Barcelona otočila zápas proti Škriniarovmu Interu, hrdinom sa stal Suarez

Luis Suarez.
Luis Suarez. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME, TASR|2. okt 2019 o 18:55

Liverpool stratil trojgólový náskok.

BRATISLAVA. Futbalisti Interu Miláno prehrali v stredajšom zápase 2. kola F-skupiny Ligy majstrov 2019/2020 na Camp Nou s FC Barcelona 1:2 po dvoch góloch Luisa Suareza.

V drese hostí odohral celý zápas slovenský reprezentačný stopér Milan Škriniar.

V Katalánsku šokoval domácich už v 3. minúte argentínsky útočník Lautaro Martinez. Barcelona síce mala územnú prevahu, ale obrana Interu pracovala zodpovedne a hostia podnikli viacero nebezpečných protiútokov.

LM 2019/2020: Momenty zo zápasu FC Barcelona - Inter Miláno: fotogaléria

2.10.2019

V 58. minúte však krásnym volejom z hranice šestnástky k pravej tyčke vyrovnal Luis Suarez. Za FCB nastúpil len druhýkrát v sezóne Lionel Messi.

O triumfe FCB rozhodol v 85. minúte druhým gólom v zápase Suarez, ktorý po akcii Messiho prenikol do šestnástky a úspešne zakončil.

Slavia prekonala Dortmund v počte striel

Futbalisti pražskej Slavie prehrali v domácom Edene s Borussiou Dortmund 0:2. V súboji F-skupiny rozhodol o triumfe BVB dvoma gólmi marocký obranca Achraf Hakimi.

Bundesligista začal v Prahe aktívne, dostával sa do šancí, ale inkasovať mohol po nájazde Lukáša Masopusta v 21. minúte či po šikovnom priamom kope Nicolaea Stanciua o ďalšie tri minúty.

Hostia udreli v 35. minúte, Hakimi si narazil na vlastnej polovici, po dlhom sóle si v zakončení zasekol domáceho obrancu aj s brankárom a strelou pod brvno otvoril skóre. Na začiatku druhého polčasu išiel sám na bránu hosťujúci Jadon Sancho, ale v zakončení zlyhal.

Vyrovnať mohol v 53. minúte Stanislav Tecl, išiel do brejku, ale nemal rýchlosť a trafil len bočnú sieť.

Futbalisti Slavie sa súperovi vyrovnali v držaní lopty, v počte striel ho prekonali, no BVB kontroloval priebeh a udrel ešte raz v závere, keď sa opäť po rýchlej krídelnej akcii presadil druhým gólom Hakimi.

Hrošovský bol pri výhre Genku

Český majster si po remíze na pôde Interu Miláno (1:1) v prvom kole teraz zapísal prehru.

V stretnutí E-skupiny domáci Genk, za ktorý odohral slovenský reprezentant Patrik Hrošovský celý zápas, remizoval s SSC Neapol 0:0. V zápase s veľkým množstvom šancí trafili hostia v prvom dejstve trikrát konštrukciu domácej brány.

Nebezpečnú tečovanú strelu mal aj Hrošovský, ktorý sa blysol aj pekným obranným zákrokom, keď v 38. minúte vykopol z bránkovej čiary loptu do bezpečia. Belgický majster získal prvý bod, keď v prvom kole prehral v Salzburgu vysoko 2:6.

Na Anfielde v ďalšom zápase E-skupiny zvíťazil obhajca FC Liverpool nad rakúskym majstrom zo Salzburgu po prestrelke 4:3.

Zenit bez Maka porazil Benficu

Zverenci nemeckého trénera Jürgena Kloppa viedli v 36. minúte už 3:0 po góloch Sadia Maneho, Andrewa Robertsona a Mohameda Salaha, potom ale poľavili a ešte do polčasu inkasovali po peknej akcii Hee-Chan Hwanga.

V 56. minúte hostia strelili kontaktný gól vďaka Japoncovi Takumiovi Minaminovi a v 60. minúte šokoval domáce publikum gólom na 3:3 Nór Erling Braut Haland, ktorý prišiel na ihrisko len tri minúty pred vyrovnaním.

Salah však dostal Liverpool opäť do vedenia a anglický vicemajster si už víťazstvo ustrážil.

V G-skupine Lyon zvíťazil v Lipsku 2:0, resp. Zenit Petrohrad, na lavičke ktorého strávil súboj slovenský reprezentačný krídelník Róbert Mak, doma pokoril Benficu Lisabon 3:1.

Liga majstrov 2019/2020 - skupinová fáza

E-skupina

• Genk - Neapol 0:0

Rozhodoval: Kovács (Rum.)

