Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Fehérváry zažil víťazný debut, uspelo aj Toronto s Marinčinom

Washington vyhral po predĺžení.

NEW YORK. Nový ročník zámorskej NHL odštartoval v noci na štvrtok úvodnými štyrmi zápasmi, v ktorých do hry zasiahli aj traja slovenskí hokejisti.

V súboji posledných dvoch šampiónov St. Louis - Washington nastúpili premiérovo v drese Capitals obranca Martin Fehérváry a útočník Richard Pánik a tešili sa z výhry hostí 3:2 po predĺžení.

Fehérváry tak absolvoval vo veku 19 rokov víťazný debut v profilige. Vyrovnaný zápas dvoch posledných víťazov Stanleyho pohára rozhodol český útočník Jakub Vrána.

Fehérváry nastúpil v tretej obrannej dvojici Capitals po boku Čecha Radka Gudasa. Zápas ukončil s jedným plusovým bodom a 2 trestnými minútami, v druhej tretine vyhodil puk ponad plexisklo, čo sa hodnotí ako zdržiavanie hry.

V tíme Washingtonu nastúpil aj útočník Richard Pánik, ale rovnako nebodoval. Pánik rovnako debutoval v drese Capitals v súťažnom zápase, v uplynulej sezóne ešte hrával za Arizonu.

Súvisiaci článok Mladý Slovák je lepší, ako si ľudia myslia. A preto začne v NHL Čítajte

Počas 14:21 min si pripísal 2 "hity" a 1 zablokovanú strelu. Ruský útočník Alexander Ovečkin strelil gól v jedenástom z pätnástich úvodných zápasov sezóny počas svojej kariéry v NHL.

Uspelo aj Toronto so slovenským zadákom Martinom Marinčinom, ktoré v bitke o Ontário zdolalo doma Ottawu 5:3. Dvomi gólmi k tomu prispel Auston Matthews. Marinčin odkorčuľoval 13:46 min, dvakrát vystrelil a jednu strelu súpera zablokoval.

Útočník Tomáš Jurčo sa zatiaľ nedočkal premiéry v drese Edmontonu Oilers. Jeho tím zvíťazil nad Vancouverom 3:2 s gólovou pečaťou kapitána Connora McDavida.

Hráči Vegas si aj vďaka dvom gólom Reillyho Smitha poradili na domácom ľade so San Jose 4:1. V drese Sharks nenastúpil švédsky obranca Erik Karlsson, ktorý chýbal z nešpecifikovaných osobných dôvodov.

Zatiaľ nie je známe, kedy by hviezdny bek mohol byť tímu opäť k dispozícii.

NHL 2019/2020 - základná časť:

Toronto - Ottawa 5:3

Góly: 23. F. Gauthier (Barrie), 25. Moore (Michejev, Sandin), 29. Matthews (W. Nylander, Rielly), 35. Matthews (Marner, Tavares), 50. Michejev (Barrie) – 1. B. Tkachuk (Co. Brown, White), 26. Sabourin (Chlapík, Pageau), 58. B. Ryan (Tierney, Borowiecki)

/Obranca Martin Marinčin (Toronto) odohral takmer 14 minút, dvakrát vystrelil na bránu súpera, jednu strelu zblokoval, jedno vhadzovanie prehral a jedno vyhral./

St. Louis - Washington 2:3 pp

Góly: 1. Blais (Perron, R. O'Reilly), 8. Pietrangelo (Faulk, R. O'Reilly) – 16. Ovečkin (Carlson, Eller), 33. Orlov (Jensen, Eller), 63. J. Vrána (Carlson, Oshie)

/Obranca Martin Fehérváry (Washington) odohral 13 a pol minúty, odsedel si jeden dvojminútový trest a pripísal si jeden plusový bod. Útočník Richard Pánik (Washington) odohral 14 a pol minúty, vyhral jedno vhadzovanie, zblokoval jednu strelu a pridal aj dva bodyčeky./

Edmonton - Vancouver 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Góly: 6. Draisaitl (Kassian, Benning), 51. Kassian (Draisaitl, Nurse), 55. McDavid (Draisaitl, Benning) – 32. Edler (Boeser, J. T. Miller), 50. Pearson (T. Myers, Q. Hughes)

Vegas - San Jose 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Góly: 4. Mark Stone, 6. R. Smith (W. Karlsson), 23. Glass (Pacioretty, Mark Stone), 45. R. Smith (W. Karlsson) – 13. Sörensen (Couture, Burns)