Žilina prišla o sériu bez prehry i prvé miesto, rozhodol parádny gól

Hráči FC DAC 1904 Dunajská Streda Zsolt Kalmár (vľavo), Eric Ramírez a Matej Oravec - ilustračná fotografia. (Autor: Martin Baumann TASR)
Sportnet|29. sep 2019 o 20:18

Trnava bola suverénna.

BRATISLAVA. Futbalisti MŠK Žilina v desiatom kole utrpeli prvú prehru v sezóne a prišli o líderskú pozíciu vo Fortuna lige. Žilinčania prehrali v Dunajskej Strede 0:1.

Jediný gól zápasu strelil v 21. minúte exportnou delovkou do ľavého horného rohu panamský obranca Eric Davis. Domáci prestrieľali hostí v pokusoch na bránku 7:1 a na rohové kopy to bolo tiež 7:1.

Napriek tomu mohli Žilinčania v samom závere vyrovnať, keď v tretej minúte nadstaveného času pristála hlavička obrancu Martina Králika na brvne domácej bránky.

Žilinu vystriedal o dva body na čele Slovan Bratislava, ktorý ešte v sobotu deklasoval Nitru 5:0. Dunajská Streda je tretia, šesť bodov za Slovanom.

V druhom zápase nedeľňajšieho programu Trnava zvíťazila na trávniku Zlatých Moraviec 3:1.

O víťazstvo hostí sa postarali mladí legionári. Dva góly strelil 22-ročný Rakúšan Alex Sobczyk, tretí pridal iba 19-ročný Brazílčan Rafael Tavares.

Trnava po piatom víťazstve v sezóne je v tabuľke štvrtá, o dva body preskočila práve Zlaté Moravce.

Fortuna liga - 10. kolo:

Dunajská Streda - Žilina 1:0 (1:0)

Gól: 22. Davis. Rozhodovali: Kružliak - Štrbo, Benko

Rozhodovali: Kružliak Štrbo, Benko, ŽK: Beskorovajnyj, Jedlička - Sluka, 8504 divákov

Dunajská Streda: Jedlička - Koštrna, Kružliak, Beskorovainyi, Davis - M. Vida, Oravec - Fábry (72. Blackman), Ronan, K. Vida - Ramirez (90. Sharani)

Žilina: Holec - Kaša, Králik, Kiwior - Tomič (67. Vallo), Káčer, Demiri, Diaz (79. Bichakhchyan), Sluka - Bernát (46. Balaj) - Boženík

Hlasy po stretnutí:

Peter Hyballa, tréner DAC-u: "Ozajstnú prvú šancu sme mali my, keď nepremenil príležitosť Oravec. Bola aj penaltová situácia na Beskorovajného. Ale dnes sme boli dominantní, lepší. Žilina je v ofenzíve dobrá, ale protipressing dnes fungoval tak, ako si to predstavujem. Som hrdý na hráčov. Pri góle sme mali aj trochu šťastia, ale Davis to trafil perfektne. Dnes to bol náš zápas. Po minulotýždňovom stretnutí vládlo trochu napätie, ale dnes to bolo lepšie."

Jaroslav Kentoš, tréner Žiliny: "Mali sme dobrý vstup do zápasu, vytvorili sme si stopercentnú šancu na začiatku, myslím teda šancu Boženíka. V prvom polčase sme strácali ľahké lopty pri prechode do útoku. Jedna strata bola aj pri góle Davisa a naštartovala Dunajskú Stredu.

DAC mal prevahu do polčasu, v druhom sme sa snažili oživiť našu hru druhým útočníkom Balajom, mali sme aj možnosti na vyrovnanie. V druhom polčase to bolo z našej strany lepšie, nebolo toľko ľahkých strát. Snažili sme vytvoriť tlak na súpera, aj Králik mal na konci šancu, ale nevyužil ju, škoda. Súper bol dnes o gól lepší."

Zlaté Moravce-Vráble - Trnava 1:3 (0:3)

Góly: 86. Rodrigues - 5. a 18. Sobczyk, 35. Tavares

Rozhodoval: Očenáš - Ádám, Jekkel, ŽK: Čögley, Brašeň, Sloboda, Rodrigues - Mitrea, ČK: 77. Mitrea (Trnava) po druhej ŽK, 3384 divákov

Zlaté Moravce-Vráble: Pindroch - Čögley, Asanovič, Pintér, Brašeň - Švec (46. Gustavo), Sloboda, Duga (33. Richtárech), Kovaľ (79. Rodrigues) - Ďubek - Jarovič

Trnava: Bolek - Turňa, Mitrea, Mesík - Diogo (72. Yilmaz), Gamboš, Tešija, Lovat (67. Oršula) - Dangubič (67. Menich) - Sobczyk, Tavares

Karol Praženica, tréner ViOn-u: "Celý zápas ovplyvnil začiatok, keď sme po chybe inkasovali. Veľmi ťažko sa nám na to reagovalo a o chvíľu sme inkasovali aj druhý gól. V druhom polčase sme zmenili rozostavenie a vytvorili sme si tlak. Potrebovali sme však gól streliť skôr ako len v závere. Súper vyhral zaslúžene."

Ricardo Cheu, tréner Trnavy: "Zápas sme zvládli najmä v strede poľa, mali sme dobrý pressing a vychádzali nám brejky. V druhom polčase sme zápas kontrolovali, aj keď domáci sa snažili a v závere predsa len skórovali. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene."

Domov»Futbalnet»Žilina prišla o sériu bez prehry i prvé miesto, rozhodol parádny gól