/P. Hrošovský (Genk) odohral celý zápas/

FC Liverpool - RB Salzburg 4:3 (3:1)

Góly: 36. a 69. Salah, 9. Mane, 25. Robertson - 39. Hwang, 56. Minamino, 61. Haland, rozhodoval: Ekberg (Švéd.)

1.Neapol21102:04
2.Salzburg21019:63
3.Liverpool21014:53
4.Genk20112:61

F-skupina

• Slavia Praha - Dortmund 0:2 (0:1)

Góly: 35. a 89. Hakimi, rozhodoval: Kuipers (Hol.)

• FC Barcelona - Inter Miláno 2:1 (0:1)

Góly: 58. a 85. Suarez - 3. Martinez, rozhodoval: Skomina (Slov.)

1.Dortmund21102:04
2.Barcelona21102:14
3.Inter Miláno20112:31
4.Slavia Praha20112:31

G-skupina

• RB Lipsko - Olympique Lyon 0:2 (0:1)

Góly: 11. Depay, 65. Terrier, rozhodoval: Lahoz (Šp.)

• Zenit Petrohrad - Benfica Lisabon 3:1 (1:0)

Gól: 22. Dziuba, 70. Dias (vlastný), 78. Azmoun - 85. De Tomas, rozhodoval: Grande (Šp.)

/R. Mak (Zenit) na lavičke náhradníkov/

1.Zenit Petrohrad21104:24
2.Lyon21103:14
3.RB Lipsko21012:33
4.Benfica20022:50

H-skupina

• FC Valencia - Ajax Amsterdam 0:3 (0:2)

Góly: 8. Ziyech, 34. Promes, 67. van den Beek, rozhodoval: Orsato (Tal.)

• OSC Lille - Chelsea Londýn 1:2 (1:1)

Góly: 33. Osimhen - 22. Abraham, 78. Willian, rozhodoval: Kulbakov (Biel.)

1.Ajax22006:06
2.Chelsea21012:23
3.Valencia21011:33
4.Lille20021:50

Online prenos: FC Barcelona - Inter Miláno (futbal, Liga majstrov 2019/2020, LIVE, NAŽIVO, Milan Škriniar, skupina F)

