Kvalifikácia na ME v hádzanej žien 2020

Rusko - Slovensko 34:15 (17:10)

/kvalifikačná skupina č. 4/

Najviac bodov Ruska: Viachirevová 8/5, Kuznecovová 5, Malašenková a Kožokarová po 3

Zostava a góly Slovenska: Oguntoyeová (Furgaláková) - M. Rajnohová 4/1, E. Rajnohová 3, Habánková 2, Lanczová, Holešová, Trúnková, Bujnochová, Rebičová po 1, Bajčiová, Bíziková, Pócsiková, Patrnčiaková, Hudáková 0

Rozhodovali: Praštalová, Balvanová (obe BaH), 7 m hody: 8/7 - 2/1, vylúčené: 1:1.

ROSTOV NAD DONOM. Slovenské hádzanárky podľahli vo svojom úvodnom zápase 4. skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2020 domácim Ruskám 15:34.

Zverenkám trénera Pavla Streichera nevyšla najmä druhá polovica zápasu, keď druhý polčas prehrali 5:17.

Druhý výsledok:

Srbsko - Švajčiarsko 35:23 (17:11)

Najbližšie sa predstavia v nedeľu 29. septembra v Hlohovci proti Srbkám.

Rusky, úradujúce olympijské šampiónky z Ria de Janeiro a aktuálne vicemajsterky Európy, sú na čele tabuľky o skóre pred Srbkami. Slovenky sú po prvom zápase na poslednom štvrtom mieste.

Na šampionát postúpia dva najlepšie tímy.

Hlas po stretnutí

Pavol Streicher, tréner Slovenska: "Prvých dvadsať minút sme vzdorovali. Potom sme mali, žiaľ, zlý záver prvého polčasu, keď sme im dovolili utvoriť si náskok. V druhom polčase sme už nemali síl. Rusky točili dve formácie v rovnakej kvalite. Myslím si, že výsledok zodpovedá priebehu zápasu.

Mali sme tiež problém s premieňaním šancí, najmä s takýmto súperom musíme využiť každú príležitosť na skórovanie. V prvom polčase sme mali dobré fázy v útoku aj obrane, ale po zmene strán sme už nemali sily. Na druhej strane, mnohé mladé hráčky dostali šancu hrať proti takémuto súperovi a dúfam, že to bude pre nich motivácia do ďalšej práce."

Domov»Halové športy»Hádzaná»Slovenky vstúpili do kvalifikácie vysokou prehrou, nestačili na olympijské šampiónky