Slovan Bratislava získal v Európskej lige ďalší bod, remizoval s Bragou

Momentka zo zápasu Sporting Braga - Slovan Bratislava, radujúci sa hostia.
Momentka zo zápasu Sporting Braga - Slovan Bratislava, radujúci sa hostia. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME|3. okt 2019 o 18:55

Slovanisti vyrovnali v závere.

Sporting Braga - Slovan Bratislava 2:2 (1:1)

Góly: 31. Viana, 63. Galeno - 45.+ Šporar, 87. Viana (vlastný)

ŽK: 7. Viana, 86. Paulinho - 44. de Kamps, 49. Suchockij, 66. Moha, rozhodovali: Jaccottet - Jobin, Zeder (všetci Švajč.), 8875 divákov

Braga: Eduardo - Esgaio, Viana, Pablo, Sequeira - Palhinha, A. Horta (70. Novais), Fransérgio (88. Fonte), R. Horta (70. Trincao) - Paulinho, Galeno

Slovan: Greif - Medveděv, Abena, De Marco, Suchockij (80. Daniel) - Bajrič, de Kamps (68. Ljubičič) - Holman (68. Dražič), Rabiu, Moha - Šporar

Besiktas Istanbul - Wolverhampton 0:1 (0:0)

Gól: 90.+3 Boly

ŽK: Tokoz, Ozyakup - Jonny. Rozhodoval: Lechner (Rak.)

Besiktas: Karius - Pereira, Vida, Uysal, Rebocho - Elneny - Tokoz (79. Ozyakup), Ljajič - Lens (84. Gonul), Yalcin (27. Nayir), Erkin

Wolverhampton: Patrício - Boly, Coady, Saiss - Doherty, Neves, Moutinho, Jonny - Gibbs-White (62. Dendoncker), Jimenez (79. Cutrone), Neto (46. Traoré)

BRAGA. Futbalisti Slovana Bratislava remizovali vo štvrtkovom zápase druhého kola skupinovej fázy Európskej ligy na pôde Sportingu Braga 2:2.

Slovanisti s portugalským klubom dvakrát prehrávali, ale v oboch prípadoch dokázali skóre vyrovnať.

Cenný bod dosiahli vďaka vlastnému gólu obrancu Bruna Vianu, ktorý v 87. minúte usmernil do domácej brány pas Erika Daniela.

Slovan tak naďalej zostáva lídrom K-skupiny so ziskom štyroch bodov a skóre 6:4.

Ďalší zápas odohrá 24. októbra, keď na Tehelnom poli privíta anglický Wolverhampton.

4.Besiktas Istanbul20022:50 b

Online prenos: Sporting Braga - ŠK Slovan Bratislava(futbal, Európska liga UEFA 2019/2020, LIVE, NAŽIVO, dnes, K-skupina)

Európska liga Skupina K 2019/2020
03.10.2019 o 18:55
Braga
2:2
(1:1, 1:1)
90+4 minúta
Slovan Bratislava
Góly: 31. B. Viana, 63. Galeno – 45+4. Šporar, 87. B. Viana (vla.). ŽK: 7. B. Viana (BRG) – 49. Suchockij (SBA), 51. Abena (SBA), 65. Moha (SBA), 89. Rabiu (SBA). Rozhodca: Jaccottet – Jobin, Zeder (všetci SUI).
Slovan Bratislava zaznamenal v Európskej lige ďalší vynikajúci výsledok. Aj keď priebeh druhého polčasu mali v réžii najmä hráči Sportingu Braga, nedokázali si vytvoriť viacero gólových príležitostí. V 63. minúte skóroval Galeno, no aj napriek enormnému tlaku to bolo zo strany domácich všetko. Slovan udrel z ničoho nič v 87. minúte, keď si dal vlastenca Viana. Slovan odchádza teda z Portugalska s cenným bodom, bod si pripíše aj Braga.

