Tomáš Tatar (vpravo) so spoluhráčom Jesperim Kotkaniemim.
Tomáš Tatar (vpravo) so spoluhráčom Jesperim Kotkaniemim. (Autor: Graham Hughes TASR/AP)
Sportnet|29. sep 2019 o 06:51

Tatar si zahral proti Jarošovi.

NEW YORK. Zo slovenských hokejistov sa v noci na nedeľu v prípravných zápasoch pred štartom NHL strelecky presadil Tomáš Tatar. Gólom pomohol k triumfu Montrealu nad Ottawou 4:3 po predĺžení, zvyšoval na priebežných 2:0.

V drese hostí odohral celý zápas Christián Jaroš, na ľade bol 21:20 minúty s bilanciou tri strely, dva bodyčeky a jedna zablokovaná strela.

Boston v zostave so Zdenom Chárom deklasoval Chicago 8:2. Chára odkorčuľoval takmer 23 minút so štatistikami jedna strela, dva bodyčeky a jeden plusový bod.

Dallas s Andrejom Sekerom zdolal Colorado 4:3 po nájazdovom rozstrele. Tomáš Jurčo pri prehre Edmontonu v Calgary 2:3 nebodoval.

Zaujímavý zápas má za sebou aj obranca Erik Černák. Jeho Tampa Bay síce podľahla Floride 0:1 po nájazdoch, ale 22-ročný slovenský obranca bol s piatimi pokusmi druhý najaktívnejší strelec svojho tímu po Nikitovi Kučerovovi (6).

Počas 21:29 min na ľade si Černák pripísal aj tri bodyčeky, jednu zablokovanú strelu a dve trestné minúty.

Anaheim - Arizona 2:1

Domov»Hokej»NHL»Tatar strelil gól, v prípravných zápasoch pred štartom NHL sa objavili viacerí Slováci