Kucka neodvrátil prehru Parmy na ihrisku outsidera

Juraj Kucka.
Juraj Kucka. (Autor: SITA/Ivan Kopčáni)
TASR|5. okt 2019 o 17:45

Spal vyhral aj napriek červenej karte.

RÍM. Futbalisti nováčika najvyššej talianskej súťaže Hellasu Verona pokračujú v zbieraní bodov. Po dvoch remízach v predchádzajúcich zápasoch sa im v sobotňajšom dueli 7. kola Serie A podarilo vyhrať 2:0 nad Sampdoriou Janov.

K česko-slovenskému súboju na ihrisku neprišlo, na rozdiel od Čecha Jakuba Jankta, ktorý hral za Sampdoriu do 57. minúty, slovenský ofenzívny záložník Ľubomír Tupta na súpiske domáceho tímu nebol.

Hellas sa so ziskom 9-tich bodov priebežne dostal na 9. priečku, naopak Sampdoria ostáva posledná. V doterajších siedmich zápasoch aktuálnej sezóny v šiestich prehrala.

Futbalisti FC Parma v základnej jedenástke so slovenským reprezentantom Jurajom Kuckom prehrali v úvodnom sobotňajšom zápase 7. kola talianskej Serie A na pôde tímu S.P.A.L. 0:1. Kucka odohral celý duel.

FC Janov doma nezvládol zápas s AC Miláno a prehral 1:2, hoci do 51. minúty viedol. V nervóznom dueli videli hráči dovedna štyri červené karty, po dvoch na oboch stranách.

Riccarda Saponaru v závere prvého polčasu a Sama Castilleja v nadstavenom čase stretnutia však vylúčili mimo ihriska. Rozhodujúci gól strelil v 57. minúte Franck Kessie, keď z pokutového kopu potrestal hru rukou Davideho Biraschiho. Ten sa zároveň po ČK porúčal z trávnika.

Milánčania zvíťazili po troch prehrách a v tabuľke figurujú na priebežnom 11. mieste. Janov z uplynulých piatich duelov vyťažil iba bod a je predposledný.

Seria A 2019/2020 - 7. kolo - výsledky - sobota

• S.P.A.L. 2013 - FC Parma 1:0 (1:0)

Gól: 31. Petagna, ČK: 70. Strefezza (S.P.A.L.)

/Kucka odohral za hostí celý zápas/

• Hellas Verona - Sampdoria Janov 2:0 (1:0)

Góly: 9. Kumbulla - 81. Murru (vlastný gól)

• FC Janov - AC Miláno 1:2 (1:0)

Góly: 41. Schöne - 51. Hernandez, 57. Kessie (z 11 m), ČK: 45.+2 Saponara, 57. Biraschi - 79. Calbria, 90.+4 Castillejo

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Kucka neodvrátil prehru Parmy na ihrisku outsidera