Ďakujeme, že ste sledovali náš on-line prenos. Pekný zvyšok večera.
90+4
90+3
Nepríjemný center Sequeiru smeroval ku Trincaovi, ktorý sa ukazoval pri žrdi. Zdalo sa, že Vernon De Marco sa dotkol lopty, takže bude z toho rohový kop.
90+2
Centroval ľavý obranca Nuno Sequeira. Lopta ďaleko zaplávala k žrdi, Greif si však dokázal postrážiť priestor. Chcel rýchlo rozohrať na Mohu, bolo to však pridlhé.
90+1
Galeno bol na útočnej polovici faulovaný Medvedevom a slovanisti si musia dávať pozor na nebezpečnú situáciu. Medvedev Galena potiahol za dres.
90+1
Rozhodcovia sa rozhodli nadstaviť tri minúty.
90
Z ľavej strany prišiel center z kopačky Sequeiru, ktorý zachytil bezpečne De Marco. Moha prikryl loptu a Slovan získal aut.
89
yellowCardIbrahim Rabiu zbytočne kritizoval čiarového rozhodcu za to, že neukázal aut pri predchádzajúcej akcii Trincaa. Aj mne sa zdalo, že lopta prenikla za postrannú čiaru.
89
Do ďalšej akcie po pravej strane sa rozbehol Trincao, ktorý hľadal Joaa Novaisa na pravej strane ihriska. Greif môže pokojne rozohrať, lopta prenikla za bránkovú čiaru.
88
changeStriedanie v tíme Sporting Braga: z ihriska odchádza Fransérgio, prichádza Rui Fonte.
87
87
goalSlovan dal gól!
Skvelé! Slovan znižuje stav stretnutia. Bajrič perfektne na pravej strane vyviezol loptu. Posunul ju Erikovi Danielovi, ktorý hľadal Šporara v šestnástke, no Bruno Viana si loptu vrazil do vlastnej siete. Je vyrovnané.
86
Početnú skupinu fanúšikov Slovana je na štadióne sem-tam počuť. Návšteva na zaujímavom štadióne v Brage nie je vysoká, niečo vyše 8 000 divákov sleduje tento duel 2. kola Európskej ligy.
84
importantTrincao perfektnou prihrávkou pomedzi obrancov našiel na ľavej strane v šestnástke Galena, ktorému sa pred bránkou ukazoval Paulinho. Dobre stihol zasiahnuť Medvedev.
84
Moha sa snažil na dvakrát presadiť po ľavej strane svojimi individuálnymi kľučkami. Teraz mu nevyšla kľučka na Trincaa a Slovan prišiel o loptu.
83
Francisco Trincao to urobil šikovne proti Vernonovi de Marcovi a posúval loptu skrz šestnástku na Paulinha, ktorý však zľuftoval.
81
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Arťom Suchockij, prichádza Erik Daniel.
80
Vernon De Marco šiel pomerne ostro do súboja s Paulinhom, karta sa však neudeľuje, a tak môže byť stopér Slovana iba rád.
79
Trincao sa na pravom krídle snažil šikovne uvoľniť elegantnou pätičkou, no veľmi mu to nevyšlo. Loptu získal Suchockij, ktorý predlžoval na Mohu, ale ten sa nepresadil proti Vianovi.
77
Abena síce vybojoval loptu v strede poľa, posunul ju na Rabia, ktorý už nedokázal predlžovať na ukazujúceho sa Mohu.
76
Suchockij dôrazne vyštartoval v strede poľa proti Trincaovi, domáci však ostali s loptou na svojich kopačkách. Belasí len ťažko získavajú loptu.
75
V priebehu druhého polčasu sme videli zatiaľ jediný gól, škoda, že padol do siete Dominika Greifa. Pevne však doma na Slovensku veríme, že Slovan naberie ešte sily a pokúsi sa vyrovnať.
73
Dejan Dražić si vypýtal loptu na ľavé krídlo, rýchlo sa však pri ňom ocitol tiež striedajúci Francisco Trincao a nedovolil mu prejsť ďalej.
72
Slovanisti odovzdali loptu preč z ihriska po nedovolenom zákroku na Joaa Paulinha, Vernon De Marco sa previnil nedovolene.
71
Moha sa pustil v strede poľa proti veľkej prevahe domácich brániacich hráčov a nedokázal cez trojicu protihráčov prejsť.
70
changeStriedanie v tíme Sporting Braga: z ihriska odchádza André Horta, prichádza João Novais.
Striedanie v tíme Sporting Braga: z ihriska odchádza Ricardo Horta, prichádza Trincao.
69
Wenderson Galeno sa snažil pomýliť Jurija Medvedeva, veľmi mu to však nevyšlo a rozohrávať môže brankár Greif.
