Tottenham je v hlbokej kríze, Liverpool vyhral po penalte v nadstavenom čase

Harry Kane (vpravo) a jeho reakcia počas zápasu Tottenhamu proti Brightonu.
Harry Kane (vpravo) a jeho reakcia počas zápasu Tottenhamu proti Brightonu. (Autor: TASR)
TASR|5. okt 2019 o 15:40

Brankára Spurs odniesli na nosidlách.

LONDÝN. Futbalisti FC Liverpool sú aj po 8. kole anglickej Premier League stopercentní. Na domáce víťazstvo nad Leicestrom City sa však museli poriadne nadrieť.

O triumfe 2:1 rozhodol až v piatej minúte nadstaveného času James Milner, ktorý premenil pokutový kop.

Liverpool mána čele tabuľky osembodový náskok pred Manchestrom City. City však majú k dobru nedeľňajší domáci duel s Wolverhamptonom Wanderers.

Futbalisti Tottenhamu Hotspur prehrali na pôde Brightonu 0:3.

Tottenham navyše prišiel o brankára Huga Llorisa, ktorého museli na začiatku duelu odniesť na nosidlách s bolestivým zranením lakťa.

Francúzsky reprezentant v 3. minúte vyrazil iba pred seba ľahký center a Neal Maupay hlavičkou do prázdnej bránky otvoril skóre.

Lloris sa po nepríjemnom dopade na lakeť zvíjal na trávniku od bolesti, ihrisko opustil s pomocou kyslíkovej masky.

Tottenham inkasoval v ďalšom priebehu zápasu ešte dva góly, autorom oboch bol Ír Aaron Connolly.

V tabuľke Premier League patrí finalistovi Ligy majstrov z minulej sezóny šiesta priečka, keď z ôsmich duelov vyťažil 11 bodov.

Hotspur majú za sebou zlý týždeň, veď v utorok doma prehrali v skupinovej fáze LM s nemeckým Bayernom Mníchov zahanbujúco 2:7.

Premier League 2019/2020 - 8. kolo - sobota

• Brighton & Hove Albion - Tottenham Hotspur 3:0 (2:0)

Góly: 3. Maupay, 31. a 65. Connolly

• FC Liverpool - Leicester City 2:1 (1:0)

Góly: 40. Mane, 90+5. Milner (11 m) - 80. Maddison

• FC Burnley - FC Everton 1:0 (0:0)

Gól: 72. Hendrick, ČK: 56. Coleman (Everton)

• Norwich City - Aston Villa 1:5 (0:2)

Góly: 88. Drmič - 14. a 3ô. Wesley, 48. Grealish, 61. Hourihane, 83. Luiz

• FC Watford - Sheffield United 0:0
  • West Ham United - Crystal Palace 1:2 (0:0)

Góly: 54. Haller - 63. van Aanholt (11 m), 89. J. Ayew

Domov»Futbal»Anglicko»Tottenham je v hlbokej kríze, Liverpool vyhral po penalte v nadstavenom čase