Skvelo sa zorientoval pred brankárom. Ružička strelil jediný gól Calgary

Adam Ružička (druhý sprava) v drese Calgary Flames.
Adam Ružička (druhý sprava) v drese Calgary Flames. (Autor: TASR/AP)
TASR|23. sep 2019 o 07:17

Bodoval aj Marko Daňo.

NEW YORK. Slovenský hokejista Adam Ružička sa strelecky presadil v noci na pondelok v prípravnom zápase NHL, v ktorom jeho Calgary prehralo na ľade Winnipegu 1:4.

Dvadsaťročný útočník vyrovnal v 46. minúte v presilovke na priebežných 1:1, keď sa po nečakanom odraze puku ocitol na chvíľu sám pred súperovým brankárom a zakončil presne ponad jeho betón.

Bol to však jediný gól Flames.

Ružička počas 15:13 minúty na ľade vyslal na domácu bránku tri strely a zaznamenal jednu mínusku.

Zo Slovákov bol v noci v akcii aj Marko Daňo, ktorý si pripísal jednu asistenciu pri prehre jeho Columbusu 3:5 na ľade St. Louis.

Daňo odohral 13 minút, prezentoval sa dvoma strelami a zapísal si až tri plusky.

/Adam Ružička za hostí 1+0/

Domov»Hokej»NHL»Skvelo sa zorientoval pred brankárom. Ružička strelil jediný gól Calgary