68
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Dávid Holman, prichádza Dejan Dražić.
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Joeri de Kamps, prichádza Marin Ljubicić.
67
Presnú prihrávku na útočnej polovici dostal Paulinho, ktorý zakončoval z hranice vápna vonkajším priehlavkom, ale nebol presný.
66
Braga aj po strelenom góle pokračuje v zvýšenej aktivite. Ak chce Slovan ešte vytvoriť pokus na vyrovnanie, bude musieť zvýšiť svoje ofenzívne snaženie.
65
yellowCardMoha dostáva žltú kartu a zrejme je to za protesty, ktoré sa spustili po zákroku na Vernona de Marca.
63
63
goalSporting Braga dala gól!
Dlhotrvajúci tlak na defenzívu Slovana už bol naozaj neúnosný. Na ľavej strane prenechal Sequeira loptu WENDERSONOVI GALENOVI, ktorý napriahol svoju pravačku a perfektnou obaľovačkou nedal šancu Greifovi.
63
Sporting Braga aj v druhom polčase zvyšuje svoje tempo. V dosahu šance bol Galeno, ktorého však dokázal zablokovať Medvedev.
61
Braga zahrávala piaty rohový kop. Center Sequeiru smeroval ku Holmanovi, ktorý sa dokázal vo vzduchu hlavičkovo presadiť.
60
Esgaio z pravej strany trochu zaváhal a posúval do šestnástky iba veľmi nepresnú loptu, ktorá prenikla za bránkovú čiaru a rozohrávať môže Dominik Greif.
58
Prudký center Galena z pravej strany vôbec nenašiel Paulinha v pokutovom území. V druhom polčase zatiaľ Slovan dokáže brániť nabiehajúcich hráčov, belasí defenzívni hráči to zatiaľ zvládajú.
57
Greifov odkop z päťky smeroval iba na kopačky futbalistov Sportingu Braga. K rozohrávke sa teda dostávajú domáci.
56
Belasí dokázali pomerne dobre vyvinúť situáciu. Holman parádne našiel Medvedeva za defenzívou súpera. Mohol ísť do veľkej šance, no nedokázal si spracovať loptu.
55
Slovan získal autové vhadzovanie na útočnej polovici, vhadzovať bude Artem Suchockij. Po dlhšom čase sledujeme pohyb Slovana na útočnej polovici.
54
Medvedev zahrával autové vhadzovanie smerom na Šporara. Slovanisti si však v tejto situácii veľmi nerozumeli a rýchlo stratili loptu.
53
Ibrahim Rabiu sa snažil rozvíjať akciu zo stredu poľa. Spolupracoval s Mohom, potom v strede poľa David Holman fauloval Andrého Hortu.
52
Na pravej strane sa snažil zaseknúť Suchockého Galeno. Posielal potom okamžite prudkú loptu, ktorú slovanisti zablokovali smerom na rohový kop.
51
yellowCardMyenty Abena síce mohol ísť čisto po lopte a prípadne mohol aj naštartovať rýchly protiútok Slovana, no previnil sa faulom a dostal aj kartový trest.
50
Nebezpečne vyzerala situácia po rohovom kope Sportingu Braga. Lopta letela prudko do vápna, belasí ju však dokázali upratať.
49
yellowCardŽltú kartu v týchto chvíľach dostáva Artem Suchockij za svoj nedovolený zákrok na útočnej polovici.
48
Moha rozohrával štandardku po faule na De Marca a podarilo sa mu odcentrovať na hranicu päťky. Tam však bezpečne zakročili futbalisti Bragy.
47
Slovanisti sú zatiaľ v priebehu tohto zápasu veľmi dôrazní v súbojoch a teraz do súboja išiel aj Vernon de Marco, ktorému sa aj podarilo získať loptu, no fauloval ho Palhinha.
46
Cez polčasovú prestávku sa ani jeden z trénerov nerozhodol pre zmeny v zostavách. Oba tímy teda pokračujú v pôvodných zloženiach.
46
Začal sa druhý polčas.
V úvodnom polčase mali očakávanú územnú prevahu futbalisti Slovana Bratislava. V 31. minúte sa podarilo presadiť Vianovi, Slovan vyčkával, čakal na svoju príležitosť a tá napokon prišla. Po penalte dorazil svoju strelu Andraž Šporar.
45+4
Prvý polčas sa skončil.
45+4
45+4
