Štyri víťazstvá? Nevidel by som to tak zle, hodnotí Sagan sezónu

Peter Sagan.
Peter Sagan. (Autor: TASR/AP)
Miloslav Šebela|4. okt 2019 o 18:10

So sezónou je spokojný.

BRATISLAVA. Pred pár dňami na majstrovstvách sveta v britskom Yorkshire uzavrel Peter Sagan svoju súťažnú sezónu.

Do konca roka ho čakajú ešte sponzorské akcie, cyklojazdy s fanúšikmi v Amerike a v Kolumbii a prvé sústredenia pred nasledujúcou sezónou.

Na svetovom šampionáte skončil na piatom mieste.

Po majstrovstvách sa presunul do Holandska, kde otváral centrum jedného z hlavných partnerov tímu Bora-Hansgrohe.

Pri tej príležitosti poskytol rozhovor holandskému denníku Algemeen Dagblad.

Van der Poel bol priveľmi motivovaný

Sagan v ňom odkryl plány do budúcnosti, hovoril o štarte na olympiáde v Tokiu a porovnával sa s Mathiem van der Poelom.

Práve Holanďan bol pred pár dňami veľkým favoritom na titul majstra sveta. Lenže tak ako takmer všetci cyklisti, aj on doplatil na náročné podmienky.

Hoci dlho jazdil v úniku a zdalo sa, že titul má na dosah, v poslednom kole mu došli sily. Ledva prišiel do cieľa.

Saganov rok 2019

• Absolvoval 71 súťažných dní. Na pretekoch prešiel spolu 11 600 km.
  • Vybojoval 17 pódiových umiestnení, z toho štyri víťazstvá. Najcennejšie dosiahol v piatej etape na Tour de France.
  • Okrem toho vyhral bodovaciu súťaž na Okolo Švajčiarska a na Tour de France.
  • Jeho najlepším umiestnením na prestížnej klasike v tomto roku je 4. miesto z Miláno – San Remo.

„Či urobil chybu, že zaútočil tak skoro? Bola to pre neho príležitosť. Možno bol až priveľmi motivovaný. Rozhodol sa nastúpiť, potom za to zaplatil,“ opisoval Sagan.

Holanďan patrí medzi silnú skupinu mladých pretekárov, ktorým sa darí vyhrávať hneď od vstupu medzi profesionálov.

„Cyklistika je dnes úplne iná. Súťaže sú viac otvorené. Kedysi sa cyklisti stávali profesionálmi vo veku 23 či 24 rokov. Dnes začínajú skôr a sú lepšie pripravení,“ porovnával Sagan.

„Pozrite sa na Remca Evenepoela. Má len 19 rokov. Mladí menia štýl, akým sa súťaží. Starší sa tomu musia prispôsobiť,“ naznačil slovenský cyklista.

Hoci má len 29 rokov, sám si myslí, že patrí skôr do druhej skupiny v pelotóne. „Ťahá mi na tridsiatku. Už som starý,“ hovoril žartom.

Má najmenej víťazstiev

Pred rokom v jednom rozhovore priznal, že netušil, kto je Mathieu van der Poel. „Áno, teraz ho už dobre poznám,“ hovoril.

Olympijské hry»Olympiáda Tokio 2021»Štyri víťazstvá? Nevidel by som to tak zle, hodnotí Sagan sezónu