Liga majstrov Skupina F 2019/2020
02.10.2019 o 21:00
Barcelona
2:1
(0:1, 2:0)
90+3 minúta
Ukončený
Inter
Prehľad
Góly: 58. L. Suárez, 85. L. Suárez – 3. Lautaro Martínez. ŽK: 9. Griezmann (BAR), 22. Piqué (BAR), 52. Roberto (BAR), 76. Arturo Vidal (BAR) – 6. Barella (INM), 77. Alexis Sánchez (INM). Rozhodca: Skomina..
Prenos
Dlhšie to vyzeralo, že Miláno dospeje k výhre, ale všetko to zmenila 58. a 85. minúta, kedy dvakrát udrel Luis Suárez. Tri body tak ostávajú na Nou Campe. Ďakujem za pozornosť. Dovidenia a dobrú noc.
90+3
Koniec zápasu.
90+3
Messi v individuálnej práci nepochodil.
90+2
Čas hrá s Barcelonou. Potvrdil to Semedo, ktorý si nabehol na loptu z autu, ale absolútne sa neženie do útoku.
90+1
Spoznali sme teda dĺžku nadstavenia. Inter musí vrhnúť všetky sily do útoku, resp. ísť do rizika a hrať vabank. Bránenie prichádza v tejto chvíli do úvahy iba minimálne.
90+1
Druhý polčas sa bude nadstavovať o 3 minúty.
90
Dembélé sa podelil o prihrávku s Messim. Lopta mu ale nesadla ideálne na kopačku. Ľahký pokus bol ľahkým sústom pre Handanovića.
90
Aktuálne odbila záverečná minúta riadneho hracieho času.
89
Stačil moment prekvapenia a zrazu je situácia opačná. Inter Miláno má ešte k dispozícii zhruba tri minútky aspoň na remízu.
87
Martínez s pätičkou, ktorou bolestivo zasiahol Piquého. Nahodil grimasu, ale mal by byť v poriadku.
85
goalBarcelona dala gól! Kto iný mal vymyslieť geniálnu prihrávku, ak nie Lionel Messi? Veľkú zásluhu na vedúcom góle Kataláncov má aj ter Stegen, ktorý dlhým výkopom dostal loptu na Messiho. Argentínsky génius načasoval prihrávku na LUISA SUÁREZA, ktorý je režisérom druhopolčasového obratu svojho tímu.
83
yellowCardŽltá karta sa ušla aj trénerovi Milána Sarrimu. Snažil sa viesť "štipľavú" diskusiu s arbitrom, ktorý mu neustále dohováral. Kouč si však nedal povedať.
82
Naspidovaný Dembélé cíti vo vzduchu šancu na úspech a pre jeho dosiahnutie robí čokoľvek. Lenže tentoraz jeho center stroskotal na Godínovi.
79
changeStriedanie v tíme Inter Miláno: z ihriska odchádza Stefano Sensi, prichádza Matteo Politano.
77
yellowCardŽltú kartu dostáva Alexis Sánchez (Inter Miláno).
77
Alexis Sánchez si neudržal nervy na uzde, hoci už nie je súčasťou hry. Kuriózna situácia, Skomina mu udeľuje žltú kartu na striedačku.
76
yellowCardŽltú kartu dostáva Arturo Vidal (FC Barcelona).
76
Barcelona dostáva Miláno pod čoraz väčší tlak. Druhý polčas je jednoznačne v jej réžii, čo teraz dokumentoval aj strieľaný center Messiho, ktorý skončil pri Handanovićovi.
74
Dembélé prekypuje aktivitou. Jeho odvážny prienik zastavil Godín.
72
Prihrávka Semedu mala oči a bola zblokovaná hráčmi Interu.
71
Gagliardini sa ukázal v tom horšom svetle. Zatiaľ nič futbalové nepredviedol. Akurát iba fauloval.
70
Opäť sa pri lopte ukázal Dembélé, ale predviedol takmer navlas rovnakú strelu.
69
Striedajúci hráč Dembélé vyslal poriadnu delovku na bránku hostí. Mal však vychýlenú mušku.
66
changeStriedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Antoine Griezmann, prichádza Ousmane Dembèlé.
Striedanie v tíme Inter Miláno: z ihriska odchádza Alexis Sánchez, prichádza Roberto Gagliardini.
66
Milan Škriniar nekonal unáhlene. Napriek mladému veku zahral skúsene a posunul loptu brankárovi Handanovićovi.
65
Center z kopačky Suáreza pre domácich neznamenal nič. Naopak, lopta sa stala úlovkom defenzívy Milána.
64
Ofsajd Barcelony. Messi veľmi pekne prihral Griezmannovi, ktorý z ťažkého uhla sa pokúšal prestrelil Handanovića. Loptu poslal na bočnú sieť.
62
Zbytočné vzrušenie publika na Nou Campe. Suárez po strete Asamoahom padol v šestnástke. Skomina okamžite ukázal domácemu hráčovi, aby sa postavil a pokračoval v hre.
60
Katalánsky veľkoklub sa už môže pochváliť po hodine hry vyrovnávajúcim gólom. Inter je pomerne nútený viac otvoriť hru a viac tvoriť. Samozrejme, nesmie zabúdať na zadné dvierka.
59
Martínez opäť vystrkoval rožky v snahe dosiahnuť rovnakú odpoveď. Prvá šanca bola zablokovaná obranou. Druhý pokus skončil v náručí ter Stegena.
58
58
goalBarcelona dala gól! LUIS SUÁREZ si prebral loptu na hranici pokutového územia a zakončenie nasmeroval k pravej tyči.
58
Barcelonská superhviezda s desiatkou na chrbte končí na zemi. Došlo ku kontaktu so Sánchezom, ale v rámci pravidiel. ter Stegen odkopne lopty od svojej svätyne.
57
Candreva si zobral loptu a pošle ju do hry spoza postrannej čiary.
56
Piqué rýchlostne nestíhal postupovať s Martínezom. Zvolil klzačku a preťal hosťujúcemu útočníkovi dráhu. Lopta skončila za autovou čiarou.
55
Vidal vybehol na trávnik riadne nabudený. Dostal sa s loptou bližšie k bráne súpera a z otočky skúsil zakončenie. Jeho strela neprešla cez dobre pracujúcu obranu domácich.
54
Inter Miláno stráca loptu, pretože Asamoah veľmi nepresne prihrával a navyše sa jeho spoluhráči dopustili faulu.
53
changeStriedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Sergio Busquets, prichádza Arturo Vidal.
52
yellowCardŽltú kartu dostáva Sergi Roberto (FC Barcelona).
52
Lionel Messi svojou typickou strelou z priameho kopu chcel pohroziť Handanovićova, no pokus z jeho kopačky trafil múr a bude sa kopať roh.
51
Brozović doslova daroval loptu súperovi, keďže sa previnil nedovoleným zákrokom. Barcelona má výhodu štandardnej situácie.
50
Rýchla kontra medzi Robertom a Messim bola čitateľná.
49
Semedo to mal dobre premyslené. Zámerne sa chcel predrať dopredu proti Candrevovi, ktorému neostávalo nič iné, len ho faulovať.
48
Katalánci už urobili malý krôčik k progresu.
47
Center Roberta do pokutového územia Milána. Lopta bola odvrátená Godínom.
