Manchester City nečakane podľahol Wolverhamptonu, Traore strelil dva góly

Adama Traore oslavuje gól v zápase 8. kola Premier League 2019/2020 Manchester City - Wolverhampton Wanderers. (Autor: Rui Vieira SITA/AP)
TASR|6. okt 2019 o 17:24

Liverpool má náskok už 8 bodov.

LONDÝN. Futbalisti Wolverhamptonu Wanderers prekvapujúco zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 8. kola najvyššej anglickej ligy na Etihad Stadium nad druhým Manchestrom City 2:0.

Vedúci Liverpool, ktorý vo ôsmich dueloch sezóny ešte nestratil ani bod, tak má na čele náskok už osem bodov.

Prvý gól Wolvesu strelil desať minút pred koncom riadneho hracieho času po brejku Adama Traore, ktorý zužitkoval prihrávku Raula Jimeneza a strelou k žrdi prekonal brazílskeho gólmana Edersona Moraesa.

V nadstavenom čase poistil Traore tri body ďalším presným zásahom, keď išiel od polovice ihriska sám na brankára.

Hráči City mali celý duel prevahu v držaní lopty, no do priestoru bránky súpera vyslali len dve strely. Rovnaký počet mali aj hostia, obe však premenili na góly.

Na tretiu priečku tabuľky poskočil londýnsky Arsenal, ktorý zdolal Bournemouth 1:0. O víťazný zásah sa postaral už v 9. minúte hlavou po rohu David Luiz. Chelsea nezaváhala v Sothamptone a zvíťazila jasne 4:1.

Premier League 2019/2020 - 8.kolo:

• FC Arsenal - AFC Bournemouth 1:0 (1:0)

Gól: 9. Luiz

• Manchester City - Wolverhampton Wanderers 0:2 (0:0)

Góly: 80. a 90.+4 Traore

• Southampton - FC Chelsea 1:4 (1:3)

Góly: 30. Ings - 17. Abraham, 24. Mount, 40. Kante, 89. Batshuayi

• Newcastle United - Manchester United 1:0 (0:0)

Gól: 72. Longstaff

Domov»Futbal»Anglicko»Manchester City nečakane podľahol Wolverhamptonu, Traore strelil dva góly