Bratislavský Slovan vyrovnáva skóre zápasu! ANDRAŽ ŠPORAR síce na prvý pokus nepremenil penaltu strelou k ľavej žrdi, z dorážky sa mu však podarilo skórovať. Výborne.
45+4
penCatchAndraž Šporar (ŠK Slovan Bratislava) nepremenil pokutový kop.
45+3
45+3
importantAndraž Šporar sa dokázal šikovne predrať na hranici pokutového územia. Dostal sa do ťažkej pozície proti dvom hráčom a bol faulovaný Brunom Vianom. Hlavný rozhodca nariadil pokutový kop!
45+2
Ošetrovaný za postrannou čiarou bol aj Šporar, ktorého podkopol kapitán Fransergio. Ten má v prvom polčase na konte už viacero faulov, no kartu zatiaľ nedostal.
45+1
Rabiu sa snažil dávať pas na rozbehnutého Šporara, ktorý sa ukazoval na hranici šestnástky, no pred ním zasiahol hráč Bragy.
45
Pri postrannej čiare bol vytlačený Moha Joaom Palhinhom. Zároveň rozhodcovia nadstavujú tri minúty.
43
Pomaličky sme v závere prvého polčasu, Braga drží loptu počas prvého polčasu častejšie na svojich kopačkách a uvidíme, koľko sa bude nadstavovať, keďže sme mali aj pyrotechnické prerušenie.
42
importantSuchockij z ľavej strany poslal vynikajúci center pred malé vápno. Najprv sa lopta dostala na Holmana, potom ku Jurijovi Medvedevovi, ktorý však zo stopercentnej šance zaváhal.
41
Moha na ľavej strane ihriska prenechal aut svojim spoluhráčom a išiel si nájsť svoje miesto na ihrisko. Teraz sledujeme viacero súbojov o loptu v strede poľa.
39
Loptu si na pravej strane vypýtal Ricardo Horta a napokon ju aj dostal. Jeho priamy center hostia zastavili. Následne sme videli dve zblokované strely a ošetrovaný je Abena.
38
Braga v týchto chvíľach drží loptu pod kontrolou a bratislavský Slovan sa snaží pôsobiť v defenzíve koncentrovane.
36
Brankár Greif si musel dať pozor na centrovanú loptu, no situáciu zvládol s prehľadom a rozohral na svojich obrancov.
35
Paulinho fauloval na obrannej polovici Davida Holmana a belasí získavajú pomerne jednoduchú loptu.
34
Slovan potom získal rohový kop, ktorý rozohral Holman. V šestnástke ostalo naraz voľné trio hráčov Slovana, Abena sa najviac driapal za loptou, no nedosiahol na ňu.
33
Švajčiarsky rozhodca ponechal výhodu Slovanu po zákroku na Rabia. Z ľavej strany prihrával Holman, nenašiel však spoluhráčov.
32
Pablo dos Santos si na hranici vlastnej šestnástky musel dať pozor na Andraža Šporara, ktorý sa však samostatne presadiť nedokázal.
31
31
Štandardku rozohral sám faulovaný André Horta a loptu nasmeroval do malého vápna na hlavičku BRUNA VIANU, ktorý dokázal zblízka prekonať Greifa. Slovan teda po polhodine hry prehráva s Bragou jednogólovým rozdielom.
30
André Horta bol faulovaný Jurijom Medvedevom a Sporting Braga získava štandardku z miesta pri rohovej zástavke.
29
Pozor si museli dať bratislavskí hráči na kapitána Fransergia, ktorý sa snažil prekvapiť brankára Greifa strelou z uhla a nevyšlo mu to.
28
Domáci fanúšikovia rozhodne nepomohli k priebehu tohto zápasu, keďže na trávnik pustili svetlicu a odpratať ju prišiel brankár Eduardo.
27
Vernon De Marco si musel dať pozor na ofenzívu podporujúceho Esgaia. Španielsky stopér to zvládol a loptu poslal preč. Navyše sa pískal útočný faul domácich.
26
Fransergio sa rozbehol po pravej strane a smerovala k nemu pomerne ľahká krídelná lopta, ktorú však napokon nedostihol pred bránkovou čiarou.
25
Esgaio prenechal loptu Fransergiovi, ktorý kolmou prihrávkou hľadal Ricarda Hortu. S pribúdajúcimi minútami pomaličky rastie ofenzívny apetít domácich, Slovan zatiaľ stíha a je veľmi trpezlivý.
24
24
importantSlovan si musel dať pozor na nasledujúcu situáciu. Prihrávka Andrého Gortu smerovala na hranicu malého vápna k Paulinhovi. Jeho hlavička našťastie letela vedľa.
23
