Chorvátsko pohodlne zdolalo Maďarsko a udržalo sa na čele tabuľky

Momentka zo zápasu Chorvátsko - Maďarsko (kvalifikácia EURO 2020).
Momentka zo zápasu Chorvátsko - Maďarsko (kvalifikácia EURO 2020). (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME|10. okt 2019 o 20:45

Všetky góly padli v prvom polčase.

Kvalifikácia o postup na ME vo futbale 2020 - skupina E

Chorvátsko - Maďarsko 3:0 (3:0)

Góly: 5. Modrič, 24. a 42. Petkovič

ŽK: 31. Vida, 44. Brozovič - 18. Kleinheister, 82. Lovrencsics, ČK: 56. Kleinheister po 2. ŽK

Chorvátsko: Livakovič - Jedvaj, Lovren, D. Vida, Barišič - Modrič (67. Kovačič), Brozovič, Rakitič (74. Vlašič) - Rebič, Petkovič, Perišič (61. Brekalo)

Maďarsko: Gulácsi - Lovrencsics, Korhut, Orban, Kádár (46. Lang) - Kleinheister, M. Vida - Dzudzák (60. D. Nagy), Holman, Sallai (76. R. Varga) - Szalai

SPLIT. Lídri slovenskej E-skupiny Chorváti si hladko poradili s Maďarmi 3:0. Za tromi bodmi nasmeroval finalistov posledných majstrovstiev sveta už v 5. minúte Luka Modrič.

Zverenci trénera Marca Rossiho prepadli v obrane a hráč Realu Madrid po sóle od polovice nezaváhal.

V 24. minúte poslal Ante Rebič pred bránu center, ktorý zoči-voči brankárovi Gulácsimu poslal do siete elegantnou pätičkou útočník Dinama Záhreb Bruno Petkovič.

Ten istý hráč pridal do prestávky ešte aj tretí gól Chorvátov, opäť po chybe hosťujúcich obrancov.

EURO 2020: Momentky zo zápasu Chorvátsko - Maďarsko: fotogaléria

11.10.2019

Aj po prestávke boli Chorváti lepším mužstvom a už desať minút po zmene strán mohli skórovať aj štvrtýkrát.

Lenže slabú a zle mierenú strelu Ivana Perišiča brankár Péter Gulácsi vyrazil.

O minútu na to uvidel druhú žltú kartu László Kleinheisler, ihneď potom, ako si taliansky rozhodca Daniele Orsato spomenul, že ju maďarskému stredopoliarovi mal ukázať už pred pokutovým kopom za faul v šestnástke.

Online prenos: Chorvátsko - Maďarsko (futbal, kvalifikácia EURO 2020, ME vo futbale, Split, LIVE, NAŽIVO, dnes)

