Góly: 3. Miksoneová - 34. Hmírová, 64. Vojteková

Zostava SR: Korenčiová - Horváthová, Haršányová, Bartovičová, Vojteková - Nikolajová (90+3. Havranová), Biroová, Škorvánková - Šurnovská, Sluková (65. Koleničková), Hmírová (90+1. Fabová)

<>
  • Druhý piatkový výsledok:
<>

Maďarsko - Švédsko 0:5 (0:1)

LIEPAJA. Slovenské futbalové reprezentantky dosiahli prvé víťazstvo v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2021.

Po prehre na Islande (0:1) v úvodnom stretnutí tentoraz v Liepaji zdolali domáce Lotyšsko 2:1.

Už od 3. minúty prehrávali po góle Karliny Miksoneovej, no dokázali otočiť nepriaznivý vývoj. Ešte do prestávky vyrovnala Patricia Hmírová a o zisku troch bodov rozhodla v 74. minúte Jana Vojteková.

V utorok 8. októbra o 18:45 nastúpia zverenky trénera Štefana Kopúňa v ďalšom zápase v Göteborgu proti Švédsku.

Priebežná tabuľka

1.Švédsko22009:16 b
2.Island22005:16 b
3.Slovensko21012:63 b
4.Lotyšsko20022:60 b
5.Maďarsko20021:90 b

Domov»Futbal»Reprezentácie»Slovenské futbalistky dosiahli prvé kvalifikačné víťazstvo, uspeli v Lotyšsku