Do stredu útoku si nabiehal Fransergio, pred ktorým však dôrazne zasiahol Myenty Abena a vytlačil loptu za postrannú čiaru.
22
Moha potiahol po ľavom krídle rýchlu kontru Slovana. Zakombinoval s Holmanom, hráči Bragy však boli pred vlastnou šestnástkou vo výraznej početnej prevahe.
21
André Horta dobrým centrom našiel v pokutovom území Paulinha, ktorý hlavičkoval pár metrov dozadu. Galeno tam však nebol, pri lopte domáci ostali.
20
Hostia trošku pochybili a stratili loptu v strede poľa. Kolmú prihrávku si pred hranicou šestnástky našiel Galeno, spätne však prihrával veľmi nepresne a neprecízne.
19
Hlavičkou po rohovom kope sa prezentoval Paulinho, jeho pokus však bol veľmi nepresný. Následne sme sledovali rozohrávku Slovana a Fransergio fauloval Medvedeva.
18
Z pravej strany potiahol útok Galeno, ktorý sa snažil o priamy center do vnútra pokutového územia. Lopta sa odrazila od Suchockého a bude z toho prvý roh pre Bragu.
17
Pri držaní lopty na útočnej polovici sú momentálne futbalisti Bragy. Slovan je dobre koncetrovaný v päťčlennej defenzíve, nižšie je zasunutý defenzívny záložník Bajrič.
15
Moha išiel s loptou do súboja proti dvojici protihráčov. V súboji proti nemu stál Paulinho, lopta odletela za postrannú čiaru a získa ju Braga, keďže Moha sa posledný dotkol lopty.
14
14
S ľavým kolenom má po predchádzajúcom zákroku problémy brankár Eduardo a už je v opatere ošetrovateľov.
13
importantŠporar perfektne na pravej strane odblokoval od lopty Sequeiru a následne posunul výbornú loptu na hranicu malého vápna Holmanovi, ktorý zakončoval elegantnou pätičkou a Eduardo úspešne zasiahol.
12
Sequeira dokázal reagovať na pohyb Andrého Hortu, ktorý si zabehol za obranu Slovana. Napokon však čiarový rozhodca ukázal ofsajd a ten bol veľmi tesný.
11
Andraž Šporar avizoval ruku Pabla dos Santosa v pokutovom území. Po zhliadnutí opakovaného záberu sme však videli, že to teda ruka nebola.
10
Slovan opäť prebral loptu a zatiaľ je do týchto chvíľ tímom, ktorý drží loptu častejšie na kopačkách. Opäť vidíme rozvoj novej akcie.
9
Na pravej strane loptu získal Ricardo Esgaio, pri ňom však bol ihneď Vernon de Marco a vytlačil loptu za postrannú čiaru.
8
Po faule Holmana mali štandardku k dispozícii futbalisti Slovana. Všetko vyriešil jasným zákrokom brankár Dominik Greif a ihneď sa pokúsil rozohrať.
7
yellowCardNa útočnej polovici si loptu spracoval Paulinho. Jeho však ku autovej čiare vytlačil Abena. Ešte predtým sme však registrovali faul Bruna Viana na Medvedeva a Viana je potrestaný žltou kartou.
6
Braga získala autové vhadzovanie na útočnej polovici. Z pravej strany posielal center Esgaio, no jeho lopta iba preletela vápno.
5
Bratislavský Slovan vybojoval aj druhý rohový kop. Tentokrát z toho bol lepší center od Holmana. Vyboxoval ho brankár Eduardo a Rabiu ešte podržal loptu.
4
Zo vzdialenosti približne 26 metrov sa podarilo výborne vypáliť Davidovi Holmanovi. Jeho prudký projektil smeroval tesne ponad brvno a napokon sa aj brankár Eduardo jemne dotkol lopty.
3
Slovan pár prihrávkami podržal loptu pred súperovou šestnástkou. Faulom sa previnil domáci futbalista Fransergio a Slovan získava prvú štandardku.
2
Po zisku loptu vymýšľal celkom zaujímavý center Rabiu, ktorým sa snažil vysunúť Šporara. Pred ním však zasiahol Pablo dos Santos a odhlavičkoval loptu preč.
1
Útočník Paulinho rozohral úvodný výkop tohto stretnutia. Pri lopte sa na krátku chvíľu ocitli aj slovanisti, ale potom už odovzdali loptu súperovi.
1
Na trávniku už máme oba celky. Slovan nastúpi v tomto stretnutí v tmavomodrých dresoch a Braga v červenobielych farbách.

