Ilustračné foto. (Autor: Archív SME)
TASR|4. okt 2019 o 12:20

Za udalosťou je politika.

LUXEMBURG. Bizarné situácie vo futbale sa nevyhýbajú ani najvyspelejším krajinám. Potvrdil to štvrtkový zápas A-skupiny Európskej ligy UEFA 2019/2020 v Luxembursku medzi domácim F91 Dudelange a azerbajdžanským FK Karabach.

V prvom polčase narušil priebeh duelu dron, ktorý sa vznášal nad trávnikom s vlajkou regiónu Náhorný Karabach.

Incident vyprovokoval fanúšikov hostí, keďže medzi oboma krajinami panuje napätie pre toto sporné územie. Náhorný Karabach oficiálne patrí Azerbajdžanu, ale de facto ide o samostatný štát obývaný etnickými Arménmi.

Rozhodca musel na 15 minút prerušiť hru, čím otvoril dvere málo vídanej scéne. Do riešenia situácie sa zapojili aj hráči. Jeden z tímu hostí si zobral loptu a pokúsil sa dron "zostreliť", no jeho snahu zmarila neschopnosť presnejšie zamieriť.

Kto za provokáciou stojí, nie je známe. Podľa francúzskej televízie RMC Sport sa fotkou pochválili "arménski ultras", no oficiálne sa k činu nepriznali.

Zápas napokon lepšie zvládli hostia, keď triumfovali 4:1 a posunuli sa na 2. miesto v tabuľke A-skupiny, o skóre pred Luxemburčanov.

Domov»Futbal»Európska liga»Zápas Európskej ligy museli prerušiť kvôli dronu. Hráči sa ho potom snažili zostreliť