46
Barcelona sa bude snažiť v druhom dejstve minimálne o vyrovnanie, no potrebuje výrazne zlepšiť hru.
46
Začal sa druhý polčas.
Druhý polčas sa začne o 22:02.
Rozhodcovia nič nenadstavovali a hráči už putujú na oddych. Nou Camp zažil veľký šok po 180 sekundách hry, keď ter Stegena prekonal Martínez. Od tej doby je platné skóre 0:1.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45
Handanović zbystril pozornosť pri streleckom pokuse Arthura. Ten však loptu nasmeroval vedľa ľavej žrde.
44
Na Alexisa Sáncheza domáca obrana pozabudla. Chvíľku ho nechali samého pri tyči, ale Busquets ho nakoniec dohral.
43
Suárez úplne zbytočne pálil z veľkej diaľky. Tomuto počinu celkom nechápal ani Messi, ktorý si to s ním chcel naraziť.
41
Martínez sklepol loptu pre Sensiho. Ten sa oprel do lopty pravou nohou. Strela mierila nad bránu. ter Stegen nemusel zasahovať.
40
Barcelona zaznamenala svetlejšie chvíľky, ale zase sú to hostia, ktorí hýria väčšou aktivitou. Očividne Kataláncom niečo chýba.
38
Sensi sa chopil pozície rozohrávača od rohovej zástavky. Následný centrovaný pokus domácim nepohrozil.
37
importantter Stegen zmaril Martínezovi možno aj druhý gól! Roh pre Inter Miláno!
36
Messi zahrával štandardnú situáciu. Rozhodol sa pre center do pokutového územia, no lopta si našla cestu iba do rukavíc hosťujúceho kapitána a brankára v jednej osobe Handanovića.
35
Hostia vyskúšali priamy center na vzdialenejšiu žrď. Martínez sa však k zakončeniu neprepracoval.
34
Lopta sa od Piquého dostala na rohový kop. Šanca Milána streliť druhý, ale regulárny gól.
33
Okatý úmysel domáceho tímu. Messi zrejme netušil, že v jeho blízkosti číha Barella a veľmi jednoducho sa dostal k lopte.
33
Budíček Barcelony sa dostavil už skôr, ale mužstvo dopláca na slabší pohyb a aj obrana nepôsobí kompaktným dojmom.
31
Na domácej strane sa nepískal zákrok Piquého, ktorý už jednu kartu dostal a mal by si dávať pozor v nasledujúcom priebehu. Také šťastie však nemal slovenský hráč Škriniar. Jeho zákrok odpískal arbiter, ale žiadny trest nedostal.
30
Nou Camp hneď v úvode videl gól, ale bohužiaľ, pre neho, do svojej brány. Inter pred pár minútami pridal ďalší, ale nebol uznaný.
29
Roberto profitoval z toho, že Asamoah nedokázal spracovať loptu. Domáci hráč ju upratal do bezpečia.
28
28
importantPredčasná radosť Talianov! Candreva túžil po zápise do listiny strelcov, ale dostal sa do jasnej ofsajdovej pozície!
26
Dlhšiu chvíľu nám protagonisti nič zaujímavé neponúkli. A už keď sa niečo rysovalo zo strany hostí, stroskotalo to v útočnej fáze, kedy Sensi neustal súboj s Piquém.
22
yellowCardŽltú kartu dostáva Gerard Piqué (FC Barcelona).
22
Candreva teraz centroval do predbránkového priestoru domácich. ter Stegen sa z brány vystrčil a zmocnil lopty.
21
Katalánci pomaly preberajú iniciatívu. Inter prakticky od toho rýchleho gólu sa zameral na defenzívnu činnosť. Tlak Barcelony naberá na obrátkach.
20
Lopta bola pomalšia ako Suárez. Barca ešte zotrvala v šestnástke Milána, ale nie nadlho.
19
importantGriezmann si vypýtal loptu v pokutovom území! Lenže prihrávka smerom na neho bola veľmi prudká a loptu netrafil!
18
Barcelona po osemnástich minútach vyzerá byť zobudená. Aj napriek tomu ešte vykazuje známky šoku, ktorý utrpela už v 3. minúte po góle Martíneza.
16
importantGriezmann si nedal zobrať loptu a hlavičkou ju pekne usmerňoval na hosťujúcu bránu! V konečnom účtovaní ju poslal tesne nad brvno!
15
S poriadnym ohňom sa zahrával brankár Interu Handanović. Nakoniec situáciu zvládol aj za pomoci de Vrija, ktorý okamžite roztiahol hru mužstva.
14
de Jong pri svojej klzačke zasiahol aj súpera. Podľa môjho názoru aj teraz mal rozhodca Skomina vybrať žlté napomenutie, ale neurobil tak.
13
Arthur v snahe byť úspešnejší prihrávkou pasom, ako pred chvíľou Suárez, no ani on nebol úspešný.
12
Lionel Messi poľahky pokoril dvojicu brániácich hráčov. To je jeho obľúbenou parketou. Následne vyzval na narážačku Suáreza, ale ten mu nedokázal presne vrátiť loptu. Navyše ju zachytil Brozović.
11
Suárez prešiel dobrý kus hracej plochy a skúšal to prízemným pasom, ktorý ale nedošiel k svojmu adresátovi, ktorým mal byť Busquets.
10
Taliansky celok sa chystal na protiútok. Defenzíva Kataláncov si rozobrala každého jedného hráča a Sensimu chýbala potrebná rýchlosť.
9
yellowCardŽltú kartu dostáva Antoine Griezmann (FC Barcelona).
7
Nábeh Semeda do voľného priestoru sa nekonal. Pritom mu stačilo naozaj málo, aby si tam mohol prebrať loptu.
6
yellowCardŽltú kartu dostáva Nicoló Barella (Inter Miláno).
6
Znovu sa títo dvaja borci stretli v osobnom súboji. Slovák v službách hostí si počínal nedovolene. Avšak žltú kartu inkasuje jeho spoluhráč.
5
de Jong sa natlačil s loptou k postrannej čiare. Následne mu náš reprezentant Milan Škriniar nedovolil prihrávať.
4
Miláno teda vstupuje do tohto súboja vo veľkom štýle. Prvý gól pre domácich znamená studenú sprchu.
3
3
goalInter dal gól! Druhý kontakt už mu nebol dopriaty. Po strele LAUTARA MARTÍNEZA do pravého dolného rohu musí brankár Barcelony prvýkrát loviť loptu zo siete.
3
Domáci brankár ter Stegen už sa stihol zoznámiť s loptou.
3
Zatiaľ sa ešte ani jeden z tímov neodhodlal k nejakej rýchlej kontre. Dá sa predpokladať, že uvidíme opatrný herný prejav.
2
Hosťom v dnešnom dôležitom zápase chýba opora útočných radov Belgičan Lukaku.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Lenglet, N. Semedo – F. de Jong, Busquets, Arthur – Messi (C), L. Suárez, Griezmann.
Náhradníci: Neto – O. Dembèlé, Rakitić, Todibo, C. Pérez, Arturo Vidal, Wagué.

