Vlhová ide vyraďovaciu súťaž, v prvom kole ju vyzve Holanďanka

Polášek s Dodigom získali titul vo štvorhre na turnaji ATP v Pekingu

Slovák získal už štrnásty deblový titul.

Slovensko-chorvátsky deblový pár Filip Polášek (vľavo) a Ivan Dodig.Slovensko-chorvátsky deblový pár Filip Polášek (vľavo) a Ivan Dodig. (Zdroj: Ng Han Guan TASR/AP)

BRATISLAVA. Slovenský tenista Filip Polášek a Chorvát Ivan Dodig sa stali víťazmi štvorhry na turnaji ATP 500 China Open v čínskom Pekingu.

Vo finále si v pozícii nenasadeného páru poradili s turnajovými dvojkami Poliakom Lukazsom Kubotom a Brazílčanom Marcelom Melom za 91 minút 6:3, 7:6 (4).

Polášek a Dodig využili prvý mečbal v tajbrejku druhého setu. V treťom spoločnom finále si vybojovali druhý titul, víťaznú premíéru zažili v auguste na podujatí ATP Masters 1000 v americkom Cincinnati.

Pre 34-ročného Poláška je to štrnásty deblový titul v šestnástom finále na hlavnom okruhu ATP. V tomto roku sa tešil aj z triumfu na antuke v rakúskom Kitzbüheli, tam to bolo po boku domáceho Philippa Oswalda.

V prvom sete Polášek a Dodig ušli svojim súperom z 2:2 na 5:2 a náskok brejku si udržali do konca. Za stavu 5:3 pri svojom podaní premenili prvý setbal. Druhý set začali Slovák s Chorvátom brejkom a vzápätí potvrdili na 2:0.

Súvisiaci článok Dodig: Polášek by mal byť vzorom pre všetkých športovcov Čítajte

Lenže potom sa ich súperi vzopreli a sériou štyroch gemov preklopili na 2:4. Za stavu 5:3 sa zdalo, že Kubot a Melo dotiahnu set do víťazného konca, ale potom Melo prišiel o svoj servis a vzápätí bolo po podaní Dodiga 5:5.

Keďže potom svoje podanie zvládli aj Kubot a Polášek, o víťazovi setu musel rozhodnúť tajbrejk. Polášek a Dodig si utvorili náskok 4:2, ale potom slovenský tenista neudržal svoje podanie.

Napriek tomu sa Slovák s Chorvátom dostali za stavu 6:4 k prvému mečbalu a ten aj premenili.

"S naším výkonom sme naozaj spokojní. V uplynulých desiatich dňoch sme tvrdo trénovali a v Číne sme boli už týžden pred turnajom, takže sme boli pripravení.

Cesta za víťazstvom bola náročná, zdolai sme silných súperov, vrátane singlových špecialistov Dominica Thiema s Fabiom Fogninim. Nebolo to o jedinom zápase, predviedli sme štyri dobré výkony za sebou," povedal Polášek na webe ATP.

Turnaj ATP 500 China Open v Pekingu 2019 - štvorhra - finále:

Filip Polášek, Ivan Dodig (SR/Chor.) - Lukasz Kubot, Marcelo Melo (Poľ./Braz.-2) 6:3, 7:6 (4)