Kvalifikácia ME Skupina E 2019/2020
10.10.2019 o 20:45
Chorvátsko
3:0
(3:0, 0:0)
90+3 minúta
Maďarsko
Góly: 5. Modrić, 24. Petković, 43. Petković. ŽK: 31. D. Vida (CRO), 45. Brozović (CRO) – 18. Kleinheisler (HUN), 82. Lovrencsics (HUN). 2.ŽK=ČK: 56. Kleinheisler (HUN). Rozhodca: Orsato – Manganelli, Preti – Massa (všetci ITA).
Chorvátsko malo celý zápas plne pod kontrolu, o svojej výhre rozhodlo už v prvom polčase, kedy sa presadili Luka Modrić a dvakrát Bruno Petković. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc.
90+3
90+2
Nikola Vlašić dostal prihrávku do otvoreného priestoru v šestnástke súpera, svoj pokus nasmeroval do prvého obrancu.
90+1
Bruno Petković sa tentoraz po centri zľava k lopte na hranici šestnástky nedostal, odkopol mu ju Mihály Korhut.
90
Nadstavujú sa 3 minúty.
89
importantMateo Kovačić fauloval pred vlastnou šestnástkou a po centri do vápna hlavičkoval veľmi tesne vedľa bránky Willi Orban.
88
Ante Rebić to znova skúsil strelecky, opäť sa netrafil na bránku, tentoraz to bolo väčším oblúkom.
87
Dominik Nagy sa chcel dostať k niečomu zaujímavému na krídle, loptu si dal ďaleko a tá skončila mimo ihriska.
86
importantAnte Rebić si veľmi pekne hodil loptu na hranicu malého vápna a poslal prudký pokus k vzdialenejšej žrdi. Tú tesne minul.
85
85
Chorváti sa naďalej držia na útočnej polovici ihriska, Maďarsko je však zodpovedne zatiahnuté pred svojím vápnom.
83
Po ľavej strane to domácim hráčom nevyšlo, Josip Brekalo si loptu hodil veľmi ďaleko od nohy.
82
yellowCardŽltú kartu dostáva Gergő Lovrencsics (Maďarsko).
81
Ádám Lang je späť v hre, dostal špeciálnu čiapku, ktorá drží obväzy, niečo ako vo vodnom póle. Ak si spomínate, tak Vedran Čorluka takú mal pred tromi rokmi na EURO 2016.
80
Desať minút do konca riadneho hracieho času. Chorvátsko by si malo záver duelu bez problémov postrážiť.
79
Zdravotné problémy hlási Ádám Lang, ktorému sa z hlavy pustila aj krv. Uvidíme po ošetrení, ako to s ním bude.
78
Chorvátsko sa dostalo do protiútoku vo štvorici, ktorá sa rútila na dvoch obrancov. Finálnu prihrávku do šestnástky zastavil ofsajd.
77
changeStriedanie v tíme Maďarsko: z ihriska odchádza Roland Sallai, prichádza Roland Varga.
76
Držanie lopty: 64% – 36%
75
Péter Gulácsi rozohráva od vlastnej bránky po nepodarenej akcii domácich hráčov.
74
changeStriedanie v tíme Chorvátsko: z ihriska odchádza Ivan Rakitić, prichádza Nikola Vlašić.
73
Borna Barišić sa dostal zľava k dobrému centru, jeho lopta ale prešla cez celé vápno a nik ju nezakončiť.
72
Chorvátsko sa zabáva s loptou na útočnej polovici ihriska. Maďarsko síce bráni svoje vápno, no aj tak má problémy.
70
Dvadsať minút do konca riadneho hracieho času v tomto zápase. Maďarsko by dnes zachránil iba zázrak.
69
Tin Jedvaj sa sprava neodhodlal k centru, loptu poslal smerom dozadu. Chorváti kombinujú na útočnej polovici ihriska.
68
Maďarom síce kombinácia nevyšla úplne podľa predstáv, avšak Roland Sallai aj tak poslal dobrú strelu, prvú na bránku z pohľadu hostí a Dominik Livaković si musel dať pozor.
67
changeStriedanie v tíme Chorvátsko: z ihriska odchádza Luka Modrić, prichádza Mateo Kovačić.
65
Luka Modrić sa postupnou akciou nedostal do vápna súpera, o loptu prišiel na hranici faulu, ten sa nepískal.
64
Strely: 12 – 5
63
Priamy kop získali aj futbalisti Maďarska, po centri do šestnástky prišlo nepresné zakončenie.
62
Luka Modrić si zbehol sprava do šestnástky, Willi Orban jeho loptu zrazil na rohový kop. K zakončeniu sa dostal Dejan Lovren, no nemieril presne.
61
changeStriedanie v tíme Chorvátsko: z ihriska odchádza Ivan Perišić, prichádza Josip Brekalo.
60
changeStriedanie v tíme Maďarsko: z ihriska odchádza Balázs Dzsudzsák, prichádza Dominik Nagy.
59
Chorváti sa aj ďalej snažia útočiť, Bruno Petković v ťažkej pozícii zakončoval vedľa.
57
Luka Modrić poslal dobrý center z rohového kopu. Péter Gulácsi loptu chcel boxovať, no minul ju. Za ním našťastie pre hostí stál len Ádám Lang, ktorý odkopol.
56
redCardAfterYellowLászló Kleinheisler síce za svoj faul v šestnástke druhú žltú kartu neuvidel, avšak hlavný rozhodca ako keby na to zabudol, pretože mu ju ukázal po zrealizovaní penalty a pred rohovým kopom. Maďarsko teda začína dohrávať oslabené.
55
55
55
penCatchIvan Perišić nepremenil penaltu. Jeho strela k žrdi nezapadla do siete, fantastický zákrok predviedol Péter Gulácsi.
53
importantChorváti to skúšajú po ľavom krídle a dostali sa až do šestnástky, kde spadol Ante Rebić a získal pre svoj tím penaltu. Fauloval László Kleinheisler.
52
Ivan Perišić nemal na krídle dostatok miesta, aby sa dostal nejako ďaleko. Chorvátsko kombinuje v strede poľa.
51
Ivan Rakitić to skúsil spred veľkého vápna, jeho technický pokus smeroval vyššie ako je brvno bránky.
50
Center zľava v šestnástke Chorvátska problémy nenarobil, no je cítiť, že Maďari začali po zmene strán aktívnejšie.
49
Roland Sallai padá na útočnej polovici ihriska, Maďarsko sa tak pokúša o ďalší prechod do šance.
48
Ivan Perišić síce získal loptu na krídle, avšak Gergő Lovrencsics o ňu prišiel kvôli tomu, že bol faulovaný.
46
changeStriedanie v tíme Maďarsko: z ihriska odchádza Tamás Kádár, prichádza Ádám Lang.
46
Začal sa druhý polčas.
