Grigar na MS postúpil do finále a vybojoval pre Slovensko olympijskú miestenku

Slovenský vodný slalomár Jakub Grigar - ilustračná fotografia.
Slovenský vodný slalomár Jakub Grigar - ilustračná fotografia. (Autor: Michal Svítok TASR)
SITA|29. sep 2019 o 11:41

Do finále sa dostal ako posledný.

BRATISLAVA. Slovenský reprezentant Jakub Grigar nebude chýbať vo finále kategórie K1 na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome v španielskom Seu d'Urgell.

Grigar skončil v nedeľňajšom predpoludňajšom semifinále na desiatom mieste, účasť vo finále si zabezpečilo práve desať najlepších.

Dvadsaťdvaročný Lipták sa v semifinále predstavil ako posledný štyridsiaty, keďže v piatok sa stal víťazom kvalifikácie. V cieli zaostal za najrýchlejším Čechom Jiřím Prskavcom o 2,07 sekundy, ale tesne mu to stačilo na postup.

Bonusom je zisk olympijskej miestenky pre Slovensko na OH 2020 v Tokiu

Grigar je už dokonca istý účastník budúcoročných olympijských hier. Je vôbec prvý spomedzi slovenských vodných slalomárov, ktorému sa to podarilo.

Ďalší dvaja slovenskí reprezentanti v K1 Martin Halčin a Andrej Málek sa so súťažou kajakárov na MS rozlúčili už v kvalifikácii a v internej kvalifikácii za Grigarom už výrazne zaostávajú. Boje o medaily sa začnú o 12.40 h.

Semifinále majú za sebou už aj najlepšie kanoistky. Najrýchlejšia bola Španielka Nuria Vilarrublová, ktorá bola o desať stotín sekundy lepšia ako Austrálčanka Jessica Foxová.

Tretia skončila Monica Doriová Vilarrublová reprezentujúca Andorru. Slovensko nemalo zastúpenie medzi tridsiatkou najlepších v semifinále. Finále príde na rad o 12.03 h.

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Grigar na MS postúpil do finále a vybojoval pre Slovensko olympijskú miestenku