Sporting Braga: Eduardo – Esgaio, D. Viana, Renan, Sequeira – Palhinha, A. Horta, Fransérgio (C), R. Horta – Galeno, Paulinho.
Náhradníci: Matheus – Claudemir, Hasan Kouka, Trincao, B. Viana, Novais.

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Medveděv, Abena, De Marco, Suchockij – Bajrić, de Kamps – Holman, Rabiu – Moha, Šporar (C).
Náhradníci: Trnovský, Šulla – Ratão, Daniel, Ljubicić, Nono, Dražić.

Rozhodca: Jaccottet – Jobin, Zeder (všetci SUI).
Po famóznom výkone proti Besiktasu Istanbul čaká na bratislavský Slovan druhá európska previerka. Prajem vám príjemný futbalový večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 2. kola skupinovej fázy Európskej ligy, v ktorom Sporting Clube de Braga na svojom trávniku vyzve ŠK Slovan Bratislava. Stretnutie sa začína o 18:55 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

Síce sa zápas 1. kola Európskej ligy na Tehelnom poli odohral bez platiacich divákov, pozvané deti zo škôl z celého Slovenska dokázali vytvoriť na Národnom futbalovom štadióne perfektnú úprimnú divácku kulisu a dohnali domáci Slovan k skvelému víťazstvu. Slovan už od začiatku nastúpil na duel veľmi koncentrovanie. V 14. minúte sa svojou nedôraznou hrou prezentoval brankár Karius, ktorého preskočila lopta a Šporar zakončoval do prázdnej bránky. Ljajić však stihol ešte v 29. minúte vyrovnať a následne si v nadstavenom čase prvého polčasu strelil vlastný gól Božikov. Do druhého polčasu nastúpil Slovan opäť veľmi oduševnene a deti na štadióne potešil svojím druhým gólom v zápase Šporar, ktorý v 58. minúte vyrovnal na 2:2. Besiktas mal v druhom polčase loptu častejšie na kopačkách a zdalo sa, že sa zápas skončí remízou, no nestalo sa tak. Záver zápasu zvládli bravúrne futbalisti bratislavského Slovana, keď najprv v 3. nadstavenej minúte skóroval Ljubicić a následne v 4. nadstavenej aj Moha. Slovan teda fantasticky zdolal Besiktas 4:2, získal prvé tri body a napokon sa stal nečakaným lídrom tabuľky. Navyše, dvojgólový strelec Andraž Šporar sa po zápase s Besiktasom dostal do najlepšej jedenástky 1. kola EL UEFA.

V domácej súťaži si belasí po skvelom triumfe nad Besiktasom takisto udržali trojzápasovú neporaziteľnosť. Na výkon s Besiktasom nadviazali výhrou v Trenčíne 2:4 a domácim jednoznačným víťazstvom 5:0 nad FC Nitra. Slovan si teda upevnil líderskú pozíciu v tabuľke Fortuna ligy, na ktorej má momentálne 25 bodov a najlepšie skóre 31:9.

Do dejiska duelu odleteli slovanisti v stredu ráno. Tréner Ján Kozák mladší nemôže v zápase počítať so zranenými Božikovom a Čavričom, k dispozícii však už má uzdraveného Rataa.

Portugalský celok S.C. de Braga nastúpil v 1. kole skupinovej fázy Európskej ligy v anglickom Wolverhapmtone proti tamojšiemu Wolves. Čo sa týka striel na bránku a držania lopty, tieto štatistiky ovládal domáci celok. Chvíľa Bragy prišla v 71. minúte, kedy rozhodol o celkovom triumfe 0:1 Horta. Braga je teda týmto víťazstvom určite povzbudená, no v domácej Primeira Lige jej to v aktuálnom ročníku nejde. Zo 7 odohraných zápasov dokázala Braga zvíťaziť iba dvakrát, dva razy remízovať a trikrát prehrať. Braga sa nachádza v tabuľke na 11. pozícii a je poriadne vzdialená od pohárových miest. V poslednom kole však dokázala zvíťaziť nad Portimonense 0:1 a predtým remízovala s tabuľkovým susedom Maritimo 2:2.

V histórii oboch klubov neregistrujeme žiaden vzájomný zápas. Portugalský celok je však rozhodne favoritom duelu, aj keď mu to momentálne v domácej súťaži neklape tak ako nášmu bratislavskému Slovanu. Celé futbalové Slovensko však určite bude držať belasým palce na ich ceste za ďalšími dôležitými bodmi do tabuľky. Srdečne vás pozývam k sledovaniu on-line prenosu a prajem pekný športový zážitok.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:55.

Domov»Futbal»Európska liga»Slovan Bratislava získal v Európskej lige ďalší bod, remizoval s Bragou