Poliakov na ME poškodili, rozhodcovia si nevšimli štvrtý dotyk

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
SITA|27. sep 2019 o 13:27

Chyba odštartovala obrat domácich.

BRATISLAVA. V koncovke úvodného setu štvrtkového zápasu semifinále majstrovstiev Európy volejbalistov medzi Slovinskom a Poľskom (3:1) došlo k veľkej chybe rozhodcov.

Vo chvíli, keď Poliaci na palubovke v Ľubľane viedli 20:17, si arbitri nevšimli, že domáci úspešne zakončili útok až zo štvrtého dotyku.

Napriek vehementným protestom Poliakov namiesto 21:17 pre nich bolo 20:18.

Pri smeči Dawida Konarského sa na sieti dotkol lopty domáci Dejan Vinčič a následne ju prijal Klemen Čebulj. V tej chvíli Vinčič mával rukou na libero Jana Kovačiča, aby poslal loptu na druhú stranu.

Tá však doputovala k Čebuljovi, ktorý nepovoleným dotykom číslo štyri zakončil útok Slovincov. Slovinci nakoniec prvý set vyhrali 25:23.

V druhom dejstve síce dominovali Poliaci (26:24), ale následné dve časti hry ovládli Slovinci (22, 23) a prenikli do finále kontinentálneho šampionátu.

"Výsledok stretnutia v Ľubľane podľa mňa výrazne ovplyvnila situácia z prvého setu. Škoda, že rozhodcovia v tej chvíli urobili chybu. Za stavu 20:17 pre nás nevideli, že súper sa dotkol lopty štyrikrát," povedal pre web sport.pl niekdajší poľský volejbalista Daniel Pliňski.

Poľsko sa v sobotňajšom zápase o tretie miesto stretne s horším z dua Srbsko - Francúzsko.

Domov»Halové športy»Volejbal»Poliakov na ME poškodili, rozhodcovia si nevšimli štvrtý dotyk