Cristiano Ronaldo.
Cristiano Ronaldo. (Autor: AP/Alessandro Di Marco)
TASR|28. sep 2019 o 17:29

Juventus Turín zdolal SPAL Ferrara.

RÍM. Futbalisti milánskeho Interu si pripísali aj v sobotňajšom 6. kole talianskej Serie A plný bodový zisk za víťazstvo na pôde Sampdorie Janov 3:1 a sú lídrom tabuľky.

Milánčania viedli po prvom polčase, keď sa presadil Stefano Sensi a Alexis Sanchez, ktorý putoval hneď v úvode 2. polčasu za filmovanie predčasne pod sprchy.

Domáci skorigovali stav stretnutia gólom Jakuba Jankta, no šiestu výhru Interu v sérii poistil záverečným gólom Roberto Gagliardini.

V drese hostí odohral celé stretnutie slovenský reprezentant Milan Škriniar, ktorý v 81. minúte inkasoval žltú kartu.

Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili na domácej pôde nad SPAL Ferrara 2:0. Po góloch Miralema Pjaniča a Cristiana Ronalda sa obhajca titulu dostal na chvíľu čelo tabuľky o bod pred Inter, ten sa tam o niekoľko hodín vrátil.

Brankár Juventusu Gianluigi Buffon nastúpil už na svoj 903. klubový zápas a prekonal rekord bývalého obrancu Paola Maldiniho v počte klubových vystúpení talianskeho futbalistu.

Tento historický zápis podčiarklo aj čisté konto 41-ročného majstra sveta z roku 2006.

Serie A - 6. kolo

• Juventus Turín - SPAL Ferrara 2:0 (1:0)

Góly: 45. Pjanič, 78. C. Ronaldo

• Sampdoria Janov - Inter Miláno 1:3 (0:2)

Góly: 55. Jankto - 20. Sensi, 22. Sanchez, 61. Gagliardini

ČK: 46. Sanchez (Inter)

/Milan Škriniar (Inter) odohral celé stretnutie a v 81. minúte videl ŽK/

• Sassuolo Calcio - Atalanta Bergamo 1:4 (0:4)

Góly: 62. Defrel - 6. a 29. Gomez, 13. Gosens, 35. Zapata

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Buffon prepísal v Juventuse klubovú históriu, Škriniar hral pri výhre Interu celý zápas