Gnabryho štyri góly nie sú rekordné, dvaja iní hráči dali viac

Serge Gnabry
Serge Gnabry (Autor: SITA/AP)
SITA|2. okt 2019 o 17:21

Gnabry napodobnil hráčov ako van Basten, Ševčenko, Lewandowski, Ibrahimovič či Ronaldo.

BRATISLAVA. Nemecký futbalista Serge Gnabry bol ústrednou postavou utorňajšieho programu zápasov Ligy majstrov.

Štyrmi gólmi sa zaskvel do siete londýnskeho Tottenhamu, ktorý na domácom trávniku podľahol Bayernu Mníchov zahanbujúco 2:7.

Päť gólov Messiho a Luiza Adriana

Hoci ide o výrazný zápis do histórie najprestížnejšej futbalovej súťaže, Gnabrymu nestačil na to, aby sa stal rekordérom v počte strelených gólov v jednom zápase.

O jeden viac totiž zhodne zaznamenalo juhoamerické duo Lionel Messi a Luiz Adriano, uvádza web rakúskej televízie ORF.

Messi rozstrieľal Leverkusen

Lionel Messi si v Lige majstrov pripísal na konto 112 presných zásahov, vďaka čomu mu v historických tabuľkách patrí druhé miesto.

Hneď päťkrát sa zapísal do streleckej listiny 7. marca 2012, keď FC Barcelona zdolala pred svojimi fanúšikmi nemecký Bayer Leverkusen 7:1.

Celkovo ovládla osemfinálový dvojzápas výsledkom 10:2 a hviezdny Argentínčan dosiahol šesť gólov katalánskeho veľkoklubu. Spanilá cesta "blaugranas" sa skončila až v semifinále na neskoršom víťazovi FC Chelsea.

Adrianov prídel Borisovu

Rovnako päť gólov v jednom dueli Ligy majstrov sa podarilo streliť aj Brazílčanovi Luizovi Adrianovi. Ten v drese ukrajinského Šachtaru Doneck gólovo "explodoval" pri jednoznačnom triumfe na pôde BATE Borisov 7:0.

Už v prvom polčase strelil v rozpätí 16 minút štyri góly a piaty pridal v 82. min z pokutového kopu.

Proti bieloruskému tímu sa mu mimoriadne darilo.

Pri domácej výhre 5:0 dosiahol hetrik a s deviatimi gólmi bol najlepším strelcom skupinovej časti Ligy majstrov v sezóne 2014/2015.

Serge Gnabry sa vďaka štvorgólovému zápisu z Londýna pridal k hráčom ako Marco van Basten, Simone Inzaghi, Dado Pršo, Ruud van Nistelrooy, Andrij Ševčenko, Bafetimbi Gomis, Mario Gomez, Robert Lewandowski, Zlatan Ibrahimovič a Cristiano Ronaldo, ktorí takisto zaznamenali v jednom dueli Ligy majstrov štyri presné zásahy.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Gnabryho štyri góly nie sú rekordné, dvaja iní hráči dali viac