7.Tom BosworthV. Británia1:29,34 h
8.Kchaj-chua WangČína1:29,52 h
9.Ťia-sing JinČína1:29,53 h
10.Eiki TakahašiJaponsko1:30,04 h

DAUHA. Japonský chodec Tošikazu Jamaniši triumfoval na atletických MS v katarskej Dauhe na trati 20 km časom 1:26,34 hod.

Druhý skončil Rus Vasilij Mizinov v neutrálnom drese s odstupom 15 sekúnd a bronz získal Švéd Perseus Karlström, ktorý zaostal ďalších 11 sekúnd.

Jamaniši potvrdil, že Japonci sa s náročnými klimatickými podmienkami v Dauhe dokážu vysporiadať a napodobnil triumf krajana Jusukeho Suzukiho na päťdesiatke.

Za zlatom začal putovať približne od 5. km, keď sa odpútal od ostatných súperov. V polovici trate mal čas 44,06 a náskok 17 sekúnd pred Karlströmom.

Mizinov sa k striebru prepracoval až výborným finišom. Päť kilometrov pred cieľom bol ešte na štvrtej priečke s 13 sekundovým mankom na Švéda.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Aj na kratšej trati triumfoval japonský chodec, zlato z MS si odnáša Jamaniši