Chorvátsko bolo jasne lepším tímom v celom prvom polčase a zaslúžene vedie. Za všetky tri góly si však Maďari môžu sami, pretože spravili zbytočné chyby.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45+1
Nadstavuje sa 1 minúta.
45
yellowCardŽltú kartu dostáva Marcelo Brozović (Chorvátsko).
44
Strely na bránku: 5 – 0
43
43
goalChorvátsko dalo gól!
Neskutočné chyby v zadných radoch Maďarska pokračujú. Tentoraz stopéri prepustili pomerne jednoduchý center sprava a BRUNO PETKOVIČ ani nevedel ako sa dostal k lopte. Tú v podstate ani poriadne nezakončil, len v poslednej chvíli nastavil nohu a loptu nakoniec nasmeroval do bránky.
42
Gergő Lovrencsics, ktorý bol ošetrovaný, odchádza z ihriska otrasený, ale mal by byť v poriadku a bude pokračovať v hre.
41
Na zemi ostáva jeden z futbalistov Maďarska, ktorý potrebuje ošetrenie. Chvíľu sa preto hrať nebude.
40
40
importantAnte Rebić sa na krídle prebil k lopte a poslal ju pred päťku. Tam si defenzíva hostí znova nedala pozor, cez dvoch obrancov zakončoval Bruno Petković. Tentoraz predviedol Péter Gulácsi skvelý zákrok.
38
Balázs Dzsudzsák centrom z priameho kopu spoluhráčov nenašiel a aj keď Maďarsko ešte získalo aj roh, tak sa situácia zopakovala.
37
László Kleinheisler bol v dnešnom zápase už tretíkrát faulovaný, teraz je z toho priamy kop vhodný na center.
36
Ádám Szalai po dlhom pase do vápna súpera chcel zakončiť, po kontakte s Lovrenom skončil na zemi. Najprv sa mával ofsajd, o penalte preto nemohla byť reč.
35
Desať minút do konca prvého polčasu. Dočkáme sa do prestávky ešte nejakého gólu?
34
Prihrávky: 150 – 65
33
Ivan Rakitić sa snažil niečo vymyslieť pred šestnástkou súpera, no nakoniec z toho nebola ani strela a ani prihrávka.
31
yellowCardŽltú kartu dostáva Domagoj Vida (Chorvátsko).
30
Ivan Perišić sa pri prechode dopredu po ľavom krídle zastavil, Chorvátsko kombinuje v strede poľa.
29
Držanie lopty: 60% – 40%
28
Balázs Dzsudzsák neposlal z priameho kopu ideálny center, brankár Dominik Livaković so zákrokom nemal žiadny problém.
27
Roland Sallai padá niekoľko metrov pred šestnástkou, na trávnik ho nasmeroval Marcelo Brozović. Priamy kop pre Maďarsko.
26
Ante Rebić získal loptu v strede poľa a chcel rozvinúť útočnú akciu, nakoniec sa mu guľatý nezmysel nešťastne odrazil do jeho ruky.
25
Maďarsko sa musí zobudiť, zatiaľ podľa predpokladov prehráva, no nečakalo sa, že bude takéto bezzubé.
24
24
Otvorená obrana hostí znova neveštila pre Maďarsko nič dobré, a tak sa aj stalo. BRUNO PETKOVIČ dostal prihrávku pred malé vápno, pri lopte bol skôr ako Péter Gulácsi má krásnou pätičkou poslal loptu za čiaru.
23
Maďari dostali k dispozícii dva rohové kopy. Hlavne ten prvý bol nebezpečný, hlavička z prednej žrdi išla za pomoci teču len tesne vedľa.
22
Po rozohrávke na krátko prišiel nízky center, Balázs Dzsudzsák ním objavil iba futbalistov súpera.
21
Ádám Szalai predviedol dobrú aktivitu, získal prvý roh v tomto zápase pre maďarský tím.
20
Maďarsko ani naďalej nie je tímom, ktorý by dnes hral ofenzívne. Hlavný tréner Marco Rossi sa na lavičke poriadne čertí.
19
Po centri z priameho kopu sa síce k hlavičke dostal obranca Domagoj Vida, lenže jeho pokus mieril vysoko nad bránku hostí.
18
yellowCardŽltú kartu dostáva László Kleinheisler (Maďarsko).
18
Po rohovom kope prichádza faul na krídle, Luka Modrić získal pre svoj tím priamy kop.
17
Ivan Perišić si nabehol na pas do šestnástky súpera, pokus pod brvno mu Péter Gulácsi nadvihol na rohový kop.
16
Borna Barišić poslal zľava zaujímavý center. Lopta prepadla pred malé vápno, ani dvojica Chorvátov ju však nedokázala zakončiť.
15
Maďarská defenzíva je tentoraz dobre sformovaná na vlastnej polovici ihriska, Chorváti hľadajú ďalšie medzierky.
14
Maďarsko síce prešlo na útočnú polovicu, tam loptu poľahky a rýchlo stratilo.
13
Ante Rebić sa snažil niečo vymyslieť na ľavom krídle, loptu do pokutového územia nedostal.
11
Úvod stretnutia jasne patrí Chorvátsku. Tí sa aj po strelenom góle snažia útočiť ďalej.
10
Maďarsko bude môcť prvýkrát v stretnutí zahroziť, hostia získali priamy kop vhodný na center pred bránku Livakoviča.
9
Chorvátsko opäť kombinuje v strede ihriska, cestu do šestnástky maďarského mužstva momentálne nájsť nevie.
8
Dominik Livaković si dal pozor na center z krídelnej pozície, lopta v jeho šestnástke paseku nenarobila.
7
Tin Jedvaj si nabehol dopredu po pravom krídle, center odtiaľ nebol presný, lopta skončila nad bránkou Gulácsiho.
6
Lopta sa pohybuje v strede poľa, domáci ju majú pevne vo svojej moci. Maďarsko zatiaľ behá bez nej.
5
LUKA MODRIČ posiela domácich do rýchleho vedenia. Kapitán Chorvátska obišiel Kádra a zrazu bol úplne sám pred Gulácsim, kde už vedel čo robiť.
4
Do šestnástky hostí priletela lopta zo stredu poľa a Ivan Perišić ju veľmi nebezpečne poslal pred bránku. Maďari sa ubránili, následne pálil nad bránku Luka Modrić.
3
Tvrdý súboj v strede poľa, po ktorom ostali otrasení hráči z oboch strán. Faulovaný bol Ivan Rakitić, nakoniec bude v poriadku.
2
Bruno Petković faulovaný v strede ihriska, Chorvátsko ostáva na lopte a kombinuje s ňou v strede ihriska.
1
Domáci tím nastupuje v tmavých dresoch, hostia z Maďarska majú biele dresy.
1

