Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Haláka chváli tréner Bostonu aj Arizony: Bol neuveriteľný

Slovák začal už svoju pätnástu sezónu v NHL.

BRATISLAVA. Z druhej tretiny sobotňajšieho súboja NHL Arizona - Boston (0:1) uplynulo deväť minút, keď slovenský brankár hostí Jaroslav Halák zachránil svoj tímu od vyrovnávajúceho gólu súpera.

Proti strele Claytona Kellera vytiahol skvelý zákrok pravým betónom, pričom útočník Arizony zoči-voči Halákovi pálil bez prípravy po peknej kombinácii prvej útočnej formácie Arizony.

"Videl som prichádzať Kellera z pravej strany. Keď som zbadal, že puk sa dostal zľava na jeho hokejku, snažil som sa byť tam. Puk šťastne trafil môj betón alebo korčuľu alebo neviem čo vlastne, a odrazil sa mimo bránky. Dosiahli sme veľké víťazstvo na ľade súpera," cituje Haláka oficiálny klubový portál Bostonu.

Prvá hviezda

Halák začal svoju pätnástu sezónu v NHL (prvý zápas Bostonu odchytal Tuukka Rask) najlepším možným spôsobom. V Gila River Arene v Glendale zneškodnil všetkých 35 striel hráčov Arizony a dosiahol 48. shutout v zámorskej profikariére.

Vyniesol mu honor prvej hviezdy. Z pätnástich zápasov, ktoré odchytal proti tímu Coyotes, bolo až desať víťazných vrátane dvoch bez inkasovaného gólu.

"V prvých dvoch tretinách sme súperovi dovolili trochu viac, ako sme chceli. Ak ste však od začiatku v pohotovosti, potom si dlhšie udržíte koncentráciu. Tretia tretina bola naša najlepšia. Tvrdo sme pracovali a dovolili súperovi strieľať iba z diaľky bez možnosti zakončenia z dorážok," zhodnotil Halák.

Celkovo bol rád, že sa po vydarenom prípravnom období dostal do ostrého zápasu už na začiatku sezóny. "Je vždy výnimočné hrať s touto partiou hráčov. Vždy sa na to teším. Prišli sme na ľad súpera, ktorý hral prvýkrát doma v novej sezóne a vzali sme mu dva body," doplnil Halák.

Profíci v bráne

Po zápase si 34-ročný Bratislavčan vyslúžil pochvalu od oboch trénerov zainteresovaných tímov. "Máme dvoch výborných brankárov, skvelých profíkov.

Dnes sme to potrebovali, lebo sme neboli vzadu takí presvedčiví, ako sme chceli byť. Títo chlapci boli veľmi ostrí," uviedol tréner Bostonu Bruce Cassidy.

Súvisiaci článok Halák vychytal čisté konto a stal sa prvou hviezdou, Jurčo asistoval Čítajte

"Myslím si, že brankár Bostonu bol neuveriteľný. V tomto zápase sme urobili všetko správne až na to, že sme neskórovali," trpko skonštatoval Rick Tocchet z lavičky Arizony.

Zápas Arizony s Bostonom priniesol aj jedno zaujímavé vylepšenie historických štatistík. Americký útočník Coyotes Phil Kessel (32) absolvoval prvý domáci súboj v drese svojho nového tímu, kam ho v lete vytrejdovali z Pittsburghu.

Ani jedna z piatich jeho striel neskončila za chrbtom Haláka, ale zároveň odohral 776. zápas v NHL v neprerušenej sérii. Vyrovnal sa tým Kanaďanovi Craigovi Ramsaymu, súčasnému trénerovi slovenskej reprezentácie, na siedmej priečke histórii v počte absolvovaných zápasov bez prerušenia.