Marcinko prispel gólom a asistenciou k výhre Třinca nad Karlovými Varmi

Tomáš Marcinko.
Tomáš Marcinko. (Autor: HC OCELARI)
TASR|6. okt 2019 o 19:58

V ôsmom kole českej ligy bodovalo viacero Slovákov.

PRAHA. V nedeľňajšom zápase 8. kola najvyššej českej hokejovej ligy zvíťazil Třinec nad Karlovými Varmi 4:3 po predĺžení.

V drese domácich, ktorí sa snažili o vedúcu pozíciu v tabuľke, si pripísal gól a asistenciu slovenský útočník Tomáš Marcinko, ďalšiu asistenciu pridal Patrik Hrehorčák.

Zlín deklasoval Brno, keď Komete na jej ľade nastrieľal sedem gólov a neinkasoval ani jediný. Kladno po sérii troch víťazstiev prehralo v Pardubiciach 2:3.

O víťazstve Sparty Praha na ľade BK Mladá Boleslav 2:1 po predĺžení rozhodol v 63. minúte slovenský útočník Andrej Kudrna.

Česká Tipsport liga 2019/2020 - 8. kolo:

• HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlove Vary 4:3 pp (2:2, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 7. MARCINKO, 14. Stránský (MARCINKO), 31. Stránský (HREHORČÁK), 65. Kovařčík - 8. Koblasa, 10. Šenkeřík (GRÍGER), 55. Stříteský

• Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Góly: 25. Bulíř (L. HUDÁČEK), 33. Havlín

• HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Góly: 11. Gulaš (ČEREŠŇÁK), 14. Kodýtek, 32. Mertl, 59. Straka (ČEREŠŇÁK) - 12. Guman

• HC Kometa Brno - PSG Berani Zlín 0:7 (0:3, 0:2, 0:2)

Góly: 17. a 33. Honejsek, 28. a 59. Šlahař, 5. Fryšara, 17. Ferenc, 50. Herman

• HC VERVA Litvínov - Mountfield HK 6:5 (1:2, 2:2, 3:1)

Góly: 5. Hanzl, 23. Hübl, 26. Lukeš, 41. JÁNOŠÍK, 45. Jurčík, 58. Jarůšek - 10. Vincour (CINGEL), 12. Perret, 32. Vincour, 34. Koukal, 42. Kubík

• HC Dynamo Pardubice - Rytíři Kladno 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

Góly: 6. Kusý, 25. Látal, 32. Poulíček - 21. Stach, 39. Jágr

• BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 32. Klepiš - 27. Buchtele, 63. KUDRNA

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Marcinko prispel gólom a asistenciou k výhre Třinca nad Karlovými Varmi