Chorvátsko: Livaković – Jedvaj, Lovren, D. Vida, Barišić – Modrić (C), Brozović – Rebić, Rakitić, Perišić – Petković.
Náhradníci: L. Kalinić, Sluga – Perić, Melnjak, Kovačić, Oršić, Škorić, Vlašić, Brekalo, Pašalić, Badelj, Bartolec.

Maďarsko: Gulácsi – Lovrencsics, Korhut, Orban, Kádár – Kleinheisler, M. Vida – Dzsudzsák (C), Holman, Sallai – Szalai.
Náhradníci: Dibusz, Kovácsik – Lang, Ferenczi, Kovács, Németh, R. Varga, Sigér, D. Nagy, Botka, Feczesin, Holender.

Rozhodca: Orsato – Manganelli, Preti – Massa (všetci ITA).
Okrem toho, že vo štvrtok o 20:45 nastúpi proti Walesu náš národný tím Slovenska, tak po očku musíme sledovať aj tento zápas medzi Chorvátskom a Maďarskom, pretože sa nás výrazne týka.

Chorvátsko

Momentálne prvý tím kvalifikačnej skupiny E má desať bodov a nachádza sa na prvom mieste tabuľky. Chorváti v piatich zápasoch porazili Azerbajdžan, Wales a Slovensko, remizovali s Azerbajdžanom a podľahli Maďarsku. Ak ale porazia Maďarov na domácej pôde, tak im odskočia na štyri body a v tabuľke sa výrazne priblížia postupu na EURO 2020. Chorvátov však ešte čakajú stretnutia vo Walese a proti Slovensku.

Maďarsko

Naši južní susedia sú na treťom mieste tabuľky s deviatimi bodmi, rovnaký počet má aj Slovensko, ktoré je druhé. Práve posledné kolo kvalifikácie prinieslo výhru našich 2:1. Slováci porazili maďarský tím aj v prvom vzájomnom dueli, takže zatiaľ sme jediným mužstvom, ktoré zverencov trénera Rossiho zdolalo. Tí totiž porazili Wales, Chorvátsko aj Azerbajdžan, no ak chcú postúpiť, tak musia uspieť aj na horúcej pôde v Splite. Pre karty nemôžu nastúpiť Baráth a Nagy.