Streda, 26. február, 2020 | Meniny má Viktor

Janusa vyhnali z bránky, úspešnejší bol Čiliak. V Česku bodovali viacerí Slováci

Súhrn piatkových výsledkov.

Marek Čiliak.Marek Čiliak.(Zdroj: TASR)

PRAHA. Slovenský obranca Peter Čerešňák strelil gól a na jeden prihral v piatkovom stretnutí českej hokejovej Tipsport ligy, v ktorom hráči Plzne zvíťazili 4:0 na ľade HC Olomouc.

Bez slovenského bodového zápisu ostalo stretnutie medzi Mountfield Hradec Králové - Kometa Brno, v ktorom hostia zvíťazili 3:2.

Kometa vyhrala štvrtý duel za sebou.

Hokejisti Mladej Boleslavi aj zásluhou jedného gólu a jednej asistencie slovenského útočníka Pavla Skalického deklasovali v piatkovom stretnutí českej Tipsport ligy Litvínov 5:1.

Všetkých päť gólov pritom strelili Stredočesi slovenskému brankárovi Jaroslavovi Janusovi v druhom dejstve. Do tretej tretiny už Janus nenastúpil.

Súvisiaci článok Pomohol mu k dvom titulom. Brno poslalo brankára Čiliaka na hosťovanie Čítajte

Za hostí v tretej tretine korigoval Petružálek, ktorému na gól prihral František Gerhát.

V zápase medzi Karlovymi Varmi a pražskou Spartou mala z trojice Slovákov na oboch stranách dôvod na spokojnosť slovenská légia v tíme hostí, ktorí vyhral 5:2.

Z trojice Marek Ďaloga, Andrej Kudrna, Matúš Sukeľ sa bodovo presadil len posledný, najmladší slovenský člen kádra pražského tímu v zápase.

V drese Západočechov nikto z trojice Dávid Gríger, Dominik Graňák, Branislav Kubka nebodoval.

Berani Zlín aj s Marekom Čiliakom v bráne vyhrali nad Dynamom Pardubice 4:3. Východočechom nepomohol ani presný zásah Rastislava Tybora, ktorý sa v závere prvej tretiny dobre zorientoval pred Čiliakom a vyrovnal na priebežných 2:2.

Bod za asistenciu na tretí gól Pardubíc si pripísal aj Marek Hovorka.

Česká hokejová liga

• Karlove Vary - Sparta Praha 2:5 (1:1, 0:4, 1:0)

Góly: 15. Stříteský, 55. Beránek - 13. Pech, 26. Kalina (SUKEĽ), 33. Koštálek, 35. Řepík, 40. Rousek

• Mladá Boleslav - Litvínov 5:1 (0:0, 5:0, 0:1)

Góly: 23. Kousal, 29. Stránský, 35. Flynn, 35. SKALICKÝ, 37. Hrbas (SKALICKÝ) - 54. Petružálek (GERHÁT)

• Zlín - Pardubice 4:3 (2:2, 2:1,0:0)

Góly: 13. a 34. Žižka, 1. Dufek, 22. Okál - 14. Blumel, 20. TYBOR, 30. Kloz (HOVORKA)

• Hradec Králové - Brno 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Góly: 14. Perret, 31. Smoleňák - 4. Zaťovič, 19. Mueller, 27. Hruška

• Olomouc - Plzeň 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Góly: 6. a 47. Pour, 20. ČEREŠŇÁK, 28. Gulaš (ČEREŠŇÁK)