Slovák stratil na víťaza vyše päť minút.

1.Antonio TiberiTaliansko38:28 min
2.Enzo LeijnseHolandsko+8 s
3.Marco BrennerNemecko+13 s
58.Pavol KramarčíkSlovensko+5:05 min

BRATISLAVA. Slovenský reprezentant Pavol Kramarčík skončil na 58. mieste v časovke juniorov na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v Anglicku.

Pondelková časovka sa konala v kúpeľnom meste Harrogate v anglickom grófstve Severný Yorkshire, mala dĺžku 28 km a pretekári absolvovali jeden okruh so štartom aj cieľom v Harrogate s prevýšením 226 m.

Najrýchlejší bol Talian Antonio Tiberi, ktorý finišoval v čase 38:28 min a ako jediný z chlapcov na štarte mal rýchlostný priemer nad 43 km/h.

Druhé miesto s odstupom ôsmich sekúnd obsadil Holanďan Enzo Leijnse, tretí bol Nemec Marco Brenner s mankom trinástich sekúnd.

Jediný Slovák v štartovom poli sa zaradil na 58. miesto spomedzi 63 zúčastnených. V cieli stratil na Tiberiho 5:05 min.

Domov»Cyklistika»MS v cyklistike»Juniorským majstrom sveta v časovke je Tiberi, Kramarčík skončil medzi poslednými