Hruď a ľavačka. Brankár Barcelony vymyslel senzačnú prihrávku

Ter Stegen.
Ter Stegen. (Autor: SITA)
Pavol Spál|28. sep 2019 o 19:05

André ter Stegen bol hrdinom.

BRATISLAVA. Výborne prečítal hru, bleskovo vybehol z bránky a súperovho útočníka obral o veľkú šancu.

Brankár Barcelony Marc-André ter Stegen však neodkopol loptu bezhlavo.

Zdvihol hlavu a dlhým pasom našiel nabiehajúceho Luisa Suáreza, ktorý z toho vyťažil gól. Famózna gólová asistencia.

Mnoho brankárov by na jeho mieste zostalo stáť vo vlastnom bránkovisku. Ter Stegen však v 41. minúte odvážne vybehol.

Nespanikáril.

Loptu si v ťažkej situácii spracoval hruďou. A poslal pas ľavačkou. Pritom je pravák. Prihrávku ideálne načasoval. Ukázal perfektnú kopaciu techniku.

Dovtedy futbalisti favorizovanej Barcelony nedokázali nič vymyslieť. Až Ter Stegen súpera prekvapil.

Messi: Kope lepšie ako ja

Barcelona v siedmom kole španielskej ligy vyhrala na pôde Getafe 2:0. A to najmä vďaka svojmu brankárovi.

Ešte v prvom polčase zneškodnil domácim veľkú šancu. Bol vyhlásený za muža zápasu.

„Marc-André kope do lopty lepšie ako ja,“ opisoval svojho spoluhráča fenomenálny Lionel Messi.

Slávny Argentínčan a kľúčový hráč Barcelony pre zranenie proti Getafe nenastúpil. A nahradil ho, paradoxne, brankár.

Hra nohami je jeho silná stránka

Ter Stegen až do šestnástich rokov hral v drese Mönchengladbachu ako útočník. Až potom sa z neho stal brankár.

„Bolo to najlepšie rozhodnutie, aké som kedy urobil," priznal Nemec.

Ter Stegen sa v minulosti postaral o rekord španielsky ligy, keď mu v jednom zápase narátali 51 úspešných prihrávok.

„Hra nohami je jeho silná stránka. Navyše je chladnokrvný, skrátka Nemec,“ opísal ho bývalý tréner Barcelony Luis Enrique.

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Hruď a ľavačka. Brankár Barcelony vymyslel senzačnú prihrávku