boli dominantní a utvorili sme si veľa šancí, myslím si, že naše víťazstvo je zaslúžené."

Ján Rosinský, tréner Pohronia: "Na zápas sme sa pripravovali špecificky, pretože sme hrali na pôde vedúceho tímu tabuľky. Prišli sme do Žiliny s najhoršou obranou v lige, a preto sme chceli najmä v obrane ukázať istejší výkon. Domáci dominovali takmer počas celého zápasu, aj keď sme mali určité fázy, v ktorých sme dostali súpera pod tlak.

Svoju úlohu zohrala aj herná kvalita súpera, ale musím vyzdvihnúť aj disciplinovaný a organizovaný výkon nášho mužstva. Z tejto stránky to bol asi náš najlepší výkon, ale bolo to na úkor ofenzívy. Aj napriek tomu sme dokázali streliť gól. Domácim gratulujem k víťazstvu a myslím si, že ešte budú dlhší čas na čele súťaže."

Sereď - Zlaté Moravce-Vráble 0:0

/hralo sa v Myjave/

Rozhodovali: Nemček - Štrbo, Hrčka, ŽK: Murilo, Sloboda (obaja Zlaté Moravce), 212 divákov

Sereď: Iliev - T. Dabó, Ba, Hučko, Slaninka - Ventúra, Rorič - Morong, Pankaričan (63. Špehar), Iván (79. Cleber Silva Nascimento) - Louka

Zlaté Moravce: Pindroch - Čögley, Pintér, Asanovič, Brašeň - Švec (63. Murilo), Sloboda, Duga (86. Richtárech), Kovaľ (84. Orávik) - Ďubek - Jarovič

Nitra - Michalovce 0:2 (0:0)

Góly: 61. Soler, 89. Sidibé

Rozhodovali: Marhefka, Vorel, Hrmo, ŽK: Šefčík, Farkaš - Sidibé, Martinez, Carrillo, Savvidis, 650 divákov

Nitra: Šípoš - Kuník, Podhorin, Farkaš, Magda - Faško (87. Bilovský), Vrábel (72. Guláš) - Šefčík (83. Šimončič), Gatarič, Chobot - Ristovski

Michalovce: Kira - Žofčák, Soler, Carrillo, M. Kolesár - Popovits (87. Grič), Savvidis, Turik, P. Kolesár (46. Martinez), Kountouriotis (58. Kvocera) - Sidibé

Marián Süttö, tréner Nitry: "Nie sme spokojní. Prehrali sme doma ďalší zápas s mužstvom, ktoré prišlo dobre organizované. Napriek tomu sme mali šance. Ja som ich narátal tri či štyri, kde Chobot, Magda či Gatarič neriešili dobré zakončenie.

Potom sme dostali gól zo štandardky, ktorá posadila súpera na koňa. My sme sa dostali do kŕča a potom nám už uleteli tri body. Zápas bol dôležitý z hľadiska tabuľkového postavenia. My sme o tom vedeli, aj sme sa dobre pripravili, ale góly sme nedali a súper tým pádom trestal."

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "My sme spokojní, odchádzame s troma bodmi. Prvý polčas však z našej strany nebol ideálny. Nevedeli sme sa presadiť do zhustenej obrany súpera, ktorý dobre organizovane bránil. Robili sme veľa chýb a súper tam mal dobré šance na skórovanie.

V druhom polčase sme spravili zmenu a viac sme sa dostali do hry. Z našej strany to však do prvého gólu bolo kŕčovité. Potom sme sa trošku uvoľnili, ale ťažko sme sa presadzovali vo finálnej fáze. Po góle sme si to už ustrážili a v závere sme zvýšili na 2:0. Mali sme aj ďalšie šance, no mal ich aj súper. My sme šance využili a súper nie, takže sme spokojní. Gratulujem chlapcom k odpracovanému výkonu. Dnes to bolo viac o bojovnosti."

Domov»Futbalnet»Žilina si upevnila post lídra, Ružomberok ukončil víťaznú sériu Dunajskej