Inter Miláno: Handanovič (C) – Godín, de Vrij, Škriniar – Candreva, Barella, Brozović, Sensi, Asamoah – Lautaro Martínez, Alexis Sánchez.
Náhradníci: D. Padelli – Biraghi, D'Ambrosio, Gagliardini, Vecino, Politano, S. Esposito.

Rozhodca: Skomina..
Vážení futbaloví fanúšikovia, vítam vás pri sledovaní zápasu 2. kola skupinovej fázy Ligy majstrov medzi Barcelonou a Interom Miláno.

FC Barcelona

Katalánci sa "polepšili" v domácej súťaži a rovnako môžu začať aj v Lige majstrov. V skupinovej fáze zatiaľ majú na konte remízu, ktorú získali na pôde nemeckého Dortmundu. Tentoraz ich čaká domáce vystúpenie, ale zostava je mierne povedané oklieštená o dôležité články mužstva. Medzi absentujúcimi nechýba ani hviezdy útočník Lionel Messi, ktorý zápasí s poranenými slabinami. Barcelona sa však bude opierať o výkon publika, čo by jej malo veliť zobrať všetky body.

Inter Miláno

Talianski hráči sa postarali azda o najväčšie prekvapenie 1. kola. Vo svojom stánku iba remizovali s pražskou Slaviou 1:1. Takýto výsledok skutočne nečakal nikto. Inter v lige je doterajším neohrozeným kráľom a pracuje na sto percent. Na rozdiel od Barcelony, hostia pricestujú v najsilnejšom zložení. Samozrejme, všeobecne platí, že mená úspechy nerobia, ale aspoň si tréneri nemusia lámať hlavu so základnou zostavou.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Barcelona otočila zápas proti Škriniarovmu Interu, hrdinom sa stal Suarez